О присвоении наименований улицам города Алматы
Совместное постановление акимата города Алматы от 25 сентября 2017 года № 3/373 и решение ХХI сессии маслихата города Алматы VI созыва от 15 сентября 2017 года № 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 9 октября 2017 года № 1411
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Алматы, на основании заключений ономастической комиссии города Алматы от 26 июня 2017 года и Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 24 августа 2017 года, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы VІ-го созыва РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования:
по Бостандыкскому району города Алматы:
в микрорайоне "Алатау" безымянной улице "Квартал А 1" - улица Тарлан;
по Наурызбайскому району города Алматы в микрорайоне "Каменка 3":
улице с проектным наименованием 1-я улица – улица Бақыт;
улице с проектным наименованием 2-я улица – улица Қыран;
улице с проектным наименованием 3-я улица – улица Бұланды;
улице с проектным наименованием 4-я улица – улица Самұрық.
2. Акимам Бостандыкского, Наурызбайского районов города Алматы, коммунальным государственным учреждениям "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы", "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Алматы", "Управление архитектуры и градостроительства города Алматы" принять необходимые меры по реализации настоящего постановления и решения.
3. Аппарату маслихата города Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления и решения в органах юстиции, последующее официальное опубликование в периодических печатных изданиях, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления и решения маслихата возложить на председателя постоянной комиссии по социально-культурному развитию маслихата города Алматы Х. Есенову и заместителя акима города Алматы А. Кырыкбаева (по согласованию).
5. Настоящее постановление акимата и решение маслихата города Алматы "О присвоении наименований безымянным улицам города Алматы" вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Председатель ХХІ-й сессии маслихата
города Алматы VІ-го созыва
М. Абдуллаев
Секретарь маслихата города
Алматы VІ-го созыва
К. Казанбаев

Алматы қаласындағы көшелерге атау беру туралы
Бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 25 қыркүйектегі N 3/373 қаулысы және VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХI сессиясының 2017 жылқы 15 қыркүйектегі № 154 шешiмi. Алматы қаласы әдiлет департаментінде 2017 жылғы 9 қазанда № 1411 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13-бабына cәйкес, Алматы қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Алматы қаласы ономастика комиссиясының 2017 жылғы 26 маусымдағы және Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2017 жылғы 24 тамыздағы қорытындыларының негізінде, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Алматы қаласындағы Бостандық ауданы бойынша:
"Алатау" шағын ауданындағы "Квартал А 1" атауы жоқ көше - Тарлан көшесі;
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша "Каменка 3" шағын ауданындағы:
1-көше жобалық атауы бар көше – Бақыт көшесі;
2-көше жобалық атауы бар көше – Қыран көшесі;
3-көше жобалық атауы бар көше – Бұланды көшесі;
4-көше жобалық атауы бар көше – Самұрық көшесі болып аталсын.
2. Алматы қаласы Бостандық, Наурызбай аудандарының әкімдері, "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы", "Алматы қаласы Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", "Алматы қаласы Сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. Алматы қаласы мәслихатының аппараты Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте осы қаулы мен шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен мерзімді баспа басылымдарында және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму жөніндегі тұрақты комиссиясының төрайымы Х. Есеноваға және Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Қырықбаевқа жүктелсін (келісім бойынша).
5. Осы "Алматы қаласындағы атауы жоқ көшелерге атау беру туралы" Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
VІ сайланған
Алматы қаласы мәслихаты
ХХI сессиясының төрағасы
М. Абдуллаев
VІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев