О бюджете города Аксу на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 22 декабря 2017 года № 164/20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2017 года № 5770
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года, Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Аксуский городской бюджет на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 17157069 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7201007 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36158 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 311703 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9608201 тысяч тенге;
2) затраты – 16901676 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40218 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62145 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21927 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17687 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 17687 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 197488 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – -197488 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 11.04.2018 № 192/24 (вводится в действие с 01.01.2018); от 15.08.2018 № 230/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.11.2018 № 272/35 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить в Аксуском городском бюджете на 2018 - 2020 годы объемы субвенций, передаваемые из бюджета города Аксу в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2018 - 2020 годы, согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Аксуского городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.
4. Установить специалистам в области здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышение на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2018 - 2020 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 164/20 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 5770 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аксу қаласының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17157069 мың теңге:
салық түсімдері – 7201007 мың теңге;
салық емес түсімдер – 36158 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түсетін түсімдер – 311703 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9608201 мың теңге;
2) шығындар – 16901676 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 40218 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 62145 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 21927 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 17687 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 17687 мың теңге;
5) бюджет профициті – 197488 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – -197488 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 11.04.2018 № 192/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2018 № 230/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2018 № 272/35 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ақсу қаласының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджетінде 2018 - 2020 жылдарға Ақсу қаласының бюджетінен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, селолық округтердің бюджеттеріне берілетін жәрдемқаржы көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Ақсу қаласының 2018 жылға арналған бюджеттін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.

5. Утвердить в Аксуском городском бюджете на 2018 год бюджетные субвенции из областного бюджета в Аксуский городской бюджет в сумме 215801 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2018 год резерв местного исполнительного органа Аксуского городского бюджета в сумме 122059 тысяч тенге, согласно приложению 6.
6-1. Учесть в городском бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа в следующих объемах:
22500 тысяч тенге на приобретение служебного автотранспорта акимам сел, поселков, сельских округов в рамках внедрения четвертого уровня бюджета, в том числе:
1) Калкаманский сельский округ – 3750 тысяч тенге;
2) Алгабасский сельский округ – 3750 тысяч тенге;
3) Достыкский сельский округ – 3750 тысяч тенге;
4) Евгеньевский сельский округ – 3750 тысяч тенге;
5) Кызылжарский сельский округ – 3750 тысяч тенге;
6) сельский округ имени Мамаита Омарова – 3750 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 11.04.2018 № 192/24 (вводится в действие с 01.01.2018).
6-2. Учесть в городском бюджете на 2018 год целевой текущий трансферт Алгабасскому сельскому округу в сумме 7000 тысяч тенге для открытия парка в селе Жолкудук, в связи с проведением мероприятий, приуроченных к празднованию 100-летия Героя Советского Союза Канаша Камзина.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 11.04.2018 № 192/24 (вводится в действие с 01.01.2018).

5. 2018 жылға арналған Ақсу қалалық бюджетте Ақсу қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен 215801 мың теңге сомасында бюджеттік жәрдемқаржы бекітілсін.
6. 2018 жылға Ақсу қалалық бюджетінің жергілікті атқарушы органдарының резерві 122059 мың теңге сомасында 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, селолық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер мына көлемде қарастырылғаны ескерілсін:
22500 мың теңге бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде ауылдардың, кенттердің, селолық округтердің әкімдеріне қызметтік автокөлік сатып алуға, соның ішінде:
1) Қалқаман селолық округі - 3750 мың теңге;
2) Алғабас селолық округі - 3750 мың теңге;
3) Достық селолық округі - 3750 мың теңге;
4) Евгеньевка селолық округі - 3750 мың теңге;
5) Қызылжар селолық округі - 3750 мың теңге;
6) Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округі - 3750 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 11.04.2018 № 192/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-2. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте Кеңес Одағының Батыры Қанаш Камзиннің 100 - жылдығын тойлауға ойластырылған іс-шараларды өткізуге байланысты Жолқұдық ауылында саябақ ашу үшін 7000 мың теңге сомасында Алғабас селолық округіне нысаналы ағымдағы трансферт қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 11.04.2018 № 192/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6-3. Учесть в городском бюджете на 2018 год целевой текущий трансферт Достыкскому сельскому округу в сумме 528 тысяч тенге на обеспечение расходов для бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно, в связи с передачей автобуса с баланса средней школы на баланс сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 14.11.2018 № 272/35 (вводится в действие с 01.01.2018).

6-3. Достық селолық округінің 2018 жылға арналған бюджетінде автобусты орта мектептің балансынан ауылдық округтің балансына беруге байланысты оқушыларды мектепке дейін және кейін тегін жеткізу үшін шығыстарды қамтамасыз етуге 528 мың теңге сомасында қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферт ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-3 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 14.11.2018 № 272/35 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Толымбеков
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата (XX
сессия VI созыв) от 22 декабря
2017 года № 164/20
Бюджет города Аксу на 2018 год
(с изменениями и дополнением)

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Толымбеков
Қалалық мәслихат хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
(VI сайланған XX сессия)
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 164/20 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған Ақсу қаласының бюджеті
(өзгерістер мен толықтырумен)