Об утверждении Правил проведения конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 сентября 2017 года № 253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 16 октября 2017 года № 4915
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 июня 2017 года "О ратификации Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта от 18 октября 1996 года" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон.
2. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Западно-Казахстанской области" принять необходимые меры по реализации данного постановления.
3. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Западно-Казахстанской области" (Сатканов М.М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. К онтроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Стексова И.В.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
Утверждены
постановлением акимата
Западно-Казахстанской
области от 29 сентября 2017 года № 253
Правила проведения конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих
железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат
субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных
субъектов государств Сторон
Глава 1.Общие положения
1. Правила проведения конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон (далее – Правила) разработаны на основании Закона Республики Казахстан от 13 июня 2017 года "О ратификации Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта от 18 октября 1996 года" и определяют порядок проведения конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон (далее – Конкурс).

Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 253 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 16 қазанда № 4915 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 13 маусымдағы "1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы теміржол көлігі кәсіпорындарының, мекемелері мен ұйымдарының қызметін құқықтық реттеудің ерекшеліктері туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурс өткізу қағидалары бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны іске асыру бойынша қажетті шараларды қабылдасын.
3. "Батыс Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (М.М.Сатқанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары И.В.Стексовке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2017 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 253 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілді
Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурс өткізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурс өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 13 маусымдағы "1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы теміржол көлігі кәсіпорындарының, мекемелері мен ұйымдарының қызметін құқықтық реттеудің ерекшеліктері туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Заңының негізінде әзірленген және Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурс (бұдан әрі – конкурс) өткізу тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) финансовый институт – банки второго уровня, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, лизинговые компании;
2) лизингодатель – участник лизинговой сделки, который за счет привлеченных и (или) собственных денег приобретает в собственность предмет лизинга и передает его лизингополучателю на условиях договора лизинга. В рамках одной лизинговой сделки лизингодатель не вправе одновременно выступать в качестве другого ее участника;
3) конкурсная заявка– заявка, предоставленная участником конкурса Организатору
конкурса и оформленная в соответствии с требованиями Организатора конкурса и настоящих Правил с приложением комплекта документов, указанных в пункте 21 настоящих Правил;
4) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере железнодорожного транспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию;
5) Национальный оператор инфраструктуры – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети;
6) Национальный перевозчик пассажиров – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, оказывающее услуги по перевозке пассажиров, багажа, грузобагажа, почтовых отправлений, обеспечивающее реализацию плана формирования поездов на всей магистральной железнодорожной сети, в том числе по специальным и воинским перевозкам.
7) Организатор конкурса - исполнительный орган, финансируемый из бюджета Западно-Казахстанской области, уполномоченный акиматом Западно-Казахстанской области на организацию пассажирских перевозок железнодорожным транспортом.
Глава 2.Порядок проведения конкурса
Параграф 1. Проведение конкурса
3. Конкурс проводится по окончании срока действия договора о субсидировании и в случае его досрочного расторжения. При этом, конкурс проводится на право осуществления перевозчиком железнодорожных пассажирских перевозок и субсидирования его расходов за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон.
4. Решение о проведении конкурса принимается Организатором конкурса путем утверждения конкурсной документации в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
5. После принятия решения о проведении конкурса, через интернет-ресурс Организатора конкурса подается соответствующее объявление о проведении конкурса по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – объявление). Объявление подается не менее чем за 15 календарных дней до даты проведения конкурса, в случае повторного проведения конкурса – за 7 календарных дней. Конкурса проводится не менее чем за 60 календарных дней до окончания сроков заключенных договоров о субсидировании.

2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) қаржы институты – екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар, лизингілік компаниялар;
2) лизинг бepуші – тартылған ақша және (немесе) өз ақшасы есебiнен лизинг нысанасын меншiгіне сатып алатын және оны лизинг алушыға лизинг шартының талаптарымен беретiн лизинг мәмiлесiне қатысушы. Бiр лизинг мәмiлесінің шеңберiнде, лизинг берушi бiр мезгiлде оның басқа қатысушысы ретiнде iс-қимыл жасауға құқылы емес;
3) конкурстық өтінім – Конкурсты ұйымдастырушыға конкурсқа қатысушы ұсынған, Конкурсты ұйымдастырушының және осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттар жиынтығын қоса отырып, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген өтінім;
4) уәкілетті орган–теміржол көлігі саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) Ұлттық инфрақұрылым операторы – акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, магистральдық теміржол желісін пайдалануды, күтіп-ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісі қызметтерін көрсететін заңды тұлға;
6) Ұлттық жолаушылар тасымалдаушы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, почта жөнелтілімдерін тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін, оның ішінде арнайы және әскери тасымалдауларды орындайтын заңды тұлға;
7) Конкурсты ұйымдастырушы – Батыс Қазақстан облысы бюджетінен қаржыландырылатын, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі теміржол көлігімен жолаушылар тасымалын ұйымдастыруға уәкілеттік берілген атқарушы орган.
2-тарау. Конкурсты өткізу тәртібі
1-параграф. Конкурсты өткізу
3. Конкурс субсидиялау туралы шарт мерзімі өткен және мерзімінен бұрын бұзылған жағдайларда өткізіледі. Бұл ретте, конкурс Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын қатынастар бойынша тасымалдаушылармен теміржол тасымалын жүзеге асыру құқығына өткізіледі.
4. Конкурсты өткізу туралы шешім Конкурсты ұйымдастырушымен осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес конкурстық құжаттаманы бекіту әдісімен қабылданады.
5. Конкурсты ұйымдастырушы конкурсты өткізу туралы шешім қабылдағаннан кейін конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсы арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда тиісті конкурс өткізу туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) беріледі. Хабарландыру конкурс өткізілген күнге дейін күнтізбелік 15 күннен, сондай-ақ қайта өткізілген жағдайда күнтізбелік 7 күннен кешіктірілмей беріледі. Конкурс жасасқан субсидиялау туралы шарттардың мерзімі аяқталуына дейін күнтізбелік 60 күннен кешіктірілмей өткізіледі.

6. После объявления о проведении конкурса перевозчики, желающие принять участие в конкурсе, представляют конкурсные заявки в адрес Организатора конкурса в соответствии с настоящими Правилами.
7. Прием заявок на участие в конкурсе осуществляется секретарем комиссии путем занесения в журнал регистрации заявок (прошитый, пронумерованный, запарафи-рованный секретарем комиссии и скрепленный печатью) и завершается за один календарный день до даты вскрытия конкурсных заявок.
Параграф 2. Порядок разработки и утверждения конкурсной документации
8. Конкурсная документация разрабатывается и утверждается Организатором конкурса и содержит:
1) объявление;
2) основные условия осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – основные условия перевозок пассажиров) в разрезе лотов;
3) основные условия развития перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – основные условия развития);
4) планируемый объем субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок, и предельный уровень повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по железнодорожным сообщениям по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – планируемый объем субсидирования и предельный уровень повышения цен) в разрезе годов и лотов;
5) планируемый объем пассажирооборота по железнодорожным сообщениям с учетом прицепных и беспересадочных вагонов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – планируемый объем пассажирооборота) в разрезе годов и лотов.
9. Выставляемые на конкурс лоты формируются по поездам, планируемым к курсированию по железнодорожным сообщениям. Лоты по прицепным и беспересадочным вагонам формируются в одном лоте с поездом, в составе которого первым пунктом формирования планируется их прицепка в пути следования по железнодорожному сообщению. Формирование отдельного лота для прицепных и беспересадочных вагонов кроме международных поездов не предусматривается.
10. Показатели в основных условиях перевозок и планируемый объем пассажирооборота формируются в соответствии с Методикой определения объемов субсидирования расходов перевозчиков, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок, утвержденной местным исполнительным органом Западно-Казахстанской области (далее – Методика).
11. Основные условия развития формируются с учетом повышения качественных характеристик перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям.

6. Конкурсты өткізу туралы хабарланғаннан кейін тасымалдаушылар осы Қағидаларға сәйкес Конкурсты ұйымдастырушының атына конкурстық өтінімдерді ұсынады.
7. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау тіркеу журналына өтінімдерді (тігілген, нөмірленген, комиссия хатшысы қол қойған және мөрмен бекітілген) енгізу жолымен жүзеге асырылады және конкурсты өткізу күніне дейін күнтізбелік бір күн ішінде аяқталады.
2-параграф. Конкурстық құжаттаманы әзірлеу және бекіту тәртібі
8. Конкурстық құжаттаманы Конкурсты ұйымдастырушы әзірлейді және бекітеді, құжаттама мыналардан тұрады:
1) хабарландыру;
2) лоттар бөлігінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырудың негізгі шарттары (бұдан әрі – жолаушыларды тасымалдаудың негізгі шарттары);
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын дамытудың негізгі шарттары (бұдан әрі – тасымалдаудың негізгі шарттары);
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес жылдар және лоттар бөлігінде теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын субсидиялаудың жоспарланған көлемі және жолаушылар тасымалы қызметіне бағаның (тарифтердің) шекті деңгейі (бұдан әрі –субсидиялаудың жоспарланған деңгейі және бағаның жоғарылатудың шекті деңгейі);
5) осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес жылдар және лоттар бөлігінде тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, теміржол қатынастары бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемі (бұдан әрі – жоспарланған жолаушылар айналымының көлемі).
9. Конкурсқа шығарылатын лоттар теміржол қатынастары бойынша қатынауға жоспарланған поездар бойынша құрылады. Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша лоттар теміржол қатынастары бойынша жол жүру кезінде оларды тіркеу бірінші жоспарланған құрамға поезбен бір лотта құралады. Халықаралық поездардан басқа тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондар үшін жеке лоттарды құрастыру қарастырылмайды.
10. Тасымалдаудың негізгі талаптары және жолаушылар айналымының жоспарланған көлемінің көрсеткіштері Батыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органымен бекітілген теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырушы тасымалдаушылар шығыстарын субсидиялау көлемін айқындау әдістемесіне (бұдан әрі - Әдістеме) сәйкес қалыптасады.
11. Дамытудың негізгі шарттары теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалының сапалық көрсеткіштерін жоғарылату есебінен қалыптасады.

12. Планируемый объем субсидирования и предельный уровень повышения цен формируются в пределах утвержденного бюджета Западно-Казахстанской области.
Планируемый объем субсидирования и предельный уровень повышения цен на последующие годы, по которым бюджет соответствующего уровня не утвержден, формируются на уровне последнего года утвержденного бюджета Западно-Казахстанской области.
13. Срок осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям в основных условиях перевозок определяется Организатором конкурса в зависимости от потребности в таких перевозках населения со сроком от пяти до двадцати лет.
14. Конкурсная документация к конкурсу утверждается первым руководителем Организатора конкурса либо в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности.
Параграф 3.Формирование комиссии
15. Для обеспечения проведения конкурса и определения победителя, формируется комиссия (далее – Комиссия). Состав комиссии утверждается первым руководителем Организатора конкурса либо в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности, при этом общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Комиссию возглавляет председатель комиссии, а при его отсутствии- заместитель председателя. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
16. Комиссия принимает и рассматривает конкурсные заявки участников, проводит конкурс и определяет победителей.
17. Председатель комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя, руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений.
18. Организатором конкурса допускается привлечение иных специалистов, имеющих опыт работы по предоставлению услуг по перевозке пассажиров на безвозмездной основе для работы в качестве экспертов. Эксперт не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
19. Эксперты дают экспертное заключение о соответствии конкурсных заявок участников требованиям конкурсной документации, требованиям настоящих Правил. Заключение экспертов учитывается при оценке и сопоставлении представленных конкурсных заявок, определении победителя. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами и прилагается к протоколу заседания комиссии.
Параграф 4.Требования к перевозчикам и представляемым документам
20. Для участия в конкурсе перевозчик должен соответствовать следующим требованиям:

12. Жоспарланған субсидиялаудың көлемі және бағаны жоғарылатудың шекті деңгейі Батыс Қазақстан облысының бекітілген бюджет шегінде қалыптасады.
Тиісті деңгейде бюджет бекітілмеген келесі жылдарға жоспарланған субсидиялаудың көлемі және бағаны жоғарылатудың шекті деңгейі Батыс Қазақстан облысының бекітілген бюджеттің соңғы жылының деңгейінде қалыптасады.
13. Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру мерзімі халықтың осындай тасымалдауға тәуелділігіне байланысты бес жылдан жиырма жылға дейінгі мерзімде Конкурсты ұйымдастырушылармен анықталады.
14. Конкурсқа конкурстық құжаттар Конкурсты ұйымдастырушының бірінші басшысымен, не ол болмаған кезде оның міндетін атқарушы адаммен бекітіледі.
3-параграф. Комиссияны құру
15. Конкурсты өткізуді қамтамасыз ету және жеңімпазды анықтау үшін комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады. Комиссия құрамы Конкурсты ұйымдастырушының бірінші басшысы, не ол болмаған кезде оның міндетін атқарушы адаммен бекітіледі, бұл ретте комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және үш адамнан кем болмауы тиіс. Комиссияны комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде төрағаның орынбасары басқарады. Комиссия хатшысы комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.
16. Комиссия қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қабылдайды және қарайды, конкурс өткізеді және жеңімпаздарды анықтайды.
17. Комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары комиссия қызметін басқарады, комиссия отырыстарына төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады.
18. Конкурсты ұйымдастырушыға өтеусіз негізде сарапшылар ретінде жұмыс істеу үшін жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметтер ұсыну бойынша жұмыс тәжірибесі бар өзге де мамандарды тартуға рұқсат етіледі. Сарапшы комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.
19. Сарапшылар қатысушылардың конкурстық өтінімдерінің конкурстық құжаттама талаптарына, осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды береді. Сарапшылардың қорытындысы қатысушылар ұсынған тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру, жеңімпаздарды анықтау туралы шешім қабылдаған кезде ескеріледі. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшылар қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса тіркеледі.
4-параграф. Тасымалдаушыларға және ұсынылған құжаттарға қойылатын талаптар
20. Конкурсқа қатысу үшін тасымалдаушы мынадай талаптарға сәйкес болуы тиіс:

1) являться индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность на территории Республики Казахстан;
2) наличие на территории Республики Казахстан зарегистрированного в установленном законодательством порядке, соответствующий требованиям технической безопасности собственный или используемый на иных законных основаниях пассажирский подвижной состав для организации пассажирских перевозок.
При этом, количество указанных пассажирских вагонов по типам (купе, плацкарт, общий, гранд PMR), должно составлять не менее 30 %, а электро-, дизель поездов- 100 % от требуемого количества вагонов;
3) отсутствие задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) наличие собственного квалифицированного штата работников поездных бригад, необходимого для обслуживания соответствующих железнодорожных маршрутов, и/или гарантия о приеме на работу квалифицированного штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего железнодорожный маршрут с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в пределах нормативной численности;
5) отсутствие задолженности более чем за 3 месяца перед Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги и железнодорожными организациями, оказывающими услуги по предоставлению доступа пассажиров к помещениям общего пользования и справочно-информационных услуг на вокзалах, накопленной в последних 12 месяцах, предшествующих дате проведения конкурса, или гарантии погашения образовавшихся задолженности;
6) наличие оборота собственных денежных средств по счетам, открытым в банках второго уровня в Республике Казахстан, составляющих не менее 5% от объема субсидий, предусмотренного на первый год обслуживания заявленного сообщения, за последние три месяца, предшествующие месяцу проведения конкурса.
21. Для участия в конкурсе в адрес Организатора конкурса предоставляются следующие документы:
1) заявка на участие в конкурсе:
- для юридических лиц по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- для индивидуальных предпринимателей по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства или справки о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица, полученная в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) предложения перевозчика по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов, находящихся в собственности и (или) доверительном управлении, имущественном найме или используемых на иных законных основаниях по заявленным на конкурс лотам по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;

1) Қазақстан Республикасы аумағында кәсіпкерлік қызметін жүзеге асырушы жеке кәсіпкер және заңды тұлға болып саналуы;
2) Қазақстан Республикасының аумағында заңнамада белгіленген тәртіппен тіркелген, жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру үшін меншікті немесе өзге де заңды негіздерде пайдаланылатын техникалық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін жолаушылар тасымалын ұйымдастыру үшін жолаушы жылжымалы құрамының болуы.
Бұл ретте, үлгілері (жалпы, плацкарт, купе, гранд PMR) бойынша көрсетілген жолаушылар вагондарының саны талап етілетін вагондар санының кемінде 30 пайызын, ал электр-, дизель поездар вагондарының саны - 100 пайызын құруы тиіс;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар бойынша берешектерінің болмауы;
4) теміржол бағыттарында қызмет көрсетуге қажет поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының және/немесе нормативтік саны шегінде тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын теміржол бағытына қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары қызметкерлерінің білікті штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілдіктің болуы;
5) 3 айдан артық уақытта Ұлттық инфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және жалпы қолданыстағы үй-жайларға мүмкіндік алу жөніндегі қызметтерді және вокзалдарда соңғы 12 айға конкурс өткізілген немесе шарт ұзартылған күннің алдындағы айдың бірінші күніне анықтамалық-ақпараттық қызметтерді ұсынатын басқа да теміржол ұйымдарының алдында берешегінің болмауы;
6) Қазақстан Республикасындағы екінші деңгейлі банктерде ашылған есептер бойынша конкурс өткізетін айдың алдындағы соңғы үш айға мәлімделген қатынаста көзделген жылдық субсидиялардың көлемінен кемінде 5% құрайтын меншікті ақшалай қаражаты айналымының болуы.
21. Конкурсқа қатысу үшін конкурсты ұйымдастырушының атына мынадай құжаттар ұсынылады:
1) конкурсқа қатысуға өтінім:
заңды тұлғалар үшін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
жеке кәсіпкерлер үшін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
2) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес алынған жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеуі туралы анықтаманың көшірмесі немесе нотариалдық куәландырған куәліктің көшірмесі;
3) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті және (немесе) сенімгерлік басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен конкурсқа мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркі туралы мәліметтер;

4) нотариально засвидетельствованные копии или полученные с веб-портала "электронного правительства" свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава по форме, согласно приложению 7 к Правилам государственной регистрации подвижного состава и его залога, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 "Об утверждении Правил государственной регистрации подвижного состава и его залога" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 год № 11119);
5) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право собственности перевозчика или аренды пассажирского железнодорожного подвижного состава, заявленного на конкурс, предоставленного на срок не менее чем до конца первого года обслуживания;
6) нотариально засвидетельствованные копии технических паспортов на железнодорожные пассажирские вагоны, заявленные на конкурс;
7) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, по состоянию не более чем за месяц, предшествующий последней дате принятия Организатором конкурса конкурсных заявок по форме, согласно приложению 18 к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2008 года № 5446), за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) предложения по обеспечению основных условий перевозок пассажиров по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам в разрезе лотов;
9) предложения по обеспечению основных условий развития по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
10) предложения по обеспечению планируемого объема субсидирования и предельного уровня повышения цен по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
11) предложения по обеспечению планируемого объема пассажирооборота по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
12) сведения о наличии собственного квалифицированного штата работников поездных бригад на ранее обслуживаемые социально значимые маршруты с учетом прицепных и беспересадочных вагонов по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам. При подаче заявления на маршруты, ранее обслуживаемые другими перевозчиками, гарантийное письмо-обязательство о приеме на работу квалифицированного штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего железнодорожный маршрут, с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в пределах нормативной численности;

4) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" № 333 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 мамырда № 11119 болып тіркелген) жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларына 7-қосымшаға сәйкес жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерінің нотариалдық куәландырған немесе "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған көшірмесі;
5) қызмет көрсетудің бірінші жылының соңына дейінгі мерзімде ұсынылған конкурсқа мәлімделген, тасымалдаушының меншік құқығын немесе жолаушылар жылжымалы құрамын жалға алуын растайтын құжаттардың нотариалдық куәландырған көшірмесі;
6) конкурсқа мәлімделген теміржол жолаушылар вагонына техникалық куәліктердің нотариатты куәландырылған көшірмесі;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер және/немесе шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімдерді Конкурсты ұйымдастырушының қабылдау күнінің алдындағы бір айдан астам мерзімге салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы бірінші басшының немесе қол қою құқығы бар (осы құқығын растайтын тиісті құжатты қоса ұсыну) тұлғаның қолы қойылған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" № 622 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда № 5446 болып тіркелген) дербес шоттарды жүргізу Қағидаларына 18-қосымшаға сәйкес нысанда ақпарат;
8) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лоттар бөлігінде жолаушылар тасымалдаудың негізгі шарттарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
9) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушыларды тасымалдауды дамытудың негізгі шарттарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
10) осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоспарланған субсидиялаудың деңгейі және бағаның жоғарылауының шекті деңгейінің негізгі талаптарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
11) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
12) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын қызмет көрсеткен әлеуметтік маңызы бар маршруттарға поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының болуы туралы мәліметтер. Бұрын басқа тасымалдаушылар қызмет көрсеткен маршруттарға өтінім берген кезде нормативтік саны шектерінде тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын теміржол бойынша маршруттарға қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары қызметкерлерінің білікті штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілді міндеттеме-хат.

13) акт сверки взаиморасчетов между перевозчиком и Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги и железнодорожными организациями, оказывающими услуги по доступу пассажиров к помещениям общего пользования и справочно-информационные услуги на вокзалах, на первое число месяца, предшествующего месяцу проведения конкурса, за последние 12 месяцев, скрепленные печатями, заверенные подписями перевозчика и первого руководителя.
При наличии задолженности двустороннее соглашение, включающее график гарантированного погашения задолженности, скрепленное печатями, подписанное первыми руководителями, или оригиналы платежных поручений, подтверждающие погашение задолженности, с отметками банка о проведении платежа;
14) справка (и) с банка(ов) об объемах оборота денежных средств по счетам перевозчика, составляющих не менее 5% от объема субсидий, предусмотренного на первый год обслуживания по заявленному лоту, за последние три месяца, предшествующие месяцу проведения конкурса;
15) документ, подтверждающий обеспечение заявки на участие в конкурсе в соответствии с параграфом 7 настоящих Правил.
Параграф 5. Предоставление документов
22. К участию в конкурсе допускаются перевозчики, соответствующие требованиям, определенным в пункте 20 настоящих Правил, своевременно подавшие конкурсную заявку с приложением документов, указанных в пункте 21 настоящих Правил.
23. Требуемые для участия в конкурсе документы предоставляются на государственном или русском языках в двух экземплярах (оригинал и копия от оригинала), должны быть прошиты, страницы пронумерованы, оборотная сторона последней страницы заверяется печатью юридического лица или индивидуального предпринимателя (при наличии).
При этом, оригинал банковской гарантии, в случае ее предоставления в качестве обеспечения заявки на участие в конкурсе, не прошивается и предоставляется отдельно в конверте с требуемыми для участия в конкурсе документами.
24. Конкурсная заявка предоставляется без помарок и исправлений, каких-либо иных записей.
25. Перевозчик запечатывает конкурсную заявку с пакетом документов в конверт, на котором указываются наименование и адрес перевозчика. На конверте проставляется отметка "ОРИГИНАЛ" или "КОПИЯ". После этого два конверта запечатывается в один внешний конверт.
26. Конверты направляются организатору конкурса с пометкой:
"Конкурсная заявка на конкурс по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон".

13) тасымалдаушыда конкурс өткізілген бұдан бұрынғы айдың соңғы 12 ай ішінде ағымдағы айдың бірінші күніне берілген тасымалдаушының және бірінші басшының мөрлерімен бекітілген, қолдарымен расталған Ұлттық инфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және үй-жайларды жалдау бойынша қызметтер және вокзалдарда анықтамалық-ақпараттық қызметтер көрсететін теміржол ұйымдарының берешегі бойынша өзара есеп айырылысуларды салыстырып тексеру актісі.
Берешек болған жағдайда, бірінші басшылар қол қойған, мөрлермен бекітілген берешекті кепілді өтеу кестесін қамтитын екі жақты келісім немесе төлем жасау туралы банк белгі қойған берешектің өтелуін растайтын төлем тапсырмасының түпнұсқалары;
14) тасымалдаушыда банктен (терден) ашылған есептер бойынша мәлімделген қатынаста бірінші жылда қызмет көрсетуге қарастырылған субсидия көлемінен конкурс өткізетін айдың алдындағы соңғы үш айға мәлімделген қатынаста көзделген жылдық субсидиялардың көлемінен кемінде 5% құрайтын меншікті ақшалай қаражаты айналымының анықтамасы;
15) осы Қағидалардың 7-параграфына сәйкес конкурсқа қатысу үшін өтінімдерді қамтамасыз етуді растайтын құжат.
5-параграф. Құжаттарды ұсыну
22. Конкурсқа қатысуға осы Қағидалардың 21-тармағында анықталған қажетті құжаттарды конкурстық өтініммен бірге уақтылы ұсынған, осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін тасымалдаушылар жіберіледі.
23. Конкурсқа қатысу үшін талап етілетін құжаттар екі данада мемлекеттік немесе орыс тілдерінде (түпнұсқа және түпнұсқаның көшірмесі) ұсынылады, беттері нөмірленіп, тігілген болуы тиіс, соңғы бетінің екінші жағы заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мөрімен куәландырылады.
Бұл ретте, банктік кепілдеме түпнұсқасы, оны конкурсқа қатысуға берілген өтінімді қамтамасыз ету үшін берілген болса, онда ол тігілмейді және бөлек конвертпен конкурсқа қатысуға талап етілетін құжаттармен бірге беріледі.
24. Конкурстық өтінімде ешқандай түзетулер және өшірулер немесе басқа да қосып жазулар болмауы тиіс.
25. Тасымалдаушы конкурстық өтінімді конвертке салып желімдейді, онда тасымалдаушының атауы мен мекенжайы көрсетіледі. Конвертте "ТҮПНҰСҚА" немесе "КӨШІРМЕ" белгілері қойылады. Осыдан кейін екі конверт бір сыртқы конвертке салынып жабылады.
26. Конверттер Конкурсты ұйымдастырушыға:
"Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурсқа арналған конкурстық өтінім" деген белгілермен жіберілуі тиіс.

27. Перевозчик может изменить или отозвать свою конкурсную заявку до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Изменение подготавливается, запечатывается и представляется так же, как и сама заявка. Такое изменение или уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором конкурса до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
28. Внесение изменений в заявки после истечения окончательного срока представления заявок не допускается.
29. Для учета в оценке конкурсной заявки, перевозчику дополнительно к конкурсной заявке допускается представить следующие документы:
1) справка Национального оператора инфраструктуры, подтверждающая осуществление ранее перевозчиком деятельности по перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, скрепленная печатью и заверенная подписью первого руководителя, или нотариально засвидетельствованная копия договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, на весь период осуществления деятельности по перевозке пассажиров железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан;
2) нотариально засвидетельствованную копию договора по закупу новых пассажирских вагонов перевозчиком напрямую у завода-изготовителя или через представительство завода-изготовителя с указанием количества и типов приобретаемых вагонов, графика поставок вагонов перевозчику. Сроки закупа новых пассажирских вагонов перевозчиком и их поставки перевозчику в данном договоре не должны превышать 15 месяцев после заключения с ним в установленном порядке договора о субсидировании.
30. Наличие или отсутствие документов, указанных в пункте 29 настоящих Правил, не являются основанием для отклонения конкурсной заявки.
Параграф 6. Оценка конкурсных предложений и определения победителя(лей)
31. Комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками в присутствии участников или их уполномоченных представителей, полномочия которых подтверждены доверенностью на право участия в заседании комиссии.
32. При процедуре вскрытия конвертов с конкурсными заявками секретарь комиссии объявляет присутствующим лицам наименования и местонахождение перевозчиков, участвующих в конкурсе, информацию о наличии или отсутствии документов, составляющих конкурсную заявку по каждой заявке.
33. Не позднее одного рабочего дня, следующего за днем вскрытия конвертов с конкурсными заявками, комиссия составляет протокол вскрытия конвертов с конкурсными заявками, который подписывается присутствующими на процедуре вскрытия конвертов членами комиссии, а также секретарем комиссии.

27. Тасымалдаушы конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің конкурстық өтінімін өзгерте немесе кері қайтарып ала алады. Өзгерту өтінімнің өзі сияқты дайындалуы, салынуы және ұсынылуы тиіс. Мұндай өзгерту немесе қайтып алу туралы хабарлама, егер оны Конкурсты ұйымдастырушы (комиссия) конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімдері өткенге дейін алса, жарамды болып табылады.
28. Өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімдері өткеннен кейін өтінімдерге ешқандай өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
29. Конкурстық өтінімді бағалау кезінде есепке алу үшін тасымалдаушы конкурстық өтінімге қоса мына құжаттарды беруіне болады:
1) Ұлттық инфрақұрылым операторының Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен тасымалдаушының бұрын жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау жөніндегі қызметті атқарғанын растайтын осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес үлгіде жасалған, мөрмен бекітіліп, бірінші басшысының қолы қойылған анықтамасы немесе Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы қызметін жүзеге асырған барлық кезеңдерде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушы шығыстарын субсидиялау туралы шарттың нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі;
2) тасымалдаушының тікелей вагон жасаушы зауыттан немесе өндіруші зауыттың өкілдері арқылы сатып алынатын жолаушылар вагондарының саны мен түрлері, тасымалдаушыға вагондарды жеткізу графигі көрсетілген жаңа вагондарды сатып алу шартының нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі. Осы шартта тасымалдаушының жаңа вагондарды сатып алу және оларды тасымалдаушыға жеткізу мерзімі белгіленген тәртіпте онымен субсидиялау туралы шарт жасалғаннан кейін 15 айдан аспауы тиіс.
30. Осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген құжаттардың бар-жоғы конкурс құжаттарын қайтаруға негіз болып табылмайды.
6-параграф. Конкурстық ұсыныстарға баға беру және жеңімпаз(дар)ды анықтау
31. Комиссия конкурстық өтінімдер салынған конверттерді қатысушылар немесе олардың өкілеттіктері комиссияның отырысына қатысуға құқық беретін сенімхатпен расталған уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашады.
32. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде комиссия қатысып отырған адамдарға конкурсқа қатысатын тасымалдаушылардың атауы мен тұрғылықты жерін, олар ұсынған бағаларды, конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды.
33. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия конверттерді ашу хаттамасын жасайды және хаттамаға конверттерді ашу рәсіміне қатысқандар, комиссия мүшелері, сондай-ақ комиссия хатшысы қол қояды.

34. Организатор конкурса не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем вскрытия конвертов с конкурсными заявками:
1) направляет либо представляет копию протокола вскрытия конвертов с конкурсными заявками перевозчикам либо их уполномоченным представителям;
2) опубликовывает на интернет-ресурсе текст подписанного протокола вскрытия конвертов с конкурсными заявками. Сведения, содержащиеся в протоколе вскрытия конвертов с конкурсными заявками и размещенные через интернет-ресурс является доступными для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
35. Перевозчикам, отсутствовавшим при процедуре вскрытия конвертов с конкурсными заявками, копия протокола вскрытия конвертов представляется по их письменному запросу либо по письменному запросу их уполномоченных представителей в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения Организатором конкурса такого запроса.
36. Комиссия в соответствии с оценочной шкалой конкурсных заявок в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам проставляет баллы в листе оценки конкурсных заявок по осуществлению железнодорожных пассажирских перевозок по лотам, выставленным на конкурс по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – лист оценки).
Лист оценки по каждому лоту прилагается к протоколу об итогах конкурса.
37. Документы, указанные в пункте 29 настоящих Правил, учитываются комиссией в листе оценки конкурсных заявок только в случае их оформления в соответствии с требованиями настоящих Правил.
38. При рассмотрении конкурсных заявок и дополнительных документов перевозчиков, указанных в пункте 29 настоящих Правил, комиссия в целях уточнения сведений, содержащихся в конкурсных заявках, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Указанная информация прилагается к протоколу об итогах конкурса, в случаях, если она явилась основанием для принятия решений комиссией.
39. После рассмотрения, оценки конкурсных заявок и дополнительных документов, указанных в пункте 29 настоящих Правил, секретарь комиссии суммирует итоговые баллы в разрезе лотов в листе оценки конкурсных заявок по перевозчикам и определяет общий суммарный балл, который указывается в протоколе об итогах конкурса.
40. Комиссия оценивает и сопоставляет суммарные баллы согласно листам оценки конкурсных заявок, которые были приняты к рассмотрению для участия в конкурсе, и определяет перевозчика (перевозчиков), победившего в конкурсе по каждому лоту.
Предлагаемый перевозчиком объем субсидирования расходов перевозчика за счет бюджетных средств, связанных с железнодорожными пассажирскими перевозками, не подлежит к оценке в пользу перевозчика.

34. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) тасымалдаушыларға немесе олардың уәкілетті өкілдеріне өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының көшірмесін жібереді немесе ұсынады;
2) өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының қол қойылған мәтінін интернет-ресурсында жариялайды. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасындағы және интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер ақысыз негізде барлық мүдделі адамдарға танысу үшін қолжетімді болуы тиіс.
35. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі кезінде болмаған тасымалдаушыларға олардың жазбаша сұрау салуы бойынша немесе олардың уәкілетті өкілдерінің жазбаша сұрау салуы бойынша Конкурсты ұйымдастырушының осындай сұрау салуды алған күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей конверттерді ашу хаттамасының көшірмесі ұсынылады.
36. Осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес комиссия конкурсқа қатысу үшін қарауға қабылданған конкурстық өтінімдерді лот бойынша осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша теміржол қатынастары бойынша жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыру бойынша конкурстық өтінімдерді бағалау парағында (бұдан әрі-бағалау парағы) баллдарды қояды.
Әрбір лот бойынша бағалау парағы конкурстың нәтижесі туралы хаттамаға қоса тіркеледі.
37. Осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген құжаттар комиссиямен конкурстық өтінімді бағалау парағында осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген жағдайда ғана ескеріледі.
38. Тасымалдаушылардың конкурстық өтінімдерін және осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарды қарастыру кезінде конкурстық өтінімдерде көрсетілген мәліметтерді анықтау үшін, комиссия жазбаша түрде тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпараттарды сұратады.
Көрсетілген ақпарат комиссияның шешім қабылдауы үшін негіз болып саналған жағдайда конкурстың нәтижесі туралы хаттамаға тіркеледі.
39. Конкурстық өтінімдерді және осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарды қарастырып және бағалағаннан кейін, комиссия хатшысы тасымалдаушылар бойынша конкурстық өтінімдерді бағалау парағында лоттар бөлігінде жалпы баллды жинақтайды және конкурстың қорытындысы бойынша хаттамада көрсетілетін ортақ сомалық баллды анықтайды.
40. Комиссия конкурсқа қатысу үшін қарауға қабылданған конкурстық өтінімдердің бағалау парағына сәйкес сомалық баллды бағалайды және салыстырады және әрбір лот бойынша конкурста жеңген тасымалдаушыны анықтайды.
Тасымалдаушымен ұсынылған теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын бюджет қаражат есебінен субсидиялаудың көлемі тасымалдаушы пайдасына бағалауға жатпайды.

41. Комиссия отклоняет конкурсную заявку, если:
1) перевозчик, представивший конкурсную заявку, не соответствует требованиям пункта 20 настоящих Правил;
2) перевозчик, представивший конкурсную заявку, предоставил неполный и неоформленный пакет документов согласно пункту 21 настоящих Правил;
3) предлагаемый перевозчиком предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозки пассажиров по железнодорожным сообщениям превышает уровень, указанный в конкурсной документации;
4) предлагаемый перевозчиком планируемый объем субсидирования превышает объем, указанный в конкурсной документации;
5) предложения перевозчика не обеспечивают основные условия перевозок пассажиров;
6) предложения перевозчика не обеспечивают основные условия развития;
7) предложения перевозчика не обеспечивают планируемый объем пассажиро-оборота;
8) выявлены факты предоставления перевозчиком заведомо ложных сведений в предоставленной конкурсной заявке.
42. Конкурс признается состоявшимся, если по одному выставляемому на конкурсе лоту допущено к участию в конкурсе не менее двух перевозчиков, отвечающих условиям конкурса и представивших документы для участия в конкурсе в соответствии с настоящими Правилами.
43. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии. Решение комиссии признается легитимным при присутствии на процедуре голосования не менее двух третьей от общего количества членов комиссии.
44. Отсутствие любого члена и секретаря комиссии при подведении итогов конкурса допускается при наличии уважительных причин с предоставлением документа, подтверждающего данный факт.
45. Комиссия подводит итоги конкурса в срок не более 15 рабочих дней со дня вскрытия конвертов с оформлением протокола об итогах конкурса, который подписывается членами комиссии и секретарем комиссии. Каждый член комиссии может письменно изложить свое особое мнение, которое прилагается к протоколу об итогах конкурса.
46. Организатор конкурса не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем подписания протокола об итогах конкурса:
1) направляет участникам конкурса копию протокола об итогах конкурса;
2) опубликовывает через интернет-ресурс текст подписанного протокола об итогах конкурса. Сведения, содержащиеся в протоколе об итогах конкурса и размещенные через интернет-ресурс, является доступными для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.

41. Комиссия, егер:
1) конкурстық өтінімді ұсынған тасымалдаушы, осы Қағидалардың 20-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
2) конкурстық өтінімді ұсынған тасымалдаушы, осы Қағидалардың 21-тармағына сәйкес құжаттарды тапсырмаса;
3) тасымалдаушымен ұсынылған теміржол қатынастарында жолаушылар тасымалына бағаның (тарифтің) жоғарылауының шекті деңгейі конкурстық құжатта көрсетілген деңгейден асып түссе;
4) тасымалдаушымен ұсынылған субсидиялаудың жоспарланған көлемі конкурстық құжатта көрсетілген деңгейден асып түссе;
5) жолаушыларды тасымалдаудың негізгі шартын қамтамасыз етпесе;
6) тасымалдаушының ұсынысы дамудың негізгі шарттарын қамтамасыз етпесе;
7) тасымалдаушының ұсынысы жоспарланған жолаушылар айналымының көлемін қамтамасыз етпесе;
8) ұсынған конкурстық өтінімде жалған мәліметтерді беру фактісі анықталса, конкурстық өтінімді қайтарады.
42. Егер конкурсқа қойылатын бір лот бойынша конкурстың шарттарына жауап беретін және осы Қағидаларға сәйкес конкурсқа қатысу құжаттарын конкурсқа тапсырған кемінде екі тасымалдаушы өтінім берген болса, конкурс өткізілді деп танылады.
43. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі. Дауыс беру рәсіміне комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде комиссияның шешімі заңды деп танылады.
44. Конкурсты өткізу кезінде комиссияның кез келген мүшесінің және хатшысының конкурс қорытындыларын шығарған кезде болмауына дәлелді себептер болған кезде осы фактіні растайтын құжатты ұсыну арқылы жол беріледі.
45. Комиссия конкурстың қорытындылары туралы хаттаманы ресімдей отырып, конверттер ашылған күннен бастап 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде конкурстың қорытындыларын туралы хаттамасын шығарады, оған комиссияның мүшелері мен комиссия хатшысы қолдарын қояды. Комиссияның әрбір мүшесі конкурстың қорытындысы туралы хаттамаға қоса тіркелетін өзінің ұстанымын жазбаша жаза алады.
46. Конкурсты ұйымдастырушы конкурс қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) конкурсқа қатысушыларға конкурстың қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесін жібереді;
2) конкурстың қорытындылары туралы қол қойылған хаттама мәтінін интернет-ресурсында жариялайды. Конкурстың қорытындылары туралы хаттамада бар және интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер ақысыз негізде барлық мүдделі адамдарға танысу үшін қолжетімді болуы тиіс.

47. Победителем признается перевозчик, набравший наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам и обеспечивающий:
1) основные условия перевозок пассажиров;
2) основные условия развития;
3) планируемый объем субсидирования;
4) планируемый объем пассажирооборота.
48. В случае, если два и более участников набрали одинаковый суммарный балл, предпочтение отдается перевозчику согласно следующей приоритетности:
1) наибольшее количество вагонов находятся в собственности перевозчика;
2) вагоны перевозчика, которыми будут осуществляться железнодорожные пассажирские перевозки, имеют наименьший срок эксплуатации вагонов;
3) перевозчик представил правильно оформленный один из документов, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 29 настоящих Правил;
4) перевозчик, предложивший наименьший средний уровень повышения цен на проезд в первые три года обслуживания, согласно которому будут осуществляться железнодорожные пассажирские перевозки в рамках предельного уровня цен (тарифов);
5) у перевозчика имеются вагоны на каждый состав с подъемными устройствами для посадки и высадки и со специализированными местами для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках;
6) у перевозчика наибольший опыт организации перевозок пассажиров железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан.
49. При подведении итогов конкурса комиссия помимо победителя конкурса по каждому лоту определяет потенциального участника, набравшего наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам после победителя конкурса.
50. Между победителем конкурса и Организатором конкурса в течение пятнадцати рабочих дней со дня подписания протокола об итогах конкурса заключается договор о субсидировании.
51. Конкурсные предложения победителя конкурса являются неотъемлемой частью заключаемого с ним договора о субсидировании, и для заключения договора о субсидировании, победитель конкурса предоставляет организатору конкурса предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемых на иных законных основаниях с учетом полного обеспечения условного общего количества вагонов в соответствии с основными условиями перевозок.
52. Организатор конкурса по итогам конкурса может заключить договора о субсидировании по следующим обязательствам:
1) субсидирование расходов перевозчиков, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

47. Осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес бағалық шәкілге сәйкес жоғарырақ баллдар санын жинаған және:
1) жолаушыларды тасымалдаудың негізгі шарттарын;
2) дамудың негізгі шарттарын;
3) жоспарланған субсидиялаудың көлемін;
4) жолаушылар айналымының жоспарланған көлемін қамтамасыз еткен тасымалдаушы жеңімпаз болып танылады.
48. Екі немесе одан да көп қатысушы бірдей сомалық балл жинаса, тасымалдаушыға келесідей негіздер бойынша басымдық беріледі:
1) вагондардың көп бөлігі тасымалдаушының меншігіне жатады;
2) теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушының вагондары вагондардың пайдалануының ең аз мерзіміне ие;
3) тасымалдаушы осы Қағидалардың 29-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың біреуін дұрыс ресімдеп тапсырды;
4) бағаның (тарифтің) шекті деңгейі шегінде теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалы орындалатындығына сәйкес қызмет көрсетудің алғашқы үш жылында жүріп тұруға бағаның жоғарылауының ең аз орташа деңгейін ұсынған тасымалдаушы;
5) әр құрам арнайы кресло-арбалармен қозғалатын мүгедектерге мамандандырылған орындармен және отырғызып-түсіру үшін көтеретін құрылғылармен жабдықталған вагондары бар тасымалдаушылар;
6) Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігі саласында жолаушылар тасымалын ұйымдастыруда тәжірибесінің көп болуы.
49. Комиссия конкурстың қорытындыларын шығару кезінде әрбір лот бойынша конкурстың жеңімпазынан кейін осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес бағалау шәкіліне сәйкес ұпайлардың неғұрлым жоғарғы санын жинаған әлеуетті қатысушыны анықтайды.
50. Конкурстық қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде конкурстың жеңімпазы мен Конкурсты ұйымдастырушы арасында субсидиялау туралы шарт жасалады.
51. Конкурс жеңімпазының конкурстық ұсыныстары онымен субсидиялау туралы шарттың ажырағысыз бөлімі болып саналады және субсидиялау туралы шарт жасасу үшін жеке меншікте және (немесе) сенімгерлік басқаруда, мүліктік жалдауда және тасымалдаудың негізгі шарттарына сәйкес жалпы шартты вагондар санын толық қамтамасыз ету есебінен басқа да заңдық негізде Конкурсты ұйымдастырушыға тасымалдаушының жеке меншікте және теміржол жолаушылар вагонының паркін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарын ұсынады.
52. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстың қорытындысы бойынша келесі міндеттемелер бойынша субсидиялау туралы шарт жасаса алады:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығындарын субсидиялау;

2) определение перевозчика, указанного в абзаце втором пункта 2-2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" от 8 декабря 2001 года № 266;
3) другие обязательства, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
53. Конкурсные заявки перевозчика действительны до истечения пятнадцати рабочих дней после подписания всеми членами комиссии протокола об итогах конкурса.
54. При отказе победителя от заключения договора о субсидировании, Организатор конкурса заключает договор о субсидировании с перевозчиком, набравшим наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам после победителя конкурса. При этом сумма обеспечения конкурсной заявки на участие в конкурсе Организатором конкурса не возвращается перевозчику, отказавшемуся от заключения договора о субсидировании.
В случае отказа перевозчика, набравшего наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам после победителя тендера, от заключения договора о субсидировании, конкурс признается несостоявшимся.
55. В случае, если конкурс признается комиссией несостоявшимся, принимается решение о повторном проведении конкурса.
В случае, если повторный конкурс признается несостоявшимся в связи с тем, что к участию в конкурсе допущен только один перевозчик, то комиссия принимает решение заключить с ним договор о субсидировании. Цена заключенного договора о субсидировании не должна превышать сумму, выделенных субсидий.
В случае, если повторный конкурс признается не состоявшимся в связи с отсутствием перевозчиков, допущенных к участию в конкурсе, то договор о субсидировании заключается с Национальным перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период, с трудоустройством работников, ранее обслуживавших данный маршрут (проводников и начальников поездов).
56. В случае досрочного расторжения договора о субсидировании с победителем конкурса, до определения перевозчика договор о субсидировании заключается с Национальным перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период, с трудоустройством работников, ранее обслуживавших данный маршрут (проводников и начальников поездов).
Параграф 7.Обеспечение конкурсной заявки
57. Обеспечение конкурсной заявки вносится перевозчиком в качестве гарантии того, что он заключит договор о субсидировании, предусмотренный конкурсной документацией, в случае объявления его победителем конкурса.

2) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы "Теміржол көлігі туралы" № 266 Заңның 8-бабы 2-2-тармағының екінші абзацында көрсетілген тасымалдаушыны анықтау;
3) Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген басқа да міндеттемелер.
53. Тасымалдаушының конкурсқа қатысуға берген өтінімдері конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға комиссияның барлық мүшелері қол қойғаннан кейін он бес жұмыс күні өткенге дейін жарамды.
54. Жеңімпаз шарт жасасудан бас тартқан кезде, конкурсты ұйымдастырушы жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын конкурстың басқа қатысушысымен шарт жасайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасын шарт жасаудан бас тартқан тасымалдаушыға қайтармайды.
Конкурсқа қатысушының конкурстық ұсыныстары жеңімпаздың ұсыныстарынан кейін ең жақсы деп танылған конкурстың қатысушы шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, конкурс өтпеді деп танылады.
55. Егер комиссия конкурсты өтпеді деп таныған жағдайда, комиссия конкурсты қайта өткізу туралы шешім қабылдайды.
Конкурсқа қатысуға бір ғана тасымалдаушы жіберілгендіктен комиссия конкурсты өтпеді деп таныған жағдайда, комиссия онымен шарт жасау туралы шешім қабылдайды. Жасалған шарттың бағасы бөлінген субсидиялар сомасынан аспауы тиіс.
Егер, тасымалдаушылардың болмауына байланысты қайтадан өткізілген конкурстың нәтижелері бойынша жеңімпаз айқындалмаған болса, онда бұрын аталған маршрутта қызмет көрсеткен қызметкерлерді (жолсеріктер және поезд бастықтары) жұмысқа орналастырып, тиісті жылға бюджеттен бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шектерінде Ұлттық жолаушыларды тасымалдаушымен шарт жасалады.
56. Конкурстың жеңімпазымен субсидиялау туралы шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда тасымалдаушыны айқыңдағанға дейін Ұлттық жолаушылар тасымалымен сай келетін аралыққа бюджеттен бөлінген субсидия сомасынан аспайтын сома көлемінде бұрынырақ осы маршрутта қызмет көрсеткен жұмыскерлерді (жолсеріктер мен поездың бастығы) қызметпен қамтамасыз етумен субсидиялау туралы шартқа отырады.
7-параграф. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
57. Тасымалдаушы конкурс жеңімпазы болып жарияланған жағдайда, ол конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді конкурстық құжаттамада көзделген шартты жасауға кепіл ретінде енгізеді.

58. Обеспечение конкурсной заявки вносится в размере 3% от объема субсидий, предусмотренного на первый год обслуживания по заявленному лоту.
59. Перевозчик выбирает один из следующих видов обеспечения конкурсной заявки:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет организатора конкурса;
2) банковскую гарантию на бумажном носителе.
60. Организатор конкурса возвращает перевозчику внесенное им обеспечение заявки на участие в конкурсе в течение 5 (пяти) банковских дней по его официальному запросу со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва перевозчиком конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания договора о субсидировании;
3) отклонения конкурсной заявки перевозчика в соответствии с пунктом 41 настоящих Правил;
4) истечения срока действия конкурсной заявки перевозчика на участие в конкурсе.
Приложение 1
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Объявление о проведении конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон
_______________________________
(наименование организатора)
объявляет о проведении "__" _________20__ года конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон в 20__ году.
К конкурсу допускаются перевозчики, отвечающие требованиям, определенным пунктом 20 Правил проведения конкурса по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон (далее – Правила).
Перевозчики предоставляют в адрес Организатора конкурса перечень документов, указанных в пункте 21 Правил в запечатанном конверте.
Адрес Организатора конкурса:
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Окончательный срок представления конкурсных заявок до _____ часов
"__" ___________ 20__ года.
Вскрытие пакетов с конкурсными заявками будет проводиться "__" _____________ 20__ года в __________ часов по адресу:
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
Перечень конкурсной документации размещен на сайте ___________________________________________________________________________
Реквизиты Организатора конкурса для перечисления гарантийного денежного взноса:
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Дополнительные сведения:_______________________________________
Телефоны для справок:___________________________________________
Приложение 2
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Основные условия осуществления железнодорожных пассажирских перевозок
с____________ по _____________
число месяц год число месяц год
Условный № поезда
Наименование железнодорожного сообщения
Условное расстояние, километр
Условная периодичность курсирования
Тип вагона
Минимальное количество мест в вагоне
Условное среднегодовое минимальное количество вагонов в составе (ядро) единиц
Условное количество составов, единиц
Условное общее количество вагонов, единиц
Ежегодный объем вагонооборота, тысяч вагоно-километр
Лот № ____
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
продолжение таблицы
Не снижаемый ежемесячный объем вагоно-оборота, тысяч вагоно-километр
Сообщение
прицепных и
беспересадоч-
ных
вагонов
Минимальное количество мест в вагоне
Условное количество
прицепных и
беспересадочных
вагонов,
единиц
Условная периодичность
курсирования
прицепных
и беспересадочных
вагонов
Ежегодный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным
вагонам, тысяч вагоно-километр
Не снижаемый ежемесячный объем вагонооборота по прицепным
и беспересадочным
вагонам, тысяч вагоно-километр
Приложение 3
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Основные условия развития железнодорожных пассажирских перевозок
с ____________ по ______________
число месяц год число месяц год
п/п
Условный № поезда
Наименование железнодорожных сообщений
Наименование мероприятия
Количественные показатели
Качественные показатели
Примечание
единица измерения
количество
1.Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
2. Повышение качества сервисных услуг

58. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету ұсынылған лот бойынша бірінші қызмет ету жылына қарастырылған субсидия сомасынан 3% мөлшерінде енгізіледі.
59. Тасымалдаушы конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің біреуін таңдайды:
1) Конкурс ұйымдастырушының банктік шотына аударылатын кепілдік ақша жарнасы;
2) қағаз түріндегі банктік кепілдеме.
60. Конкурс ұйымдастырушысы тасымалдаушының ресми сұрау салуымен конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі болған күннен бастап 5 (бес) банктік күн ішінде қайтарады:
1) конкурсқа қатысуға беретін өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін аталған тасымалдаушының конкурсқа қатысуға берген өз өтінімін кері қайтарып алу;
2) субсидиялау туралы шартқа қол қою;
3) осы Қағидалардың 41-тармағына сәйкес тасымалдаушының конкурстық өтінімін қайтару;
4) тасымалдаушының конкурсқа қатысуға берген конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімінің аяқталуы.
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурс өткізу туралы хабарландыру
_______________________________
(ұйымдастырушының атауы)
20__ жылы Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша 20____ жылғы "__"___________ конкурс өткізілетіндігі туралы хабарлайды.
Конкурсқа Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол қатынастары бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі конкурс өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 20-тармағымен белгіленген біліктілік талаптарына жауап беретін әлеуетті қатысушылар жіберіледі.
Тасымалдаушы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін конкурсты ұйымдастырушының мекенжайына бекітілген конвертте тапсырады.
Конкурсты ұйымдастырушының мекенжайы:___________________________________
Конкурстық өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімі 20__ жылғы "__" ___________ сағат ____ дейін.
Конкурстық өтінімдермен пакеттерді ашу 20__ жылғы "__" ________ сағат ________ ___________________________________________________ мекенжайы бойынша өткізіледі.
Конкурстық құжаттар пакеті _________________________________________________ сайтында орналастырылған.
Кепілдік қаржылық өтінімді аудару үшін Конкурсты ұйымдастырушының реквизиттері:
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Қосымша ақпараттар:______________________________________________________
Анықтама үшін телефондар: _________________________________________________
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асырудың негізгі шарттары
____________дан __________ дейін
күні, айы, жылы күні, айы, жылы
Поездың шартты №
Теміржол қатынасы-ның атауы
Шартты қашық-тығы, километр
Қатынаудың шартты кезеңділігі
Вагон түрі
Вагондағы орындар-дың ең төменгі саны
Құрамдағы (ядро) шартты орташа жылдық ең төменгі вагондар саны, бірлік
Шартты құрам саны, бірлік
Лот №
купе
плацкарт
жалпы
Электр секция
Дизель секция
Барлығы
кестенің жалғасы
Шартты ортақ вагон саны, бірлік
Жылдық вагон айналымы көлемі, мың вагоно-километр
Төмендемей-тін айлық вагон айналымы көлемі, мың вагоно-километр
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы
Вагондағы орындар-дың ең төменгі саны
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың шартты саны, бірлік
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынаудың шартты кезеңділігі
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың жылдық вагон айналымы көлемі, мың вагоно-километр
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың төмендемейтін айлық вагон айналым көлемі, мың вагоно-километр
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Теміржол жолаушылар тасымалын дамытудың негізгі шарттары
____________дан __________ дейін
күні, айы, жылы күні, айы, жылы
Р/с №
Поездың шартты №
Теміржол қатынастарының атауы
Іс-шара атауы
Сандық көрсеткіштері
Сапалық көрсеткіштер
Ескертпе
Өлшем бірлігі
саны
1. Теміржол жолаушылар вагонын сатып алу
2.Сервистік қызмет сапасын арттыру

3. Повышение квалификации штата работников
4. Мероприятия по недопущению фактов перевозки неоформленных лиц и/или нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа
5. Повышение доходности перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа
6. Внедрение электронных услуг
7. Иные вопросы развития
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
по определению перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные пассажирские
перевозки, расходы которых
подлежат субсидированию за
счет бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Планируемый объем субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок и предельный уровень повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по железнодорожным сообщениям
п/п
Условный № поезда
Наименование сообщения
Сумма субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров
по железнодорожным сообщениям, тысяч тенге
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Лот №
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным железнодорожным сообщениям
с учетом представления постельного белья, %
Приложение 5
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Планируемый объем пассажирооборота по железнодорожным
сообщениям с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
п/п
Условный № поезда
Наименование сообщения
Тип вагона
Объем пассажирооборота, тысяч пассажиро-километр
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
Лот №___
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
Приложение 6
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Наименование Организатора конкурса
____________________
от __________________
ЗАЯВКА
на участие в конкурсе (для юридических лиц)
Прошу допустить для участия в конкурсе по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон по лоту (лотам) №_____________________________
Сведения о перевозчике:
1. Форма собственности__________________________________________
2. Год создания__________________________________________________

3. Қызметкерлер штатының біліктілігін арттыру
4. Билетсіз жолаушылар тасымалы және/немесе багажбен жүк тасымалы шарттарының бұзылу фактілерін жою бойынша іс-шаралары
5. Жолаушылар тасымалы, багаж бен жүк тасымалының кірістерін арттыру
6. Электронды қызметті енгізу
7. Өзге де даму мәселелері
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын субсидиялаудың жоспарланған көлемі және жолаушылар тасымалы бойынша қызметтерге бағаны (тарифтерді) көтерудің
шекті деңгейі
Р/с №
Поездың шартты №
Қатынастың атауы
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын субсидиялау сомасы, мың теңге
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
Лот №
Төсек жабдықтарын ұсыну есебімен теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %%
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондар есебінен теміржол
қатынастары бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемі
Р/с №
Поездың шартты №
Қатынастың атауы
Вагон түрі
Жолаушылар айналымының көлемі, жолаушы-километр
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
Лот №___
купе
плацкарт
жалпы
электрсекция
дизельсекция
барлығы
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Конкурсты ұйымдастырушының атауы
____________________
__________________
Конкурсқа қатысуға
ӨТІНІМ
(заңды тұлға үшін)
__________________________лоты (лоттары) бойынша Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді сұраймын.
Тасымалдаушы туралы мәліметтер
1. Меншік нысаны__________________________________________________________
2. Құрылған жылы__________________________________________________________

3. Свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица_________________________________
(номер, кем и когда выдано)
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
4. Опыт осуществления деятельности по перевозке пассажиров железно-дорожным транспортом* _______________________________________________
Примечание: *заполняется период осуществления деятельности по перевозке пассажиров железнодорожным транспортом в следующем порядке:
"до 1 года"; "от 1 до 3 лет"; "свыше 3 лет".
5. Бизнес-идентификационный номер_______________________________
6. Банковские реквизиты __________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, бизнес-
идентификационный код, наименование и местонахождение банка)
7. Адрес и другие реквизиты______________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс,телекс)
8._______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя организации)
9. Прилагаемые документы:
1) _______________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________;
3) _______________________________________________________________
Руководитель организации: Фамилия, имя, отчество (при наличии); подпись; дата; место печати (при наличии)
Приложение 7
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Наименование Организатора конкурса
____________________
от __________________
ЗАЯВКА
на участие в конкурсе (для индивидуальных предпринимателей)
Прошу допустить для участия в конкурсе по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки, расходы которых подлежат субсидированию за счет бюджетов соответствующих приграничных субъектов государств Сторон по лоту (лотам) №_____________________________
Сведения о перевозчике:
1. Свидетельство о государственный регистрации__________________________
(номер, кем и когда выдан)

3. Заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама
__________________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Ескертпе:*"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
4. Теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет атқару тәжірибесі*________________________________________________________
Ескертпе:*теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет атқару аралығы толтырылады: "1 жылға дейін"; "1 жылдан 3 жылға дейін"; "3 жылдан жоғары".
5. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі__________________
_________________________
6. Банктік деректемелер_________________________________________________
(жеке сәйкесетендіру коды, БСК, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Мекенжайы және басқа деректемелері___________________________________
_____________________________________________________________________
(почталық мекенжайы, телефоны, телефаксы, телексі)
8. ____________________________________________________________________
(ұйымның бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
9. Қоса берілетін құжаттар:
1)______________________________________________________________
2)______________________________________________________________
3)______________________________________________________________
Ұйымның басшысы: Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні, мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Конкурсты ұйымдастырушының атауы
____________________
____________________
Конкурсқа қатысуға
ӨТІНІМ
(жеке кәсіпкерлер үшін)
__________________________лоты (лоттары) бойынша Шығыстары Тараптар мемлекеттерінің тиісті шекара маңы субъектілерінің бюджеті есебінен субсидиялануға жататын теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді сұраймын.
Тасымалдаушы туралы мәліметтер:
1. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік_________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілген)

2. Индивидуальный идентификационный номер____________________________
3. Банковские реквизиты _______________________________________________
(индивидуальный идентификационный код,
наименование и местонахождение банка)
4. Опыт осуществления деятельности по перевозке пассажиров железнодорожным транспортом* __________________________________________
Примечание: *заполняется период осуществления деятельности по перевозке пассажиров железнодорожным транспортом в следующем порядке:
"до 1 года"; "от 1 до 3 лет"; "свыше 3 лет".
5. Адрес и другие реквизиты
_______________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
6. Прилагаемые документы:
1) __________________________________________________________________;
2) __________________________________________________________________;
3) __________________________________________________________________.
Руководитель организации: Фамилия, имя, отчество (при наличии); подпись; дата; место печати (при наличии)
Приложение 8
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком
вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) в доверительном
управлении, имущественном найме или используемые на иных законных основаниях по
заявленным на конкурс лотам
№ п/п
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Последний вид ремонта
Техническое состояние
Основание использование: собственный, арендованный, в имущественном найме или иные основания
Наличие системы кондиционирования воздуха: нет – не предусмотрено заводской конструкцией, да – предусмотрено заводской конструкцией
Наличие подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках, да или нет
ДР
КР 1
КР 2
КРПС
КВР
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Лот №
Итого средний срок эксплуатации вагонов*, в годах
*Примечание: средний срок эксплуатации вагонов рассчитывается путем сложения всех годов постройки в графе 4 по лоту, делением его на количество вагонов по лоту и вычитанием года проведения конкурса.
Перевозчик:
Руководитель____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
Главный бухгалтер_____________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
дата
Приложение 9
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Предложения по обеспечению основных условий железнодорожных пассажирских перевозок
с ____________ по ____________
число месяц год число месяц год
п/п
Условный № поезда
Наименование
железно-дорожного
сообщения
Расстояние,
километр
Периодичность
курсирования
Тип вагона
Количество мест в вагоне
Ежегодный объем вагоно-оборота,тысяч вагоно-километр
Не снижаемый ежемесячный объем вагоно-оборота, тысяч вагоно-километр
Сообщение
прицепных
и беспе-
ресадочных
вагонов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Лот №
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
продолжение таблицы
Минимальное количество мест в вагоне
Ежегодный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, тысяч вагоно-километр
Не снижаемый ежемесячный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, тысяч вагоно-километр
Дополнительные
услуги,
предоставляемые
пассажирам
11
12
13
14
Перевозчик:
Руководитель____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
Главный бухгалтер__________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
дата
Приложение 10
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых
подлежат субсидированию
за счет бюджетов
соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Предложения по обеспечению основных условий развития железнодорожных пассажирских перевозок
с __________ по __________ по лоту №_______
число месяц год число месяц год
п/п
Условный № поезда
Наименование железнодорожного сообщения
Наименование мероприятия
Количественные показатели
Качественные показатели
Сроки исполнения
единица измерения
количество
1. Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов

2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________
3. Банктік деректемелер____________________________________________________
(жеке сәйкесетендіру коды,банктің атауы және орналасқан жері)
4. Теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет атқару тәжірибесі* ________________________________________________________________________
Ескертпе: * теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет атқару аралығы толтырылады: "1 жылға дейін"; "1 жылдан 3 жылға дейін"; "3 жылдан жоғары".
5. Мекенжайы және басқа деректемелері _____________________________________
________________________________________________________________________
(пошталық мекенжайы, телефоны, телефаксы, телексі)
6. Қоса берілетін құжаттар:
1)______________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________
Ұйымның басшысы: Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні, мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Меншікті және (немесе) сенімгерлік басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен конкурсқа мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамының теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар
Р/с №
Вагон №
Вагон түрі
Құрастыру жылы
Жөндеудің соңғы түрі
Техникалық жағдайы
Меншікті, жалға немесе басқа негізде, қолданудың негізі
Ауа желдеткіш жүйесінің болуы: жоқ – зауыттық құрылысымен қарастырылмаған. иә – зауыттық құрылыспен қарастырылған
кресло-арбалармен қозғалатын мүгедектер тұлғасына мамандандырылған орындары және отырғызып-түсіру үшін көтеретін құрылғылардың болуы, иә немесе жоқ
ДЖ
КЖ 1
КЖ 2
ЖҚКЖ
КҚЖ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Лот №
Вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі*, жыл бойынша
*Ескертпе: вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі лот бойынша 4 бағандағы барлық құрастыру жылдарын қосып, оны лот бойынша вагондар санына бөліп және конкурс өткізіліп отырған жылдан азайту жолы арқылы есептеледі.
Тасымалдаушы:
Басшы_______________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
Бас есепші__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Теміржол қатынастары бойынша жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыруға ұсыныстар
____________дан __________ дейін
күні, айы, жылы күні, айы, жылы
Р/с№
Поездыңшартты №
Теміржол қатынасының атауы
Шартты қашықтығы, километр
Қатынаудың шартты кезеңділігі
Вагон типі
Вагондағы орындар саны
1
2
3
4
5
6
7
Лот №
купе
плацкарт
жалпы
электрсекция
дизельсекция
Барлығы
кестенің жалғасы
Жылдық вагон айналым көлемі, мың вагоно-километр
Төмендемейтін айлық вагон айналым көлемі, мың вагоно-километр
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы
Вагондағы орындар саны
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың жылдық айналым көлемі, мың вагоно-километр
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондардың төмендемейтін айлық вагон айналым көлемі, мың вагоно-километр
Жолаушыларға көрсетілетін қосымша қызметтер
8
9
10
11
12
13
14
Тасымалдаушы:
Басшы_______________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны
Бас есепші__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Теміржол қатынастары бойынша дамудың негізгі талаптары бойынша ұсыныстар
____________дан __________ дейін
күні, айы, жылы күні, айы, жылы
Р/с №
Поездың шартты №
Теміржол қатынасының атауы
Іс-шара атауы
Сандық көрсеткіштері
Сапалық көрсеткіштер
Орындау мерзімдері
Өлшем бірлігі
саны
1.Теміржол жолаушылар вагонын сатып алу

2. Повышение качества сервисных услуг
3. Повышение квалификации штата работников
4. Мероприятия по недопущению фактов перевозки неоформленных лиц и/или нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа
5. Повышение доходности перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа
6. Внедрение электронных услуг
7. Иные вопросы развития
Перевозчик:
Руководитель____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
Главный бухгалтер_____________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
дата
Приложение 11
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Предложения по обеспечению планируемого объема субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок и предельного уровня повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по железнодорожным сообщениям
п/п
Условный № поезда
Наиме-нование сообщения
Сумма субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок, тысяч тенге
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Лот №
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным железнодорожным сообщениям с учетом представления постельного белья, %
Перевозчик:
Руководитель____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
Главный бухгалтер_____________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
дата
Приложение 12
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых
подлежат субсидированию
за счет бюджетов
соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Предложения по обеспечению планируемого объема пассажирооборота по железнодорожному сообщению с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
п/п
Условный № поезда
Наименование сообщения
Тип вагона
Объем пассажирооборота, тысяч пассажиро-километр
Лот №
купе
плацкарт
общий
электропоезд
Дизель поезд
итого
Перевозчик:
Руководитель____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
Главный бухгалтер__________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
дата
Приложение 13
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские
перевозки, расходы которых
подлежат субсидированию
за счет бюджетов
соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Сведения о наличии собственного квалифицированного штата работников поездных бригад на ранее обслуживаемых социально значимых маршрутах с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Стаж работы в сфере оказания услуг
Квалификация (специальность по диплому, свидетельству и др.
документам об образовании)
Занимаемая
должность
1
2
3
4
5
Руководитель _________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
дата
Приложение 14
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов приграничных
субъектов государств Сторон
Форма
Справка Национального оператора инфраструктуры, подтверждающая осуществление перевозчиком ранее деятельности по перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан
______________________________(наименование Национального оператора инфраструктуры) подтверждает, что ______________________(наименование перевозчика) осуществлял деятельность по перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан в период с "___" _______ _______года по "__" _______ ______ года.
Руководитель _______________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати
дата
Приложение 15
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Оценочная шкала конкурсных заявок
№п/п
Показатель
Количество баллов
1
Средний срок эксплуатации вагонов в соответствии с предложениями перевозчика по обеспечению пассажирскими вагонами, находящимися в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемыми на иных законных основаниях, по заявленным на конкурс маршрутам:
до 5 лет
25

2. Сервистік қызмет сапасын арттыру
3. Қызметкерлер штатының біліктілігін арттыру
4. Билетсіз жолаушылар тасымалы және/немесе багажбен жүк тасымалы шарттарының бұзылу фактілерін жою бойынша іс-шаралары
5. Жолаушылар тасымалы, багажбен жүк тасымалының кірістерін жоғарылату
6. Электронды қызметті енгізу
7. Өзге де даму мәселелері
Тасымалдаушы:
Басшы_______________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны
Бас есепші__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалы бойынша қызметтерге бағаны (тарифтерді) көтерудің шекті деңгейі және теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын субсидиялаудың жоспарланған көлемі бойынша ұсыныстар
Р/с №
Поездың шартты №
Қатынастың атауы
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын субсидиялау сомасы, мың теңге
_ж.
_ж.
_ж .
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
Лот №
Төсек жабдықтарын ұсыну есебімен теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %
Тасымалдаушы:
Басшы_______________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны
Бас есепші__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, теміржол қатынастары бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемі бойынша ұсыныстар
Р/с №
Поездың шартты №
Қатынастың атауы
Вагон түрі
Жолаушылар айналымының көлемі, мың жолаушы-километр
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
Лот №___
купе
плацкарт
жалпы
электрсекция
дизельсекция
барлығы
Тасымалдаушы:
Басшы_______________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны
Бас есепші__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы
Күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті
шекара маңы субъектілерінің
бюджеті есебінен
субсидиялануға жататын
теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды
айқындау бойынша конкурс
өткізу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын қызмет көрсетілген әлеуметтік маңызы бар маршруттарға поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының болуы туралы мәліметтер
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Қызмет көрсету саласындағы еңбек өтілі
Біліктілігі (диплом, куәлік және білімі туралы басқа да құжаттар бойынша мамандығы)
Атқаратын қызметі
1
2
3
4
5
Басшы______________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны
күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті
шекара маңы субъектілерінің
бюджеті есебінен
субсидиялануға жататын
теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды
айқындау бойынша конкурс
өткізу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ұлттық инфрақұрылым операторының тасымалдаушының Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау бойынша қызметтерді бұрын жүзеге асырғанын растайтын анықтама
________________________________ (Ұлттық инфрақұрылым операторының атауы)_______________________________________(тасымалдаушының атауы)
"__" __________ _______ жылдан "__" ________ жыл аралығында Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау қызметін жүзеге асырғанын растайды.
Басшы _______________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда ) қолы
Мөрдің орны
күні
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті
шекара маңы субъектілерінің
бюджеті есебінен
субсидиялануға жататын
теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды
айқындау бойынша конкурс
өткізу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Конкурстық өтінімдерді бағалау парағы
Р/с №
Көрсеткіш
Баллдар саны
1
Меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде конкурсқа мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша тасымалдаушының ұсыныстарына сәйкес вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі:
5 жылға дейін
25

от 0,1 до 3
4
4
4
от 3,1 до 5
3
3
3
от 5,1 до 7%
2
2
2
свыше 7,1
1
1
1
Всего баллов
Не более 100 баллов
примечания:
*данная шкала не оценивается в случае осуществления перевозок пассажиров электро- и дизель поездами;
**данная шкала оценивается в случае предоставления 100% количества заявленных вагонов от общего количества вагонов для обслуживания железнодорожного сообщения, прицепных и беспересадочных вагонов /по электросекциям и дизельным поездам.
Приложение 16
к Правилам проведения
конкурса по определению
перевозчиков,
осуществляющих
железнодорожные
пассажирские перевозки,
расходы которых подлежат
субсидированию за счет
бюджетов соответствующих
приграничных субъектов
государств Сторон
Форма
Лист оценки конкурсных заявок по осуществлению железнодорожных пассажирских
перевозок по лотам, выставленным на конкурс
______________________________________
наименование перевозчика
№п/п
Показатель
Количество баллов
1
Средний срок эксплуатации вагонов в соответствии с предложениями перевозчика по обеспечению железнодорожными пассажирскими вагонами, находящимися в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемыми на иных законных основаниях, по заявленным на конкурс маршрутам:
до 5 лет
от 5,1 до 9 лет
от 9,1 до 15 лет
от 15,1 до 20 лет
от 20,1 и выше
Итого
2*
Доля вагонов перевозчика, указанных в конкурсной заявке и предложенных для обеспечения железнодорожных пассажирских перевозок, в общем объеме вагонов по типам (купе, плацкарт, общий, гранд PMR), указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям:
Количество баллов
от 31% до 40%
от 41 до 50%
от 51 до 60%
от 61 до 70%
от 71 до 80%
от 81 до 90%
от 91 до 100%
Итого
3**
Наличие резервных вагонов в объеме, превышающем 7 % долю от общего объема вагонов по типам (купе, плацкарт, общий, гранд PMR), указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям
Итого
4
Доля вагонов с подъемными устройствами для посадки и высадки и со специализированными местами для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках (в каждом составе перевозчика), в общем объеме составов, указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям:
Количество баллов
до 25%
от 26 до 50%
с 51 до 75%
от 76 до 100%
Итого
5
Доля вагонов с системами кондиционирования воздуха перевозчика в общем объеме вагонов, указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям:
Количество баллов
до 10%
от 11 до 20%
от 21 до 30%
от 31% до 40%
от 41 до 50%
от 51 до 60%
от 61 до 70%
от 71 до 80%
от 81 до 90%
от 91 до 100%
Итого
6
Доля вагонов, находящихся в собственности перевозчика, в общем объеме вагонов, указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по железнодорожным сообщениям:
Количество баллов
до 10%
от 11 до 20%
от 21 до 30%
от 31% до 40%
от 41 до 50%
от 51 до 60%
от 61 до 70%
от 71 до 80%
от 81 до 90%
от 91 до 100%
Итого
7
Наличие одного из документов, указанных в пункте 29 Правил
8
Опыт работы перевозчика по осуществлению деятельности по перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан:
Количество баллов
опыт отсутствует
до 1 года
от 1 до 3 лет
свыше 3 лет
Итого
9
Средний уровень предложенного перевозчиком предельного уровня повышения цен (тарифов) на перевозки пассажиров по железнодорожным сообщениям, в %
В первый год обслуживания
Во второй год обслуживания
В третий год обслуживания
0

0,1-ден 3-ке дейін
4
4
4
3,1-ден 5-ке дейін
3
3
3
5,1-ден 7-ге дейін
2
2
2
7,1-ден жоғары
1
1
1
10.
Ұпайдың барлығы
100 ұпайдан жоғары емес
ескертпелер:
*дизель, - электр поездарымен жолаушылар тасымалын жүзеге асыру жағдайында аталған шәкіл бағаланбайды;
** теміржол қатынастарына, тіркемелі және жолдан түспейтін вагондар/электрсекция және дизель поездар бойынша қызмет көрсету үшін
вагондар санынан 100% ұсынылған вагондар санын ұсынған жағдайда аталған шәкіл бағаланады.
Шығыстары Тараптар
мемлекеттерінің тиісті шекара
маңы субъектілерінің бюджеті
есебінен субсидиялануға
жататын теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Конкурсқа шығарылған лоттар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыру бойынша конкурстық өтінімдерді бағалау парағы
______________________________________
тасымалдаушының атауы
Р/с №
Көрсеткіш
Баллдар саны
1
Меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде конкурсқа мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша тасымалдау-шының ұсыныстарына сәйкес вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі:
5 жылға дейін
5,1-ден 9 жылға дейін
9,1-ден 15 жылға дейін
15,1-ден 20 жылға дейін
20,1-ден және жоғары
Барлығы
2*
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырушының конкурстық өтінімінде көрсетілген жалпы вагондардың түрлері (купе, плацкарт, жалпы, гранд PMR) бойынша тасымалдаушының теміржол жолаушылар тасымалын қамтамасыз ету бойынша тасымалдаушының вагондар үлесі:
Баллдар саны
31%-дан 40% -ға дейін
41-дан 50%-ға дейін
51-ден 60%-ға дейін
61-дан 70%-ға дейін
71-ден 80%-ға дейін
81-ден 90%-ға дейін
91-дан 100%-ға дейін
Барлығы
3**
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруды қамтамасыз етудің негізгі шарттарында көрсетілген көлемі жалпы вагондардың түрлері (купе, плацкарт, жалпы) бойынша 7% -дан жоғары үлесте резервте вагондардың болуы:
4
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырушы негізгі шарттарда көрсетілген құрамы толық көлемде кресло-арбалармен қозғалатын мүгедектер тұлғасына мамандандырылған орындарымен және отырғызып-түсіру үшін көтеретін құрылғылармен жабдықталған (тасымалдаушының әрбір құрамында) вагондардың үлесі
Баллдар саны
25%-ға дейін
26-дан 50%-ға дейін
51-ден 75%-ға дейін
76-дан 100%-ға дейін
Барлығы
5
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырудың негізгі шарттарында көрсетілген ортақ шартты вагондар санынан ауа тазартқыш жүйесі бар вагондардың үлесі:
Баллдар саны
10%-ға дейін
11-ден 20%-ға дейін
21-ден 30%-ға дейін
31-ден 40%-ға дейін
41-ден 50%-ға дейін
51-ден 60%-ға дейін
60-тан 70%-ға дейін
71-ден 80%-ға дейін
81-ден 90%-ға дейін
91-ден 100%-ға дейін
Барлығы
6
Теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырудағы негізгі шарттарында көрсетілген вагондардың жалпы көлемінде тасымалдалау-шының жеке меншігіндегі вагондар үлесі
Баллдар саны
10%-ға дейін
11-ден 20%-ға дейін
21-ден 30%-ға дейін
31-ден 40%-ға дейін
41-ден 50%-ға дейін
51-ден 60%-ға дейін
60-тан 70%-ға дейін
71-ден 80%-ға дейін
81-ден 90%-ға дейін
91-ден 100%-ға дейін
Барлығы
7
Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуінің болуы
8
Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау бойынша қызметті жүзеге асыру бойынша тасымалдаушының жұмыс тәжірибесі:
Баллдар саны
тәжірибе жоқ
1 жылға дейін
3 жылға дейін
5 жылға дейін және жоғары
Барлығы
9
Тасымалдаушымен ұсынылған теміржол қатынастары бойынша жолаушылар тасымалына бағаның (тарифтің) көтерілуінің шекті орташа деңгейі, %
Қызмет көрсетудің бірінші жылында
Қызмет көрсетудің екінші жылында
Қызмет көрсетудің үшінші жылында
0