О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2017 года № 198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 января 2018 года № 4034. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22 января 2019 года № 318 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22.01.2019 № 318 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2018-2020 годы, районный маслихат VI созыва на XIX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 123 551 тысяч тенге, в том числе:
Налоговые поступления - 3 213 997 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 12 399 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 882 299 тысяч тенге;
2) затраты - 6 245 563 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 764 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 14 430 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 9 666 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 126 776 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 126 776 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 14 430 тысяча тенге;
погашение займов - 9 666 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 122 012 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2018 № 214; от 26.06.2018 № 247; от 14.09.2018 № 266; от 28.11.2018 № 284 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме - 2 399 527 тысячи тенге, в том числе:
5 150 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
6 508 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;

2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 198 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 4034 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 22.01.2019 № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, VI шақырылған аудандық мәслихат XIX сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 6 123 551 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 213 997 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 12 399 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2 882 299 мың теңге;
2) шығындар - 6 245 563 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 4 764 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 14 430 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9 666 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 126 776 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 126 776 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 14 430 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 9 666 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 122 012 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 28.03.2018 № 214; 26.06.2018 № 247; 14.09.2018 № 266 ; 28.11.2018 № 284 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен - 2 399 527 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 150 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 508 мың теңге;

26 691 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 927 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центре занятости населения;
17 197 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
12 262 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
120 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
129 570 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппарата государственных органов;
98 382 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
63 223 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
365 142 тысяч тенге - на капитальный, средний ремонт автомобильных и пешеходных дорог в населенных пунктах и на разработку проектно-сметной документации;
20 000 тысяч тенге – на текущее содержание автомобильных дорог;
14 355 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
530 400 тысяч тенге - на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
45 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
32 205 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
12 486 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение аппарата государственных органов;
171 888 тысяч тенге – на ремонт объектов сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
123 907 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
18 510 тысяч тенге – на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
15 642 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений спорта;
14 250 тысяч тенге – на техническое обслуживание объектов коммунальной собственности;
154 000 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
72 063 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
2 485 тысяч тенге – на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
1 549 тысяч тенге -на оформление документов скотомогильников (биотермических ям) и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
10 460 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы подведомоственных организаций для обеспечения ветеринарной безопасности;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 26 691 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталығына ассистенттер мен әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды енгізуге – 10 927 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 17 197 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 12 262 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 120 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 129 570 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 98 382 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 63 223 мың теңге;
елді мекендерде автокөлік және жаяу жүргінші жолдарын күрделі, орташа жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 365 142 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстауға – 20 000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға - 14 355 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 530 400 мың теңге;
елді мекендердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылыстарына жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 45 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 32 205 мың теңге;
мемлекеттік орган аппаратын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 12 486 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге – 171 888 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 123 907 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 510 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 15 642 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 14 250 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қаматамсыз етуге – 154 000 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 72 063 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін күрделі жөндеуге –2 485 мың теңге;
мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) құжаттарын дайындауға және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге – 1 549 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 10 460 мың теңге;

6 846 тыс тенге – на проведение противоэпизотических мероприятий;
98 328 тыс тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
18 339 тыс тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест, и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
85 759 тыс тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций культуры;
4 500 тыс тенге – на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2018 № 214; от 26.06.2018 № 247; от 14.09.2018 № 266; от 28.11.2018 № 284 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 751 040 тысяч тенге, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 54 482 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 37 295 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 54 163 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 71 610 тысяч тенге;
Испульскому сельскому округу – 72 748 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 407 913 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 52 829 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть, в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме 59 610 тысяч тенге, в том числе:
3 917 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акима сельских округов;
341 тысяч тенге – на приватизацию и управления коммунальным имуществом;
11 456 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений образования;
1 498 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта объектов образования;
1 039 тысяч тенге – на текущее содержание организаций социальной защиты;
1 888 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
14 136 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
16 590 тысяч тенге – на текущие затраты и материально-техническое оснащение организаций культуры;
5 160 тысяч тенге -на проведение работ по подготовке к зимнему периоду.
3 585 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2018 № 214; с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26.06.2018 № 247; от 14.09.2018 № 266; от 28.11.2018 № 284 (вводится в действие с 01.01.2018).

эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 6 846 мың теңге;
жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 98 328 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 18 339 мың теңге.
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 85 759 мың теңге;
бруцеллезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдарын (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 4 500 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 28.03.2018 № 214; 26.06.2018 № 247; 14.09.2018 № 266 ; 28.11.2018 № 284 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 751 040 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 54 482 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 37 295 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 54 163 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 71 610 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 72 748 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 407 913 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 52 829 мың теңге.
3-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне 59 610 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 3 917 мың теңге;
жекешелендіру және коммуналдық мүліктерді басқаруды ұйымдастыруға – 341 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 11 456 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 1 498 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 1 039 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 888 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 14 136 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 16 590 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін- 5 160 мың теңге.
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға - 3 585 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 28.03.2018 № 214 шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 26.06.2018 № 247;14.09.2018 № 266 ; 28.11.2018 № 284 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год из бюджетов сельских округов 26 163 тысяч тенге поступления трансфертов, в том числе:
в связи переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" - 19 181 тысяч тенге;
в связи уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 6 982 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета для социальной поддержки специалистов - 14 430 тысяч тенге.
6. Утвердить в составе районного бюджета на 2018 год размер финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов, согласно приложению 4.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в размере – 3 896 тысяча тенге.
4 000 тыс тенге – на увеличение количества выхода в эфир через телеканалы передач о повседневной жизни населения;
29 174 тыс тенге – на оформление документов строительных объектов;
11 685 тыс тенге – на обводнение оросительных каналов;
166 524 тыс тенге - на возмещение средств ранее произведенных затрат районного бюджета по текущему содержанию учреждений образования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 14.09.2018 № 266; от 28.11.2018 № 284 (вводится в действие с 01.01.2018).

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттерінен 26 163 мың теңге трансферттердің түсімдері көзделсін, оның ішінде:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты –19 181 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша азайтуға байланысты – 6 982 мың теңге.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 14 430 мың теңге бюджеттік кредит көзделгені ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында әрбір ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру мөлшері 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві – 3 896 мың теңге соммада бекітілсін.
халықтың тыныс тіршілігін сипаттайтын хабарларды телеарналар арқылы эфирге шығару санын көбейтуге – 4 000 мың теңге;
құрылыс нысандарының құжаттарын ресімдеуге – 29 174 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 11 685 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы ұстау шығындарына аудандық бюджеттен бұрын жұмсалған қаражатын өтеу үшін – 166 524 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 14.09.2018 № 266 ; 28.11.2018 № 284 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправлениям в разрезе сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 6.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов ).

8. 2018 жылға ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінісі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процессінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной
19-сессии районного маслихата
А. Султангалиева
Секретарь районного маслихата М. Мырзашев
Приложение 1 к решению районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 198
Бюджет района на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28.11.2018 № 284 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

11. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
19-сессиясының төрағасы
А. Сұлтанғалиева
Аудандық мәслихаттың хатшысы М. Мырзашев
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 198 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда-Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 284 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
174082
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4151
012
Капитальные расходы государственного органа
672
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9768
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося безпопечения родителей
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14305
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
161419
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
12954
024
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях
0
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
252072
464
Отдел образования района (города областного значения)
1558
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1558
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
27143
010
Государственная адресная социальная помощь
27143
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
1314
003
Оказание социальнойпомощи нуждающимся гражданам на дому
1314
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
209795
004
Программа занятости
106963
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5535
007
Оказание жилищной помощи
193
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1127
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38264
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
174082
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс – шараларды өткізу
4151
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
672
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9768
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық–медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14305
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
161419
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12954
024
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
252072
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1558
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1558
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
27143
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27143
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1314
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1314
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
209795
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
106963
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5535
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
193
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1127
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38264
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

23840
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33615
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
258
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
12262
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
12262
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1101425
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
154000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
154000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
464
Отдел образования района (города областного значения)
171888
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
171888
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
595949
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
531259
004
Проектирование, развитиеи (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45000
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства занятости 2020
18030
091
Приобретение оборудования для проектов, реализуемых в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1660
123
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов

23840
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33615
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
258
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
12262
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12262
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
1101425
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың , ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
154000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
154000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
171888
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
171888
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
595949
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
531259
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
45000
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
074
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
18030
091
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтар сатып алу
1660
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру

17800
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
17800
003
Капитальные расходы государственного органа
122
Аппарат акима района (города областного значения)
73903
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
73903
003
Капитальные расходы государственного органа
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
39520
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
39520
022
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1975
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
775
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1200
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13454
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13454
013
Капитальные расходы государственного органа
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30176
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30176
002
Создание информационных систем
015
Капитальные расходы государственного органа
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
10537
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
10537
003
Капитальные расходы государственного органа
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
22903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
22903
003
Капитальные расходы государственного органа
02
Оборона
5750
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5750
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности

17800
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17800
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
73903
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
73903
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
39520
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39520
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1975
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
775
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1200
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13454
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13454
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30176
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30176
002
Ақпараттық жүйелер құру
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
10537
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10537
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
22903
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22903
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
02
Қорғаныс
5750
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5750
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар

5750
122
Аппарат акима района (города областного значения)
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
04
Образование
2414816
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
81487
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
81487
464
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29620
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
29620
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
464
Отдел образования района (города областного значения)
2146380
003
Общеобразовательное обучение
2073415
006
Дополнительное образование для детей
72965
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
40828
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
40828
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
464
Отдел образования района (города областного значения)
116501
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14014
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
75828
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1151
012
Капитальные расходы государственного органа
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10500
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

5750
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
04
Білім беру
2414816
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
81487
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
81487
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
29620
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
29620
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2146380
003
Жалпы білім беру
2073415
006
Балаларға қосымша білім беру
72965
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
40828
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
40828
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
116501
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14014
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
75828
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс – шараларды өткізу
1151
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10500
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
84038
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7779
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7779
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
15187
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
15187
005
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
006
Капитальные расходы государственного органа
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
20069
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
14634
003
Капитальные расходы государственного органа
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1584
006
Организация санитарного убоя больных животных
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
772
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3079
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13656
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13656
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
004
Организация работ по зонированию земель
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
007
Капитальные расходы государственного органа
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
27347
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
27347
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20595
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
84038
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7779
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
7779
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
15187
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15187
005
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
20069
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14634
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1584
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
772
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
3079
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13656
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13656
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
27347
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
27347
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20595
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

20595
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20595
015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
012
Развитие инфраструктуры автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
13
Прочие
38540
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3192
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
3192
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35348
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
35348
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
785090
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
785090
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи и изменением законодательства
038
Субвенции

20595
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20595
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлік және коммуникация
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
012
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарын инфрақұрылымын дамыту
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
13
Басқалар
38540
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3192
040
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
3192
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35348
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
35348
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
785090
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
785090
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғарғы тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар

780402
051
Трансферты органам местного самоуправления
4688
Функциональная
группа
Сумма тыс.тенге
Администратор
Программа
Наименование
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная
группа
Сумма тыс.тенге
Администратов
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Функциональная
группа
Сумма тыс.тенге
Администратор
Программа
Наименование
16
Погашение займов

780402
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
4688
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
16
Қарыздарды өтеу

145536
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
33159
006
Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне
33159
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9878
003
Поддержка культурно - досуговой работы
9878
019
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
16288
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8823
004
Капитальные расходы государственного органа
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
5000
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
770
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1695
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
50588
006
Функционирование районных (городских) библиотек
50588
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2296
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
2296
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан , развития языков и культуры
11620
010
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21707
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11509
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10198
006
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

145536
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
33159
006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
33159
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9878
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
9878
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
16288
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8823
004
Мемлекеттік органның шығыстары
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
5000
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
770
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1695
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
50588
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
50588
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2296
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2296
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11620
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11620
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21707
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11509
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
10198
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

Приложение 5 к решению районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 198
Распределение трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских округов
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28.11.2018 № 284 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование сельских округов
Сумма, тыс тенге
Актогайский сельский округ
2095
Акжаикский сельский округ

Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №198 шешіміне 5 қосымша
Ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінісі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда-Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 284 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық округтердің атауы
Сомасы, мың теңге
Ақтоғай ауылдық округі
2095
Ақжайық ауылдық округі