О внесении изменений и дополнения в решение Казталовского районного маслихата от 27 декабря 2016 года № 8-1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 декабря 2017 года № 17-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 декабря 2017 года № 4995. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 января 2018 года № 19-2
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.01.2018 № 19-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 27 декабря 2016 года №8-1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4654, опубликованное 19 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 334 352 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 003 811 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 16 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 620 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 313 521 тысяча тенге;
2) затраты – 7 559 182 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 405 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 88 491 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 086 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -284 235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 284 235 тысяч тенге:
поступление займов – 88 491 тысяча тенге;
погашение займов – 29 086 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 830 тысяч тенге.".
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:

Казталов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы № 8-1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 17-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 желтоқсанда № 4995 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 19-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 24.01.2018 № 19-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет Кодексіне" және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы №8-1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4654 тіркелген, 2017 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 334 352 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 003 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 620 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 313 521 мың теңге;
2) шығындар – 7 559 182 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 405 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 88 491 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 086 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -284 235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 284 235 мың теңге:
қарыздар түсімі – 88 491 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 086 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 830 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:

1) из республиканского бюджета в общей сумме – 1 291 491 тысяча тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 0 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 386 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 299 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 220 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 12 825 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 6 588 тысяч тенге;
на молодежную практику – 14 295 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Казталов – 182 584 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жалпактал – 251 001 тысяча тенге;
на водоснабжение сҰл Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудык и Кособа – 220 000 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Акпатер – 100 000 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жанажол – 135 033 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Бостандык – 269 177 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 88 491 тысяча тенге.
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 592 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 1 268 737 тысяч тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 31 399 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов – 124 812 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодорог села Жалпактал по улице С.Датова – 27 370 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жалпактал – 62 226 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Кайынды – 159 494 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 31 223 тысячи тенге;
на изготовление правоустанавливающих документов водохозяйственных объектов Казталовского района – 3 733 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодорог села Жалпактал по улице Масалиева – 50 248 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодорог села Казталов по улицам Шарафутдинова, Х.Жакып, Сейфуллина – 22 075 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания школы имени Г.Бегалиева в селе Кушанкуль – 148 581 тысяча тенге;

1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 291 491 мың теңге:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 386 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 299 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 220 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 12 825 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 6 588 мың теңге;
жастар практикасына – 14 295 мың теңге;
Казталов ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 182 584 мың теңге;
Жалпақтал ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 251 001 мың теңге;
Талдыапан, Сарықұдық, Қайшықұдық және Қособа ауылдарын сумен жабдықтауға – 220 000 мың теңге;
Ақпәтер ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 100 000 мың теңге;
Жаңажол ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 135 033 мың теңге;
Бостандық ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 269 177 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 88 491 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 592 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 1 268 737 мың теңге көлемінде ескерілсін:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 31 399 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 124 812 мың теңге;
Жалпақтал ауылында С.Датұлы көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 27 370 мың теңге;
Жалпақтал ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 62 226 мың теңге;
Қайынды ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 159 494 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 31 223 мың теңге;
Казталов ауданы сушаруашылық нысандарына құқық белгілеуші құжаттарын дайындауға – 3 733 мың теңге;
Жалпақтал ауылында Масалиев көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 50 248 мың теңге;
Казталов ауылында Шарафутдинов, Х.Жақып, С.Сейфуллин көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 22 075 мың теңге;
Қошанкөл ауылында Ғ.Бегалиев атындағы мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге – 148 581 мың теңге;

на капитальный ремонт здания детского сада в селе Жалпактал – 72 470 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 36 679 тысяч тенге;
на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 9 920 тысяч тенге;
на обеспечение учащихся качественной питьевой водой – 3 257 тысяч тенге;
на внедрение системы "Е-Халык" – 2 219 тысяч тенге;
на строительство 22 одноквартирных жилых домов в селе Казталов – 166 356 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жанажол – 33 759 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение населенных пунктов – 42 174 тысячи тенге;
на строительство тротуара и автостоянки в селе Казталов – 41 146 тысяч тенге;
на строительство тротуара в селе Жалпактал – 12 843 тысячи тенге;
на приобретение и установку понтонного моста через реку Караозен по направлению Бозоба-Кайынды – 26 363 тысячи тенге;
на материальное техническое оснащение школы имени Г.Бегалиева в селе Кушанкуль – 19 000 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение детского сада в селе Жалпактал – 20 206 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Бостандык – 67 295 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 22 000 тысяч тенге;
на водоснабжение сҰл Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудык и Кособа – 30 000 тысяч тенге.".
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии М.Рамазанов
Cекретарь маслихата Е.Газизов
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 12 декабря 2017 года №17-2
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 27 декабря 2016 года №8-1
Районный бюджет на 2017 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Жалпақтал ауылында балабақша ғимаратын күрделі жөндеуге – 72 470 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Роботтық техника" эллективті курсын енгізу және роботтық техника жиынтығына қосымша элементтер алуға – 36 679 мың теңге;
шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуға – 9 920 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 3 257 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 2 219 мың теңге;
Казталов ауылында бір пәтерлі 22 тұрғын үйдің құрылысына – 166 356 мың теңге;
Жаңажол ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 33 759 мың теңге;
елді мекендерді газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 42 174 мың теңге;
Казталов ауылында жаяу жүргінші жолы мен автотұрақтың құрылысына – 41 146 мың теңге;
Жалпақтал ауылында жаяу жүргінші жолы құрылысына – 12 843 мың теңге;
Бозоба-Қайыңды бағытындағы қараөзен өзені арқылы өтетін қалқымалы көпір өткелін сатып алу және орнатуға – 26 363 мың теңге;
Қошанкөл ауылында Ғ.Бегалиев атындағы мектебіне материалдық техникалық базасын нығайтуға – 19 000 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы балабақшаға материалдық техникалық базасын нығайтуға – 20 206 мың теңге;
Бостандық ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 67 295 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс шаралар жүргізуге – 22 000 мың теңге;
Талдыапан, Сарықұдық, Қайшықұдық және Қособа ауылдарын сумен жабдықтауға – 30 000 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М.Рамазанов
Мәслихат хатшысы Е.Ғазизов
Казталов аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 17-2 шешіміне 1 – қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 8-1 шешіміне 1 – қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
мың тенге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

14 180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 180
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
199 840
1
Сельское хозяйство
159 029
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
14 749
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
14 749
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
144 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 775
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 671
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
122 134
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 700
6
Земельные отношения
17 112
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 112
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 649
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
6 463
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 699
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 699
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 699
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 165
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 165
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14 165
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 165
12
Транспорт и коммуникации
209 495
1
Автомобильный транспорт
209 495
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
209 495
022
Развитие транспортной инфраструктуры
55 745
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
35 085
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

14 180
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 180
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
199 840
1
Ауыл шаруашылығы
159 029
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
14 749
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 749
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
144 280
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 775
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 671
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
122 134
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 700
6
Жер қатынастары
17 112
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 112
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 649
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
6 463
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 699
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 699
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 699
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 165
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 165
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14 165
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 165
12
Көлiк және коммуникация
209 495
1
Автомобиль көлiгi
209 495
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
209 495
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
55 745
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
35 085
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу