О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2017 года № 15-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2018 года № 4031
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 831 030 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 25 627 761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 384 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 188 114 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 976 771 тысяч тенге;
2) затраты – 28 211 760 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 608 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 608 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 256 895 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 256 895 тысяч тенге:
поступление займов – 3 608 тысяч тенге;
погашение займов – 127 443 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 380 730 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2018 № 18-1; от 28.06.2018 № 21-1; от 18.09.2018 № 25-3; от 04.12.2018 № 27-4; от 25.12.2018 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 15%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100%;
по социальному налогу - 10%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 18.09.2018 № 25-3; от 04.12.2018 № 27-4 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Установить на 2018 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме – 18 849 604 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 1 109 690 тысяч тенге, в том числе:

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 15-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 4031 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 27 831 030 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 627 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 384 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 188 114 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 976 771 мың теңге;
2) шығындар – 28 211 760 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 3 608 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 3 608 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 256 895 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 256 895 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 608 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 127 443 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 380 730 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 18-1; 28.06.2018 № 21-1; 18.09.2018 № 25-3; 04.12.2018 № 27-4; 25.12.2018 № 29-3 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2018 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 10%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 18.09.2018 № 25-3; 04.12.2018 № 27-4 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2018 жылға арналған көлемі 18 849 604 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2018 жылға 1 109 690 мың теңге сомасында, оның ішінде:

города Кульсары – 723 370 тысяч тенге;
поселка Жана-Каратон – 184 163 тысяч тенге;
Жемского сельского округа – 60 474 тысяч тенге;
Косчагильского сельского округа – 77 032 тысяч тенге;
Кара-Арнинского сельского округа – 64 651 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджетах города, поселка, сельских округов предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в следующих объемах:
9 268 тысяч тенге - на текущее содержание организаций образования;
141 061 тысяч тенге - на капитальный ремонт организаций образования;
62 450 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
29 386 тысяч тенге –на государственные услуги общего характера;
Учесть, что в бюджетах города, поселка, сельских округов предусмотрены целевые трансферты на развития из районного бюджета в сумме 27 001 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2018 № 18-1; от 04.12.2018 № 27-4 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 3 608 тысяч тенге местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Установить на 2018 год специалистам в области социального обеспечения, образования и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере семидесятикратного месячного расчетного показателя и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в размере одной тысячи пятисоткратного месячного расчетного показателя.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, предусмотрена единовременная социальная помощь в размере 5000 (пять тысяч) тенге на приобретение топлива.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 в сумме 26 542 тысяч тенге.

Құлсары қаласына – 723 370 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 184 163 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 60 474 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 77 032 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 64 651 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне төмендегідей көлемдерде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 9 268 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 141 061 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 62 450 мың теңге;
жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерге – 29 386 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға - 27 001 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 27.03.2018 N 18-1; 04.12.2018 № 27-4 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын iске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға – 3 608 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер беру көзделгені ескерілсін.
6. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
7. 2018 жылға ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға жетпіс еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер қаралғаны ескерілсін.
8. Ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде аудандық бюджет қаражаты есебінен бір жолғы әлеуметтік көмек қаралғаны ескерілсін.
9. 2018 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 26 542 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 18.09.2018 № 25-3; от 04.12.2018 № 27-4 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
7 729 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3 240 тысяч тенге - на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
43 013 тысяч тенге –на выплату государственной адресной социальной помощи;
7 224 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
816 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
27 304 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
21 332 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 04.12.2018 № 27-4; от 25.12.2018 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
36 004 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
168 561 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
82 310 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение учреждений образования;
7 000 тысяч тенге – на оформление документов и текущее содержание автомобильных дорог.
183 134 тысяч тенге - на текущее содержания организаций образования;
167 271 тысяч тенге - на капитальный ремонт организаций образования;
71 660 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций культуры;
76 135 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций спорта;
294 744 тысяч тенге - на приобретение спецтехники и оборудования в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
152 090 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
26 236 тысяч тенге - на текущее содержание и укрепление материально-технической базы организаций ветеринарии;
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2018 № 18-1; от 28.06.2018 № 21-1; от 18.09.2018 № 25-3; от 04.12.2018 № 27-4 (вводится в действие с 01.01.2018).

Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 18.09.2018 № 25-3; 04.12.2018 № 27-4 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 7 729 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 3 240 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 43 013 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына ассистенттер мен әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды енгізуге– 7 224 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 816 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 27 304 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012-2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға – 21 332 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 04.12.2018 № 27-4; 25.12.2018 № 29-3 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 36 004 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 168 561 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық–техникалық жарақтандыруға -84 294 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстау және құжаттарын дайындау шығындарына – 7 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 188 749 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 167 271 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандаруға- 71 660 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға - 76 135 мың теңге;
тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 319 919 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 152 090 мың теңге;
ветеринария ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 26 236 мың теңге;
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 18-1 ; 28.06.2018 № 21-1; 18.09.2018 № 25-3; 04.12.2018 № 27-4 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).

12. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в сумме 76 793 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования.
244 829 тысяч тенге - на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
50 000 тысяч тенге - на строительство объектов транспортной инфраструктуры и на реконструкцию автомобильных дорог;
13 710 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2018 № 18-1; от 04.12.2018 № 27-4 (вводится в действие с 01.01.2018).

12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 76 793 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға - 244 829 мың теңге;
көлік инфрақұрылы объектілерін салуға және автомобильдер жолдарын жаңғыртуға - 50 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 13 710 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 18-1; 04.12.2018 № 27-4 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).

13. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития предпринимательства (У. Жакашев).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XV сессии
районного маслихата
Н. Кондыбаев
Секретарь районного маслихата М. Кенганов

13. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ү. Жақашев) жүктелсін.
15. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың ХV
сессиясының төрағасы
Н. Қондыбаев
Аудандық мәслихат хатшысы М. Кенғанов

464
Отдел образования района (города областного значения)
1524
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1524
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
369507
004
Программа занятости
111533
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2235
007
Оказание жилищной помощи
260
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2182
010
Государственная адресная социальная помощь
43013
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45646
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47794
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31871
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
23337
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2005
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
21332
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1075281
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
85988
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3428
004
Обеспечение жильем отдельных категории граждан
30000
014
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
203
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
36547
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
100
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15710
467
Отдел строительства района (города областного значения)
688151
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9211
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
649319
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
25919
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1524
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1524
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
369507
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
111533
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2235
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
260
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2182
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43013
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
45646
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
47794
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31871
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
23337
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2005
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
21332
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1075281
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімі
85988
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3428
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30000
014
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
203
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
36547
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
100
058
Елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15710
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
688151
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9211
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
649319
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
25919
074
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу

41554
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
41554
464
Отдел образования района (города областного значения)
3410597
003
Общеобразовательное обучение
3197297
006
Дополнительное образование для детей
213300
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
212393
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
212393
464
Отдел образования района (города областного значения)
233356
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
24382
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
171749
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
856
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
480
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого- медико-педагогической консультативной помощи населению
15889
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
183177
464
Отдел образования района (города областного значения)
1427
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1427
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
180650
004
Программа занятости
40687
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2750
007
Оказание жилищной помощи
2500
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2500
010
Государственная адресная социальная помощь
26688
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26208
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32206
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21487
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
25624
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

41554
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
41554
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3410597
003
Жалпы білім беру
3197297
006
Балаларға қосымша білім беру
213300
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
212393
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
212393
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
233356
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24382
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
171749
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
856
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды)асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
480
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
15889
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
183177
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1427
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1427
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
180650
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
40687
006
Ауылдық жерлерде тұратын білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2750
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2500
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26688
011
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26208
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
32206
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
21487
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
25624
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

249399
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
22209
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22209
122
Аппарат акима района (города областного значения)
80630
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
80630
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
30566
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
30566
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3197
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3197
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
38063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38063
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32564
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
32564
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
9758
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
9758
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
32412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
32412
02
Оборона
10234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10234
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10234
04
Образование
3891954
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
41554
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
41554
464
Отдел образования района (города областного значения)
3404649
003
Общеобразовательное обучение
3204474
006
Дополнительное образование для детей
200175
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
212395
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту

249399
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
22209
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22209
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
80630
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
80630
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
30566
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30566
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3197
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3197
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімі
38063
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38063
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32564
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32564
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
9758
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9758
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
32412
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32412
02
Қорғаныс
10234
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10234
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10234
04
Білім беру
3891954
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
41554
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
41554
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3404649
003
Жалпы білім беру
3204474
006
Балаларға қосымша білім беру
200175
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
212395
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

051
Трансферты органам местного самоуправления
1000
Приложение 4
к решению районного маслихата
от 15 декабря 2017 года № 15-1
"О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год

051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
1000
2018-2020 жылдарға арналған
аудандық бюджет туралы" аудандық
мәслихаттың 2017 жылғы
15 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне
4 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарлама тізбесі