О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 декабря 2017 года № 17-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2017 года № 5011. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 февраля 2019 года № 31-4
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.02.2019 № 31-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-3 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4984) Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 346 379 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 020 903 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16 965 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 385 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 307 126 тысяч тенге;
2) затраты – 7 399 818 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 812 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 93 795 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 983 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112 251 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 251 тысяча тенге:
поступление займов – 93 795 тысяч тенге;
погашение займов – 34 983 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 53 439 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в районный бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете 2018-2020 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-3 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4984) и согласно пункту 4 настоящего решения.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 17-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5011 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 ақпандағы № 31-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 28.02.2019 № 31-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылдың 6 желтоқсандағы №15-3 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4984 тіркелген) сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018- 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 346 379 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 020 903 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 965 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 385 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 307 126 мың теңге;
2) шығындар – 7 399 818 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 812 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 93 795 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 983 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -112 251 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112 251 мың теңге:
қарыздар түсімі – 93 795 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 983 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 53 439 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 28-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылдың 6 желтоқсандағы №15-3 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4984 тіркелген) сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 1 243 920 тысяч тенге:
на частичное субсидирование заработной платы – 14 485 тысяч тенге;
на молодежную практику – 15 873 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 743 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 382 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 2 298 тысяч тенге;
на адресную социальную помощь – 67 851 тысяча тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 12 437 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 416 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 1 739 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жалпактал – 37 900 тысяч тенге;
на водоснабжение сел Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудык и Кособа – 402 539 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Акпатер – 91 752 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 93 795 тысяч тенге;
на доплату учителям организации образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования, и возмещение сумм выплаченных по данному направлению расходов – 125 750 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 22 479 тысяч тенге;
представление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог в селах Жанажол и Жалпактал – 344 000 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 1 066 233 тысячи тенге:
на приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ, перевыпуском новых учебников – 100 824 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 21 772 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 747 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов – 232 273 тысячи тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 0 тенге;

3. Қазақстан Республикасының "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 243 920 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 14 485 мың теңге;";
жастар практикасына – 15 873 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 743 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 382 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 2 298 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 67 851 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 12 437 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 416 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 739 мың теңге;
Жалпақтал ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 37 900 мың теңге;
Талдыапан, Сарықұдық, Қайшықұдық және Қособа ауылдарын сумен жабдықтауға – 402 539 мың теңге;
Ақпәтер ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 91 752 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 93 795 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 125 750 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 22 479 мың теңге;
жаңа бизнес ойларды іске асыруға мемлекеттік гранттарды ұсыну – 481 мың теңге;
Жаңажол мен Жалпақтал ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 344 000 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 1 066 233 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне байланысты жаңа оқулықтарды қайта шығаруға, оқулықтар алуға – 100 824 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 21 772 мың теңге;
жастар практикасына – 12 747 мың теңге;
Казталов ауылында ауылішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 232 273 мың теңге;
Жалпақтал ауылында ауылішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге" – 0 теңге;

на разработку проектно-сметной документации строительства школы на 900 мест в селе Казталов – 13 301 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации строительства школы на 60 мест в селе Сарыкудук – 4 900 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Кайынды – 30 000 тысяч тенге;
на водоснабжение сел Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудык и Кособа – 125 635 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Акпатер – 47 938 тысяч тенге.
приобретение компьютеров в комплекте для школ на обучение учеников по обновленной программе – 7 500 тысяч тенге;
для направления учителей на тренинги и на подписку в онлайн портал – 4 500 тысяч тенге;
на приобретение контента компьютера-трансформера Bilimbook для малокомплектных школ – 25 300 тысяч тенге;
на погашение кредиторской задолженности по налогам и командировочным расходам – 18 793 тысячи тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятии – 52 560 тысяч тенге;
на приобретение и установку понтонного моста через реку Караозен по направлению Бозоба-Кайынды – 26 362 тысячи тенге;
на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту строительство школы на 900 мест в селе Казталов – 1 734 тысячи тенге;
на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту строительство школы на 60 мест в селе Сарыкудук – 1 502 тысячи тенге;
на строительство 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Жалпактал – 112 667 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Абиш, Еламан, Саралжын – 4 500 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Копкутир, Аккурай, Хайруш – 9 610 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Кызылту, Каракуль, Сексенбаев, Мереке – 7 750 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Сатыбалды, Бостандык, Ащысай, Жас, Танат – 9 765 тысяч тенге;
представление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог в селах Жанажол и Жалпактал – 178 823 тысячи тенге;
на открытие IT классов в районных школах – 3 319 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммунальных сетей 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Жалпактал – 11 677 тысяч тенге;
3) Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 213 130 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.

Казталов ауылында 900 орындық мектеп құрылысы нысаны бойынша жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға – 13 301 мың теңге;
Сарықұдық ауылындағы 60 орындық мектеп құрылысы нысаны бойынша жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға – 4 900 мың теңге;
Қайынды ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 30 000 мың теңге;
Талдыапан, Сарықұдық, Қайшықұдық және Қособа ауылдарын сумен жабдықтауға – 125 635 мың теңге;
Ақпәтер ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 47 938 мың теңге.
мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 7 500 мың теңге;
тренингтерге мұғалімдерді жолдауға және онлайн порталға жазылуға – 4 500 мың теңге;
шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер-трансформер контентін сатып алуға – 25 300 мың теңге;
мұғалімдер алдында салық, іс-сапар мен міндетті зейнетақы жарналары шығындары бойынша кредиторлық берешектерді өтеуге – 18 793 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 52 560 мың теңге;
Бозоба-Қайынды бағытындағы Қараөзен өзені арқылы өтетін қалқымалы көпір өткелін сатып алу және орнатуға – 26 362 мың теңге;
Казталов ауылында 900 орындық мектеп құрылысы жұмыс жобасы бойынша кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге – 1 734 мың теңге;
Сарықұдық ауылында 60 орындық мектеп құрылысы жұмыс жобасы бойынша кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге – 1 502 мың теңге;
Жалпақтал ауылында 12 пәтерлік екі қабатты тұрғын үй құрылысына – 112 667 мың теңге;
Әбіш, Еламан, Саралжын ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 4 500 мың теңге;
Көпкүтір, Аққурай, Хайруш ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 9 610 мың теңге;
Қызылту, Қаракөл, Сексенбаев, Мереке ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 7 750 мың теңге;
Сатыбалды, Бостандық, Ащысай, Жас, Таңат ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 9 765 мың теңге;
жаңа бизнес ойларды іске асыруға мемлекеттік гранттарды ұсыну – 481 мың теңге;
Жаңажол мен Жалпақтал ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 178 823 мың теңге;
аудан мектептерінде IT – сыныптар ашуға – 3 319 мың теңге;
Жалпақтал ауылында екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық желілер құрылысына – 11 677 мың теңге;
3) 2018 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 213 130 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2018 № 20-4 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.07.2018 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.10.2018 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Установить на 2018 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 11 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.10.2018 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить суммы трансфертов местного самоуправления на 2018 год согласно приложению 5.
12. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2018 год согласно приложению 6.
12-1. Утвердить бюджетные средства по программе общеобразовательного обучения в школах согласно приложению 7.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.10.2018 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2018).

Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 20-4 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2018 № 23-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2018 № 26-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2018 № 28-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2018 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 11 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 10.10.2018 № 26-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық елді мекендерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
10. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Казталов ауданының жергілікті өзін өзі басқару органдарына трансферттердің сомасы 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12-1. Казталов ауданының мектептері бойынша жалпы білім беру бағдарламасы 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 10.10.2018 № 26-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии М.Рамазанов
Cекретарь маслихата Е.Газизов
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 15 декабря 2017 года №17-1
Районный бюджет на 2018 год

13. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М.Рамазанов
Мәслихат хатшысы Е.Газизов
Казталов аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 17-1 шешіміне 1 – қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

12 085
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
103 255
006
Функционирование районных (городских) библиотек
102 655
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
600
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
58 095
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
43 152
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18 144
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 008
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 943
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 943
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
218 185
1
Сельское хозяйство
179 399
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
8 434
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
8 434
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
170 965
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 813
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 290
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 671
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
148 560
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
631
6
Земельные отношения
11 884
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 884
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 380
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
504
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26 902
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 902

12 085
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
103 255
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
102 655
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
600
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
58 095
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
43 152
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 144
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 008
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 943
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 943
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
218 185
1
Ауыл шаруашылығы
179 399
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
8 434
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 434
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
170 965
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 813
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 290
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 671
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
148 560
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
631
6
Жер қатынастары
11 884
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 884
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 380
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
504
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26 902
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 902

Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.10.2018 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
тысяч тенге
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего

Ескерту. Шешім 7-қосымшамен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 10.10.2018 № 26-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 28-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың тенге
Функционалдық топ
Сомасы
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы