Об Успенском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Успенского района Павлодарской области от 22 декабря 2017 года № 105/23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 декабря 2017 года № 5759
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 811 527 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 336 933 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 068 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 388 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 457 138 тысяч тенге;
2) затраты – 4 859 260,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 868,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 303,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 13 435 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит бюджета - -106 602,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 106 602,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Успенского района Павлодарской области от 02.04.2018 № 140/28 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.06.2018 № 148/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.10.2018 № 174/36 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.12.2018 № 184/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть в Успенском районном бюджете на 2018 год объемы:
1) субвенции передаваемых из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 2 179 353 тысяч тенге;
2) целевых трансфертов на развитие в сумме 1 857 899 тысяч тенге;
3) целевых текущих трансфертов в сумме 419 886 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 12.12.2018 № 184/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете объем субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджет Успенского сельского округа:
на 2018 год в сумме 99 201 тысяч тенге;
на 2019 год в сумме 101 257 тысяч тенге;
на 2020 год в сумме 101 395 тысяч тенге.
4. Учесть на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов из областного бюджета передаваемых по районным программам в бюджет Успенского сельского округа в следующих размерах:

2018 - 2020 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 105/23 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 5759 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 811 527 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 336 993 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 068 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 388 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 457 138 мың теңге;
2) шығындар – 4 859 260,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 868,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 303,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 435 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы - -106 602,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 106 602,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 02.04.2018 № 140/28 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.06.2018 № 148/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді); 29.10.2018 № 174/36 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2018 № 184/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде мына көлемдер ескерілсін:
1) облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне берілетін 2 179 353 мың теңге сомасындағы субвенциялар;
2) 1 857 899 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысанылы трансферттер;
3) 419 886 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 184/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Успен аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен Успен ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция көлемі қарастырылсын:
2018 жылға 99 201 мың теңге сомасында;
2019 жылға 101 257 мың теңге сомасында;
2020 жылға 101 395 мың теңге сомасында.
4. 2018 жылға арналған аудандық бағдарламалар бойынша облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері мынадай мөлшерлерде ескерілсін:

1) на проведение среднего ремонта улиц населенных пунктов – 74 193 тысяч тенге;
2) на приобретение служебного автотранспорта в рамках внедрения четвертого уровня бюджета – 3 349 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 12.12.2018 № 184/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Успенского районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе сельских округов Успенского района на 2018 год согласно приложению 5.
7. Утвердить трансферты органам местного самоуправления на 2018 год согласно приложению 6.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2018 год в сумме 50 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 12.12.2018 № 184/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

1) елді мекендердің көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 74 193 мың теңге;
2) бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде қызметтік автокөлік сатып алуға – 3 349 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 184/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2018 жылға арналған Успен аудандық бюджетін орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Успен ауданының ауылдық округтері кесіндісінде 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Успен ауданының жергілікті атқарушы органдарының 2018 жылға арналған резерві 50 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 184/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

10. Контроль за реализацией данного решения возложить на постоянную комиссию Успенского районного маслихата по экономике и бюджету.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата Р. Бечелова
Приложение 1
к решению Успенского
районного маслихата
(ХХІІІ очередная сессия,
VI созыв)
от 22 декабря 2017 года
№ 105/23
Бюджет района на 2018 год
(с изменениями)

10. Осы шешімнің іске асырылуын бақылау Успен аудандық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы Р. Бечелова
Успен аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
(VІ сайланған ХХІІІ кезекті
сессиясы) № 105/23 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджеті
(өзгерістермен)