О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 21-158-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 4350. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 821 718 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 363 865 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 654 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 63 652 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 355 547 тысяч тенге;
2) затраты – 40 911 375 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 511 301 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 559 163 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 862 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 600 958 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 600 958 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 559 163 тысяч тенге;
погашение займов – 47 211 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –89 006 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 23.11.2018 № 41-274-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселков, сельских округов в сумме 5 531 795 тысяч тенге, в том числе:
город Жетысай 985 713 тысяч тенге;
сельский округ Достык 212 969 тысяч тенге;
сельский округ Жана ауыл 258 152 тысяч тенге;
сельский округ Жылы су 244 924 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 325 603 тысяч тенге;
сельский округ А.Калыбеков 119 109 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 122 867 тысяч тенге;

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 21-158-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 4350 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтарал ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 40 821 718 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 363 865 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 654 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 63 652 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39 355 547 мың теңге;
2) шығындар – 40 911 375 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 511 301 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 559 163 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 862 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 600 958 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 600 958 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 559 163 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 211 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 89 006 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 41-274-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылға аудандық бюджеттен қала, кенттер, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 5 531 795 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Жетісай қаласы 985 713 мың теңге;
Достық ауылдық округі 212 969 мың теңге;
Жаңа ауыл ауылдық округі 258 152 мың теңге;
Жылы су ауылдық округі 244 924 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 325 603 мың теңге;
А.Қалыбеков ауылдық округі 119 109 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 122 867 мың теңге;

поселок Асыката 281 619 тысяч тенге;
сельский округ Абай 179 368 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 68 962 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 226 502 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 212 838 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 45 971 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 128 805 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 286 583 тысяч тенге;
поселок Мырзакент 303 266 тысяч тенге;
сельский округ Енбекши 107 967 тысяч тенге;
сельский округ Жанажол 186 853 тысяч тенге;
сельский округ Ииржар 147 523 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Нурлыбаев 111 296 тысяч тенге;
поселок Атакент 220 845 тысяч тенге;
сельский округ Бирлик 155 515 тысяч тенге;
сельский округ Жамбыл 182 560 тысяч тенге;
сельский округ Мактаарал 215 985 тысяч тенге.
3. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступления от индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 50,0 процентов;
областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 100,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 50,0 процентов;
областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
районный бюджет – 50,0 процентов;
областной бюджет – 50,0 процентов.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 30 000 тысяч тенге.
5. Утвердить на 2018 год размер бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в объеме 30 892 508 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2018 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2018 год, согласно приложению 6.
9. Утвердить перечень бюджетных программ города, поселков и сельских округов на 2018 год, согласно приложению 7.
10. Учесть минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в расходах бюджетов города, поселков и сельских округов, согласно приложению 8.
11. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Асық ата кенті 281 619 мың теңге;
Абай ауылдық округі 179 368 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 168 962 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 226 502 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 212 838 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 145 971 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 128 805 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 286 583 мың теңге;
Мырзакент кенті 303 266 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 107 967 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі 186 853 мың теңге;
Иіржар ауылдық округі 147 523 мың теңге;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі 111 296 мың теңге;
Атакент кенті 220 845 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі 155 515 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 182 560 мың теңге;
Мақтарал ауылдық округі 215 985 мың теңге.
3. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 30 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 30 892 508 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған қала, кенттер, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Қала, кенттер, ауылдық округтердің бюджеттерінің шығыстарында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.

12. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

12. "Мақтарал аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Мактааральского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата: Е. Жумадилов
Секретарь районного
маслихата: М. Жайлымшиев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 22 декабря
2017 года № 21-158-VI
Районный бюджет на 2018 год

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Мақтарал ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Мақтарал аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: Е.Жұмаділов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы: М.Жайлымшиев
Мақтарал аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 21-158-VI шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

1 731 623
002
Программа занятости
905 752
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 415
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137 001
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 470
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
183 489
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
96 286
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
294 999
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 211
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
171 616
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171 616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 393
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 692
021
Капитальные расходы государственного органа
26 721
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
11 244
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35 566
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
488 231
1
Жилищное хозяйство
33 523
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33 523
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

1 731 623
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
905 752
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 415
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137 001
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 470
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
183 489
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
95 739
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
295 546
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
85 211
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
171 616
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171 616
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 393
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 692
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 721
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
11 244
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
35 566
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
488 231
1
Тұрғын үй шаруашылығы
33 523
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
0
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33 523
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2
Спорт
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі