О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 2 марта 2018 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2018 года № 16638
В соответствии с подпунктом 19-12) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10730, опубликован 20 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) Государственная радиочастотная служба – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения, созданное по решению Правительства Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 18-1) следующего содержания:
"18-1) уведомление – документ, составленный заявителем по утвержденной уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений или Национальным Банком Республики Казахстан форме, информирующий о начале или прекращении осуществления деятельности или действия;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заявитель подает заявку в порядке, предусмотренном пунктами 4-15 настоящих Правил по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) по месту использования РЧР на получение разрешения на использование радиочастотного спектра. Для судов, плавающих под флагом Республики Казахстан, включая присвоение позывного сигнала, подается заявка для получения разрешения судовой станции на использование радиочастотного спектра (далее – разрешения судовой станции). На каждый вид связи подается отдельная заявка.
Выдача разрешения судовой станции осуществляется по форме, указанной в Правилах радиосвязи Морской подвижной службы Республики Казахстан и Регламенте радиосвязи Международного союза электросвязи.";

"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 20 наурызда № 16638 болып тіркелді
"Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1-тармағы 19-12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10730 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларында:
2-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Мемлекеттік радиожиілік қызметі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын;";
мынадай мазмұндағы 18-1) тармақшамен толықтырылсын:
"18-1) хабарлама – рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті орган немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi бекiткен нысан бойынша, қызметтiң немесе әрекеттiң жүзеге асырылуының басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы ақпарат беретiн құжат;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш беруші РЖР пайдалану орны бойынша "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталымен (бұдан әрі – Портал) осы Қағидалардың 4–15 тармақтарында көзделген тәртіпте радиожиілік спектрін пайдалануға өтінімді электрондық түрде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді. Қазақстан Республикасының туы астында жүзетін кемелер үшін, шақыру сигналын иелікке беруді қоса алғанда радиожиілік спектрін пайдалануға кеме станциясының рұқсатын (бұдан әрі - кеме станциясының рұқсаты) алуға өтінім беріледі. Байланыстың әр түріне жеке өтінім беріледі.
Кеме станцияларына рұқсат беру Қазақстан Республикасы Теңіз жылжымалы қызметінің Радиобайланыс қағидаларында және Халықаралық электробайланыс одағының Радиобайланыс регламентінде көрсетілген нысан бойынша жүзеге асырылады.

дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Не допускается использовать РЭС в диапазоне 27 МГц и маломощные РЭС мощностью до двух ватт для оказания услуг связи.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Отказ заявителю в выдаче Разрешения на РЧС для РЭС гражданского назначения осуществляется:
1) по основаниям, указанным в пункте 7 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О связи" (далее – Закон);
2) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных заявителем для получения Разрешения на РЧС.
Отказ в принятии заявки не лишает заявителя права на подачу повторной заявки после исправления соответствующих замечаний.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Государственная радиочастотная служба после поступления заявки на получение Разрешения на РЧС в течение трех рабочих дней проводит процедуру предварительного расчета ЭМС РЭС и ВЧУ для РЭС указанных в приложении 11 настоящих Правил, а также осуществляет подбор свободных частот для подвижных РЭС и в случае:
1) положительного результата уведомляет заявителя и направляет заявку в уполномоченный орган;
2) отрицательного результата направляет обоснованный отказ заявителю и уведомляет об этом уполномоченный орган, согласно пункту 10 настоящих Правил.
Уполномоченный орган с момента поступления заявки для получения Разрешение на РЧС от Государственной радиочастотной службы в течение двух рабочих дней рассматривает и направляет заявку на согласование в Министерство обороны Республики Казахстан.
Заявка на получение разрешения на судовой станции рассматривается территориальным подразделением уполномоченного органа (далее – территориальное подразделение), и в случае правильного оформления заявки в течение трех рабочих дней направляется в уполномоченный орган для выдачи разрешения на судовой станции.";
пункты 11-1 и 12 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Уполномоченный орган по результату проведенной процедуры рассмотрения заявки, указанных в пункте 13 настоящих Правил, в течение пяти рабочих дней с момента поступления результата процедуры согласований и (или) международной координации:
1) в случае положительного результата процедуры согласования и международной координации оформляет Разрешения на РЧС согласно приложению 14 к настоящим Правилам, с присвоением кодов согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
2) в случае отрицательного результата процедуры согласования уведомляет об этом заявителя и Государственную радиочастотную службу.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Пользователь осуществляет организацию сети связи в соответствии с видами связи, указанными в Разрешении РЧС, и в соответствии рекомендации МКРЧ РК.";

мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 27 МГц диапазонындағы РЭҚ пен қуаты екі ватқа дейінгі шағын қуатты РЭҚ-ты байланыс қызметтерін көрсету үшін пайдалануға жол берілмейді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Өтінім берушіге азаматтық мақсаттағы РЭҚ үшін РЖС рұқсатын беруден бас тарту:
1) "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 12-бабының 7-тармағында көрсетілген негіздер бойынша;
2) өтінім беруші РЖС-ға рұқсат алу үшін ұсынған құжаттарда толық емес және дұрыс емес мәліметтер көрсетілген жағдайда жүзеге асырылады.
Өтінімді қабылдаудан бас тарту өтінім берушіні қажетті ескертулерді түзеткеннен кейін қайта өтінім беру құқығынан айырмайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік радиожиілік қызметі РЖС-қа рұқсат алуға өтінім келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 11-қосымшасында көрсетілген РЭҚ-қа РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ алдын ала есептеу рәсімін жүргізеді, сондай-ақ жылжымалы РЭҚ-қа бос жиіліктерді іріктеуді іске асырады және:
1) оң нәтиже болған жағдайда, өтініш берушіні хабардар етеді және уәкілетті органға жібереді;
2) теріс нәтиже болған жағдайда, осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес өтініш берушіге жазбаша негізделген бас тартуды жібереді және ол туралы уәкілетті органды хабардар етеді.
Уәкілетті орган Мемлекеттік радиожиілік қызметтен РЖС-қа рұқсат алуға өтінім келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қарастырады және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне келісу үшін жолдайды.
Кеме станциясының рұқсатына өтінімді уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) қарастырады және өтінім дұрыс рәсімделген жағдайда, үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға кеме станциясының рұқсатын рәсімдеу үшін жолдайды.";
11-1 және 12-тармақтар алып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген жүргізілген жұмыстардың нәтижесі бойынша келісу (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімінің нәтижелері келіп түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде:
1) келісу және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімдерін жүргізу нәтижелері оң болған жағдайда, осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес кодтарды иелене отырып, осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес РЖС рұқсатын ресімдейді;
2) келісу нәтижелері теріс болған жағдайда, өтінім берушіге және Мемлекеттік радиожиілік қызметіне бұл туралы хабардар етеді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Пайдаланушы байланыс желісін ұйымдастыруды РЖС рұқсатында көрсетілген және ҚР РЖВАК ұсынымына сәйкес байланыс түрлеріне сәйкес жүзеге асырады.";

подпункт 3) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"3) предназначенных для морских РЭС и Глобальной морской системы для случаев бедствия и обеспечения безопасности (далее – ГМСББ) в соответствии с частотными присвоениями, установленными Регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи;";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Оформленное Разрешение на РЧС или разрешение судовой станции на использование РЧС (оригинал) направляется в день подписания уполномоченным органом посредством Портала в территориальное подразделение по месту использования РЧС и (или) Государственную радиочастотную службу.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. После поступления на Портал подписанного Разрешения на РЧС или разрешения судовой станции на использование РЧС, в том числе организации цифрового телевещания, заявитель получает от территориального подразделения уведомление, в виде извещения на уплату в государственный бюджет платы за использование РЧС (за оставшийся период года) согласно приложению 17 к настоящим Правилам и прикрепляет документ в личном кабинете на Портале, подтверждающий уплату в государственный бюджет платы за использование РЧС в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" от 25 декабря 2017 года (далее – Налоговый Кодекс).";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Разрешение на РЧС не продлевается в случаях:
1) отсутствие уведомления о начале эксплуатации РЭС и ВЧУ и неиспользования полос (номиналов) радиочастот в течение года, которое подтверждается результатами мониторинга радиочастотного спектра проводимого территориальным подразделением в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) принятия решения по изменению частотных присвоений Министерством обороны согласно пункту 20 настоящих Правил.";
пункт 29 исключить;
пункты 33, 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"33. Для переоформления Разрешения на РЧС заявителем подается заявка по форме, согласно приложению 2 настоящих Правил в электронном виде посредством Портала в территориальное подразделение по месту использования РЧР.
К заявке прилагаются следующие документы:
1) пояснительная записка.
Для разрешения судовой станции, необходимо предоставить свидетельство о праве плавания морского судна под Государственным флагом Республики Казахстан;
2) копия Разрешения на РЧС (в случае получения на бумажном носителе).
В случае получения Разрешения на РЧС в электронном виде (посредством портала), копия Разрешения на РЧС не требуется;

21-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Халықаралық электробайланыс одағының Радиобайланыс регламентінде белгіленген жиілік иеліктеріне сәйкес теңіз РЭҚ-қа және Апаттық және қауіпсіздікті қамтамасыз ету жағдайлары үшін жаһандық теңіз жүйесіне (бұдан әрі – АҚҚЖЖТЖ);";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Ресімделген РЖС рұқсаты немесе кеме станциясының РЖС пайдалану рұқсаты (түпнұсқасы) уәкілетті орган қол қойған күні РЖС пайдаланылатын жердегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) және (немесе) Мемлекеттік радиожиілік қызметіне Портал арқылы жіберіледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Қол қойылған РЖС рұқсаты және кеме станциясының РЖС пайдалану рұқсаты, сонымен бірге цифрлық теле хабарын тарататын ұйымдардың рұқсаты Порталға келіп түскеннен кейін өтініш беруші аумақтық бөлімшеден осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес РЖС-ны пайдалануға мемлекеттік бюджетке ақы төлеуге (жылдың қалған мерзіміне) ескерту түрінде хабарлама алады және РЖС пайдаланғаны үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес мемлекеттік бюджетке төлемақы төленгенін растайтын құжатты Порталдағы жеке кабинетке бекітеді.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. РЖС рұқсаты:
1) РЭҚ пен ЖЖҚ пайдаланудың басталғаны туралы хабарлама болмаған және Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте аумақтық бөлімшелер жүргізетін радиожиілік спектрі мониторингінің нәтижелерімен расталатын радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) жыл бойы пайдаланбаған;
2) осы Қағидалардың 20-тармағына сәйкес Қорғаныс министрлігі жиіліктерді иелікке беруді өзгерту жөнінде шешім қабылдаған жағдайларда ұзартылмайды.";
29-тармақ алып тасталсын;
33, 34 және 35- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. РЖС-ға рұқсатты қайта ресімдеу үшін өтініш беруші осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша РЖР-ны пайдалану орны бойынша аумақтық бөлімшеге Портал арқылы электрондық түрде өтінім береді.
Өтінімге келесі құжаттар қоса беріледі:
1) түсіндірме жазба.
Кеме станциясының рұқсаты үшін теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлігін ұсыну қажет;
2) РЖС рұқсатының көшірмесі (қағаз тасығышта алған жағдайда);
РЖС рұқсаты электрондық түрде алынған жағдайда (портал арқылы) РЖС-ға рұқсат көшірмесі талап етілмейді.

3) документ, подтверждающий правопреемство, - в случае реорганизации юридического лица;
4) заполненная анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по форме согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящим Правилам (для судовых станций предоставляется заполненная анкета с указанием технических данных для судовых станций согласно приложению 10 к настоящим Правилам).
В случае переоформления Разрешений на РЧС, полученных в электронном виде (посредством портала), в соответствии с подпунктом 1) пункта 31 настоящих Правил, анкета на РЭС не требуется.
34. Территориальное подразделение в течение трех рабочих дней с момента получения заявки направляет в уполномоченный орган для дальнейшего переоформления Разрешения на РЧС.
35. Уполномоченный орган в срок не более десяти рабочих дней с момента поступления заявки от территориального подразделения переоформляет Разрешения на РЧС, за исключением случаев изменения технических параметров, назначения или места установки РЭС и ВЧУ.
В случае изменения технических параметров, назначения или места установки РЭС и ВЧУ переоформление Разрешения на РЧС осуществляется после прохождения процедур, указанных в пунктах 1215 настоящих Правил.
Переоформленное Разрешение на РЧС в электронном виде посредством Портала поступает:
1) заявителю;
2) в Государственную радиочастотную службу;
3) в территориальное подразделение по месту использования РЧР с документами, указанными в пункте 33 настоящих Правил.";
пункты 38 и 39 изложить в следующей редакции:
"38. Разрешение на РЧС изымается, в случаях:
1) отсутствия уведомления о начале эксплуатации РЭС и ВЧУ и неиспользования полос (номиналов) радиочастот в течение года, которое подтверждается результатами мониторинга радиочастотного спектра проводимого территориальным подразделением в порядке установленным законодательством Республики Казахстан;
2) невыполнения операторам сотовой связи обязательств по обеспечению услугами связи населенных пунктов и (или) территорий, указанных в Разрешении на РЧС.
39. Физическим и юридическим лицам запрещается передача права во временное или постоянное использование присвоенных им полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) другим физическим или юридическим лицам, за исключением случаев:
1) использования для внутрипроизводственной деятельности при условии согласия основного пользователя РЧС. При этом, на каждого пользователя оформляется отдельное Разрешения на РЧС (в случае использования одного и того же РЭС дополнительное заключение экспертизы ЭМС РЭС и ВЧУ не требуется);

3) заңды тұлға қайта ұйымдастырылған жағдайда, құқықтық мұрагерлікті растайтын құжат;
4) осы Қағидаларға 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тиісті радиобайланыс түріне РЭҚ-ке арналып толтырылған сауалнама (кеме станциялары үшін осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес техникалық деректерді көрсете отырып, толтырылған сауалнама ұсынылады).
Осы Қағидалардың 31-тармағының 1) тармақшасына сәйкес электрондық түрде алынған (портал арқылы) РЖС рұқсатын қайта ресімдеген жағдайда, РЭҚ-ға сауалнама қажет етілмейді.
34. Аумақтық бөлімше өтінімді алған сәттен бастап үш жұмыс күн ішінде РЖС рұқсатын қайта ресімдеу үшін уәкілетті органға жолдайды.
35. Уәкілетті орган аумақтық бөлімшеден өтінім келіп түскен сәттен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде техникалық параметрлері, РЭҚ-тың және ЖЖҚ-ның міндеті мен орнату орны өзгерген жағдайларды қоспағанда, РЖС-ға рұқсатты қайта ресімдейді.
Техникалық параметрлері, РЭҚ-тың және ЖЖҚ-ның міндеті мен орнату орны өзгерген жағдайда, РЖС-ға рұқсатты қайта ресімдеу осы Қағидалардың 12–15-тармақтарында көрсетілген рәсімдерден өткеннен кейін жүзеге асырылады.
Қайта ресімделген РЖС рұқсаты Портал арқылы электрондық түрде:
1) өтініш берушіге;
2) Мемлекеттік радиожиілік қызметіне;
3) РЖР-ды пайдалану орны бойынша Осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген құжаттармен аумақтық бөлімшеге түседі.";
38 және 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. РЖС рұқсаты:
1) РЭҚ және ЖЖҚ пайдаланудың басталғаны туралы хабарламаның болмаған және Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте аумақтық бөлімшелер жүргізетін радиожиілік спектрі мониторингінің нәтижелерімен расталатын радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) жыл бойы пайдаланбаған;
2) ұялы байланыс операторы РЖС рұқсатында көрсетілген елді мекендерді және (немесе) аумақтарды байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайларда қайтарып алынады.
39. Мынадай жағдайларды қоспағанда жеке және заңды тұлғаларға өздеріне иелікке берілген жиілік белдеулеріне, радиожиіліктерге (радиожиілік арналарына) құқығын басқа жеке немесе заңды тұлғаларға уақытша немесе тұрақты пайдалануға беруге жол берілмейді:
1) РЖР-дің негізгі пайдаланушысы келіскен жағдайда ішкі өндiрiстік қызмет үшін пайдалану. Бұл ретте әрбір пайдаланушыға РЖС рұқсаты жеке ресімделеді (сол бір РЭҚ пайдаланған жағдайда, РЭҚ-қа және ЖЖҚ-ға ЭМҮ қосымша сараптама қорытындысы талап етілмейді);

2) наличия договора заключенного между операторами связи по совместному использованию радиочастотного спектра выделенного для организации сотовой связи и инфраструктуры сетей сотовой связи.
При выделения частот для ГМСББ не требуется письменное согласия основного пользователя РЧС.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Расчет ЭМС РЭС и ВЧУ (далее - расчет) с действующими и планируемыми для использования РЭС и ВЧУ гражданского назначения проводится Государственной радиочастотной службы для РЭС и ВЧУ, указанных в перечне согласно приложению 11 к настоящим Правилам (кроме морских и подвижных РЭС). Для остальных РЭС и ВЧУ проведение расчета и получение заключения ЭМС не требуется.";
подпункт 2) пункта 42 исключить;
пункты 43, 44, 45, 45-1 и 46 изложить в следующей редакции:
"43. Для получения заключения ЭМС заявителю необходимо предоставить в Государственную радиочастотную службу заявку по форме, согласно приложению 2 настоящих Правил с предоставлением следующих документов:
1) пояснительная записка, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках РЭС, планируемых к применению, схема организации связи, сетка частот (радиоканалов);
2) заполненная анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по форме, согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящим Правилам.
44. Срок оформления заключения ЭМС составляет не более десяти рабочих дней по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, без учета времени на подписание договора между заявителем и Государственной радиочастотной службой и проведение оплаты за оказанные услуги по расчету ЭМС РЭС. Государственная радиочастотная служба выдает либо направляет заявителю оригинал заключения ЭМС, а также уведомляет территориальное подразделение уполномоченного органа или уполномоченный орган о выдаче заключения ЭМС.
45. Расчет ЭМС осуществляется специалистами Государственной радиочастотной службы на основе предоставленных заявителем документов и на основе республиканской базы данных с учетом РЭС приграничных стран.
Республиканская база данных радиочастотного спектра гражданского назначения ведется в электронном виде и пополняется сотрудниками Государственной радиочастотной службы сведениями предоставляемыми уполномоченным и (или) территориальным подразделением или посредством информационной системы Государственной базы данных "Е Лицензирование".

2) Ұялы байланысты және ұялы байланыс желісі инфроқұрылымын ұйымдастыру үшін бөлінген радиожиілік спектрін бірлесіп пайдалану бойынша байланыс операторларының арасында жасалған шарттың болуы.
АҚҚЖЖТЖ-ға жиілікті бөлу кезінде РЖС негізгі пайдаланушысынан жазбаша келісім талап етілмейді.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41.Азаматтық мақсаттағы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны пайдалану үшін қолданылатын және жоспарланатын РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ есебін (бұдан әрі - есеп) Мемлекеттік радиожиілік қызметі осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес тізбеде көрсетілген РЭҚ-қа және ЖЖҚ-ға жүргізеді (теңіздік және жылжымалы РЭҚ-тан басқа). Қалған РЭҚ және ЖЖҚ үшін есептеу жүргізу және ЭМҮ қорытындысын алу талап етілмейді.";
42-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
43, 44, 45, 45-1 және 46-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Өтініш беруші ЭМҮ қорытындысын алу үшін Мемлекеттік радиожиілік қызметіне осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінімді мынадай құжаттармен:
1) жоспарланып отырған радиожелінің (радиотораптың) мақсаты мен сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, қолданылуы жоспарланған РЭҚ-тың техникалық сипаттамалары, байланысты ұйымдастыру схемасы, жиіліктер торы туралы мәліметтер егжей-тегжейлі жазылатын сұралып отырған радиожиіліктер белдеулерінің (номиналдың) негіздемесі келтірілетін түсіндірме жазбамен;
2) осы Қағидаларға 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тиісті радиобайланыс түріне толтырылған РЭҚ-қа арналған сауалнамамен бірге ұсыну қажет.
44. ЭМҮ қорытындысын ресiмдеу мерзiмi осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес өтініш беруші мен Мемлекеттік радиожиілік қызметі арасындағы шартқа қол қою және РЭҚ ЭМҮ есебі бойынша көрсетілген қызметке төлем жүргізу уақытын есепке алмастан он жұмыс күнінен аспайды. Мемлекеттік радиожиілік қызметі ЭМҮ қорытындысының түпнұсқасын өтiнiш берушiге береді немесе жібереді, сондай-ақ ЭМҮ қорытындысы берілгендігі туралы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесін немесе уәкілетті органды хабардар етеді.
45. ЭМҮ есебін Мемлекеттік радиожиілік қызметінің мамандары өтініш беруші ұсынған құжаттардың және шекаралас елдердің РЭҚ есепке алғанда республикалық дерекқордың негізінде жүзеге асырады.
Азаматтық мақсаттағы радиожиілік спектрінің республикалық деректер қоры электрондық түрде жүргізіледі және Мемлекеттік радиожиілік қызметінің қызметкерлері уәкілетті және (немесе) аумақтық бөлімшелер немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы арқылы ұсынылатын мәліметтермен толтырады.

45-1. В случае необходимости проведения международной координации для РЭС при расчете ЭМС РЭС с приграничными государствами, Государственная радиочастотная служба готовит координационные формы и направляет в уполномоченный орган.
В случае:
1) положительного результата процедуры международной координации, Государственная радиочастотная служба оформляет ЭМС РЭС согласно пункту 45 настоящих Правил;
2) отрицательного результата процедуры международной координации, Государственная радиочастотная служба уведомляет об этом заявителя, территориальное подразделение.
46. Восстановление и (или) переоформление оригинала заключения ЭМС РЭС и ВЧУ производится, в случаях:
1) утери оригинала заключения ЭМС (в случае, если выдано в бумажном виде);
2) если юридическое лицо является правопреемником реорганизованного юридического лица, при этом, не изменились технические параметры РЭС и географические координаты расположения РЭС.
Выдача такого документа осуществляется без проведения экспертизы ЭМС РЭС в срок не более трех рабочих дней, а также в соответствии с условиями договора между заявителем и Государственной радиочастотной службой.
В случае изменения фамилии, имени, отчества физического лица или наименования юридического лица и при этом, если не изменились технические параметры РЭС и географические координаты расположения РЭС переоформление заключения ЭМС РЭС и ВЧУ не требуется.";
дополнить пунктом 46-1 следующего содержания:
"46-1. Срок действия заключения ЭМС завершается при аннулировании разрешения на РЧС.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Физические и юридические лица, в том числе дипломатические и консульские представительства иностранных государств обязаны направить уведомление в территориальные подразделения о начале или прекращении эксплуатации РЭС ВЧУ по форме определяемой приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений".";
дополнить пунктами 47-1, 47-2 и 47-3 следующего содержания:
"47-1. Владельцы РЭС и ВЧУ обеспечивают соответствие технических характеристик и условий эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств параметрам, изложенным в уведомлении о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств.

45-1. РЭҚ ЭМҮ есебін жүргізу кезінде шекаралас мемлекеттермен РЭҚ үшін халықаралық үйлестіруді жүргізу қажет болған жағдайда, Мемлекеттік радиожиілік қызметі үйлестіру нысанын дайындайды және уәкілетті органға жібереді.
Мынадай жағдайда:
1) халықаралық үйлестіру рәсімінің нәтижесі оң болған жағдайда, Мемлекеттік радиожиілік қызметі осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес РЭҚ ЭМҮ қорытындысын ресімдейді;
2) халықаралық үйлестіру рәсімінің нәтижесі теріс болған жағдайда, Мемлекеттік радиожиілік қызметі бұл туралы өтініш берушіге, аумақтық бөлімшеге хабарлайды.
46. РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ қорытындысының телнұсқасын қалпына келтіру және (немесе) қайта ресімдеу мынадай жағдайларда:
1) ЭМҮ қорытындысының телнұсқасы жоғалғанда (егер, қағаз түрде берілген болса);
2) егер заңды тұлға қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мұрагері болып табылса, бұл ретте РЭҚ-тың техникалық параметрлері және РЭҚ орналасуының географиялық координаталары өзгермеген жағдайда жүргізіледі.
Мұндай құжатты беру РЭҚ ЭМҮ сараптамасын жүргізбестен үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, сондай-ақ өтініш беруші мен Мемлекеттік радиожиілік қызметі арасындағы шарт талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы өзгерген және бұл ретте РЭҚ-тың техникалық параметрлері және РЭҚ орналасуының географиялық координаталары өзгермеген жағдайда, РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ қорытындысын қайта ресімдеу талап етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 46-1-тармақпен толықтырылсын:
"46-1. РЖС рұқсатының күші жойылған жағдайда ЭМҮ қорытындысының қолданыс мерзімі аяқталады.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. "Жеке және заңды тұлғалар, оның ішінде шетел мемлекеттерінің дипломаттық және консулдық өкілдіктері аумақтық органдарға РЭҚ ЖЖҚ-ны пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаны Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығымен айқындалатын нысан бойынша жіберуге міндетті.";
мынадай мазмұндағы 47-1, 47-2 және 47-3–тармақтармен толықтырылсын:
"47-1. РЭҚ және ЖЖҚ иелері радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланудың техникалық сипаттамалары мен шарттарының радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабаралмада баяндалған параметрлерге сәйкестігін қамтамасыз етеді.

47-2. Эксплуатация РЭС ВЧУ без направления соответствующего уведомления не допускается.
47-3. Установка РЭС ВЧУ и их антенно-фидерных устройств ограничивается в радиусе 200 метров от радиопеленгаторов.";
пункты 4855 исключить;
приложения 2 и 14 изложить в редакции согласно приложения 1 и 2 к настоящему приказу;
заголовок приложения 19 изложить в следующей редакции:
"Перечень РЭС и ВЧУ, на которые требуется подача уведомления о начале или прекращении эксплуатации РЭС и ВЧУ";
приложения 20, 21, 22 и 23 исключить.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (А.Г.Кожихову) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
____________ Е.Биртанов
" " _____________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
" " _____________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
____________ С. Жасузаков
" " _____________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
____________ К.Абдрахманов
" " ____________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
____________ К.Масимов
" " _____________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Т.Сулейменов
" " ____________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 2 марта 2018 года № 68
Приложение 2
к Правилам присвоения полос
частот, радиочастот
(радиочастотных каналов),
эксплуатации радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств, а также проведения
расчета электромагнитной
совместимости
радиоэлектронных средств
гражданского назначения
Форма
В территориальное подразделение уполномоченного органа / Государственную
радиочастотную службу
От _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
ЗАЯВКА
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного спектра / заключения
на электромагнитную совместимость
_____________________________________________________________________________
( указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:

47-2. Тиісті хабарламаны жолдамай РЭҚ ЖЖҚ пайдалануға жол берілмейді.
47-3. РЭҚ ЖЖҚ және олардың антенналы-фидерлі құрылғыларын радиоторуылдауыштардан 200 метр радиуста орнатуға шектеу қойылады.;
4855-тармақтар алып тасталсын;
2 және 14-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"РЭҚ пен ЖЖҚ-ны пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама беруді талап ететін РЭҚ пен ЖЖҚ тізбесі";
20, 21, 22 және 23-қосымшалар алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті (Ә.Ғ. Қожықов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
____________ Е. Біртанов
2018 жылғы " " ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы " " ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
____________ С. Жасұзақов
2018 жылғы " " ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
____________ Қ. Әбдірахманов
2018 жылғы " " ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
төрағасы
____________ К. Мәсімов
2018 жылғы " " ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы " " ____________
Қазақстан Республикасы Ақпарат
және коммуникациялар министрінің
2018 жылғы 2 наурыздағы
№68 бұйрығына
1-қосымша
Жиiлiктер белдеулерiн, радиожиiлiктердi
(радиожиiлiк арналарын) иелiкке
беру,
радиоэлектрондық құралдар
мен жоғары жиiлiктi
құрылғыларды
пайдалану, сондай-ақ азаматтық
мақсаттағы
радиоэлектрондық құралдардың
электромагниттiк үйлесiмдiлiгiн
есептеудi
жүргiзу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне/мемлекеттік радиожиілік қызметіне
_______________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат / электромагниттік үйлесімділік қорытындысын
беруіңізді сұраймын.
ӨТІНІМ
______________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының қаласын, ауданын, облысын көрсету)
Ұйым туралы мәліметтер:

1. Форма собственности
_____________________________________________________________________________
2. Год создания
______________________________________________________________________________
3. Адрес
______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
4. Контактные данные заявителя
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) исполнителя, рабочий телефон, электронный адрес)
5. Расчетный счет __________________________________________________________
( № счета, наименование и местонахождение банка)
6. Банковские реквизиты ____________________________________________________
7. БИН/ИИН ______________________________________________________________
8. Тип деятельности ________________________________________________________
(номер и серия лицензии, в случае лицензионной деятельности)
9. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель ________________             ________________________________
(подпись)             (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" __________________20___ года
Заявление получено: "___" _________________20___ года
_____________________________________________________________________________
(подпись ответственного лица, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 2 марта 2018 года № 68
Приложение 14
к Правилам присвоения полос
частот, радиочастот
(радиочастотных каналов),
эксплуатации радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств, а также проведения
расчета электромагнитной
совместимости
радиоэлектронных средств
гражданского назначения
Форма
__________________________________________________________________________
Елтаңба                                           Уәкілетті орган
Герб                                                 Уполномоченный орган
__________________________________________________________________________
KZ                                                             № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді       (жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
Выдано       (наименование физического или юридического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі)
Для организации (вид радиосвязи)
Мынадай деректері бар радиожиіліктерді пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с.
№№
п/п
Орнатылған
Пункт/
Пункт установки
Жабдық
түрі/
Вид оборудования
Тасымалдау
жиіліктері/
Несущие
частоты,
МГц
Қуаты/
Мощность
Вт
Антенна
аспасының биіктігі/
Высота
подвеса
антенны, м
Ескертпелер/
Примечания
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: күнтізбелік жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта календарного года.
Берілген күні: 20___ жылғы "___" __________________
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года
Басшы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Руководитель _____________________________ Фамилия, имя, отчество (при
наличии)            (қолы/ подпись)
(келесі жағы)
(оборотная сторона)
ӨБСН*
УИНЗ*
Негіз
Основание
Қосымша ақпарат
Дополнительная информация
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Меншік нысаны ______________________________________________________
2. Құрылған жылы ______________________________________________________
3. Мекенжайы __________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үйдің №, телефоны)
4. Өтінім берушінің байланыс деректері
__________________________________________________________________________
(Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жұмыс телефоны, электрондық
мекенжайы)
5. Есеп айырысу шоты _________________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Банктік реквизиттер __________________________________________________________
7. БСН/ЖСН __________________________________________________________________
8. Қызмет көрсету түрі __________________________________________________________
(лицензиялық қызмет жағдайында лицензияның нөмірі және сериясы)
9. Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
Басшы ________________             __________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20___ жылғы "____" __________________
Өтініш алынды:      20___ жылғы "___" _________________________
______________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2018 жылғы 2 наурыздағы
№ 68 бұйрығына
2-қосымша
Жиiлiктер белдеулерiн,
радиожиiлiктердi
(радиожиiлiк арналарын) иелiкке
беру,
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары
жиiлiктi құрылғыларды
пайдалану, сондай-ақ
азаматтық мақсаттағы
радиоэлектрондық
құралдардың электромагниттiк
үйлесiмдiлiгiн есептеудi жүргiзу
қағидаларына
14-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________________
Елтаңба                                    Уәкілетті орган
Герб                                          Уполномоченный орган
_____________________________________________________________________________
KZ                                                            № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
Выдано (наименование физического или юридического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі)
Для организации (вид радиосвязи)
Мынадай деректері бар радиожиіліктерді пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с.
№№
п/п
Орнатылған пункт
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты, МГц
Қуаты
Мощность
Вт
Антенна аспасының биіктігі,
Высота подвеса антенны, м
Ескертпелер
Примечания
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: күнтізбелік жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта календарного года.
Берілген күні: 20___ жылғы "___" __________________ М.О./М.П.
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года
Басшы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Руководитель _____________________________ Фамилия, имя, отчество (при наличии)
(қолы/ подпись)
(келесі жағы)
(обратная сторона)
ӨБЖН*
УИНЗ*
Негіз
Основание
Қосымша ақпарат
Дополнительная информаци
Рұқсаттың қолданылу шарттары: