О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8-1 "О бюджете Аккайынского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 6 марта 2017 года № 10-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 марта 2017 года № 4119
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8-1 "О бюджете Аккайынского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4016 от 10 января 2017 года, опубликовано 21 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы- 2659783 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 544178 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 9413 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 9161 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов - 2097031 тысяч тенге;
2) затраты - 2729165,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 15087 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 23825 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 8738 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 5000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 5000 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 89469,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 89469,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 23825 тысяч тенге;
погашение займов -8738 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 74382,1 тысяч тенге.";
в пункте 7:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в бюджете района на 2017 год целевые трансферты в общей сумме 133223 тысяч тенге, в том числе на развитие 5000 тысяч тенге:";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:

"2017-2019 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2017 жылғы 6 наурыздағы № 10-3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 наурызда № 4119 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104 бабының 5 тармағына, 109 бабының 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4016 болып тіркелген, 2017 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2017 жылға мына көлемдерде:
1) кірістер - 2659783 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 544178 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 9413 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9161 мың теңге,
трансферттердің түсімі - 2097031 мың теңге;
2) шығындар - 2729165,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 15087 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 23825 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 8738 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 5000 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 5000 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 89469,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89469,1 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 23825 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 8738 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74382,1 мың теңге.";
7 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 133223 мың теңге есепке алынсын, соның ішінде дамуға 5000 мың теңге ескерілсін:";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

"4) 5766 тысяч тенге на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
216 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5110 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
440 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) 12375 тысяч тенге для направления учащихся в город Астана на международную специализированную выставку "ЭКСПО-2017";";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) 13798 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) 1500 тысяч тенге на обновление компьютерного парка";
дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) 870 тысяч тенге на организацию антитеррористической защиты объектов образования";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) 16 293 тысячи тенге на замену окон организаций образования";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) 5000 тысяч тенге на приобретение стационарных модульных ветеринарных пунктов для районного отдела ветеринарии.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10.Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 9755 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2016 году, согласно приложению 9.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
дополнить приложением 9 к указанному решению согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
Х сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
В. Заика
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С. Муканов

"4) "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген, мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 5766 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың жерінде жол белгілерін және жол нұсқауларды орнатуға 216 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына 5110 мың теңге;
ыммен сөйлесу мамандардың қызмет көрсетуіне 440 мың теңге;";
10) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"10) Астана қаласына халықаралық мамандандырылған көрмеге "ЭКСПО-2017" окушыларды жіберуге 12375 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) оқулықтарды сатып алу және жеткізуге 13798 мың теңге";
келесі мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) компьютерлік паркін жаңартуға 1500 мың теңге";
келесі мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) білім беру объектілерді терроризмге қарсы қорғауды ұйымдастыруға 870 мың теңге";
келесі мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) білім беру ұйымдардың терезелерін ауыстыруға 16293 мың теңге";
келесі мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) аудандық ветеринария бөлімі үшін стационарлық модульдік ветеринарлық пунктін сатып алуға 5000 мың теңге.";
10 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10. 2017 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 9755 мың теңге сомада бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 9 қосымшаға сәйкес қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджет қаражаттың бос қалдыктарының және 2016 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен аудан бюджетінін шығындары қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімді 9 қосымшамен осы шешімнің 4 қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының
Х сессиясының төрағасы
В. Заика
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Мұқанов