О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 256 "Об утверждении норм положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 февраля 2018 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16516. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 6-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 01.08.2022 № 6-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 256 "Об утверждении норм положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10802, опубликованный 5 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
В Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы, утвержденных указанным приказом:
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования высшего начальствующего состава:
заголовок раздела 1 изложить в следующей редакции:
"Раздел 1. Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования высшего начальствующего состава";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Парадная, парадно-выходная форменная одежда*";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Повседневная форменная одежда*";
строку, порядковый номер 2.13 исключить;
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Полевая форменная одежда*";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Специальная форменная одежда";
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования старшего и среднего начальствующего состава:
заголовок раздела 2 изложить в следующей редакции:
"Раздел 2. Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования старшего и среднего начальствующего состава"
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Парадно-выходная форменная одежда*";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Повседневная форменная одежда*";
строку, порядковый номер 2.13 исключить;
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Полевая форменная одежда*";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Специальная форменная одежда";
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования младшего начальствующего и рядового состава:
заголовок раздела 3 изложить в следующей редакции:
"Раздел 3. Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования младшего начальствующего и рядового состава";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Парадно-выходная форменная одежда*";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Повседневная форменная одежда*";

"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілігі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 256 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 3 ақпандағы № 89 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16516 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 1 тамыздағы № 6-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 01.08.2022 № 6-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілігі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 256 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10802 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету функцияларын жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілік нормаларында:
жоғары басшы құрамның нысанды киімі мен арнайы киім-кешегі тиесілілік нормасында:
1-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлім. Жоғары басшы құрамының нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Парадтық, парадтық-салтанаттық нысанды киім*";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Күнделікті нысанды киім*";
реттік нөмірі 2.13-жол алып тасталсын;
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Далалық нысанды киім*";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім". Арнайы нысанды киім";
Аға және орта басшы құрамның нысанды киiмi мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлiгі нормаларында:
2-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлім. Аға және орта басшы құрамның нысанды киiмi мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлiгі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Парадтық-салтанаттық нысанды киім*";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мындай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім.Күнделікті нысанды киім*";
реттік нөмірі 2.13-жол алып тасталсын;
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Далалық нысанды киім*";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім. Арнайы нысанды киімі";
Кiшi басшы және қатардағы құрамның нысанды киiмi мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормаларында:
3-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-бөлім. Кiшi басшы және қатардағы құрамның нысанды киiмi мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Парадтық-салтанаттық нысанды киім*";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Күнделікті нысанды киім*";

строку, порядковый номер 2.11 исключить;
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Полевая форменная одежда*";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Специальная форменная одежда";
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования женщин старшего и среднего начальствующего состава:
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:
"Раздел 4. Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования женщин старшего и среднего начальствующего состава";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Парадно-выходная форменная одежда*";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Повседневная форменная одежда*";
заголовок подраздела 3изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Полевая форменная одежда*";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Специальная форменная одежда";
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования женщин младшего начальствующего и рядового состава:
заголовок раздела 5 изложить в следующей редакции:
"Раздел 5. Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования женщин младшего начальствующего и рядового состава";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Парадная форменная одежда*";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Повседневная форменная одежда*";
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Полевая форменная одежда*";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Специальная форменная одежда";
в Нормах положенности специального обмундирования:
заголовок раздела 6 изложить в следующей редакции:
"Раздел 6.Нормыположенности специального обмундирования";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Начальникам департаментов и их заместителям, начальникам государственных учреждений "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" в областях (городе республиканского значения, столице) и их заместителям, начальникам отрядов и их заместителям";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Начальникам пожарных частей и их заместителям, начальникам отдельных постов, начальникам караулов (смены) оперативным дежурным по городу и отряду, лицам, входящим в штаб по тушению пожаров";
строку, порядковый номер 2.1 изложить в следующей редакции:
"
2.1
Плащ пожарного-комбинезон
1 шт.
2 года
не выдается начальникам пожарных частей и их заместителям, начальникам караулов (смены)
";
дополнить строками, порядковые номера 2.11 и 2.12, следующего содержания:
"

реттік нөмірі 2.11-жол алып тасталсын;
3-кіші бөлімнің тақырыбы мандай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Далалық нысанды киім*";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім. Арнайы нысанды киім";
Аға және орта басшы құрамдағы әйелдердiң нысанды киiмi және арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормаларында:
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бөлім. Аға және орта басшы құрамдағы әйелдердiң нысанды киiмi және арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Парадтық-салтанаттық нысанды киім*";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Күнделікті нысанды киім*";
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Далалық нысанды киім*";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім. Арнайы нысанды киім";
Кiшi басшы және қатардағы құрамдағы әйелдердiң нысанды киiмi және арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормаларында:
5-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-бөлім. Кiшi басшы және қатардағы құрамдағы әйелдердiң нысанды киiмi және арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Парадтық нысанды киім*";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Күнделікті нысанды киім*";
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Далалық нысанды киім*";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім. Арнайы нысанды киім";
Арнайы киім-кешектердің тиесілілігі нормаларында:
6-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-бөлім. Арнайы киім-кешектердің тиесілілігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Департаменттердің бастықтары мен олардың орынбасарларына, облыстардағы (республикалық маңызы бар қалаларда, астанада) "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару қызметтері" мемлекеттік мекемелерінің бастықтары мен олардың орынбасарларына, жасақтардың бастықтары мен олардың орынбасарларына";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Өрт сөндіру бөлімдерінің бастықтары мен оның орынбасарларына, жекелеген бекеттердің бастықтарына, қарауылдардың (ауысым) бастықтарына, қала және жасақ бойынша жедел кезекшілерге, өрт сөндіру бйоынша штаб құрамына кіретін адамдарға";
реттік нөмірі 2.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.1
Өрт сөндiрушiнiң плащ-комбинезоны
1 дана
2 жыл
Өрт сөндіру бөлімдерінің бастықтары мен олардың орынбасарларына, қарауылдардың (ауысым) бастықтарына берілмейді
";
реттік нөмірлері 2.11, 2.12, 3.11 және 3.12-жолдар мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
"

2.11
Цельный водонепроницаемый комбинезон с капюшоном и ботами*
1 шт.
5 лет
не выдается начальникам пожарных частей и их заместителям
2.12
Спасательный жилет*
1 шт.
5 лет
не выдается начальникам пожарных частей и их заместителям
";
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Командирам отделений, старшим пожарным-спасателям, старшим пожарным, пожарным-спасателям, пожарным, старшим водителям, водителям";
дополнить строками, порядковые номера 3.11 и 3.12 следующего содержания:
"
3.11
Цельный водонепроницаемый комбинезон с капюшоном и ботами*
1 шт.
5 лет
не выдается старшим водителям и водителям
3.12
Спасательный жилет*
1 шт.
5 лет
не выдается старшим водителям и водителям
";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Старшим мастерам, мастерам газодымозащитной службы, старшим техникам, заведующим складов, рабочим, уборщикам помещений";
заголовок подраздела 5 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 5. Сотрудникам специализированных пожарных частей (отрядов), для дополнительного снабжения специальным обмундированием и оборудованием";
строки, порядковые номера 5.10, 5.14 и 5.22 исключить;
Примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
*специальная одежда для работы в условиях паводков.
1. При выдаче кирзовых сапог вместо пожарных, срок носки сокращается до одного года.
2. Рукавицы меховые с крагами в южных регионах не выдаются, а срок носки брезентовых рукавиц с крагами сокращается на 25 %.
3. На каждый пожарный и оперативный автомобиль штаба пожаротушения выдаются:
костюмы теплоотражательные по 3 комплекта на 5 лет;
сапоги и перчатки резиновые (диэлектрические) по 2 пары на 2 года;
фартуки прорезиненные по 1 штуке на 2 года.";
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
заголовок раздела 7 изложить в следующей редакции:
"Раздел 7.Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Парадная форменная одежда*";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Полевая форменная одежда*";
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Рабочая форменная одежда*";
заголовок подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 4. Обувь*";
заголовок подраздела 5 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 5. Белье";
заголовок подраздела 6 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 6. Амуниция";
заголовок подраздела 7 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 7. Специальная форменная одежда";

2.11
Күләпарасы және бәтеңкесі бар су өткізбейтін тұтас комбинезон*
1 дана
5 жыл
Өрт сөндіру бөлімдерінің бастықтары мен олардың орынбасарларына берілмейді
2.12
Құтқару жилеті*
1 дана
5 жыл
Өрт сөндіру бөлімдерінің бастықтары мен олардың орынбасарларына берілмейді
";
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Бөлімше командирлеріне, аға өрт сөндіруші-құтқарушыларға, аға өрт сөндірушілерге, өрт сөндіруші-құтқарушыларға, өрт сөндірушілерге, аға жүргізушілерге, жүргізушілерге";
реттік нөмірлері 3.11 және 3.12-жолдар мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
7.3
Күләпарасы және бәтеңкесі бар су өткізбейтін тұтас комбинезон*
1 дана
5 жыл
аға жүргізушілерге, жүргізушілерге берілмейді
7.4
Құтқару жилеті*
1 дана
5 жыл
аға жүргізушілерге, жүргізушілерге берілмейді
";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім. Аға шеберлерге, газтүтіннен қорғау қызметінің шеберлеріне, аға техниктерге, қойма меңгерушілеріне, жұмысшыларға, үй-жайды жинаушыларға";
5-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-кіші бөлім. Мамандандырылған өрт сөндіру бөлімдерінің (жасақтардың) қызметкерлеріне арнайы киім-кешекпен және жабдықтармен қосымша жабдықтау үшін";
реттік нөмірлері 5.10, 5.14 және 5.22-жолдар алып тасталсын;
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
*су тасқыны жағдайларындағы жұмысқа арналған арнайы киім.
1. Өрт сөндiрушi етiгiнiң орнына керзi етiк берiлген кезде кию мерзiмi бiр жылға қысқартылады.
2. Өрт сөндiру штабының әрбiр өрт сөндiрушiсiне және жедел автомобиліне мыналар:
5 жылға 3 жинақтан жылу шағылдырғыш костюмдер;
2 жылға 2 жұптан резеңке (диэлектрлік) етiк пен қолғап;
2 жылға 1 данадан резеңке алжапқыштар берiледi.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің білім беру ұйымдары курсанттарының нысанды киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілігі нормаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бөлім. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің білім беру ұйымдары курсанттарының нысанды киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Парадтық нысанды киім*";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Далалық нысанды киім*";
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Жұмыс нысанды киім*";
4-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кіші бөлім. Аяқ-киім*";
5-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-кіші бөлім. Іш киім";
6-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-кіші бөлім. Аммуниция";
7-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
7-кіші бөлім. Арнайы нысанды киім";

дополнить строками, порядковые номера 7.3 и 7.4 следующего содержания:
"
7.3
Цельный водонепроницаемый комбинезон с капюшоном и ботами*
1 шт.
5 лет
7.4
Спасательный жилет*
1 шт.
5 лет
";
в Примечании:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При проведении аварийно-спасательных и неотложных работ, а также участии в сборах и специальных учениях используется специальная форменная одежда.
При проведении аварийно-спасательных и неотложных работ на паводках используется специальная одежда для работы в условиях паводков. Обеспечение специальной одеждой для работы в условиях паводков предусматривается из расчета на 30% от общего числа курсантов.";
в Нормах положенности инвентарного и специального имущества курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
заголовок раздела 8 изложить в следующей редакции:
"Раздел 8. Нормы положенности инвентарного и специального имущества курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Теплые вещи";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Постельные принадлежности";
заголовок подраздела 3 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Снаряжение";
в приложении к нормам положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы, утвержденным настоящим приказом:
в Рисунках и описании форменной одежды и знаков различия сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Высший начальствующий состав":
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Старший и средний начальствующий состав";
Старший и средний начальствующий состав:
дополнить специальной одеждой для работы в условиях паводков следующего содержания:
"
";
Описание форменной одежды старшего и среднего начальствующего состава:
дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Специальная форменная одежда для работы в условиях паводков:
цельный водонепроницаемый комбинезон с капюшоном и ботами;
спасательный жилет.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:

реттік нөмірлері 7.3 және 7.4-жолдар мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
7.3
Капюшоны және бәтеңкесі бар су өткізбейтін тұтас комбинезон
1 дана
5 жыл
7.4
Құтқару жилеті
1 дана
5 жыл
";
Ескертпеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Авариялық-құтқару және басқа да шұғыл жұмыстарды жүргiзген, сондай-ақ жиындар мен арнайы оқу-жаттығуларға қатысқан кезде арнайы киiм нысаны пайдаланылады.
Су тасқынында авариялық-құтқару және басқа да шұғыл жұмыстарды жүргізу кезінде су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киім пайдаланылады. Су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киіммен қамтамасыз ету курсанттардың жалпы санынан 30%-ы есебінен қарастырылады.";
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің білім беру ұйымдары курсанттарының инвентарлық және арнайы мүлкінің тиесілілігі нормаларында:
8-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бөлім. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің білім беру ұйымдары курсанттарының инвентарлық және арнайы мүлкінің тиесілілігі нормалары";
1-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. Жылы киімдер";
2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. Төсек-орын керек-жарақтары";
3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
осы бұйрықпен бекітілген табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі және арнайы киім-кешек тиесілілігі нормаларына қосымшада:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен айырым белгілерінің суреттері мен сипаттамасында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жоғары басшы құрам";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Аға және орта басшы құрам";
Аға және орта басшы құрам:
мынадай мазмұндағы су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киіммен толықтырылсын:
"
";
Аға және орта басшы құрамның нысанды киімінің сипаттамасында:
мына мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киім:
күләпарасы және бәтеңкесі бар су өткізбейтін тұтас комбинезон;
құтқару жилеті.";

"Глава 3. Младший начальствующий и рядовой состав":
Младший начальствующий и рядовой состав:
дополнить специальной одеждой для работы в условиях паводков следующего содержания:
"
";
Описание форменной одежды младшего начальствующего и рядового состава:
дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Специальная форменная одежда для работы в условиях паводков:
цельный водонепроницаемый комбинезон с капюшоном и ботами;
спасательный жилет.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Старший и средний начальствующий состав женщин";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5.Младший начальствующий и рядовой состав женщин";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Форменная одежда курсантов":
Форменную одежду курсантов:
дополнить специальной одеждой для работы в условиях паводков следующего содержания:
"
";
Описание форменной одежды курсантов:
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. Специальная одежда для работы в условиях паводков:
цельный водонепроницаемый комбинезон с капюшоном и ботами;
спасательный жилет.";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Знаки различия";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Погоны высшего начальствующего состава":
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Погоны старшего начальствующего состава";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Погоны среднего начальствующего состава";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Погоны младшего начальствующего и рядового состава";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Погоны курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Нарукавные знаки высшего начальствующего состава";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Нарукавные знаки старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Нарукавные знаки курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Нагрудные нашивки";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Бейджи";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Эмблемы, кокарды";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Шитье на обмундировании высшего начальствующего состава";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Пряжки к парадным ремням высшего, старшего
и среднего начальствующего состава";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Бляха для парадного ремня младшего начальствующего и рядового состава, курсантов";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Пуговицы на форменную одежду".

3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. Кіші басшы және қатардағы құрам";
Кіші басшы және қатардағы құрам:
мынадай мазмұндағы су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киіммен толықтырылсын:
"
";
Кіші басшы және қатардағы құрамның нысанды киімінің сипаттамасында:
мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киім:
күләпарасы және бәтеңкесі бар су өткізбейтін тұтас комбинезон;
құтқару жилеті.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Аға және орта басшы әйелдер құрамы";
5- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Кіші басшы және қатардағы әйелдер құрамы";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Курсанттардың нысанды киімі";
мынадай мазмұндағы су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киіммен толықтырылсын:
"
";
Курсанттардың нысанды киімінің сипаттамасы:
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
"5. Су тасқыны жағдайында жұмыс істеуге арналған арнайы киім:
күләпарасы және бәтеңкесі бар су өткізбейтін тұтас комбинезон;
құтқару жилеті.";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Айырым белгілері";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Жоғары басшы құрамның погондары";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Аға басшы құрамның погондары";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Аға басшы құрамның погондары";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Кіші басшы және қатардағы құрамның погондары";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Қазақстан Республикасы ІІМ ТЖК білім беру ұйымдары курсанттарының погондары";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Жоғары басшы құрамның жеңдік белгілері";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Аға, орта, кіші басшы және қатардағы құрамның жеңдік белгілері";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Қазақстан Республикасы ІІМ ТЖК білім беру ұйымдары курсанттарының жеңдік белгілері";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Кеуде жапсырмалары";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Бейдждер";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Эмблемалар, кокардалар";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Жоғары басшы құрамның киім-кешегіндегі тігістер";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Жоғары, аға және орта басшы құрамның салтанатты белбеулеріне тоғалар";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Кіші басшы, қатардағы құрамның және курсанттардың салтанатты белдігі үшін шытыра";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Нысанды киім түймелері Жоғары басшы құрамның погондары".

2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации, направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде, заверенной гербовой печатью, в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Ильина Ю.В.
и Комитет по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Беккер В.Р.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
15 февраля 2018 года

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде осы бұйрықтың қағаз және электронды түрде, елтаңбалы мөрмен куәландырылған көшірмесін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мекемесіне ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Ю.В. Ильинге және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитетіне (В.Р. Беккер) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________Б. Сұлтанов
2018 жылғы "____"________