О бюджете города на 2018-2020 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 14 декабря 2017 года № 177. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 января 2018 года № 4035.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 518 453 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 130 907 438 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 545 524 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 991 327 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 801 108 тысяч тенге;
2) затраты – 167 289 107 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 695 327 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 695 327 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 465 981 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 11 465 981 тысяч тенге:
поступление займов – 427 344 тысяч тенге;
погашение займов – 2 808 051 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; от 28.06.2018 № 233 ; от 26.09.2018 № 266; от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 50%;
по социальному налогу – 50%.
3. Предусмотреть на 2018 год объем бюджетных изъятий, перечисляемых из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 81 025 070 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в сельские бюджеты, в сумме– 121 614 тысяч тенге, в том числе:
Атыраускому сельскому округу – 29 034 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 26 269 тысяч тенге;
Дамбинскому сельскому округу – 15 016 тысяч тенге;
Жумыскерскому сельскому округу – 0 тысяч тенге:-;

2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 177 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 4035 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атырау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 156 518 453 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 130 907 438 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 545 524 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 991 327 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 801 108 мың теңге;
2) шығындар – 167 289 107 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 695 327 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 695 327 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 465 981 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 465 981 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 808 051 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 427 344 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201; 28.06.2018 № 233; 26.09.2018 № 266; 06.12.2018 № 291 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Атырау қаласы бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2018 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 %;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 %;
әлеуметтік салық бойынша – 50 %.
3. 2018 жылға Атырау қаласының бюджетінен облыстық бюджетке аударылатын бюджеттік алып қоюлар көлемі 81 025 070 мың теңге соммасында көзделсін.
4. 2018 жылға қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі - 121 614 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау ауылдық округі – 29 034 мың теңге;
Ақсай ауылдық округі – 26 269 мың теңге;
Дамбы ауылдық округі – 15 016 мың теңге;
Жұмыскер ауылдық округі – 0 мың теңге;

Еркинкалинскому сельскому округу – 7 067 тысяч тенге;
Кайршахтинскому сельскому округу – 100 тысяч тенге;
Кенузекскому сельскому округу – 511 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; от 28.06.2018 № 233; от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Установить на 2018 год специалистам в области образования и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, за счет средств городского бюджета.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
17 131 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
6 838 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучени основного сотрудника;
184 554 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 900 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
81 447 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
1 406 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
34 565 тысяч тенге - на частичное субсидирование заработной платы;
87 662 тысяч тенге – на молодежную практику.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; от 28.06.2018 № 233; от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 859 435 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках программы жилищного строительства "Нурлы жер" - 1 871 394 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.09.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018).

Еркінқала ауылдық округі – 7 067 мың теңге;
Қайыршахты ауылдық округі – 100 мың теңге;
Кеңөзек ауылдық округі – 511 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201; 28.06.2018 № 233; 06.12.2018 № 291 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылтын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстарғанда жырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 17 131 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 838 мың теңге;
мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек төлеміне – 184 554 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына асситенттерді және әлеуметтік жұмыс жөніндегі консултанттарды енгізуге – 8 900 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 81 447 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 406 мың теңге;
ішінара жалақыны субсидиялауға – 34 565 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 87 662 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201; 28.06.2018 № 233; 06.12.2018 № 291 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 859 435 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 06.12.2018 № 291 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте "Нұрлы жер" тұрғын үй бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 871 394 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.09.2018 № 266 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
490 743 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций образования;
744 314 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
300 385 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; от 28.06.2018 № 233; от 26.09.2018 № 266; от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих объемах:
2 617 591 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
40 000 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на разработку проектно-сметной документации;
0 тысяч тенге - на развитие культуры.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; от 28.06.2018 № 233; от 26.09.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены средства на реализацию мер социальной поддержки молодым специалистам, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты в сумме 342 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Семгалиев) по вопросам экономики, бюджета, финансов, развития производства и предпринимательства, экологии, природопользования.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
15. Учесть, что в городском бюджете из областного бюджета предусмотрены поступления займов для финансирования строительства жилья на 2018 год в сумме – 13 846 688 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.09.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018).
16. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на развитие транспортной инфраструктуры – 7 136 478 тысяч тенге.

9. 2018 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджет есебінен келесідей көлемдерде:
білім беру ұйымдарына материалдық-техникалық жарақтандыруға – 490 743 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 744 314 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға – 300 385 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201; 28.06.2018 № 233; 26.09.2018 № 266; 06.12.2018 № 291 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2018 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде:
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 2 617 591 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына және жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 40 000 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 0 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201; 28.06.2018 № 233; 26.09.2018 № 266 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген жас мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 342 мың теңге көзделсін.
12. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет, қаржы, өндіріс пен кәсіпкерлікті дамыту, экология, табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А. Семгалиев).
14. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
15. 2018 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен тұрғын үй құрылысын салуға - 13 846 688 мың теңге қарыздардың түсімдері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 15 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201 шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.09.2018 № 266 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2018 жыға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға – 7 136 478 мың теңге даму трасферті көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 16 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
17. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
64 470 тысяч тенге - на содержание учреждений образования;
60 000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог;
23 515 тысяч тенге – на укрепление материально – технической базы учреждений ветеринарии.

Ескерту. Шешім 16 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201 шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 06.12.2018 № 291 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2018 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде:
білім беру мекемелерін ұстауға – 64 470 мың теңге;
автокөлік жолдарын орташа жөндеуге – 60 000 мың теңге;
ветеринария ұйымдарын материалды-техникалық базасын нығайтуға – 23 515 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 17 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 201; с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
18. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
699 474 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;

Ескерту. Шешім 17 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № 201 шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 06.12.2018 № 291 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2018 жылға қалалық бюджетте республикалық бюдеттен төмендегідей көлемдерде:
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 699 474 мың теңге;

79 562 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28.06.2018 № 233; с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.09.2018 № 266; от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).

ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 79 562 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 28.06.2018 № 233 шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.09.2018 № 266 ; 06.12.2018 № 291 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

19. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес–идей в сумме – 722 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28.06.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
20. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер" - 2 249 957 тысяч тенге.

19. 2018 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен жаңа бизнес – идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік грандтарды беруге – 722 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 19 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 28.06.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2018 жылға қалалық бюджетте "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылыс бағдарламасы шеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 2 249 957 мың теңге республикалық бюдеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 20 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.09.2018 № 266; с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
Председатель XVII сессии Н. Курман
Секретарь городского маслихата К. Азмуханов
Приложение 1 к решению городского маслихата от 14 декабря 2017 года № 177
Бюджет города на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 06.12.2018 № 291 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

Ескерту. Шешім 20 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.09.2018 № 266; 06.12.2018 № 291 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
XVII сессия төрағасы Н. Құрман
Қалалық мәслихат хатшысы Қ. Әзмұханов
Атырау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 177 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 06.12.2018 № 291 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I.Кірістер

2 535 767
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
69 384
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
1 296 642
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
736
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
62 112
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 526
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
16 192
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 088 175
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 343 102
01
Социальное обеспечение
191 140
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 086
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 086
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
186 054
010
Государственная адресная социальная помощь
186 054
2
Социальная помощь
2 011 288
464
Отдел образования района (города областного значения)
378 249
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
378 249
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 633 039
004
Программа занятости
603 746
007
Оказание жилищной помощи
21 095
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 131
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
558 502
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
65 763
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73 409
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
229 439
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
72 954
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

2 535 767
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 384
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 296 642
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
736
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
62 112
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды)асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 526
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педогогикалық консультациялық көмек көрсету
16 192
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 088 175
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 343 102
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
191 140
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 086
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 086
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
186 054
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
186 054
2
Әлеуметтiк көмек
2 011 288
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
378 249
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
378 249
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 633 039
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
603 746
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 095
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 131
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
558 502
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
65 763
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
73 409
017
Мүгедектердi оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен және ымдау тiлi мамандарының қызмет көрсетуiн, жеке көмекшiлермен қамтамасыз ету
229 439
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
72 954
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

1 356 613
464
Отдел образования района (города областного значения)
313 600
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
313 600
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 043 013
004
Программа занятости
179 006
007
Оказание жилищной помощи
19 565
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 831
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
364 440
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
62 353
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 201
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
283 499
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 118
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33 895
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
33 895
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 470
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
32 425
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 269 878
1
Жилищное хозяйство
934 065
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 042
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
6 500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
40 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 542
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
60 951
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
60 951
467
Отдел строительства района (города областного значения)
808 897
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
634 860
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
174 037
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

1 356 613
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
313 600
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
313 600
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 043 013
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
179 006
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 565
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 831
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
364 440
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
62 353
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 201
017
Мүгедектердi оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен және ымдау тiлi мамандарының қызмет көрсетуiн, жеке көмекшiлермен қамтамасыз ету
283 499
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
54 118
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33 895
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
33 895
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 470
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
32 425
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 269 878
1
Тұрғын үй шаруашылығы
934 065
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
50 042
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
6 500
003
Мемлекеттiк тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
40 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 542
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
60 951
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
60 951
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
808 897
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
634 860
004
Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе)жайластыру
174 037
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

007
Бюджетные изъятия
85 880 398
Приложение № 4 к решению городского маслихата от 14 декабря 2017 года № 177
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

007
Бюджеттік алып коюлар
85 880 398
Атырау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 177 шешіміне 4 қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарлама тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру