О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 9-2 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2017 года № 21-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 25 декабря 2017 года № 4999. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 февраля 2018 года № 23-3
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.02.2018 № 23-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2016 года №9-2 "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4649, опубликованное в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 19 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 381 661 тысяча тенге:
налоговые поступления – 427 542 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 244 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 938 225 тысяч тенге;
2) затраты – 4 429 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 292 840 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 309 037 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 197 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -340 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 340 290 тысяч тенге;
поступление займов – 309 037 тысяч тенге;
погашение займов – 16 197 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 450 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 493 656 тысяч тенге:

Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 21-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 4999 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 23-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 23.02.2018 № 23-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтық құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4649 тіркелген, 2017 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 381 661 мың теңге:
салықтық түсімдер – 427 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 244 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 938 225 мың теңге;
2) шығындар – 4 429 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 292 840 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 309 037 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 197 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 340 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 340 290 мың теңге;
қарыздар түсімі – 309 037 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 197 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 450 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 493 656 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 258 328 тысяч тенге:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 5 819 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 2 822 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 139 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 746 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 11 012 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтобе – 217 995 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 926 291 тысяча тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 21 816 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях и перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов – 67 297 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 20 744 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенашы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 20 108 тысяч тенге;
на реконструкцию водосбросного сооружения на реке Шолаканкаты – 82 284 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 18 826 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Сырымского школа-сад комплекса в селе Косарал – 157 273 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Тоганас – 1 887 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Анкаты – 2 042 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Куспанкуль – 2 537 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Караганда – 1 417 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Сасыккол – 1 418 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жанаонир – 2 061 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов села Жымпиты – 1 612 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Асадуллина села Жымпиты – 94 865 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Колганатова села Жымпиты – 59 104 тысячи тенге;

1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 258 328 мың теңге:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 819 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 2 822 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 139 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 746 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 11 012 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 217 995 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 926 291 мың теңге:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 21 816 мың теңге;
мектепке дейін ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 67 297 мың теңге;
Жымпиты ауылының Мұхит және Қажымұқан көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 20 744 мың теңге;
Жымпиты ауылының "Кенащы" жер асты су кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 20 108 мың теңге;
Шолақаңқаты өзенінің су жіберу құрылғысын қайта құруға – 82 284 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 18 826 мың теңге;
Қосарал ауылының Сырым мектеп-балабақша кешенін күрделі жөндеуге – 157 273 мың теңге;
Тоғанас ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 887 мың теңге;
Аңқаты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 042 мың теңге;
Құспанкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 537 мың теңге;
Қарағанды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 417 мың теңге;
Сасықкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 418 мың теңге;
Жаңаөңір ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 061 мың теңге;
Жымпиты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 612 мың теңге;
Жымпиты ауылының Асадуллин көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 94 865 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қолғанатов көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 59 104 мың теңге;

на строительство 10 одноквартирных домов по улице Датова в селе Булдурта – 56 144 тысячи тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и приобретения дополнительных элементов для сборки робототехники – 6 840 тысяч тенге;
на обеспечение учащихся качественной питьевой водой – 1 593 тысячи тенге;
на внедрение системы "Е-Халық" – 940 тысяч тенге;
на проведение работ по текущему ремонту здания музея и обновление экспозиции – 22 919 тысяч тенге;
на строительство 14 одноквартирных домов по улицам Асадуллина и Исаева в селе Жымпиты – 135 277 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтобе – 54 499 тысяч тенге;
на подготовку проектно-сметной документаций с государственной экспертизой на средний ремонт подъездной дороги в село Тоганас – 7 280 тысяч тенге;
на подготовку проектно-сметной документаций с государственной экспертизой на средний ремонт подъездной дороги в село Алгабас – 3 360 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы средней общеобразовательной школы имени К.Мырзалиева в селе Жымпиты – 8 260 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы комплекса школы-детсад Сырым в селе Косарал – 8 312 тысяч тенге;
на строительство газификации социальных объектов в селе Тоганас – 23 955 тысяч тенге;
на строительство гаража и административного здания в село Жымпиты – 24 683 тысячи тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме – 309 037 тысяч тенге:
бюджетные кредиты на реконструкцию водопровода села Коныр – 189 914 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 119 123 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Бұлдырты ауылының Датов көшесі бойындағы бір пәтерлі 10 тұрғын үйлердің құрылысына - 56 144 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алу – 6 840 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 1 593 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 940 мың теңге;
музей ғимаратына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу және экспозисиясын жаңартуға – 22 919 мың теңге;
Жымпиты ауылының Асадуллин және Исаев көшелері бойындағы бір пәтерлі 14 тұрғын үйлердің құрылысына – 135 277 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 54 499 мың теңге;
Тоғанас ауылына кірме жолды орташа жөндеуге мемлекеттік сараптамасымен жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға – 7 280 мың теңге;
Алғабас ауылына кірме жолды орташа жөндеуге мемлекеттік сараптамасымен жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға – 3 360 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қ.Мырзалиев атындағы жалпы білім беретін орта мектептің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8 260 мың теңге;
Қосарал ауылының Сырым мектеп-балабақша кешенінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8 312 мың теңге;
Қосарал ауылының Сырым мектеп-балабақша кешеніне қажетті негізгі құралдарды сатып алуға – 15 049 мың теңге;
Тоғанас ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыру құрылысына – 23 955 мың теңге;
Жымпиты ауылының әкімшілік ғимараты мен гараж құрылысына – 24 683 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 309 037 мың теңге:
Қоңыр ауылының су құбырын қайта құруға берілетін кредиттер – 189 914 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 119 123 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.