Об утверждении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2018-2020 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 21 декабря 2017 года № XX-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 января 2018 года № 4045.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2018-2020 годы, районной маслихат VI созыва на ХX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 245 515 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 316 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 307 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 225 892 тысяч тенге;
2) затраты – 245 515 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 04.04.2018 № XXIII-1; от 19.09.2018 № XXVII-1; от 10.12.2018 № XXIX-1 (вводится в действие c 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Уильского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 985 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 983 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 424 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 578 тысяч тенге;
2) затраты – 72 985 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № XX-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 қаңтарда № 4045 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерінің жобаларын қарап, VI шақырылған аудандық мәслихат ХХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 245 515 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 316 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 307 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 225 892 мың теңге;
2) шығындар – 245 515 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 04.04.2018 № XXIII-1; 19.09.2018 № XXVII-1; 10.12.2018 № XXIX-1 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018-2020 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 72 985 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 983 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 424 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 69 578 мың теңге;
2) шығындар – 72 985 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 04.04.2018 № XXIII-1; от 19.09.2018 № XXVII-1; от 10.12.2018 № XXIX-1 (вводится в действие c 01.01.2018).
5. Утвердить бюджет Мукурского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 875 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 820 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 445 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 610 тысяч тенге;
2) затраты – 80 875 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 04.04.2018 № XXIII-1; от 19.09.2018 № XXVII-1; от 10.12.2018 № XXIX-1 (вводится в действие c 01.01.2018).
6. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 488 106 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 199 985 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 61 429 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 55 118 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 110 884 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 60 690 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2018 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме 78 765 тысяч тенге, в том числе:
1) 29 680 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 1 440 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 0 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 5 350 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 22 410 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 480 тысяч тенге.
2) 30 073 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акима сельских округов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 9 467 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 5 417 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 5 504 тысяч тенге;

Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 04.04.2018 № XXIII-1; 19.09.2018 № XXVII-1; 10.12.2018 № XXIX-1 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018-2020 жылдарға арналған Мұқыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80 875 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 820 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 445 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 62 610 мың теңге;
2) шығындар – 80 875 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 04.04.2018 № XXIII-1;19.09.2018 № XXVII-1; 10.12.2018 № XXIX-1 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2018 жылға 488 106 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 199 985 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 61 429 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 55 118 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 110 884 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 60 690 мың теңге көзделсін.
6-1. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 78 765 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 29 680 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 1 440 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 0 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 5 350 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 22 410 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 480 мың теңге.
2) ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 30 073 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 9 467 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 5 417 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 5 504 мың теңге;

Сагизскому сельскому округу – 8 245 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 1 440 тысяч тенге.
3) 2 252 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах, в том числе:
Уильскому сельскому округу – 1 452 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 800 тысяч тенге.
4) 800 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Уильскому сельскому округу – 800 тысяч тенге.
5) 15 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категории граждан, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 15 000 тысяч тенге.
6) 0 тысяч тенге – на организация водоснабжения населенных пунктов: Миялинскому сельскому округу 0 тысяч тенге.
7) 960 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры, в том числе:
Уильскому сельскому округу – 480 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 480 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 04.04.2018 № XXIII-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
Сноска. Пункт 6-1 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 10.12.2018 № XXIX-1 (вводится в действие c 01.01.2018).

Сағыз ауылдық округіне – 8 245 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 1 440 мың теңге.
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 2 252 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 452 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 800 мың теңге.
4) елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 800 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 800 мың теңге.
5) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 15 000 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 15 000 мың теңге.
6) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 0 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 0 мың теңге.
7) мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық - техникалық жарақтандыруға – 960 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 480 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 480 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 04.04.2018 № XXIII-1 шешімімен; жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 10.12.2018 № XXIX-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (А. Баймуратова).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А. Есенжанов
Секретарь районного маслихата Т. Бейскали
Приложение 1 к решению ХХ сессии районного маслихата от 21 декабря 2017 года № ХХ-1
Бюджет Миялинского сельского округа на 2018 год

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (А. Баймуратова) жүктелсін.
9. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А. Есенжанов
Аудандық мәслихат хатшысы Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың ХХ сессиясының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № ХХ-1 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті