О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14 декабря 2017 года № 17-176-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 4 января 2018 года № 4362. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 036 288 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 3 367 576 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 68 910тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 91 167 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 47 508 635 тысяч тенге;
2) затраты – 51 142 475 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 163 662 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 198 413 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 751 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -269 849 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 269 849тысяч тенге:
поступление займов – 198 413 тысяч тенге;
погашение займов – 34 751 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 106 187 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26.11.2018 № 30-298-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2018 год в сумме 30 099 007 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в сумме 75000 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 17-176-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 4362 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 51 036 288 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 367 576 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 91 167 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 508 635 мың теңге;
2) шығындар – 51 142 475 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 163 662 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 198 413 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 751 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -269 849 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 269 849
мың теңге:
қарыздар түсімі – 198 413 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 751 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 106 187 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 30-298-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
3. 2018 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 30 099 007 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 75 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2018 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно приложению 4.
6. Предусмотреть размеры субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложению 5, в том числе утвердить размеры субвенции на 2018 год в общей сумме 7 124 572 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти
117 223 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжар
251 831 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза
75 426 тысяч тенге;
сельский округ Жибек жолы
347618 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес
841 415 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек
405 006 тысяч тенге;
сельский округ Акжар
153 563 тысяч тенге;
сельский округ Капланбек
486 118 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил
186 480 тысяч тенге;
сельский округ Жилга
164 424 тысяч тенге;
посҰлок Коктерек
120 289 тысяч тенге;
сельский округ Жартытобе
404 205 тысяч тенге;
сельский округ Бирлесу
63 911 тысяч тенге;
село Абай
495 176 тысяч тенге;
сельский округ Ушкын
105 212 тысяч тенге;
сельский округ Жамбыл
37 564 тысяч тенге;
сельский округ Бозай
39 587 тысяч тенге;
сельский округ Бирлик
80 841 тысяч тенге;
сельский округ Актобе
186 202 тысяч тенге;
сельский округ Ошакты
298 615 тысяч тенге;
сельский округ Кошкарата
230 522 тысяч тенге;
сельский округ Алпамыс батыр
91 042 тысяч тенге;
сельский округ Биртилек
230 132 тысяч тенге;
сельский округ Жузимдик
189 705 тысяч тенге;
город Сарыагаш
1 522 425 тысяч тенге;
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 6.
8. Утвердить перечень бюджетных программ каждого города районного значения, села, поселка, сельского округа на 2018 год согласно приложению 7.
9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
10. Государственному учреждению "Аппарат Сарыагашского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018-2020 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде 2018 жылға субвенциялар мөлшері 7 124 572 мың теңге сомасында бекітілсін:
Жемісті ауылдық округі 117 223 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі 251 831 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 75 426 мың теңге;
Жібек-жолы ауылдық округі 347 618 мың теңге;
Құркелес ауылдық округі 841 415 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 405 006 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 153 563 мың теңге;
Қапланбек ауылдық округі 486 118 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 186 480 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 164 424 мың теңге;
Көктерек кенті 120 289 мың теңге;
Жартытөбе ауылдық округі 404 205 мың теңге;
Бірлесу ауылдық округі 63 911 мың теңге;
Абай ауылы 495 176 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округі 105 212 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 37 564 мың теңге;
Бозай ауылдық округі 39 587 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі 80 841 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі 186 202 мың теңге;
Ошақты ауылдық округі 298 655 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округі 230 522 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округі 91 042 мың теңге;
Біртілек ауылдық округі 230 132 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округі 189 705 мың теңге;
Сарыағаш қалаcы 1 522 425 мың теңге.
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған әрбір аудандық маңызы бар қаланың, кенттің және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық (селолық) жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
10. "Сарыағаш аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сарыагашского района;

1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сарыағаш ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сарыагашского районного маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата М. Калменов
Секретарь районного маслихата Ж. Сулейменов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 14 декабря
2017 года № 17-176-VI
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26.11.2018 № 30-298-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сарыағаш аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы М.Қалменов
Аудандық мәслихат хатшысы Ж.Сүлейменов
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
14 желтоқсандағы № 17-176-VI
шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 30-298-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

3 159 206
9
Прочие услуги в области образования
1 235 282
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 235 282
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 468
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
320 690
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
31 080
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 275
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
863 769
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 606 743
1
Социальное обеспечение
2 170 128
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 159 907
005
Государственная адресная социальная помощь
2 159 907
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 221
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 221
2
Социальная помощь
369 457
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
369 457
002
Программа занятости
48 000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 000
006
Оказание жилищной помощи
7 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 109
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 393
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 484
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
85 579
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 892
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
67 158
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67 158
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

3 159 206
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
1 235 282
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 235 282
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 468
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
320 690
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
31 080
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 275
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
863 769
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 606 743
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 170 128
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 159 907
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 159 907
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 221
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 221
2
Әлеуметтiк көмек
369 457
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
369 457
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
48 000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 109
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 393
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 484
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
85 579
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 892
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
67 158
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67 158
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 7 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 14 декабря
2017 года № 17-176-VI
Перечень бюджетных программ каждого города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2018 год
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26.11.2018 № 30-298-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Аппарат акима Алимтауского сельского округа
33 043
01
Государственные услуги общего характера
15 002
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
15 002

003
Жалпы білім беру
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
14 желтоқсандағы № 17-176-VI
шешіміне 7 қосымша
2018 жылға арналған әрбір аудандық маңызы бар қаланың, кенттің және ауылдық округтердiң бюджеттiк бағдарламалары тізбесі
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 30-298-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Функционалдық топ
сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Әлімтау ауылдық округі әкімі аппараты
31 874
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
16 072
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
16 072