О бюджетах сельских округов на 2018-2020 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2017 года № 203. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2018 года № 4042. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22 января 2019 года № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22.01.2019 № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 690 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 047 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 761 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 882тысяч тенге;
2) затраты – 59 690 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тысяча тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 229; от 28.06.2018 № 255; от 01.11.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 870 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 380 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 136 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;

2018–2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 203 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 қаңтарда № 4042 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 22.01.2019 № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінің жобаларын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 59 690 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 047 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 761 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 54 882 мың теңге;
2) шығындар – 59 690 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 229; 28.06.2018 № 255; 01.11.2018 № 276 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018-2020 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 98 870 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 380 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;

поступления трансфертов – 55 354 тысяч тенге;
2) затраты – 98 870 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тысяча тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 229; от 28.06.2018 № 255; от 01.11.2018 № 276; от 04.12.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Утвердить бюджет Баксайского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 003 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 179 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 883 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 941 тысяч тенге;
2) затраты – 65 003 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тысяча тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 229; от 28.06.2018 № 255; от 01.11.2018 № 276; от 04.12.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить бюджет Бейбарыского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 099 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 651 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 284 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 164 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 55 354 мың теңге;
2) шығындар – 98 870 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 229; 28.06.2018 № 255; 01.11.2018 № 276; 04.12.2018 № 290 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018-2020 жылдарға арналған Бақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 65 003 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 179 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 883 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 54 941 мың теңге;
2) шығындар – 65 003 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 229; 28.06.2018 № 255; 01.11.2018 № 276; 04.12.2018 № 290 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018-2020 жылдарға арналған Бейбарыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 83 099 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 651 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 284 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 76 164 мың теңге;

в Сарайчиковском сельском округе – 52 829 тысяч тенге.
8-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2018 год предусмотрены текущие целевые трансферты из районного бюджета в сумме 59 610 тысяч тенге, в том числе:
11 456 тысяч тенге – на текущее содержание организаций образования Алмалинского сельского округа;
3 917 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акимов сельских округов, в том числе:
в Алмалинском сельском округе – 1 746 тысяч тенге;
в Бейбарыском сельском округе – 1 260 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе - 911 тысяч тенге;
341 тысяч тенге – на приватизацию и управления коммунальным имуществом, в том числе:
в Есболском сельском округе – 281 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе - 60 тысяч тенге;
1 498 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта объектов образования Бейбарыского сельского округа;
1 039 тысяч тенге – на текущее содержание организаций социальной защиты Сарайчиковского сельского округа;
1 888 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
в Баксайском сельском округе – 388 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 1 500 тысяч тенге;
14 136 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
в Есболском сельском округе – 171 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 12 936 тысяч тенге;
в Сарайчиковском сельском округе -1 029 тысяч тенге;
9 450 тысяч тенге – на текущие затраты организаций культуры, в том числе:
в Есболском сельском округе – 150 тысяч тенге;
в Алмалинском сельском округе – 4 457 тысяч тенге;
в Бейбарыском сельском округе – 243 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 4 600 тысяч тенге;
7 140 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций культуры Махамбетского сельского округа;
5 160 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду, в том числе:
Алгинскому сельскому округу - 400 тысяч тенге,
Алмалинскому сельскому округу – 400 тысяч тенге,
Баксайскому сельскому округу - 390 тысяч тенге,
Бейбарыскому сельскому округу – 1 080 тысяч тенге,
Есболскому сельскому округу – 750 тысяч тенге,
Махамбетскому сельскому округу – 1 700 тысяч тенге,
Сарайчиковскому сельскому округу - 440 тысяч тенге,
3 585 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу - 473 тысяч тенге;

Сарайшық ауылдық округінде – 52 829 мың теңге.
8-1. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 59 610 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округінің білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 11 456 мың теңге;
ауылдық округтер әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 3 917 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне -1 746 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне -1 260 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне - 911 мың теңге;
жекешелендіру және коммуналдық мүліктерді басқаруға– 341 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 281 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 60 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінде білім беру нысандарын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 1 498 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіндегі әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 1 039 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 888 мың теңге, оның ішінде:
Бақсай ауылдық округіне - 388 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 14 136 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 171 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 12 936 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 029 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 9 450 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 150 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 4 457 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 243 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 4 600 мың теңге;
Махамбет ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 7 140 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге - 5 160 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 400 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 400 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 390 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 080 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 700 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 440 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 3 585 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 473 мың теңге;

Махамбетскому сельскому округу – 3 112 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30.03.2018 № 229; в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 04.12.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).

Махамбет ауылдық округіне – 3 112 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 229 шешімімен; жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 04.12.2018 № 290 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной
20-сессии районного маслихата
Б. Рахметов
Секретарь районного маслихата М. Мырзашев
Приложение 1 к решению районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 203
Бюджет Алгинского сельского округа на 2018 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 04.12.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

10. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
20 - сессиясының төрағасы
Б. Рахметов
Аудандық мәслихаттың хатшысы М. Мырзашев
Аудандық мәслихаттың 2017жылғы 25 желтоқсандағы № 203 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 04.12.2018 № 290 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
2295
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2295
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная
группа
Сумма тыс.тенге
Администратов
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2295
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2295
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары