Об утверждении перечня категорий товаров, подвергающихся быстрой порче, в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 271. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2018 года № 16561. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2023 года № 135.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 06.02.2023 № 135 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 147 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень категорий товаров, подвергающихся быстрой порче, в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________ У. Шукеев
28 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
____________ Е. Биртанов
28 февраля 2018 года
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 271
Перечень категорий товаров, подвергающихся быстрой порче, в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций

Кедендік операцияларды бірінші кезекте жасау тәртібі қолданылатын тез бұзылуға ұшырайтын тауарлар санаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 271 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 наурызда № 16561 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 6 ақпандағы № 135 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 06.02.2023 № 135 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 147-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған кедендік операцияларды бірінші кезекте жасау тәртібі қолданылатын тез бұзылуға ұшырайтын тауарлар санаттарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесі Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министірінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
____________ Ө. Шөкеев
2018 жылғы " "
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
____________ Е. Біртанов
2018 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 271 бұйрығымен бекітілді
Кедендік операцияларды бірінші кезекте жасау тәртібі қолданылатын тез бұзылуға ұшырайтын тауарлар санаттарының тізбесі

Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 30.04.2021 № 416 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Товары, сроки годности которых не превышают 5 (пять) суток, если иное не установлено техническими регламентами Евразийского экономического союза на отдельные виды товаров, требующие специально создаваемых температурных режимов хранения и перевозки (транспортировки) в целях сохранения безопасности и предотвращения развития в них болезнетворных микроорганизмов, микроорганизмов порчи и (или) образования токсинов до уровней, опасных для здоровья человека.

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 416 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Егер Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінде тамақ өнімдерінің жеке түрлеріне өзгеше белгіленбесе, жарамдылық мерзімі 5 (бес) тәуліктен аспайтын, адам денсаулығы үшін қауіпті деңгейлерге дейін онда ауру тудыратын микроорганизмдердің, бүлдіру микроорганизмдерінің дамуының және (немесе) уыттар түзілуінің алдын алу мақсатында сақтауға және тасымалдауға (көлікпен тасымалдаудың) арнайы құрылатын температуралық режимді қажет ететін тауарлар.

2. Товары, согласно нижеприведенной таблице:
Краткое наименование товара
Код товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Период, в течение которого таможенные операции совершаются в первоочередном порядке
1.
мясо крупного рогатого скота свежее или охлажденное
0201
круглогодично
2.
мясо и пищевые субпродукты свежие или охлажденные
из 0203-0208
круглогодично
3.
рыба живая, в том числе рыбопосадочный материал

2. Төменде келтірілген кестеге сәйкес тауарлар:
Тауардың қысқаша атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасына сәйкес тауар коды
Кезең ішінде бірінші кезектей тәртібінде жасалатын кедендік операциялар
1.
ірі қара малдың жас немесе тоңазытылған еті
0201
Жыл бойы
2.
ет және тағамдық қосымша өнімдер, жас немесе тоңазытылған
0203-0208 ден
Жыл бойы
3.
тірі балық, оның ішінде балық отырғызу материалы