Об утверждении Порядка выдачи служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета, и его описания
Постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20 января 2017 года № 11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 февраля 2017 года № 4058. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 5 июня 2020 года № 117
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 05.06.2020 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Порядок выдачи служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета, согласно приложению 1;
2) описание служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета, согласно приложению 2.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области Макулова С.И.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Бегманов
Приложение 1 утверждено постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20 января 2017 года № 11
Порядок выдачи служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок выдачи служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета, определяет порядок выдачи служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета (далее – государственные органы района).

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы аудандық бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған аудан әкімінің аппаратының, ауылдық округ әкімдері аппараттарының, Булаев қаласы әкімінің аппаратының және ауданның атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық әкімдігінің 2017 жылғы 20 қаңтарда № 11 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 20 ақпанда № 4058 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 117 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы əкімдігінің 05.06.2020 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңы 30-бабының 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1) қаулының 1-қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы аудандық бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған аудан әкімінің аппаратының, ауылдық округ әкімдері аппараттарының, Булаев қаласы әкімінің аппаратының және ауданның атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібі;
2) қаулының 2-қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы аудандық бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған аудан әкімінің аппаратының, ауылдық округ әкімдері аппараттарының, Булаев қаласы әкімінің аппаратының және ауданның атқарушы органдарының қызметтік куәлігінің сипаттамасы.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппаратының басшысы С.И. Мақұловқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Бегманов
1-қосымша Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 20 қаңтардағы № 11 қаулысымен бекітілді
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы аудандық бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған аудан әкімінің аппаратының, ауылдық округ әкімдері аппараттарының, Булаев қаласы әкімінің аппаратының және ауданның атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібі
1. Жалпы ережелер
1. Осы аудан бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Мағжан Жұмабаев ауданы әкімі аппаратының, ауылдық округ әкімдері аппараттарының, Булаев қаласы әкімінің аппаратының және атқарушы органдарының (бұдан әрі – ауданның мемлекеттік органдары) қызметтік куәлігін беру тәртібін айқындайды.

2. Служебные удостоверения государственных служащих государственных органов района являются официальным документом, подтверждающим занимаемые ими должности, на которые они назначены распоряжением акима района, распоряжением акима сельского округа, распоряжением акима города Булаево или приказом руководителя исполнительного органа района (далее - Удостоверение).
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи Удостоверения
4. Удостоверения подписываются уполномоченным лицом и дают их владельцам право входа во все структурные подразделения областных, районных (городских) государственных органов.
5. Удостоверения выдаются:
1) за подписью акима района – государственным служащим категории Е-1, Е-2, Е-3, Е-4, Е-R-1;
2) за подписью акима сельского округа и акима города Булаево – государственным служащим категории Е-G-1, Е-G-3, Е-G-4;
3) за подписью руководителей исполнительных органов района – государственным служащим категории E-R-2, E-R-3, E-R-4, E-R-5.
6. Выдача Удостоверений осуществляется под роспись в специальном журнале, который находится у ответственного работника соответствующего государственного органа района.
7. Основанием для выдачи Удостоверения является распоряжение акима района, распоряжение акима сельского округа, акима города Булаево, приказ руководителя исполнительного органа района о назначении на должность.
8. При последующем назначении на новую должность или освобождении от должности ранее выданные Удостоверения в трехдневный срок должны быть возвращены ответственному работнику соответствующего государственного органа района.
9. Срок действия Удостоверения - 3 (три) года со дня выдачи.
10. При окончании срока действия Удостоверения, при условии сохранения за государственным служащим занимаемой им должности, оно подлежит продлению на 2 (два) года.
11. Руководитель аппарата акима района, акимы сельских округов, аким города Булаево и руководители исполнительных органов района 1 (один) раз в квартал обеспечивают проверку наличия Удостоверений у подчиненных работников.
12. В случае утраты или порчи Удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме ответственного работника государственного органа, подает объявление в средства массовой информации.
13. По каждому факту утраты, порчи Удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению ответственный работник государственного органа в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения или приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.

2. Ауданның мемлекеттік органдары мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік куәліктері олардың аудан әкімінің өкімімен, ауылдық округ әкімінің өкімімен, Булаев қаласының әкімімен немесе ауданның атқарушы органы басшысының бұйрығымен тағайындалған атқарып отырған қызметін растайтын ресми құжат (бұдан әрі - Куәлік) болып табылады.
3. Әрекет ету мерзімі өтіп кеткен, түзетілген, тазартылып, тиісінше ресімделмеген куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Куәлікті беру тәртібі
4. Куәліктерге лауазымды адам қол қояды және ол олардың иелеріне облыстық, аудандық (қалалық) мемлекеттік органдардың барлық құрылымдық бөлімшелеріне кіру құқығын береді.
5. Куәліктер мына жағдайларда беріледі:
1) аудан әкімінің қолы қойылған – Е-1, Е-2, Е-3, Е-4, Е-R-1 санаттағы мемлекеттік қызметшілерге;
2) ауылдық округ әкімінің қол қойылған – Е-G-1, Е-G-3, Е-G-4 санаттағы мемлекеттік қызметшілерге
3) ауданның атқарушы органдары басшыларының қолы қойылған – Е-R-2, Е-R-3, Е-R-4, Е-R-5 санаттағы мемлекеттік қызметшілерге.
6. Куәлік беру ауданның тиісті атқарушы органының жауапты қызметкеріндегі арнайы журналға қол қоя отыра жүзеге асырылады.
7. Қызметке тағайындау туралы аудан әкімінің өкімі, ауылдық округ әкімінің өкімі немесе ауданның атқарушы органы басшысының бұйрығы Куәлік беруге негіз болып табылады.
8. Кейін жаңа лауазымға тағайындалған немесе лауазымнан босатылған жағдайда, бұрын берілген Куәліктер үш күндік мерзімде ауданның тиісті мемлекеттік органының жауапты қызметкеріне қайтарылуы тиіс.
9. Куәліктің әрекет ету мерзімі – берілген күннен бастап 3 (үш) жыл.
10. Куәліктің әрекет ету мерзімі аяқталған кезде, мемлекеттік қызметкер атқарып отырған лауазымын сақталған жағдайда, ол 2 (екі) жылға ұзартуға жатады.
11. Аудан әкімі аппаратының басшысы, ауылдық округ әкімдері мен ауданның атқарушы органдарының басшылары, бағыныстағы қызметкерлерде Куәліктің болуын тоқсанына 1 (бір) рет тексеріп тұруды қамтамасыз етеді.
12. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі мемлекеттік органның жауапты қызметкеріне дереу жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
13. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша мемлекеттік органның жауапты қызметкері қызметтік тергеп-тексеру туралы өкімнің немесе бұйрықтың шығуынан кейін он күнтізбелік күн мерзімінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша атқарушы органның тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.

14. Утерянные Удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется ответственный работник государственного органа. Новое Удостоверение взамен утерянного выдается ответственным работником государственного органа после проведения служебного расследования.
15. Бланки Удостоверений бланками строгой отчетности не являются.
16. Учет выдачи бланков Удостоверений ведется ответственным работником государственного органа в специально заведенном журнале учета, который должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен печатью государственного органа (далее – журнал учета).
В журнале учета указываются следующие сведения:
1) порядковый регистрационный номер;
2) дата выдачи;
3) фамилия, имя отчество получателя;
4) должность;
5) данные документа, удостоверяющего личность получателя;
6) подпись работника, выдавшего Удостоверение;
7) подпись получателя;
8) прочие сведения (возврат, утеря и т.д.).
17. Номера Удостоверениям присваиваются согласно его порядковому номеру в журнале учета.
Нумерация в журнале учета применяется сквозная.
18. Чистые и испорченные бланки Удостоверений, возвращенные Удостоверения и журнал учета хранятся в несгораемом сейфе.
19. При необходимости неиспользуемые, испорченные бланки Удостоверений, а также сданные Удостоверения, периодически по мере накопления подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта в произвольной форме.
Акты на уничтожение утверждаются руководителями государственных органов района.
20. При увольнении сотрудника Удостоверение сдается с отметкой об этом в журнале учета.
21. В случае утери Удостоверения при увольнении лицо, ведущее учет выдачи Удостоверений, производит соответствующую отметку в обходном листе владельца Удостоверения.
Приложение 2 утверждено постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20 января 2017 года № 11
Описание служебного удостоверения аппарата акима района, аппаратов акимов сельских округов, аппарата акима города Булаево и исполнительных органов района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств районного бюджета
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества красного или бордового цвета, размером 19 х 6,5 сантиметров (в развернутом состоянии.)
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі", "Акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".

14. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы мемлекеттік органның жауапты қызметкері хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін мемлекеттік органның жауапты қызметкері береді.
15. Куәлік бланкілері қатаң есепке алынатын бланкілер болып табылмайды.
16. Куәлік бланкілерін берудің есебін мемлекеттік органның жауапты қызметкері нөмірленген, тігілген және мемлекеттік органның мөрі қойылған арнайы басталған есеп журналында (бұдан әрі – есеп журналы) жүргізеді.
Есеп журналында келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) реттік тіркеу нөмірі;
2) берілген күні;
3) алушының аты-жөні;
4) лауазымы;
5) алушының жеке басын куәландыратын құжат мәліметтері;
6) Куәлік берген қызметкердің қолы;
7) алушының қолы;
8) өзге де мәліметтер (қайтару, жоғалту және т.б.).
17. Куәліктерге нөмір оның есеп журналындағы реттік нөміріне сәйкес беріледі.
Есеп журналындағы нумерация ретімен қойылады.
18. Куәліктердің таза және бүлінген бланкілері, қайтарылған Куәліктер және есеп журналы отқа күймейтін сейфте сақталады.
19. Куәліктердің пайдаланылмаған, бүлінген бланкілері, сондай-ақ тапсырылған Куәліктер қажеттігіне қарай, еркін нысандағы тиісті акт жасала отыра, жиналуына қарай әлсін-әлсін жойылып тұрады.
Жою актісін ауданның атқарушы органының басшысы бекітеді.
20. Қызметкер жұмыстан босатылған жағдайда, Куәлік бұл туралы есеп журналына белгі соғыла отыра тапсырылады.
21. Жұмыстан босатылған кезде Куәлік жоғалған жағдайда, Куәлік берудің есебін жүргізетін тұлға Куәлік иесінің түгендеу парағына тиісті белгі қояды.
2-қосымша Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 20 қаңтарағы № 11 қаулысымен бекітілді
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы аудандық бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған аудан әкімінің аппаратының, ауылдық округ әкімдері аппараттарының, Булаев қаласы әкімінің аппаратының және ауданның атқарушы органдарының қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәліктің мұқабасы өлшемі 19 х 6,5 сантиметр (ашылған күйде) болатын қызыл немесе қою қызыл түсті сапасы жоғары экобылғарыдан немесе былғары алмастырғыштан жасалады.
2. Куәліктің беткі жағының дәл ортасына алтын түспен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, төменірек типографиялық әріппен "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген жазба жазылған.
3. Куәліктің ішкі жағындағы ақшыл аяда шеңбер ішінде күн мен қалықтап тұрған қыранның жасырын нысанын пайдалана отыра, көгілдір түсті қорғағыш тангир жапсырылған. Жоғарғы бөлігінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі", "Акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" деген жазбалар орналастырылған.

4. На левой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "КАЗАҚСТАН" и текст на казахском языке. Ниже указывается срок удостоверения.
5. На правой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 сантиметра, текст на русском языке, заверенный подписью соответственно акима района, акима сельского округа, акима города Булаево, руководителя исполнительного органа района и гербовой печатью.

4. Сол жақта: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның астында көкшіл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген және қазақ тіліндегі мәтін орналасқан. Төменде куәліктің әрекет ету мерзімі көрсетіледі.
5. Оң жақта: мөлшері 2,5 х 3,5 сантиметр өлшеміндегі фотосурет (анфас, түрлі-түсті), сәйкесінше аудан әкімінің, ауданның атқарушы органы басшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған орыс тіліндегі мәтін.