Об утверждении плана на 2017-2018 годы по управлению пастбищами и их использованию по городу Туркестан
Решение Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 25/138-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 10 января 2018 года № 4390. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план на 2017-2018 годы по управлению пастбищами и их использованию по городу Туркестан согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Туркестан;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата М. Дуйсебеков
Секретарь городского маслихата Г. Сарсенбаев
Утвержден
решением Туркестанского
городского маслихата
от 26 декабря 2017 года
№ 25/138-VІ
План по управлению пастбищами и их использованию в городе Туркестан на 2017-2018 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию в городе Туркестан на 2017-2018 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 1736 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:

Түркістан қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2017-2018 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/138-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 4390 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Түркістан қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2017-2018 жылдарға арналған жоспары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Түркістан қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түркістан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы М.Дуйсебеков
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ. Сәрсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2017 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 25/138-VІ шешімімен бекітілген
Түркістан қаласының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2017-2018 жылдарға арналған жоспары
Осы Түркістан қаласы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота, иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Общая площадь города Туркестан составляет 744000 гектаров. Совокупность всех сельскохозяйственных угодий 345546 гектаров, в том числе пашни 47780 гектаров, в том числе 47780 гектаров орошаемой пашни, 9967 гектаров многолетних насаждений, 2345 гектаров сенокосных угодий, пастбищных 289077 гектаров.
По категориям земель:
земли используемые в сельскохозяйственных целях 345546,0 гектаров;
земли населенных пунктов 77454,0 гектаров;
земли не используемые в целях промышленности, транспорта, связи, обороны, сельского хозяйства 4854,0 гектаров;

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін, жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптардықамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық мекемелер туралы деректер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды,жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып,ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің,отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар,жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Түркістан қаласының барлық жер көлемі 744000 гектарды құрайды. Барлық ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 345546 гектар, оның ішінде егістік жерлер 47780 гектар, оның ішінде суармалы егістік 47780 гектар, көпжылдық екпе ағаштары 9967 гектар, шабындық жерлер 2345 гектар, жайылымдық 289077 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылық мақсаттары бойынша пайдаланатын жерлері 345546,0 гектар;
елді мекендердің жерлері 77454,0 гектар;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және ауыл шаруашылық емес басқа мақсаттарда пайдаланатын жерлер 4854,0 гектар;

земли особо охраняемых природных территорий 39424,0 гектаров;
земли лесного фонда 66145,0 гектаров;
земли водного фонда 2429,0 гектаров;
2628 гектаров земель города Туркестан используется Байдибекским районом.
По административно-территориальному делению в городе Туркестан имеются 12 сельских округов, 36 сельских населенных пункта.
Содержание:
1 Природа
2 Климат
3 Гидрография
4 Население
5 Сельское хозяйство
Природа:
Государственый природный заповедник Каратау расположен на северо-западных склонах Каратауских гор. Заповедник является особо охраняемой территорией. Его общая площадь составляет 39424 гектар. Заповедник расположен на территории Созакского, Байдибекского районов Южного Казахстана и граничитс Жанакорганским районом Кызылординской области.
Климат:
Город расположен между предгорьями Каратауских гор и рекой СырдарьҰй. 160-180 дней являются теплыми днями, годовая влажность воздуха составляет 330-390 милиметр. В зимний период толщина снега достигает до 50-60 сантиметров. Продолжительность зимних дней составляет 120-126 дней. Земная кора влажная, почва - светло – серая. Сельское хозяйство города занимается многоотраслевым земледелием и животноводством. По середине территории города протекает Арысь-Туркестанский магистральный канал, берущий свой исток из водохранилища Боген, а на юге протекает река Сырдария.
Гидрография:
Реки: По территории городе протекает 5 больших и малых рек. Реки на территории города берут свои истоки с горных районов.

ерекше қорғаудағы табиғи аумақтардың жерлері 39424,0 гектар;
орман қорының жерлері 66145,0 гектар;
су қорының жерлері 2429,0 гектар;
Түркістан қаласының 2628 гектар жерін Бәйдібек ауданы пайдалануда.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Түркістан қаласында 12 ауылдық округтер, 36 ауылдық елді-мекендер орналасқан.
Мазмұны:
1 Табиғаты
2 Климаты
3 Гидрографиясы
4 Халқы
5 Ауыл шаруашылығы
Табиғаты:
Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы Қаратау тауының солтүстік-батыс сілемдерінде орналасқан. Қорық ерекше қорғалатын аймақ. Оның жалпы көлемі 39424 гектар. Қорықтың жері Оңтүстік Қазақстанның Созақ, Бәйдібек аудандарымен және Қызылорда облысының Жаңақорған ауданымен шектеседі.
Климаты:
Қала Қаратау тауының түстік етегімен Сырдария өзенінің аралығында орналасқан, суық болмайтын күндері 160-180 күнді құрайды, жылдық ауаның ылғалдылығы 330-390 миллиметр. Қыс айларында қардың қалындығы 50-60 сантиметрге барады. Ұзақтығы 120-126 күнге созылады. Жер қыртысы ылғалды ашық сұр топырақты болып келеді. Қаланың ауыл шаруашылығы көп салалы егіншілік және мал шаруашылығымен айналысады. Қаланың ортасынан Бөген су қоймасынан бастау алатын Арыс-Түркістан магистралды каналы, ал оңтүстігінде Сырдария өзені өтеді.
Гидрографиясы:
Қала көлемінде үлкенді-кішілі 5 өзен бар. Қала аумағындағы өзендер таулы аймақтардан бастау алады.

Реки: протяженность рек по территории города: Сырдария - 95 километров, река Карашык - 50 километров, река Шылбыр - 20 километров, река Жанакорган - 30 километров, река Икан су - 35 километров. Общая протяженность рек составляет 230 километров.
Водоемы и пруды:
водохранилище "Коскорган", емкость 37,3 миллионов м3;
водоем "Актобе" емкость 7,74 миллионов м3;
водохранилище "Шерт", емкость 2,7 миллионов м3;
водохранилище "Сасыкбулак", емкость 5,5 миллионов м3;

Өзендер: Сырдария өзені-ұзындығы 95 километр, Қарашық өзені-50 километр, Шылбыр өзені-20 километр, Жаңақорған өзені-30 километр, Иқан су өзені-35 километр. Жалпы ұзындығы 230 километр.
Бөгендер мен тоғандар:
"Қосқорған" су қоймасы, сиымдылығы 37,3 миллион м3;
"Ақтөбе" су бөгені, сиымдылығы 7,74 миллион м3;
"Шерт" су қоймасы, сиымдылығы 2,7 миллион м3;
"Сасықбұлақ" су қоймасы, сиымдылығы 5,5 миллион м3;

46024
43610
33312
37174
2,5
297392
403105
368961
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Бабайкорган города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 111707 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 37387 гектаров
общие пахотные земли: 2421 гектаров
в том числе орошаемые земли: 2421 гектаров
многолетние насаждения: 527 гектаров
сенокосные земли: 295 гектаров
пастбищные земли: 34144 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Бабайкорган города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Бабайкорган города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Бабайкорган города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Бабайкорган города Туркестан
2. Сельский округ Жуйнек.
Центр-село Жуйнек.
Населенные пункты-Жуйнек, Шекербулак, Шыпан.
Население-10134 человек.
Общая площадь сельского округа-49007 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-33673 гектаров;
общие пахотные земли-4260 гектаров;
орошаемые земли-4260 гектаров;
многолетние насаждения-553 гектаров;
пастбищные земли-28512 гектаров;
сенокосные земли-342 гектар.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Жуйнек
27

46024
43610
8
33312
37174
2,5
297392
403105
368961
Түркістан қаласының Бабайқорған ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 111707 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 37387 гектар
жалпы егістік жерлер: 2421 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 2421 гектар
көпжылдық екпелер: 527 гектар
шабындық жерлер: 295 гектар
жайылымдық жерлер: 34144 гектар
Түркістан қаласының Бабайқорған ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Бабайқорған ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Бабайқорған ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Бабайқорған ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
2. Жүйнек ауыл округі
Орталығы – Жүйнек ауылы.
Елді мекендері- Жүйнек, Шекербұлақ, Шыпан.
Халық саны-10134 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-49007 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-33673 гектар;
жалпы егістік-4260 гектар;
суармалы жер-4260 гектар;
көп жылдық екпелер-553 гектар;
жайылым жер-28512 гектар;
шабындық жер-342гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер.
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Жүйнек
27

42794
8
42336
32917
2,5
82292,5
201374
172862
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Жуйнек города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 49007 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 33673 гектаров
общие пахотные земли: 4260 гектаров
в том числе орошаемые земли: 4260 гектаров
многолетние насаждения: 553 гектаров
сенокосные земли: 342 гектаров
пастбищные земли: 28512 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Жуйнек города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Жуйнек города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Жуйнек города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Жуйнек города Туркестан
3. Сельский округ Иассы
Центр- село Иассы.
Населенные пункты-Иассы, Шойтобе, Енбекши-Дихан.
Население-2850 человек.
Общая площадь сельского округа-65896 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-25877 гектаров;
общие пахотные земли-2435 гектаров;
орошаемые земли-2435 гектаров;
многолетние насаждения-372 гектаров;
пастбищные земли-211 гектаров;
сенокосные земли-21859 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Иассы

42794
8
42336
32917
2,5
82292,5
201374
172862
Түркістан қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 49007 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 33673 гектар
жалпы егістік жерлер: 4260 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 4260 гектар
көпжылдық екпелер: 553 гектар
шабындық жерлер: 342 гектар
жайылымдық жерлер:28512 гектар
Түркістан қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
3. Иассы ауыл округі
Орталығы – Иассы ауылы.
Елді мекендері –Иассы, Шойтөбе, Еңбекші-Дихан.
Халық саны-2850 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-65896 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жерлер-25877гектар;
жалпы егістік-2435 гектар;
суармалы жер-2435 гектар;
көп жылдық екпелер-372 гектар;
шабындық жер-211 гектар;
жайылымдық жер-21859 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Иассы

53736,5
8
60304
56836
2,5
142090
336452
292734
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Яссы города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 65896 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 25877 гектаров
общие пахотные земли: 2435 гектаров
в том числе орошаемые земли: 2435 гектаров
многолетние насаждения: 372 гектаров
сенокосные земли: 211 гектаров
пастбищные земли: 21859 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Яссы города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Яссы города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Яссы города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Яссы города Туркестан
4. Сельский округ Карашык
Центр-село Карашык.
Населенные пункты- Карашык, Каратобе, Кумтуин.
Население-10028 человек.
Общая площадь сельского округа-37733 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-23424 гектаров;
общие пахотные земли -4267 гектаров;
орошаемые земли-4267 гектаров;
многолетние насаждения-396 гектаров;
сенокосные земли-287 гектаров;
пастбищные земли-18474 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Карашык
7
72

53736,5
8
60304
56836
2,5
142090
336452
292734
Түркістан қаласының Иассы ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 65896 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 25877 гектар
жалпы егістік жерлер: 2435 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 2435 гектар
көпжылдық екпелер: 372 гектар
шабындық жерлер: 211 гектар
жайылымдық жерлер: 21859 гектар
Түркістан қаласының Иассы ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Иассы ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Иассы ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Иассы ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
4. Қарашық ауыл округі
Орталығы- Қарашық ауылы.
Елдімекендер- Қарашық, Қаратөбе, Құмтүйін.
Халық саны-10028 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-37733 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жерлері-23424 гектар;
жалпы егістік-4267 гектар;
суармалы жер-4267 гектар;
көп жылдық екпелер-396 гектар;
шабындық жер-287гектар;
жайылымдық жер-18474 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Қарашық
7
72

15339
8
38168
7712
2,5
19280
90350
71776
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Карашык города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 37733 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 23424 гектаров
общие пахотные земли: 4267 гектаров
в том числе орошаемые земли: 4267 гектаров
многолетние насаждения: 396 гектаров
сенокосные земли: 287 гектаров
пастбищные земли: 18474 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Карашык города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Карашык города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпоса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Карашык города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Карашык города Туркестан
5. Сельский округ Сауран.
Центр-поселок Сауран.
Населенные пункты- Сауран, Ынталы, Егизкара, Каражон.
Население-4092 человек.
Общая площадь сельского округа – 65751гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-40910 гектаров;
общие пахотные земли -1841 гектаров;
орошаемые земли-1841 гектаров;
многолетние насаждения- 164 гектаровов;
сенокосные земли-105 гектаров;
пастбищные земли-38800 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Сауран
83

15339
8
38168
7712
2,5
19280
90350
71776
Түркістан қаласының Қарашық ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 37733 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 23424 гектар
жалпы егістік жерлер: 4267 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 4267 гектар
көпжылдық екпелер: 396 гектар
шабындық жерлер: 287 гектар
жайылымдық жерлер: 18474 гектар
Түркістан қаласының Қарашық ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Қарашық ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Қарашық ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Қарашық ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
5. Сауран ауылдық округі
Орталығы- Сауран ауылы.
Елді мекендері- Сауран, Ынталы, Егізқара, Қаражон.
Халық саны-4092 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-65751 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-40910 гектар;
жалпы егістік-1841 гектар;
суармалы жер-1841 гектар;
көп жылдық екпелер-164 гектар;
шабындық жер-105 гектар;
жайылымдық жер- 38800 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Сауран
83

11974
8
39760
58722
2,5
146805
271061
193461
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Сауран города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 65751 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 40910 гектаров
общие пахотные земли: 1841 гектаров
в том числе орошаемые земли: 1841 гектаров
многолетние насаждения: 164 гектаров
сенокосные земли: 105 гектаров
пастбищные земли: 38800 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Сауран города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Сауран города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Сауран города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Сауран города Туркестан
6. Сельский округ Жибек жолы.
Центр - село Жибек жолы.
Населенные пункты-Жибек жолы, Сауран, 30 Разъезд.
Население-2449 человек.
Общая площадь сельского округа-40760 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-29271 гектаров;
общие пахотные земли -2090 гектаров;
орошаемые земли-2090 гектаров;
многолетние насаждения-670 гектаров;
сенокосные земли-143 гектаров;
пастбищные земли-26368 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Жибек жолы

11974
39760
58722
2,5
146805
271061
193461
Түркістан қаласының Сауран ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 65751 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 40910 гектар
жалпы егістік жерлер: 1841 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 1841 гектар
көпжылдық екпелер: 164 гектар
шабындық жерлер: 105 гектар
жайылымдық жерлер: 38800 гектар
Түркістан қаласының Сауран ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Сауран ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Сауран ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Сауран ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
6. Жібек жолы ауыл округі
Орталығы- Жибек жолы ауылы.
Елді мекендері- Жібек жолы, Сауран, 30 Разъезд.
Халық саны-2449 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 40760 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-29271 гектар;
жалпы егістік-2090 гектар;
суармалы жер-2090 гектар;
көп жылдық екпелер-670 гектар;
шабындық жер-143 гектар;
жайылымдық жер-26368 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Жібек жолы

26956
8
28592
35540
2,5
88850
162242
109506
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Жибек жоли города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 40760 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 29271 гектаров
общие пахотные земли: 2090 гектаров
в том числе орошаемые земли: 2090 гектаров
многолетние насаждения: 670 гектаров
сенокосные земли: 143 гектаров
пастбищные земли: 26368 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Жибек жоли города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Жибек жоли города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Жибек жоли города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Жибек жоли города Туркестан
7. Сельский округ Жана Икан.
Центр-село Жана Икан.
Населенные пункты- Жана Икан, Ибата, Ойык.
Население-7182 человек.
Общая площадь сельского округа-80514 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-74556 гектаров;
общие пахотные земли-4534 гектаров;
орошаемые земли-4534 гектаров;
многолетние насаждения-1854 гектаров;
сенокосные земли-334 гектаров;
пастбищные земли-62128 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Жана Икан
-

26956
8
28592
35540
2,5
88850
162242
109506
Түркістан қаласының Жібек жолы ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 40760 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 29271 гектар
жалпы егістік жерлер: 2090 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 2090 гектар
көпжылдық екпелер: 670 гектар
шабындық жерлер: 143 гектар
жайылымдық жерлер: 26368 гектар
Түркістан қаласының Жібек жолы ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Жібек жолы ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Жібек жолы ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Жібек жолы ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
7. Жаңа Иқан ауыл округі
Орталығы- Жаңа Иқан.
Елді мекендері- Жаңа Иқан, Ибата, Ойық.
Халық саны-7182 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 80514 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-74556 гектар;
жалпы егістік-4534 гектар;
суармалы жер-4534 гектар;
көп жылдық екпелер-1854 гектар;
шабындық жер-334 гектар;
жайылымдық жер-62128 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Жана Иқан
-

12252
8
71472
74298
2,5
185745
354163
229907
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Жана Икан города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 80514 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 74556 гектаров
общие пахотные земли: 4534 гектаров
в том числе орошаемые земли: 4534 гектаров
многолетние насаждения: 1854 гектаров
сенокосные земли: 334 гектаров
пастбищные земли: 62128 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Жана Икан города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Жана Икан города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Жана Икан города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Жана Икан города Туркестан
8. Сельский округ Ески Икан.
Центр-село Ески Икан.
Населенные пункты- Ески Икан, Достык.
Население-16091 человек.
Общая площадь сельского округа-39729 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-25278 гектаров;
общие пахотные земли-10452 гектаров;
орошаемые земли-40452 гектаров;
многолетние насаждения-1965 гектаров;
сенокосные земли-221 гектаров;
пастбищные земли-12963 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Ески Икан
-

12252
8
71472
74298
2,5
185745
354163
229907
Түркістан қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 80514 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер:74556 гектар
жалпы егістік жерлер:4534 гектар
оның ішінде суармалы жерлер:4534 гектар
көпжылдық екпелер:1854 гектар
шабындық жерлер: 334 гектар
жайылымдық жерлер: 62128 гектар
Түркістан қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
8. Ескі Иқан ауыл округі
Орталығы- Ескі Иқан.
Елді мекендері- Ескі Иқан, Достық.
Халық саны-16091адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 39729 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-25278 гектар;
жалпы егістік-10452 гектар;
суармалы жер-40452 гектар;
көп жылдық екпелер-1965 гектар;
шабындық жер-221 гектар;
жайылымдық жер-12963 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Ескі Иқан
-

131819
8
142088
49511
2,5
123777,5
484320
470027
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Ески Икан города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 39729 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 25278 гектаров
общие пахотные земли: 10452 гектаров
в том числе орошаемые земли:10452 гектаров
многолетние насаждения: 1965 гектаров
сенокосные земли: 221 гектаров
пастбищные земли:12963 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Ески Икан города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Ески Икан города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Ески Икан города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Ески Икан города Туркестан
9. Сельский округ Орангай.
Центр-село Орангай.
Населенные пункты- Орангай, Бостандык, Коскорган.
Население-8022 человек.
Общая площадь сельского округа-47579 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-19245 гектаров;
общие пахотные земли -2217 гектаров;
орошаемые земли-2217 гектаров;
многолетние насаждения-991 гектаров;
сенокосные земли-284 гектаров;
пастбищные земли-15753 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный
Пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Орангай
-

131819
8
142088
49511
2,5
123777,5
484320
470027
Түркістан қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі:39729 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 25278 гектар
жалпы егістік жерлер: 10452 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 10452 гектар
көпжылдық екпелер: 1965 гектар
шабындық жерлер: 221 гектар
жайылымдық жерлер: 12963 гектар
Түркістан қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
9. Ораңғай ауыл округі
Орталығы- Ораңғай.
Елді мекендері- Ораңғай, Бостандық, Қосқорған.
Халық саны-8022адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 47579 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-19245 гектар;
жалпы егістік-2217 гектар;
суармалы жер-2217 гектар;
көп жылдық екпелер-991 гектар;
шабындық жер-284 гектар;
жайылымдық жер-15753 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Оранғай
-

32252,5
8
27328
19713
2,5
49282,5
124559,5
108806,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Урангай города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 47579 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 19245 гектаров
общие пахотные земли: 2217 гектаров
в том числе орошаемые земли: 2217 гектаров
многолетние насаждения: 991 гектаров
сенокосные земли: 284 гектаров
пастбищные земли: 15753 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Урангай города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Урангай города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Урангай города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Урангай города Туркестан
10. Сельский округ Шага.
Центр-село Шага.
Населенные пункты- Шага, 30 лет Казахстана, Бершинтобе, Шоктас.
Население-10448 человек.
Общая площадь сельского округа-63491 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-51882 гектаров;
общие пахотные земли-5016 гектаров;
орошаемые земли-5016 гектаров;
многолетние насаждения-885 гектаров;
сенокосные земли-479 гектаров;
пастбищные земли-45502 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Шага
-
97

32252,5
8
27328
19713
2,5
49282,5
124559,5
108806,5
Түркістан қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 47579 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 19245гектар
жалпы егістік жерлер: 2217 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 2217 гектар
көпжылдық екпелер: 991 гектар
шабындық жерлер: 284 гектар
жайылымдық жерлер: 15753 гектар
Түркістан қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
10. Шаға ауыл округі
Орталығы- Шаға.
Елді мекендері- Шаға, Қазақстанның 30 жылдығы, Бершінтөбе, Шоқтас.
Халық саны-10448 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 63491 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-51882 гектар;
жалпы егістік-5016 гектар;
суармалы жер-5016 гектар;
көп жылдық екпелер-885 гектар;
шабындық жер-479 гектар;
жайылымдық жер-45502 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Шаға
-
97

20663
10663
35096
36214
2,5
90535
184908
139406
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Шага города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 63491 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 51882 гектаров
общие пахотные земли: 5016 гектаров
в том числе орошаемые земли: 5016 гектаров
многолетние насаждения: 885 гектаров
сенокосные земли: 479 гектаров
пастбищные земли: 45502 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Шага города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Шага города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Шага города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Шага города Туркестан
11. Сельский округ Шорнак.
Центр-село Шорнак.
Населенные пункты- Шорнак, Космезгил, Аша.
Население-12930 человек.
Общая площадь сельского округа-71489 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-60012 гектаров;
общие пахотные земли -4653 гектаров;
орошаемые земли-4653 гектаров;
многолетние насаждения-674 гектаров;
сенокосные земли -294 гектаров;
пастбищные земли -52486 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населҰнным пунктам:
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Шорнак
45
30

20663
10663
8
35096
36214
2,5
90535
184908
139406
Түркістан қаласының Шаға ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 63491 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 51882 гектар
жалпы егістік жерлер: 5016 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 5016 гектар
көпжылдық екпелер: 885 гектар
шабындық жерлер: 479 гектар
жайылымдық жерлер: 45502 гектар
Түркістан қаласының Шаға ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Шаға ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Шаға ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Шаға ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
11. Шорнақ ауыл округі
Орталығы- Шорнақ.
Елді мекендері- Шорнақ, Қосмезгіл, Аша.
Халық саны-12930 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 71489 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-60012 гектар;
жалпы егістік-4653 гектар;
суармалы жер-4653 гектар;
көп жылдық екпелер-674 гектар;
шабындық жер-294 гектар;
жайылымдық жер-52486 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Шорнақ
45
30

15191
8
27120
27935
2,5
698375
752510
700024
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Шорнак города Туркестан
Категория земель:
общая площадь округа: 71489 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 60012 гектаров
общие пахотные земли: 4653 гектаров
в том числе орошаемые земли: 4653 гектаров
многолетние насаждения: 674 гектаров
сенокосные земли: 294 гектаров
пастбищные земли: 52486 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Шорнак города Туркестан
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Шорнак города Туркестан
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Шорнак города Туркестан
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Шорнак города Туркестан
12. Сельский округ Ушкайык.
Центр-село Ушкайык.
Населенные пункты- Ушкайык, А.Усенов, Нуртас, С.Кожанов, Жалантос.
Население-6208 человек.
Общая площадь сельского округа-42859 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-29850 гектаров;
общие пахотные земли-3594 гектаров;
орошаемые земли-3594 гектаров;
многолетние насаждения-916 гектаров;
сенокосные земли-256 гектаров;
пастбищные земли-25084 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по населенным пунктам:
Населенный
пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Ушкайык

15191
8
27120
27935
2,5
698375
752510
700024
Түркістан қаласының Шорнақ ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 71489 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 60012 гектар
жалпы егістік жерлер: 4653 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 4653 гектар
көпжылдық екпелер: 674 гектар
шабындық жерлер: 294 гектар
жайылымдық жерлер: 52486 гектар
Түркістан қаласының Шорнақ ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Шорнақ ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Түркістан қаласының Шорнақ ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтүзбелік графигі
Түркістан қаласының Шорнақ ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
12. Үшқайық ауыл округі
Орталығы- Үшқайық.
Елді мекендері- Үшқайық, А.Үсенов, Нұртас, С.Қожанов, Жалаңтөс.
Халық саны-6208 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 42859 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-29850 гектар;
жалпы егістік-3594 гектар;
суармалы жер-3594 гектар;
көп жылдық екпелер-916 гектар;
шабындық жер-256 гектар;
жайылымдық жер-25084 гектар.
Елді мекендер бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Үшқайық