"4. Ведение кассовых и банковских операций осуществляется в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9934) (далее - Правила исполнения бюджета и его кассового обслуживания), Правилами ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443), за исключением норм, устанавливающих ежедневный лимит остатка наличных денег в кассе государственного учреждения и сроки хранения наличных денег в кассе, Правилами проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7197) и Альбомом форм бухгалтерской документации для государственных учреждений, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7126).
5. Для обеспечения конвертации выделенных средств по расчетам с лицами, указанными в пункте 2 настоящих Правил (далее – командированные лица), Министерство иностранных дел в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета открывает счета в иностранной валюте для наличного и безналичного расчета.
6. Конвертация выделенных средств производится Департаментом казначейства по городу Астана Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент казначейства по городу Астана) в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания.
7. Министерство иностранных дел представляет в Департамент казначейства по городу Астана заявку о необходимой сумме наличных денег в иностранной валюте на предстоящее полугодие с разбивкой по месяцам в срок не позднее 10 числа последнего месяца текущего полугодия.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Министерство иностранных дел рассматривает обращение о выделении средств на оплату командировочных расходов с учетом:
1) запланированных в текущем году мероприятий с участием соответствующего государственного органа в рамках бюджетных программ;

"4. Кассалық және банктік операцияларды жүргізу мемлекеттік мекеменің кассасында қолма-қол ақша қалдығының күнделікті лимитін және кассада қолма-қол ақшаның сақталу мерзімін белгілейтін нормаларды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) (бұдан әрі - Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидасы), Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6443 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7197 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрі міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7126 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
5. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген адамдармен (бұдан әрі – іссапарға жіберілген адам) есеп айырысу бойынша бөлінген қаражатты айырбастауды қамтамасыз ету үшін Сыртқы істер министрлігі бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда қолма-қол және қолма-қол емес есеп айырысу үшін шетел валютасында шот ашады.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаменті (бұдан әрі - Астана қаласы Қазынашылық департаменті) Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларына сәйкес бөлінген қаражаттың конвертациясын жүргізеді.
7. Сыртқы істер министрлігі Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментіне ағымдағы жартыжылдықтың соңғы айының 10-нан кешіктірмейтін мерзімде айларға бөле отырып, алдағы жартыжылдыққа арналған шетел валютасында қолма-қол ақшаның қажетті сомасы туралы өтінім ұсынады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Сыртқы істер министрлігі іссапар шығыстарын төлеуге арналған қаражатты бөлу туралы келіп түскен өтінішті:
1) ағымдағы жылы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде тиісті мемлекеттік органның қатысуымен жоспарланған іс-шараларды;

2) объема бюджетных средств, предусмотренных в республиканском бюджете на текущий год;
3) внешнеполитической целесообразности участия в предлагаемом государственным органом мероприятии.
По итогам рассмотрения обращения Министерство иностранных дел в течение пяти рабочих дней принимает решение о выделении средств на оплату командировочных расходов.
Выдача средств на командировочные расходы производится из кассы Министерства иностранных дел в день оформления командированного лица или переводом на банковскую карту в течение пяти рабочих дней после оформления командированного лица.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. На основании принятого решения о выделении средств Министерство иностранных дел для получения наличной иностранной валюты выдает сотруднику Министерства иностранных дел доверенность на оформление в Департаменте казначейства по городу Астана.
Доверенность на оформление выдается сроком на один рабочий день, подписывается Ответственным секретарем и главным бухгалтером Министерства иностранных дел.
Департамент Казначейства по городу Астана выдает сроком на один рабочий день уполномоченному лицу, указанному в доверенности Министерства иностранных дел, доверенность на получение наличной иностранной валюты в Центральном филиале Национального Банка Республики Казахстан в городе Астане.
Центральный филиал Национального Банка Республики Казахстан в городе Астане выдает уполномоченному лицу Министерства иностранных дел наличную иностранную валюту согласно заявленной сумме, указанной в письме Министерства иностранных дел. Письмо Министерства иностранных дел составляется в произвольной форме и предоставляется в Центральный филиал Национального Банка Республики Казахстан в городе Астане за 2 рабочих дня до планируемой даты получения наличной иностранной валюты.
Министерство иностранных дел хранит в своей кассе полученную по доверенности наличную иностранную валюту в пределах утвержденного месячного плана финансирования. Ежедневный лимит наличной иностранной валюты в кассе Министерства иностранных дел не должен превышать сумму, предусмотренную планом финансирования на текущий месяц.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Командированным лицам в соответствии с решением Министерства иностранных дел выделяются средства на оплату следующих командировочных расходов:
1) суточные на срок командировки;
2) расходы по проезду к месту назначения и обратно (услуги такси не оплачиваются);
3) расходы по найму жилого помещения, в том числе в пунктах пребывания, предшествовавших въезду в пункт назначения;

2) ағымдағы жылға арналған республикалық бюджетте көзделген бюджет қаражатының көлемін;
3) мемлекеттік орган ұсынатын іс-шараға қатысудың сыртқы саяси орындылығын ескере отырып қарастырады.
Өтінішті қараудың қорытындылары бойынша Сыртқы істер министрлігі бес жұмыс күні ішінде іссапар шығыстарын төлеуге қаражат бөлу туралы шешім қабылдайды.
Іссапар шығыстарына арналған қаражатты беру іссапарға жіберілетін адамды ресімдеу күні Сыртқы істер министрлігінің кассасында немесе іссапарға жіберілетін адамды ресімдеу күнінен кейін бес жұмыс күні ішінде банктік картаға аудару арқылы жүргізіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қаражат бөлу туралы қабылданған шешім негізінде Сыртқы істер министрлігі қолма-қол шетел валютасын алу үшін Сыртқы істер министрлігінің қызметкеріне Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментінде ресімдеуге арналған сенімхат береді.
Сенімхат бір жұмыс күні мерзіміне беріледі, оған Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысы және бас бухгалтері қол қояды.
Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаменті Сыртқы істер министрлігінің сенімхатында көрсетілген уәкілетті адамға бір жұмыс күні мерзіміне Астана қаласындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Орталық филиалында қолма-қол шетел валютасын алуға сенімхат береді.
Астана қаласындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Орталық филиалы Сыртқы істер министрлігінің уәкілетті адамына Сыртқы істер министрлігінің хатында көрсетілген, мәлімделген сомаға сәйкес қолма-қол шетел валютасын береді. Сыртқы істер министрлігінің хаты еркін нысанда жасалады және қолма-қол шетел валютасын алудың жоспарланған күніне дейін 2 жұмыс күні бұрын Астана қаласындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Орталық филиалына ұсынылады.
Сыртқы істер министрлігі өзінің кассасында сенімхат бойынша алған қолма-қол шетел валютасын қаржыландырудың бекітілген айлық жоспарының шегінде сақтайды. Сыртқы істер министрлігінің кассасындағы қолма-қол шетел валютасының күн сайынғы лимиті ағымдағы айға арналған қаржыландыру жоспарында көзделген сомадан аспауы тиіс.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Іссапарға жіберілген адамдарға Сыртқы істер министрлігінің шешіміне сәйкес мынадай:
1) іссапар мерзіміне арналған тәуліктік;
2) баратын межелі орнына және кері жол жүру жөніндегі шығыстарға (такси қызметі төленбейді);
3) тұрғын үй-жайды жалға алу жөніндегі, оның ішінде межелі пунктке кірер алдындағы келу пункттердегі шығыстарға;

4) штраф за возврат/обмен билета (при отмене или переносе командировки, болезни, форс-мажорных обстоятельствах) – после письменного согласования с Ответственным секретарем Министерства иностранных дел;
5) комиссионные сборы за обмен валюты;
6) консульские сборы за оформление визы согласно квитанции или чеку;
7) сервисные сборы за оформление визы согласно квитанции или чеку – при отсутствии в городе Астане дипломатического представительства или консульского учреждения иностранного государства, уполномоченного оформлять визу;
8) сборы за ускорение процедуры оформления визы согласно квитанции или чеку – после письменного согласования с Ответственным секретарем Министерства иностранных дел.
В случае, если принимающая сторона оплачивает за свой счет какие-либо командировочные расходы, указанные в настоящем пункте, средства на оплату соответствующих командировочных расходов не выделяются, за исключением суточных, выделяемых в размере 30 (тридцати) процентов от установленных норм.
Командировочные расходы возмещаются согласно нормам, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года № 108 "О возмещении государственным служащим расходов на служебные заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов". В случае превышения установленных норм лицами, в отношении которых расходы по проживанию оплачиваются по фактическим затратам, возмещение производится при условии предоставления подтверждающих документов.
В случае, если срок командирования, целью которого является участие в работе по обеспечению защиты интересов Республики Казахстан в международных арбитражах, иностранных судах и иностранных государственных органах, составляет от 41 до 180 календарных дней, применяются нормы возмещения расходов по найму жилого помещения, с учетом коэффициента 0,5 к стоимости одноместного гостиничного номера по классификации – стандарт (в сутки на одного человека).";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. При следовании командированного лица за границу, дата пересечения Государственной границы Республики Казахстан и при возвращении в Республику Казахстан, дата пересечения Государственной границы иностранного государства, предшествующего въезду в Республику Казахстан, включаются в срок командировки.
Дата пересечения Государственной границы Республики Казахстан не включается в срок командировки в случае, если вылет (выезд) из Республики Казахстан в соответствии с проездным документом осуществляется позже 21:00 часов текущих суток.

4) Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысымен жазбаша келісілгеннен кейін билетті қайтару/айырбастау айыппұлына (іссапар кейінге қалдырылған немесе ауыстырылған, ауырған кезде, басқа да форс-мажорлық жағдайларда);
5) валютаны айырбастағаны үшін комиссиялық алымдарға;
6) түбіртекке немесе чекке сәйкес визаны ресімдеу үшін консулдық алымдарға;
7) Астана қаласында шет мемлекеттің дипломатиялық өкілдігі немесе визаны ресімдеуге уәкілетті консулдық мекемесі болмаған жағдайда түбіртекке немесе чекке сәйкес визаны ресімдеу үшін сервистік алымдарға;
8) Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысымен жазбаша келісілгеннен кейін түбіртекке немесе чекке сәйкес визаны ресімдеуді жеделдеткені үшін алымдарға іссапар шығыстарын төлеуге қаражат бөлінеді.
Егер қабылдаушы тарап осы тармақта көрсетілген қандай да бір іссапар шығыстарын өзінің есебінен төлейтін болса, белгіленген нормалардың 30 (отыз) пайызы мөлшерінде бөлінетін тәуліктікті қоспағанда, тиісті іссапар шығыстарын төлеуге қаражат бөлінбейді.
Іссапар шығыстары "Мемлекеттік қызметшілерге республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қызметтік шетелдік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 ақпандағы № 108 қаулысымен бекітілген нормаларға сәйкес өтеледі. Қонақүйде тұру шығыстары нақты шығындар бойынша төленетін адамдарға белгіленген нормалардан асып кеткен жағдайда, растайтын құжаттарды ұсынған кезде өтеу жүргізіледі.
Мақсаты Қазақстан Республикасының мүдделерін халықаралық төреліктерде, шетелдік соттарда және шетелдік мемлекеттік органдарда қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысқа қатысу болып табылатын жағдайда, іссапар мерзімі 41 күннен 180 күнтізбелік күнге дейін болса, стандарт сыныптамасы бойынша қонақүйдің бір орындық нөмірінің құнына 0,5 коэффициентін есепке ала отырып, тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстарды өтеу нормалары (тәулігіне бір адамға) қолданылады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Іссапарға жіберілген адамдар шетелге іссапарға жол жүрген кезде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен күн және Қазақстан Республикасына қайтқан кезде Қазақстан Республикасына келер алдында шет мемлекеттің Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен күн іссапар мерзіміне қосылады.
Егер Қазақстан Республикасынан ұшып шығу (кету) жол жүру құжатына сәйкес ағымдағы тәуліктің сағат 21:00-ден кеш жүзеге асырылған жағдайда, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен күн іссапар мерзіміне қосылмайды.

Дата пересечения Государственной границы иностранного государства, предшествующего въезду в Республику Казахстан, не включается в срок командировки в случае, если вылет (выезд) из иностранного государства, предшествующего въезду в Республику Казахстан, в соответствии с проездным документом осуществляется от 00:00 до 03:00 часов текущих суток.
Даты пересечения командированными лицами государственных границ определяются по отметкам уполномоченных органов в паспорте. В случае, если в документах командируемых лиц уполномоченным государственным органом не проставляются отметки о пересечении государственной границы, даты пересечения государственной границы определяются по отметкам в командировочном удостоверении.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В случае получения средств, выделенных на оплату командировочных расходов, третьим лицом (далее – подотчетное лицо) необходимо представить доверенность. Доверенность выдается на официальном бланке государственного органа за подписью первого руководителя государственного органа или ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого возложены полномочия первого руководителя, ответственного секретаря центрального исполнительного органа или иного уполномоченного на это должностного лица) и главного (старшего) бухгалтера государственного органа.
Выделение командированному или подотчетному лицу средств на оплату командировочных расходов производится при условии сдачи документов, предусмотренных в пункте 24 настоящих Правил данным лицом по ранее выделенным средствам на оплату командировочных расходов.";
пункты 24, 24-1, 25 изложить в следующей редакции:
"24. Командированные или подотчетные лица в течение трех рабочих дней после завершения командировки представляют в структурное подразделение Министерства иностранных дел, ответственное за выделение средств, следующие документы:
1) копия паспорта (копия страницы 2 и страниц(ы) с четкими изображениями отметок о пересечении государственных границ в полном развернутом виде;
в случаях отсутствия в паспорте отметки о пересечении границы, представляется копия командировочного удостоверения с отметками кадровой службы по месту работы командированного лица и принимающей организации;
2) проездные документы:
билеты на проезд к месту назначения и обратно с обязательным приложением счета-фактуры (инвойса) и фискального чека (не требуется, в случае проезда специальным рейсом);
документы по проезду к конечному пункту назначения транспортом общего пользования от вокзала, аэропорта, пристани и обратно;
в случаях, предусмотренных администрациями аэропортов, квитанции об оплате административных сборов;
в случае наличия, документы, подтверждающие оплату штрафа за возврат/обмен билета;
в случае представления электронного авиабилета, прикладываются посадочные талоны и документы, подтверждающие оплату стоимости авиабилета;
в случае утери билетов на проезд, посадочных талонов или документов, подтверждающих оплату штрафа за возврат/обмен билета, представляется письменное подтверждение организаций, выдавших указанные документы;

Егер шет мемлекеттен ұшып шығу (кету) жол жүру құжаттарына сәйкес ағымдағы тәуліктердің 00:00 - 03:00 сағаттары аралығында жүзеге асырылған болса, Қазақстан Республикасына кіру алдындағы шет мемлекеттің шекарасын кесіп өту күні іссапар мерзіміне енгізілмейді.
Іссапарға жіберілген адамдардың мемлекеттік шекараларды кесіп өткен күндері уәкілетті органдардың төлқұжаттағы белгілері бойынша айқындалады. Егер іссапарға жіберілген адамдардың құжаттарына мемлекеттік шекараны кесіп өткені туралы уәкілетті мемлекеттік орган белгі қоймаған болса, мемлекеттік шекараны кесіп өткен күн іссапарлық куәлігіндегі белгілер бойынша айқындалады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Іссапар шығыстарын төлеуге бөлінген қаражатты үшінші адам (бұдан әрі – есеп беретін адам) алған жағдайда, заңнамада белгіленген тәртіппен расталған сенімхат ұсыну қажет. Сенімхат мемлекеттік органның бірінші басшысының немесе орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (орталық атқарушы органның бірінші басшысының, жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның немесе осыған уәкілетті басқа адамның) және мемлекеттік органның бас (аға) бухгалтерінің қолы қойылған мемлекеттік органның ресми бланкісінде беріледі.
Іссапар шығыстарын төлеуге арналған қаражатты іссапарға жіберілген немесе есеп беретін адамға бөлу осы іссапарға жіберілген адамның іссапар шығыстарын төлеуге бұрын бөлінген қаражаты бойынша осы Ереженің 24-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған жағдайда ғана жүргізіледі.";
24, 24-1, 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Іссапар мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іссапарға жіберілген немесе есеп беретін адамдар Сыртқы істер министрлігінің қаражатты бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) паспорттың көшірмесін (2-беттің және мемлекеттік шекараларды кесіп өткендігі туралы белгілері анық көрінетін беттің (тердің) толық көшірмелері);
шекараны кесіп өткендігі туралы белгілері паспортта болмаған жағдайда, іссапарға жіберілген адамның жұмыс орны бойынша және қабылдаушы ұйымының кадрлық қызметінің белгілері бар іссапар куәлігінің көшірмесін;
2) жол жүру құжаттарын:
шот-фактурасы (инвойс) мен фискалдық чекі (арнайы рейспен жол жүрген жағдайда талап етілмейді) міндетті түрде қоса тіркелген, межелі орнына бару және кері қарай жол жүру билеттерін;
вокзалдан, әуежайдан, кемежайдан және кері қарай көпшілік пайдаланатын көлікпен соңғы пунктіге дейінге жол жүру құжаттарын;
әуежайлар әкімшіліктері көздеген жағдайда, әкімшілік алымдарды төлеу жөніндегі түбіртектерді;
бар болған жағдайда билетті қайтарғаны/алмастырғаны үшін айыппұл төлегенін растайтын құжаттарын;
электрондық авиабилетті ұсынған жағдайда қоса салынған отырғызу талондары мен авиабилеттің құнын төлегендігін растайтын құжаттарын;
жол жүру билеттерін, отырғызу таллондарын немесе билетті қайтарғаны/алмастырғаны үшін айыппұл төлегендігін растайтын құжаттарды жоғалтқан жағдайда, аталған құжаттарды берген ұйымның жазбаша растаухатын;

в случае нахождения в транзитной стране более 12 часов, предоставляется письмо (справка) авиакомпании или организации, выдавшей авиабилет, об отсутствии в ближайшие 12 часов с момента прибытия в транзитную страну рейса или авиабилета на имеющийся рейс по дальнейшему маршруту командирования;
3) документы, полученные при операции обмена валюты, с указанием курса обмена валюты и даты.
Документы, предусмотренные в настоящем пункте, могут быть представлены на бумажном носителе или в электронной форме, по выбору командированного лица или подотчетного лица.
Электронные копии документов, предусмотренных в настоящем пункте, заверяются электронной цифровой подписью командированного или подотчетного лица.
24-1. Структурное подразделение Министерства иностранных дел, ответственное за выделение средств, после рассмотрения документов, указанных в пункте 24 настоящих Правил, составляет авансовый отчет по форме согласно приложению к настоящему приказу.
При представлении в электронной форме документов, указанных в пункте 24 настоящих Правил, структурное подразделение Министерства иностранных дел, ответственное за выделение средств, составляет в электронной форме авансовый отчет об использовании средств, выделенных на оплату командировочных расходов, и направляет на подпись командированному или подотчетному лицу.
Структурным подразделением Министерства иностранных дел, ответственным за выделение средств, изготовляется копия подписанного командированным или подотчетным лицом авансового отчета и прилагаемых документов на бумажном носителе.
25. Остаток неиспользованных средств, выделенных на оплату командировочных расходов, подлежит возврату командированным или подотчетным лицом в течение трех рабочих дней после завершения командировки в кассу или на счет в иностранной валюте Министерства иностранных дел в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Валютно-финансовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

транзиттік елде 12 сағаттан артық болған жағдайда, авиабилетті берген авиакомпанияның немесе ұйымның транзиттік елге келген сәтінен бастап жақын уақыттағы 12 сағатта іссапардың әрі қарай бағыты бойынша рейске авиабилеттің немесе рейстің жоқ екендігі туралы хатын (анықтамасын);
3) валюта айырбастау операциясы кезінде алынған валюта айырбастаудың бағамы мен күні көрсетілген құжаттарын ұсынады.
Осы тармақта көзделген құжаттарды іссапарға жіберілген адамның немесе есеп беретін адамның таңдауы бойынша қағаз түрінде не электронды нысанда ұсынуға болады.
Осы тармақта көзделген құжаттардың электрондық көшірмелері іссапарға жіберілген немесе есеп беретін адамның электронды цифрлық қолтаңбасымен расталады.
24-1. Сыртқы істер министрлігінің қаражаттарды бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген құжаттарды қарағаннан кейін осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес нысан бойынша аванстық есепті жасайды.
Осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген құжаттарды электронды нысанда ұсынған жағдайда, Сыртқы істер министрлігінің қаражаттарды бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесі іссапар шығындарын төлеуге бөлінген қаражатты пайдалану туралы аванстық есепті электронды нысанда жасайды және іссапарға жіберілген немесе есеп беретін адамға қол қоюға жібереді.
Сыртқы істер министрлігінің қаражаттарды бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесі қол қойылған аванстық есептің және қағаз түрінде қоса берілген құжаттардың көшірмесін жасайды.
25. Іссапар шығыстарын төлеуге бөлінген пайдаланылмаған қаражаттың қалдығын іссапарға жіберілген немесе есеп беруші адам іссапар мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Сыртқы істер министрлігінің кассасына немесе бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органдағы шотына шетел валютасында қайтаруы тиіс.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Валюта-қаржы департаменті;
1) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Управление юридической экспертизы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений о выполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1), 2), 3), 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства иностранных дел Республики Казахстан Карашева А.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
М. Тлеуберди
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов _______________
17 января 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Д. Акишев ________________
24 января 2018 года
Приложение
к приказу Министра
иностранных дел
Республики Казахстан
от 17 января 2018 года № 11-1-4/18
Приложение
к Правилам использования
средств, предусмотренных в
республиканском бюджете по программе "Заграничные
командировки" и специфики
162 программ "Услуги по
координации
внешнеполитической
деятельности", Делимитация
и демаркация Государственной
границы" и "Обеспечение
специальной, инженерно-
технической и физической
защиты дипломатических
представительств за рубежом", в
целях командирования
уполномоченных лиц за
пределы территории
Республики Казахстан
Форма
Авансовый отчет
В сумме ______ (Доллар США или Евро)
"Утверждаю"
Ответственный секретарь
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Целесообразность
произведенных расходов
подтверждаю
____________________________
(подпись)
Дата "___" _______20___год
Авансовый отчет № ______________ "___" ___________20____год
______________________№ ___________ от _______20____год
(основание)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) командированного______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подотчетного лица___________
Сроки командировки___________________________________________________
Программа____________________________________________________________
Специфика____________________________________________________________
Наименование страны__________________________________________________
Наименование валюты__________________________________________________
Наименование операции в иностранной валюте курс Национального банка
Республики Казахстан тенге за 1 евро/доллар США
Тенговый эквивалент __________________________________________________
Долг на _________________20____год
Получено по расходному кассовому ордеру/счету к оплате № _________________
Итого получено __________________________________________
Расходы __________________________________________
Остаток по смете № __________________ от _________________20______год
В том числе за авиабилеты:
Отчитался на сумму:
Корреспондирующие субсчета
Сумма
Дебет
Кредит
1
2
3
__________________________________________________
подпись командированного/подотчетного лица
Дата __________________________________________________
Авансовый отчет принял ______________________________________________
Авансовый отчет проверил ____________________________________
Руководитель Управления ______________________________________________
Авансовый отчет представляется не позднее трех дней после завершения       командировки
Оборотная сторона
Детальная расшифровка расходов (в инвалюте)
Командированное лицо
Вид расхода
Примечание
Сумма
Итого
________________________________________
подпись командированного/подотчетного лица
____________________________________________________________________
ко всем расчетам прилагаются оправдательные документы
Представительские расходы списываются согласно акта,
заверенного гербовой печатью за подписью Начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан, Заместителя Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Ответственного секретаря Министерства иностранных дел, Председателя Центральной
избирательной комиссии Республики Казахстан или лицом, им уполномоченным при направлении должностных лиц государственных органов.
Примечание
Дополнительно оплачено:
Командированное лицо
Вид расхода
Номер авиабилета
Сумма
Скидка
Сумма

3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жолдауды;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет - ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Құқықтық сараптама басқармасына осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысы А.Б. Қарашевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрдің
міндетін атқарушы
М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов______________
2018 жылғы 17 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банк төрағасы
Д. Ақышев ____________
2018 жылғы 24 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2018 жылғы 17 қаңтардағы
№ 11-1-4/18 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерлерге
уәкілетті адамдарды іссапарға
жіберу мақсатында
республикалық бюджетте
"Шетелдік іссапарлар"
бағдарламасы және "Сыртқы
саяси қызметтерді үйлестіру
жөніндегі қызметтер",
"Мемлекеттік шекараны
делимитациялау және
демаркациялау" мен
"Шетелдегі дипломатиялық
өкілдіктердің арнайы,
инженерлік-техникалық
және нақты қорғалуын
қамтамасыз ету"
бағдарламаларының
162 ерекшелігі бойынша
көзделген қаражатты
пайдалану қағидаларына
қосымша
Нысан
___________ сомасына (АҚШ
доллары немесе еуро) Аванстық
есеп
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Жауапты хатшысы
Жүргізілген шығыстардың
орындылығын растаймын
____________________________
(қолы)
күні "___" _______20___жыл
Аванстық есеп № ______________ "___" ___________20____жыл 20____жыл _______ № ___________ негіздеме
Іссапарға жіберілушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_______________________________
Есеп берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________________________
Іссапар мерзімі __________________________________________________________________
Бағдарлама ______________________________________________________________________
Ерекшелік ______________________________________________________________________
Елдің атауы _____________________________________________________________________
Валютаның атауы ________________________________________________________________
Валютадағы операцияның атауы 1евро/АҚШ доллары үшін теңгенің Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банктегі бағамы теңгедегі баламасы
________________________________________________________________________________
20____жыл_________________ қарызы
№ шығыс кассалық ордері бойынша _________________________________________ алынды.
Барлығы _________________________________________________________________ алынды
Шығыстар ______________________________________________________________________
20______жыл ______________ № сметасы бойынша қалдық ______
Оның ішінде авиабилеттер:
Мынадай сомаға: есеп берді.
Корреспонденттік субшот
Сома
Дебет
Кредит
1
2
3
_________________________________________________
іссапарға жіберілген адамның/есеп берушінің қолы
Күні ___________________________________________________________________________
Аванстық есепті қабылдаған _______________________________________________________
Аванстық есепті тексерген _________________________________________________________
Басқарма басшысы _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Аванстық есеп іссапар аяқталғаннан кейін үш күннен
кешіктірілмей ұсынылады парақтың сыртқы беті
Шығындарды толық таратып көрсету (шетел валютасында)
Іссапарға жіберілген адам
Шығыстар түрі
Ескерту
сома
Барлығы
____________________________________________________
іссапарға жіберілген адамның/есеп берушінің қолы
____________________________________________________
барлық есептерге растаушы құжаттар қоса беріледі
Өкілдік шығыстар Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесі Бастығының,
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысы орынбасарының, Сыртқы
істер министрлігінің Жауапты хатшысының, Қазақстан Республикасының Орталық сайлау
комиссиясы төрағасының немесе мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарын жіберген
кезде өкілеттік берілген адамның қолы елтаңбалық мөрмен расталған актіге сәйкес есептен
шығарылады
Ескерту
Қосымша төленді:
Іссапарға жіберілген адам
Шығыстар түрі
Авиабилет нөмірі
Сома
Жеңілдік
Сома
Барлығы