Об областном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 12 декабря 2017 года № 4305. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. По всему тексту слова "в бюджеты районов (городов областного значения)", "бюджетам районов (городов областного значения)", "бюджетов районов (городов областного значения)" заменены словами "в районные (городов областного значения) бюджеты", "районным (городов областного значения) бюджетам", "районных (городов областного значения) бюджетов" решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10.01.2018 № 19/230-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 500 976 911 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 135 451 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 665 938 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 472 165 522 тысяч тенге;
2) затраты – 498 357 459 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 002 784 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 759 725 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 756 941 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 701 960 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 701 960 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 7 085 292 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 085 292 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 12.12.2018 № 33/346-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты:
района Байдибека – 73,5 процентов;
Жетысайского района – 39,0 процентов;
Казыгуртского района – 45,5 процентов;
Келесского района – 100 процентов;
Мактааральского района – 39,0 процентов;
Ордабасынского района – 84,8 процентов;

2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 12 желтоқсанда № 4305 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне", "аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне" деген сөздер тиісінше "аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне" деген сөздермен ауыстырылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 10.01.2018 № 18/209-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 500 976 911 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 25 135 451 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 665 938 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 472 165 522 мың теңге;
2) шығындар – 498 357 459 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 002 784 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 759 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 756 941 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 701 960 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 701 960 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 7 085 292 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 085 292 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 12.12.2018 № 33/346-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне:
Бәйдібек ауданының – 73,5 пайыз;
Жетісай ауданының – 39,0 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 45,5 пайыз;
Келес ауданының – 100,0 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 39,0 пайыз;
Ордабасы ауданының – 84,8 пайыз;

Отрарского района – 77,9 процентов;
Сайрамского района – 38,5 процентов;
Сарыагашского района – 42,0 процентов;
Сузакского района – 62,9 процентов;
Толебийского района – 45,9 процентов;
Тюлькубасского района – 98,2 процентов;
Шардаринского района – 46,8 процентов;
города Арысь – 62,0 процентов;
города Кентау – 81,0 процентов;
города Туркестан – 55,9 процентов;
города Шымкент – 51,3 процента;
в областной бюджет от:
района Байдибека – 26,5 процентов;
Жетысайского района – 61,0 процентов;
Казыгуртского района –54,5 процентов;
Мактааральского района – 61,0 процентов;
Ордабасынского района – 15,2 процентов;
Отрарского района – 22,1 процентов;
Сайрамского района – 61,5 процентов;
Сарыагашского района – 58,0 процентов;
Сузакского района – 37,1 процентов;
Толебийского района – 54,1 процентов;
Тюлькубасского района – 1,8 процентов;
Шардаринского района – 53,2 процентов;
города Арысь – 38,0 процентов;
города Кентау – 19,0 процентов;
города Туркестан – 44,1 процентов;
города Шымкент – 48,7 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме городов Кентау и Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты - 50 процентов;
в бюджет города Кентау - 93,1 процентов;
города Туркестан - 38,9 процентов;
в областной бюджет, кроме городов Кентау и Туркестан, от районов (городов областного значения) - 50 процентов;
от города Кентау - 6,9 процентов;
города Туркестан - 61,1 процентов;
по социальному налогу, кроме Келесского, Сарыагашского и Тюлькубасского районов, в районные (городов областного значения) бюджеты - 50 процентов;
в бюджет Келесского района - 100 процентов;
Сарыагашского района - 57,2 процентов;
Тюлькубасского района - 100 процентов;
в областной бюджет, кроме Келесского, Сарыагашского и Тюлькубасского районов, от районов (городов областного значения) - 50 процентов;

Отырар ауданының – 77,9 пайыз;
Сайрам ауданының – 38,5 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 42,0 пайыз;
Созақ ауданының – 62,9 пайыз;
Төлеби ауданының – 45,9 пайыз;
Түлкібас ауданының – 98,2 пайыз;
Шардара ауданының – 46,8 пайыз;
Арыс қаласының – 62,0 пайыз;
Кентау қаласының – 81,0 пайыз;
Түркістан қаласының – 55,9 пайыз;
Шымкент қаласының – 51,3 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 26,5 пайыз;
Жетісай ауданынан – 61,0 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 54,5 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 61,0 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 15,2 пайыз;
Отырар ауданынан – 22,1 пайыз;
Сайрам ауданынан – 61,5 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 58,0 пайыз;
Созақ ауданынан – 37,1 пайыз;
Төлеби ауданынан – 54,1 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 1,8 пайыз;
Шардара ауданынан – 53,2 пайыз;
Арыс қаласынан – 38,0 пайыз;
Кентау қаласынан – 19,0 пайыз;
Түркістан қаласынан – 44,1 пайыз;
Шымкент қаласынан – 48,7 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Кентау және Түркістан қалаларының басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне - 50 пайыз;
Кентау қаласының бюджетіне - 93,1 пайыз;
Түркістан қаласының - 38,9 пайыз;
облыстық бюджетке Кентау және Түркістан қалаларының басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) - 50 пайыз;
Кентау қаласынан - 6,9 пайыз;
Түркістан қаласынан - 61,1 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша Келес, Сарыағаш және Түлкібас аудандарынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне - 50 пайыз;
Келес ауданының бюджетіне – 100,0 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 57,2 пайыз;
Түлкібас ауданының – 100 пайыз;
облыстық бюджетке Келес, Сарыағаш және Түлкібас аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) - 50 пайыз;

от Сарыагашского района - 42,8 процентов.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 09.11.2018 № 31/336-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты, в общей сумме 207 803 121 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибека
8 507 193
тысяч тенге;
Казыгуртскому району

Сарыағаш ауданынан - 42,8 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 09.11.2018 № 31/336-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 207 803 121 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына
8 507 193
мың теңге;
Қазығұрт ауданына

25 687 087
тысяч тенге;
городу Шымкент
10 908 773
тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Туркестанского областного маслихата от 27.07.2018 № 28/310-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 10.01.2018 № 19/230-VI (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2018 № 25/281-VI (вводится в действие с 01.01.2018); Туркестанского областного маслихата от 28.08.2018 № 29/314-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе по:
управлению образования области;
управлению культуры и развития языков области;
управлению физической культуры и спорта области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.

25 687 087
мың теңге;
Шымкент қаласына
10 908 773
мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Түркістан облыстық мәслихатының 27.07.2018 № 28/310-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 10.01.2018 № 18/209-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2018 № 25/281-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); Түркістан облыстық мәслихатының 28.08.2018 № 29/314-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
5. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың білім басқармасы;
облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы;
облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы бойынша;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата от 20.03.2018 № 21/243-VI (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.06.2018 № 25/281-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие теплоэнергетической системы;
на развитие газотранспортной системы;
на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2018 № 25/281-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе по:
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению строительства области.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов, в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение кредитования районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 20.03.2018 № 21/243-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены поступления целевых трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов, в том числе:
в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование и переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год;
на компенсацию потерь областного бюджета.
Распределение поступлений указанных трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10.01.2018 № 19/230-VI (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 28.08.2018 № 29/314-VI (вводится в действие с 01.01.2018).

Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 20.03.2018 № 21/243-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.06.2018 № 25/281-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
6. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2018 № 25/281-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
7. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
тұрғын үй жобалауға және салуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 20.03.2018 № 21/243-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға көшіруге байланысты;
облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен көрсетілген трансферттердің түсімдерін бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 10.01.2018 № 18/209-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 28.08.2018 № 29/314-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

9. Утвердить резерв акимата области на 2018 год в сумме 400 000 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 4.
11. Установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из областного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Облыс әкімдігінің 2018 жылға арналған резервi 400 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

431 155
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
35 100
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 906 059
1
Правоохранительная деятельность
12 331 579
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
12 272 486
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
10 045 332
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3 647
006
Капитальные расходы государственного органа
2 027 253
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
92 532
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
97 089
015
Организация содержания служебных животных
6 633
271
Управление строительства области
59 093
003
Развитие объектов органов внутренних дел
59 093
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
574 480
738
Управление по делам семьи, детей и молодежи области
574 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере укрепления института семьи, гендерного равенства и защиты прав и законных интересов женщин, детей и молодежи
230 328
003
Капитальные расходы государственного органа
4 991
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
297 641
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41 520
04
Образование
62 649 135
1
Дошкольное воспитание и обучение
566 638
261
Управление образования области
566 638
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
566 638
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
38 027 255
261
Управление образования области
15 466 090
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
2 858 304
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 833 412
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
142 550
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
354 096
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов

431 155
004
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
35 100
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 906 059
1
Құқық қорғау қызметi
12 331 579
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 272 486
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 045 332
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3 647
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 027 253
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
92 532
014
Әкімшілік тәртіппен тұткындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
97 089
015
Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру
6 633
271
Облыстың құрылыс басқармасы
59 093
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
59 093
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
574 480
738
Облыстың отбасы, балалар және жастар істері жөніндегі басқармасы
574 480
001
Жергілікті деңгейде отбасы институтын күшейту, гендерлік теңдік, әйелдердің, балалар мен жастардың құқығы мен заңнамалық мүдделерін қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
230 328
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 991
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
297 641
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
41 520
04
Бiлiм беру
62 649 135
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
566 638
261
Облыстың білім басқармасы
566 638
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
566 638
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
38 027 255
261
Облыстың білім басқармасы
15 466 090
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
2 858 304
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
3 833 412
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
142 550
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
354 096
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

583 006
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
265 807
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 230 167
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
472 892
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
349 948
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
8 007 069
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
187 079
261
Управление образования области
127 019
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
113 122
037
Социальная реабилитация
13 897
738
Управление по делам семьи, детей и молодежи области
567 198
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
530 753
037
Социальная реабилитация
36 445
2
Социальная помощь
2 140 728
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 140 728
003
Социальная поддержка инвалидов
2 137 931
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 797
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 980 769
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 871 264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
147 835
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
170 965
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

583 006
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
265 807
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 230 167
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
472 892
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
349 948
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 007 069
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
187 079
261
Облыстың білім басқармасы
127 019
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
113 122
037
Әлеуметтік сауықтандыру
13 897
738
Облыстың отбасы, балалар және жастар істері жөніндегі басқармасы
567 198
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
530 753
037
Әлеуметтік сауықтандыру
36 445
2
Әлеуметтiк көмек
2 140 728
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 140 728
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
2 137 931
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 797
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 980 769
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 871 264
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 835
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
170 965
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 351 926
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
38 453
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
718 060
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
75 600
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
368 425
263
Управление внутренней политики области
26 780
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
26 780
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 736
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 736
270
Управление по инспекции труда области
77 989
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
76 389
003
Капитальные расходы государственного органа
1 600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
31 935 599
1
Жилищное хозяйство
15 434 986
271
Управление строительства области
15 433 986
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
13 145 865
027
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 288 121
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 000
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000
2
Коммунальное хозяйство
16 500 613
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 500 613
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
129 650
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 182 415
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

3 351 926
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
38 453
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
718 060
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
75 600
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
368 425
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 780
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
26 780
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 736
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 736
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
77 989
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 389
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
31 935 599
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15 434 986
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15 433 986
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
13 145 865
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 288 121
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 000
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 000
2
Коммуналдық шаруашылық
16 500 613
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 500 613
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 650
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 182 415
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

300 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 200
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
50 686
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
369 720
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
329 114
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
27 950
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 099 631
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
1 166 457
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 894 684
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 793 540
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
771
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
475 890
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
253 233
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
25 016
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
36 153
271
Управление строительства области
8 373
020
Развитие объектов сельского хозяйства
8 373
2
Водное хозяйство
885 423
255
Управление сельского хозяйства области
885 423
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
885 423
3
Лесное хозяйство
974 712
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
974 712
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
965 122
006
Охрана животного мира
9 590
4
Рыбное хозяйство
160 320
255
Управление сельского хозяйства области
160 320

300 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 200
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
50 686
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
369 720
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
329 114
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
27 950
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 099 631
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
1 166 457
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 894 684
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 793 540
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
771
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
475 890
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
253 233
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
25 016
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
36 153
271
Облыстың құрылыс басқармасы
8 373
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
8 373
2
Су шаруашылығы
885 423
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
885 423
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
885 423
3
Орман шаруашылығы
974 712
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
974 712
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
965 122
006
Жануарлар дүниесін қорғау
9 590
4
Балық шаруашылығы
160 320
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
160 320

196 442
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 182 700
13
Прочие
6 068 454
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 026 222
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 584 801
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
60 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
4 343 223
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
101 578
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
80 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
441 421
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
441 421
9
Прочие
1 042 232
253
Управление здравоохранения области
76 500
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
76 500
257
Управление финансов области
100 000
012
Резерв местного исполнительного органа области
100 000
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
305 416
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
183 496
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
121 920
261
Управление образования области
86 400
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
86 400
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
364 916
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
161 732
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
203 184
271
Управление строительства области
55 000
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
10 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

196 442
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 182 700
13
Басқалар
6 068 454
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 026 222
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 584 801
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
60 000
010
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 343 223
011
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
101 578
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
80 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
441 421
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
441 421
9
Басқалар
1 042 232
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
76 500
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
76 500
257
Облыстың қаржы басқармасы
100 000
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
100 000
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
305 416
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
183 496
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
121 920
261
Облыстың білім басқармасы
86 400
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
86 400
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
364 916
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 732
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
203 184
271
Облыстың құрылыс басқармасы
55 000
078
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
10 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

№ 18/209-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

№ 18/209-VI Оңтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету