О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8-1 "О бюджете Аккайынского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2017 года № 15-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 декабря 2017 года № 4399
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8-1 "О бюджете Аккайынского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4016 от 10 января 2017 года, опубликовано 21 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2017 - 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы- 2766099 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 652855 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 11805 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала      - 13092 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов – 2088347 тысяч тенге;
2) затраты – 2840481,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 15086,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 23825 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 8738,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 89468,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 89468,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 23825 тысяч тенге;
погашение займов – 8738,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 74382,1 тысяч тенге.";
в пункте 7:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в бюджете района на 2017 год целевые трансферты в общей сумме 124539 тысяч тенге, в том числе на развитие 13000 тысяч тенге:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) 0 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:

"2017-2019 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2017 жылғы 27 қарашадағы № 15-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 желтоқсанда № 4399 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4016 болып тіркелген, 2017 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2017 жылға мына көлемдерде:
1) кірістер – 2766099 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 652855 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 11805 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13092 мың теңге,
трансферттердің түсімі – 2088347 мың теңге;
2) шығындар - 2840481,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15086,8 мың теңге, соның ішінде: бюджеттік кредиттер - 23825 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 8738,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 89468,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 89468,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 23825 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8738,2 мың теңге;
ббюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74382,1 мың т теңге.";
7 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 124539 мың теңге есепке алынсын, соның ішінде дамытуына 13000 мың теңге ескерілсін:";
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 0 мың теңге";
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

"2) 8049 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) 4834,2 тысяч тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", в том числе:
2743,2 тысяч тенге на выплату обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
1207 тысяч тенге на оплату труда ассистентов;
884 тысяч тенге на отплату труда консультантов;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) 5656,4 тысяч тенге на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
108 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5108,4 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
440 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) 13539,7 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
4710 тысяч тенге - частичное субсидирование заработной платы;
5082,7 тысяч тенге - предоставление субсидий на переезд;
3747 тысяч тенге - молодежная практика;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) 29234,8 тысяч тенге на реализацию мероприятий в рамках развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
6779,6 тысяч тенге – субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
21695 тысяч тенге - краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованым на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) 6705 тысяч тенге для направления учащихся в город Астана на международную специализированную выставку "ЭКСПО-2017";";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) 1660 тысяч тенге на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 740 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 5 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
ХV сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области Ж. Ахметова
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области С. Муканов
Приложение 1

"2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 8049 мың теңге";
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге 4834,2 мың теңге, соның ішінде:
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті төлеуге 2743,2 мың теңге;
ассистенттерге еңбекақы төлеуіне 1207,0 мың теңге;
кеңес берушілерге еңбекақы төлеуіне 884,0 мың теңге;";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген, мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 5656,4 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың жерінде жол белгілерін және жол нұсқауларды орнатуға 108 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына 5108,4 мың теңге;
ыммен сөйлесу мамандардың қызмет көрсетуіне 440 мың теңге;";
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"5) еңбек нарығын дамытуына 13539,7 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға - 4710 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар беру - 5082,7 мың теңге;
жастар тәжірибесіне -3747 мың теңге;";
7) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту аясында іс-шараларды іске асыруына 29234,8 мың теңге, соның ішінде:
оралмандар мен көныс аударушылыр үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге субсидия – 6779,6 мың теңге;
тез дайындау орталықтарында оқытуды косканда, жұмыс кадрларын еңбек нарығында талап ететін кәсіпкерліктерді қысқа мерзімді оқытуға – 21695 мың теңге;";
10) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"10) Астана қаласына халықаралық мамандандырылған көрмеге "ЭКСПО-2017" окушыларды жіберуге 6705 мың теңге";
11) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"11) энзоотиялық ауруларына қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуіне 1160 мың теңге";
10) тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10. 2017 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 740 мың теңге сомада бекітілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының
ХV сессиясының төрағасы Ж. Ахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы С. Мұқанов