О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 10-68-VІ "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 9 ноября 2017 года № 19-151-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 17 ноября 2017 года № 4273. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 10-68-VІ "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации норматвиных правовых актов за № 3938, опубликовано 27 января 2017 года в газете "Мақтаарал" и 26 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих обьемах:
1) доходы – 39 308 035 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 232 413 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43 860 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 36 216 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 995 546 тысяч тенге;
2) затраты – 39 306 970 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 380 322 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 483 297 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 975 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 204 972 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 204 972 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 584 229 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 584 229 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 483 297 тысяч тенге;
погашение займов – 102 324 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 203 256 тысяч тенге.".
Приложения 1 и 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

Мақтарал аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-68-VІ "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 қарашадағы № 19-151-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 17 қарашада № 4273 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106 бабының 4 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мақтарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтарал аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-68-V "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3938 нөмірімен тіркелген, 2017 жылғы 27 қаңтарда "Мақтаарал" газетінде және 2017 жылғы 26 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтарал ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 39 308 035 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 232 413 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 43 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 216 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 36 995 546 мың теңге;
2) шығындар – 39 306 970 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 380 322 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 483 297 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 102 975 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 204 972 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 204 972 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 584 229 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 584 229 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 483 297 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 102 324 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 203 256 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 және 2 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мақтарал аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Мактааральского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата: Е. Жумадилов
Секретарь районного
маслихата: М. Жайлымшиев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 9 ноября
2017 года № 19-151-VI
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2016 года № 10-68-VI
Районный бюджет на 2017 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Мақтарал ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Мақтарал аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Е.Жұмаділов
Аудандық мәслихат
хатшысы М.Жайлымшиев
Мақтарал аудандық мәслихатының
2017 жылғы 9 қарашадағы
№ 19-151-VI шешіміне 1-қосымша
Мақтарал аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 10-68-VI шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3

15 745
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 727
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 637
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
201 459
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
23 014
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
272 943
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 933
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
112 689
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 371
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 390
021
Капитальные расходы государственного органа
10 356
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 572
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 717 916
1
Жилищное хозяйство
124 697
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 881
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
6 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13 521
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
9 360
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
340
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
340
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
95 476
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
89 976
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

15 745
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 727
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 637
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
201 459
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
23 014
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
272 943
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 933
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
112 689
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 689
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 371
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 390
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 356
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
18 572
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 717 916
1
Тұрғын үй шаруашылығы
124 697
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 881
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
6 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын ұйымдастыру
0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
13 521
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
9 360
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
340
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
340
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
95 476
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
89 976
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру