О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна на 2018-2020 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2017 года № 16-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 12 января 2018 года № 4038
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов города Кульсары, поселка Жана –Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 456 398 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 337 468 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 064 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 086 866 тысяч тенге;
2) затраты – 1 456 398 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - - 0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 19-1 ; от 29.06.2018 № 22-1; от 20.09.2018 № 26-1; от 05.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 950 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 544 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 185 297 тысяч тенге;
2) затраты – 201 950 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 қаңтарда № 4038 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 456 398 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 337 468 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 064 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 086 866 мың теңге;
2) шығындар – 1 456 398 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 19-1; 29.06.2018 № 22-1; 20.09.2018 № 26-1; 05.12.2018 № 28-2 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018-2020 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 201 950 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 544 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 185 297 мың теңге;
2) шығындар – 201 950 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 19-1; от 20.09.2018 № 26-1; от 05.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить бюджет Кара-Арнинского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 556 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 523 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 715 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 72 318 тысяч тенге;
2) затраты – 78 556 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том
числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 19-1; от 05.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 1 004 364 тысяч тенге, в том числе:
города Кульсары –631 750 тысяч тенге;
поселка Жана-Каратон – 183 198 тысяч тенге;
Жемского сельского округа – 61 095 тысяч тенге;
Косчагильского сельского округа – 69 940 тысяч тенге;
Кара-Арнинского сельского округа – 58 381 тысяч тенге;
Учесть, что в бюджетах города, поселка, сельских округов предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в следующих объемах:
9 207 тысяч тенге - на текущее содержание организаций образования;
141 061 тысяч тенге - на капитальный ремонт организаций образования;
62 450 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
29 386 тысяч тенге –на государственные услуги общего характера;
Учесть, что в бюджетах города, поселка, сельских округов предусмотрены целевые трансферты на развития из районного бюджета в сумме 27 001 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 19-1; 20.09.2018 № 26-1; 05.12.2018 № 28-2 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. 2018-2020 жылдарға арналған Қара-Арна ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 78 556 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 523 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 715 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 72 318 мың теңге;
2) шығындар – 78 556 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың
теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 19-1; 05.12.2018 № 28-2 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2018 жылға 1 004 364 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 631 750 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 183 198 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 61 095 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 69 940 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 58 381 мың теңге көзделсін;
Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне келесі көлемдерде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 9 207 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 141 061 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 62 450 мың
теңге;
жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерге – 29 386 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға - 27 001 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Предусмотреть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 1 012 196 тысяч тенге, в том числе:
города Кульсары – 640 263 тысяч тенге;
поселка Жана-Каратон – 182 829 тысяч тенге;
Жемского сельского округа – 61 063 тысяч тенге;
Косчагильского сельского округа – 70 528 тысяч тенге;
Кара-Арнинского сельского округа – 57 513 тысяч тенге.
8. Предусмотреть на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 1 015 303 тысяч тенге, в том числе:
города Кульсары –644 425 тысяч тенге;
поселка Жана-Каратон – 183 560 тысяч тенге;
Жемского сельского округа – 61 123 тысяч тенге;
Косчагильского сельского округа – 70 183 тысяч тенге;
Кара-Арнинского сельского округа – 56 012 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 19-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2019 жылға 1 012 196 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 640 263 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 182 829 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 61 063 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 70 528 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 57 513 мың теңге көзделсін.
8. Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2020 жылға 1 015 303 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 644 425 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 183 560 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 61 123 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 70 183 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 56 012 мың теңге көзделсін.

9. Установить на 2018 год специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития предпринимательства (У. Жакашев).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XVI сессии
районного маслихата
Х. Жамалов
Секретарь районного маслихата М. Кенганов
Приложение 1 к решению районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджетах города Кульсары, поселка Жана –Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна на 2018-2020 годы"
Уточненный бюджет города Кульсары на 2018 год

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ү. Жақашев) жүктелсін.
11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың
XVI сессиясының төрағасы
Х. Жамалов
Аудандық мәслихат хатшысы М. Кенғанов
"2018-2020 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16- 1 шешіміне 1 - қосымша
2018 жылға арналған Құлсары қаласының нақтыланған бюджеті