Об утверждении порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описания
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 9 марта 2017 года № 9-12 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 апреля 2017 года № 4141. Утратило силу решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16 июня 2020 года № 9-55 с
Сноска. Утратило силу решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.06.2020 № 9-55 с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему решению порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описание.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
ХІІ сессии VІ созыва
М. Балтабаев
Секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б. Кадиров
Утверждены решением
Уалихановского районного
маслихата от 9 марта 2017 года
№ 9-12 с
Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описание
1. Общие положения
1. Настоящий порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" (далее – порядок) определяет порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Уалихановского районного маслихата" (далее-Аппарат).
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим решением.
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Уалихановского районного маслихата.
Служебное удостоверение действует на срок полномочий секретаря Уалихановского районного маслихата.

"Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 9-12 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 сәуірде № 4141 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 маусымдағы № 9-55 с шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 16.06.2020 № 9-55 с (алғашқы ресми жарияланғаннан күннен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30–бабы 4–тармағына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса берілген "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VІ шақырылған ХІІ сессия
төрағасы
М. Балтабаев
Уәлиханов аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б. Кәдіров
Уәлиханов аудандық
мәслихаттың 2017 жылғы
9 наурыздағы № 9-12 с
шешімімен бекітілген
"Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі (бұдан әрі – тәртіп) "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі мен оның сипаттамасын айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі (бұдан әрі - Аппарат) әкімшілік мемлекеттік қызметшінің атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы шешіммен бекітілген сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісті рәсімдеусіз, қолдану мерзімінің уақыты өткен, кірлеген және өшірілген қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік беріледі Уәлиханов аудандық мәслихат хатшысының қолы қойылып беріледі.
Қызметтік куәлік Уәлиханов аудандық мәслихат хатшысының өкілеттік мерзімі аяқталғанша қолданылады.

6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения.
При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппарата (далее – журнал учета) по форме согласно приложению 1 к настоящиму порядку.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе кадровой службы Аппарата.
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящего порядка, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудником кадровой службы, ответственным за выдачу служебного удостоверения.
3. Описание служебного удостоверения
9. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества голубого цвета, размером 21 см х 7 сантиметров (в развернутом состоянии).
10. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ".
11. Правая и левая внутренняя часть выполнена на голубом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части с обоих сторон размещены надписи "СОЛТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ, "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" ММ-і", "СЕВЕРО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ, ГУ "Аппарат Уалихановского районного маслихата"; под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой, ниже расположены надписи "№00 КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ №00".
12. На левой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись в черном цвете "ҚАЗАҚСТАН" и текст на государственном языке. Ниже указывается дата выдачи и срок действия удостоверения (выдается сроком на два года).
13. На правой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см, текст на русском языке, заверенный подписью соответственно секретаря районного маслихата и гербовой печатью.
4. Заключительные положения
14. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверений, который пронумеровывается и прошнуровывается.
15. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме кадровую службу.
Утерянные служебные удостоверения владельцем через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется кадровая служба.

6. Қызметтік куәлік қызметшілерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, жоғалған, сондай-ақ бұған дейін берілген куәлік бүлінген жағдайда беріледі.
Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу барысында осы тәртіптің қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы Аппараттың кадр қызметінің сейфінде сақталады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы тәртіптің 6-тармағында көзделген, қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде, қызметтік куәлікті беруге жауапты, кадр қызметінің қызметкері бұрын берілген қызметтік куәлікті қайтарып алады.
3. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
9. Қызметтік куәліктің мұқабасы көлемі 21 см х 7 сантиметр (ашып көрсетілген түрінде), көгілдір түсті экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан болуы.
10. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК, УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
11. Куәліктің сол және оң жақ ішкі бөлігі белгіленген үлгідегі тангир торының аясында күннің астында қалықтаған бүркіт бейнеленген көгілдір түсте орындалған. Екі жағында да жоғарғы бөлігінде "СОЛТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ, "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" ММ-і", "СЕВЕРО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ, ГУ "Аппарат Уалихановского районного маслихата"" деген жазулар, одан төмен мәтіннен қызыл жолақ сызықпен бөлінген "№00 КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ №00" деген жазулар орналастырылған.
12. Сол жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында қара түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және мемлекеттік тіліндегі мәтін. Төменгі жағында куәліктің берілген уақыты және жарамдылық мерзімі (екі жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
13. Оң жағында: көлемі 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше аудандық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған ресми тіліндегі мәтін.
4. Қорытынды ережелер
14. Куәліктерді беру мен қайтып алуды есепке алу нөрімленіп, тігілген куәліктерді беру жіне қайтаруды тіркеу журналында жүзеге асырылады.
15. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі сол сәттен кешіктірмей жазбаша (ерікті) түрде кадр қызметіне хабарлайды.
Жоғалған қызметтік куәлік иесі бұқаралық ақпарат құралдары арқылыоның жарамсыздығы туралы жариялайды, ол туралы кадр қызметіне хабарлайды.

16. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, кадровая служба в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
17. Новое служебное удостоверение взамен утеренного выдается кадровой службой после проведения служебного раследования.
18. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверение по месту его получения.
19. Списание и уничтожение удостоверений производится один раз в год кадровой службой с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящиму порядку.
20. Ежегодно, по состоянию на 1 января, кадровой службой проводится сверка соответствующих служебных удостоверений их учетным данным.
21. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляется руководителем аппарата районного маслихата.
22. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в кадровую службу. На обходном листе при сдаче удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
Приложение 1 к порядку выдачи служебного удостоверения государственного учереждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описание
форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата"
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью и печатью кадровой службы.
Приложение 2 к порядку выдачи служебного удостоверения государственного учереждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описание
форма
Государственное учреждение "Аппарат Уалихановского районного маслихата"
АКТ
___________________ № ______ ____________
место составления дата

16. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша кадр қызметі қызметтік тексеру туралы өкім шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
17. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін кадр қызметі береді.
18. Лауазымнан босатылған, жұмыстан кеткен, орын ауыстырылған (қайта тағайындалған) жағдайда қызметшілер, сәйкес өкім шыққан күннен бастап үш жұмыс күні ішінде куәліктк оны алған орнына тапсырады.
19. Қызметтік куәліктерді есептен шығару және жоюды жауаптықұрылымдық бөлімше, осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша куәлікті есептен шығару және жою актісін жасаумен жылына бір рет жүргізеді.
20. Жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша кадр қызметі сәйкес қызметтік куәліктердің олардың есептік деректермен салыстыру жүргізеді.
21. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Аппарат басшысы жүзеге асырады.
22. Қызметшіні жұмыстан босатқан кезде қызметтік куәлік кадр қызметіне тапсырады. Куәлікті тапсырған кезде кету қағазына қызметтік куәлікті беруге жауапты тұлғаның қолы қойылады.
"Уәлиханов аудандық
мәслихаттың аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру тәртібін
және оның сипаттамасы
1 қосымша
нысан
"Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Беру күні
Алғаны туралы қызметшінің өзінің қолы
Қызметтік куәлікті ауыстырғаны және тапсырғаны туралы белгі (тағайындау, лауазымының өзгеруі, мерзімі өтуі, жұмыстан босатылуы, жоғалуы)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы тігіледі, нөмірленеді және қадр қызметшінің қолымен және мөрімен расталады.
"Уәлиханов аудандық
мәслихаттың аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру тәртібін
және оның сипаттамасы
2 қосымша
нысан
"Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесі
______________ №______ ______________
Жасау орны      күні

Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 19 порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Уалихановского районного маслихата" и его описания изучив, собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение служебные удостоверения работников, в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению.
Наименование должности                  подпись
Наименование должности                  подпись
Наименование должности                  подпись

Біз, төменде қол қойылғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Уәлиханов аудандық мәслихаттың аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібінің 19 – тармағының негізінде қызметкерлерді есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан қызметтік куәліктерін зерделеп: жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты, тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасадық.
Лауазымның атауы             Қолы
Лауазымның атауы             Қолы
Лауазымның атауы             Қолы