О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 26 декабря 2016 года №7/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2017-2019 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года № 10/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 апреля 2017 года № 4157
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района от 26 декабря 2016 года №7/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 января 2017 года № 4011, опубликовано в газете "Ауыл арайы" 10 февраля 2017 года, в газете "Сельская новь" 10 февраля 2017 года), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 105 049 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 388 423 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 19 615 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 130 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 680 881 тысяч тенге;
2) затраты – 4 182 656,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 014 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 246 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 232 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 3 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – - 119 621,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 119 621,2 тысяч тенге:
поступление займов – 44 246 тысяч тенге;
погашение займов – 5 232 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 80 607,2 тысяч тенге.";
дополнить пункт 10 подпунктами 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) следующего содержания:
"8) 3 247 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников организаций образования;
9) 2 475 тысяч тенге - на обновление компьютерного парка организаций образования;
10) 1 585 тысяч тенге - на организацию антитеррористической защиты объектов образования;

"2017-2019 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 26 желтоқсандағы 7/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 10/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 сәуірде № 4157 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106, 109-бабтарына және 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Занының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихат сессиясының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы 7/1 шешіміне (2017 жылы 10 қаңтардағы нормативтік құқықтық актілердің № 4011 мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелді, 2017 жылы 10 ақпан "Ауыл арайы" газетінде, 2017 жылы 10 ақпан "Сельская новь" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-ші тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға, соның ішінде 2017 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 105 049 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 388 423 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 615 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 16 130 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 680 881 мың теңге;
2) шығындар – 4 182 656,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 014 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 246 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 232 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 000 мың теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 3 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 119 621,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 119 621,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 44 246 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 232 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 80 607,2 теңге.";
10 тармақ келесі мазмұндағы 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) тармақшаларымен толықтырылсын:
"8) білім ұйымдарына оқулықтар сатып алу және жеткізуге – 3 247 мың теңге;
9) білім ұйымдарының комьютерлік паркін жаңартуға – 2 475 мың теңге;
10) білім объектілерін ланкестікке қарсы қорғауды ұйымдастыруға– 1 585 мың теңге;

11) 12 905 тысяч тенге - на замену окон организаций образования;
12) 54 тысячи тенге - на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
13) 140 135 тысяч тенге - на строительство 18-ти квартирного жилого дома по ул. Файзулина, 17а в с. Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области (без внешних инженерных сетей и благоустройства);
14) 62 320 тысяч тенге - на строительство 18 квартирного жилого дома по ул. Воропаева, 42 в с. Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области (без внешних инженерных сетей и благоустройства);
15) 3 000 тысяч тенге - на приобретение стационарных модульных ветеринарных пунктов для районного отдела ветеринарии.";

11) білім ұйымдарының терезелерін ауыстыруға – 12 905 мың теңге;
12) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерінде жол белігірі мен көрсеткіштерді орнатуға – 54 мың теңге;
13) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка а. Файзулина 17а көшесі бойынша 18-пәтерлі тұрғын-үй құрылысына (сырқты инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 140 135 мың теңге;
14) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка а. Воропаева 42 көшесі бойынша 18-пәтерлі тұрғын-үй құрылысына (сырқты инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 62 320 мың теңге;
15) аудандық ветеринария бөлімі үшін станционарлық модулді ветеринарлық пункттер сатып алуға– 3 000 мың теңге.";

подпункт 3) пункта 10 изложить в новой редакции:
"3) 18 450 тысяч тенге – для направления учащихся в г.Астану для посещения ЭКСПО-2017.";
приложения 1, 9, 10 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель Х внеочередной
сессии маслихата
Жамбылского района
Ю.Шихова
Секретарь маслихата
Жамбылского района
Б.Мусабаев

10 тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"3. Астана қаласына ЭКСПО-2017 қатысуға оқушыларды жіберу үшін –18 450 мың теңге.";
шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
2. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы
мәслихатының кезектен тыс
Х сессиясының төрайымы
Ю.Шихова
Жамбыл ауданы
мәслихатының хатшысы
Б.Мұсабаев

465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
34 944
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
34 944
464
Отдел образования района (города областного значения)
125 031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 853
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
5 579
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29 679
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
339
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 162
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 532
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51 887
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
227 617
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 147
005
Государственная адресная социальная помощь
2 000
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
12 700
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
16 447
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 648
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 648
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
190 714
002
Программа занятости
68 260
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 952
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 140
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 217
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
16 829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
34 944
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
34 944
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
125 031
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 853
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
5 579
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
29 679
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
339
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
10 162
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 532
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
51 887
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
227 617
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 147
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 000
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
12 700
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
16 447
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 648
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 648
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
190 714
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
68 260
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 952
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 180
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 140
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10 217
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
16 829
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

28 536
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
600
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
108
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
379 704
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
352 185
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
300
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 045
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 237
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
347 603
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
27 519
008
Освещение улиц населенных пунктов
20 172
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3 000
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
172
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
4 175
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
153 783
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
31 824
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
31 824
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
38 227
003
Поддержка культурно-досуговой работы
38 227
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18 625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10 530
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 192
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 903
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
28 893
006
Функционирование районных (городских) библиотек
28 326
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
567
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики

28 536
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
600
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
108
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
379 704
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
352 185
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
300
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 045
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 237
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
347 603
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
27 519
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
20 172
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3 000
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
172
011
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
4 175
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
153 783
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
31 824
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
31 824
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38 227
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
38 227
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
18 625
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 530
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 192
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 903
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
28 893
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
28 326
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
567
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

12 090,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
9 462,1
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 628,5
итого
54 270,2
Приложение 3 к решению маслихата Жамбылского района от 10 апреля 2017 года № 10/1
Приложение 10 к решению маслихата Жамбылского района от 26 декабря 2016 года № 7/1
Использование (доиспользование) в 2017 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2016 году, с соблюдением их целевого назначения
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Итого
26337
7
Жилищно - коммунальное хозяйство
26337
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26337
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
26337

12 090,6
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
9 462,1
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 628,5
Барлығы:
54 270,2
2017 жылғы 10 сәуірдегі Жамбыл аудандық мәслихатының № 10/1 шешіміне 3 қосымша
2016 жылғы 26 желтоқсандағы Жамбыл аудандық мәслихатының № 7/1 шешіміне 10 қосымша
2016 жылы облыстық бюджеттен дамуға бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомасын олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2017 жылда пайдалану (толық пайдалану)
Функционалдық топ
Әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сома (мың теңге)
Барлығы
26337
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
26337
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26337
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
26337