О бюджете Абайского района на 2018-2020 годы
Решение Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 19/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5369. Утратило силу - решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2018 года № 30/4-VI.
Сноска. Утратило силу - решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.12.2018 № 30/4-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176- VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5341), Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 541 212,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 338 338,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 862,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 877,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 197 135,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 557 485,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 522,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 290,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 768,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -47 795,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47 795,1 тысяч тенге;
поступление займов – 43 290,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 768,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 273,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2018 № 28/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 94,8 процентов согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22 августа 2018 года № 22/245-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5674).

2018-2020 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 19/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда № 5369 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 30/4-VI шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 25.12.2018 № 30/4-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 16/176 - VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5341 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 541 212,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 338 338,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 862,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 877,0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 3 197 135,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 557 485,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 522,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 290,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 768,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 47 795,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47 795,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 43 290,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 768,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 273,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 28/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2018 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері, 2018 -2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 22 тамыздағы № 22/245-VІ (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5674 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, 94,8 пайыз болып орындауға қабылдансын.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.09.2018 № 26/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Учесть в районном бюджете на 2018 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 541 773,0 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 6882,0 тысяч тенге;
6. Учесть перечень районных бюджетных программ на 2018 год не подлежащих секвестру согласно приложению № 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 212 851,0 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 06.09.2018 № 26/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2 541 773,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес бюджет қаражаты есебiнен ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы азаматтық қызметшілерге қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
5. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 6882,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. № 4 қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі ескерілсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 212 851,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

8. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 78 969,0 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 43 290,0 тыс. тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть в районном бюджете трансферты органам местного самоуправления в сумме 11 470,0 тысяч тенге, согласно приложению № 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Белибаев
Секретарь Абайского
районного маслихата Е. Лдибаев
Приложение № 1 к решению
Абайского районного маслихата

8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 78 969,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 43 290,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
10. Аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына № 5 қосымшаға сәйкес 11 470,0 мың теңге трансферттер ескерілсін.
11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Белібаев
Абай аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Лдибаев
Абай аудандық мәслихатының