О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с "О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 18 апреля 2017 года № 16/142-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 апреля 2017 года № 4063. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 30 марта 2017 года № 11/109-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4007 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с "О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3929, опубликовано 6 января 2017 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 150 101 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 47 971 064 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 298 626 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 506 616 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 66 373 795 тысяч тенге;
2) затраты – 121 058 492 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 716 896 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 919 843 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 202 947 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -988 453 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 217 638 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 206 091 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -5 636 834 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 5 636 834 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
сейсмоусиление жилых домов – 723 381 тысяч тенге;

Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с "2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 18 сәуірдегі № 16/142-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 20 сәуірде № 4063 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
ЖОБА
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 30 наурыздағы № 11/109-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VI "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4007 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с "2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3929 тіркелген, 2017 жылғы 6 қаңтарда "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
кірістер – 115 150 101 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 971 064 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 298 626 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 506 616 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66 373 795 мың теңге;
2) шығындар – 121 058 492 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 716 896 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 919 843 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 202 947 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -988 453 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 217 638 мың теңге
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 1 206 091 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -5 636 834 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 5 636 834 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 723 381 мың теңге;

капитальный ремонт автомобильных дорог – 2 220 521 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильных дорог – 500 000 тысяч тенге;
текущий ремонт тепловых сетей - 500 000 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 277 613 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 468 027 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 448 164 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 1 761 433 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 8 510 697 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 119 805 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 197 945 тысяч тенге;
развитие благоустройства города – 3 041 520 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 903 690 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 3 807 117 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 463 761 тысяч тенге;
развитие объектов спорта – 70 000 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 8 825 192 тысяч тенге.";
пункт 4-1 изложить в следующей редакции:
"4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 1 153 618 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 612 746 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 100 000 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 1 500 000 тысяч тенге.";
пункт 4-2 изложить в следующей редакции:
"4-2. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 3 605 499 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 1 631 005 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 344 555 тысяч тенге.";

автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 2 220 521 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 500 000 мың теңге:
жылу жүйелерінің ағымдағы жөндеу жұмыстарына - 500 000 мың теңге;
егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуге – 277 613 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 468 027 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 448 164 мың теңге.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 761 433 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 8 510 697 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 119 805 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 197 945 мың теңге;
қаланы абаттандыруды дамытуға – 3 041 520 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 903 690 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 3 807 117 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 463 761 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 70 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 8 825 192 мың теңге.";
4-1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1. 2017 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен даму нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 153 618 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 3 612 746 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 100 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 500 000 мың теңге.";
4-2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-2. 2017 жылға арналған қала бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 3 605 499 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 631 005 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 344 555 мың теңге.";

60 545
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
919 709
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
186 843
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 732
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
760 624
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 954 339
1
Социальное обеспечение
754 416
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
695 570
005
Государственная адресная социальная помощь
8 990
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
686 580
464
Отдел образования района (города областного значения)
58 846
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
58 846
2
Социальная помощь
1 027 330
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 027 330
002
Программа занятости
120 961
006
Оказание жилищной помощи
29 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
289 107
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 205
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
107 544
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
129 168
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
241 050
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
102 295
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 593
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172 593
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146 723
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 126
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
21 744
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

60 545
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
919 709
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
186 843
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 732
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
760 624
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 954 339
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
754 416
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
695 570
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8 990
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
686 580
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
58 846
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
58 846
2
Әлеуметтiк көмек
1 027 330
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 027 330
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
120 961
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
29 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
289 107
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 205
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
107 544
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
129 168
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
241 050
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
102 295
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 593
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172 593
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 723
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 126
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
21 744
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық