О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 25 декабря 2017 года № 23/128. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 8 января 2018 года № 4369. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Байдибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Байдибекского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 009 354 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 691 602 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 566 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 678 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 279 508 тысяч тенге;
2) затраты – 13 040 145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 113 005 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 147 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 775 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 143 796 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
143 796 тысяч тенге:
поступления займов – 147 780 тысяч тенге;
погашение займов – 35 057 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31 073 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 26.11.2018 № 33/204 ((вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района 73,5 процент, в областной бюджет 26,5 прцент.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 17.09.2018 № 30/182 ((вводится в действие с 01.01.2018).
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2018 год в сумме 8 507 193 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Бәйдiбек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/128 шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 4369 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 11 желтоқсандағы 2017 жылғы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 009 354 мың теңге:
салықтық түсімдер – 691 602 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 566 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 678 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 279 508 мың теңге;
2) шығындар – 13 040 145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 113 005 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 147 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –34 775 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -143 796 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 143 796 мың теңге:
қарыздар түсімі – 147 780 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35 057 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31 073 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдiбек аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 33/204 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылға жеке табыс салығы түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтерін белгілеу:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 73,5 пайыз, облыстық бюджетке 26,5 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдiбек аудандық мәслихатының 17.09.2018 № 30/182 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 8 507 193 мың теңге болып белгіленсін.

4. Утвердить резерв акимата района в районном бюджете на 2018 год в сумме 5252 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 26.11.2018 № 33/204 ((вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.
7. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций согласно приложению 6, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значение сельских поселков, сельских округов в общей сумме 703 548 тысяч тенге, в том числе:
Агыбетский сельский округ
57 305 тысяч тенге;
Алгабаский сельский округ
86 623 тысяч тенге;
Алмалинский сельский округ
15 839 тысяч тенге;
Акбастауский сельский округ
52 607 тысяч тенге;
Боралдайский сельский округ
68 798 тысяч тенге;
Бөгенский сельский округ
16 533 тысяч тенге;
Борлысайский сельский округ
16 149 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ
59 257 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ
41 978 тысяч тенге;
Мынбулакский сельский округ
82 090 тысяч тенге;
Шаянский сельский округ
206 369 тысяч тенге.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Байдибекского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;

4. Аудандық бюджетте аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві – 5252 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдiбек аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 33/204 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 703 548 мың теңге соммасында 6-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 57 305 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 86 623 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 15 839 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 52 607 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 68 798 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 16 533 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 16 149 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 59 257 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі 41 978 мың теңге;
Мыңбұлақ ауылдық округі 82 090 мың теңге;
Шаян ауылдық округі 206 369 мың теңге.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
9. "Бәйдібек аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Байдибекского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Байдибекского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата О. Кадиров
Секретарь районного
маслихата М. Нахипбеков
Приложение 1 к решению
Байдибекского районного
маслихата от 25 декабря
2017 года № 23/128
Районный бюджет на 2018 год

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Бәйдібек ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Бәйдібек аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Ө.Кәдіров
Аудандық мәслихат хатшысы М.Нахипбеков
Бәйдібек аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
25 желтоқсандағы № 23/128
шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджеті

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
525731
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
525731
9
Прочие услуги в области образования
186631
464
Отдел образования района (города областного значения)
186631
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14555
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
100510
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10224
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
585
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
60757
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
494698
1
Социальное обеспечение
158761
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
155556
005
Государственная адресная социальная помощь
155556
464
Отдел образования района (города областного значения)
3205
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3205
2
Социальная помощь
297058
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
297058
002
Программа занятости
26500
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20185
006
Оказание жилищной помощи
3450
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64949
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2548
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54784
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
96482
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28160
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38879
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
525731
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
525731
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
186631
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
186631
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14555
005
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
100510
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10224
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
585
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
60757
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
494698
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
158761
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
155556
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
155556
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3205
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3205
2
Әлеуметтiк көмек
297058
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
297058
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26500
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20185
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3450
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64949
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2548
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
54784
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
96482
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28160
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38879
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38879
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018-2020 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ)
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Затраты
Инвестиционные проекты
4
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
Инвестициялық жобалар
4
Бiлiм беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
02
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
02
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство

022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
02
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
02
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы