О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 73 "Об утверждении списка ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2018 год
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 апреля 2018 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2018 года № 16745.
В соответствии с пунктом 3 Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 73 "Об утверждении списка ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2018 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16605, опубликован 19 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
Список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2018 год, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан (Байжанов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

"2018 жылғы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 73 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2018 жылғы 4 сәуірдегі № 136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 11 сәуірде № 16745 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2018 жылғы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 73 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16605 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкінде 2018 жылғы 19 наурызда электрондық түрде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
2018 жылғы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаменті (Н.А. Байжанов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына жолдауды;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 4 апреля 2018 года № 136
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 73
Список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2018 год
Наименование высшего учебного заведения, зарубежной организации
Местонахождение
Адрес в Интернете
1. Ведущие зарубежные высшие учебные заведения для академического обучения, входящие в число семидесяти ведущих зарубежных высших учебных заведений согласно последним публикациям общих международных академических рейтингов
Австралия
1
Австралийский национальный университет (The Australian National University)
Канберра (Canberra)
www.anu.edu.au
2
Университет Монаша (Monash University)
Мельбурн (Melbourne)
www.monash.edu.au
3
Квинслендский университет (The University of Queensland)
Брисбен (Brisbane)
www.uq.edu.au
4
Сиднейский университет (The University of Sydney)
Сидней (Sydney)
www.usyd.edu.au
5
Мельбурнский университет (The University of Melbourne)
Мельбурн (Melbourne)
www.unimelb.edu.au
6
Университет Нового Южного Уэльса (The University of New South Wales)
Сидней (Sydney)
www.unsw.edu.au
Канада
7
Университет Макгилла (McGill University)
Монреаль (Montreal)
www.mcgill.ca
8
Университет Британской Колумбии (The University of British Columbia)
Ванкувер, Келоуна (Vancouver, Kelowna)
www.ubc.ca
9
Университет Торонто (University of Toronto)
Торонто (Toronto)
www.utoronto.ca
Китайская Народная Республика
10
Городской университет Гонконга (City University of Hong Kong)
Гонконг (Hong Kong)
www.cityu.edu.hk
11
Университет Фудань (Fudan University)
Шанхай (Shanghai)
www.fudan.edu.cn
12
Пекинский университет (Peking University)
Пекин (Beijing)
www.pku.edu.cn
13
Шанхайский университет Джао Тонг (Shanghai Jiao Tong University)
Шанхай (Shanghai)
www.en.sjtu.edu.cn
14
Китайский университет Гонконга (The Chinese University of Hong Kong)
Шатинь, НТ (Shatin, NT)
www.cuhk.edu.hk
15
Гонконгский университет науки и технологии (The Hong Kong University of Science and Technology)
Клир Вотер Бэй, Каулун (Clear Water Bay, Kowloon)
www.ust.hk
16
Университет Гонконга (The University of Hong Kong)
Покфулам, Гонконг (Pokfulam, Hong Kong)
www.hku.hk
17
Университет Цинхуа (Tsinghua University)
Пекин (Beijing)
www.tsinghua.edu.cn
Королевство Бельгия
18
ЛҰвенский католический университет (Katholieke Universiteit Leuven (KU Leuven)
ЛҰвен (Leuven)
www.kuleuven.be
Королевство Швеция
19
Каролинский институт (Karolinska Institutet)
Сольна, Стокгольмский округ (Solna, Stockholm County)
www.ki.se
Королевство Нидерландов
20
Делфтский технический университет (Delft University of Technology)
Делфт (Delft)
www.tudelft.nl
21
Лейденский университет (Leiden University)
Лэйден (Leiden)
www.universiteitleiden.nl
22
Университет Амстердама (University of Amsterdam)
Амстердам (Amsterdam)
www.uva.nl
23
Утрехтский университет (Utrecht University)
Утрехт (Utrecht)
www.uu.nl
24
Университет Вагенингена (Wageningen University)
Вагенинген (Wageningen)
www.wur.nl
Республика Корея
25
Корейский институт передовых технологий (Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)
Тэджон (Daejeon)
www.kaist.ac.kr
26
Сеульский Национальный Университет (Seoul National University)
Сеул (Seoul)
www.snu.ac.kr
Республика Сингапур
27
Наньянский технологический университет (Nanyang Technological University)
Сингапур (Singapore)
www.ntu.edu.sg
28
Национальный университет Сингапура (National University of Singapore)
Сингапур (Singapore)
www.nus.edu.sg
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
29
Имперский Колледж Лондона (Imperial College London)
Лондон (London)
www.imperial.ac.uk
30
Королевский Колледж Лондона (King's College London)
Лондон (London)
www.kcl.ac.uk
31
Лондонская школа экономики и политических наук (London School of Economics and Political Science)
Лондон (London)
www.lse.ac.uk
32
Университет Уорика (University of Warwick)
Ковентри (Coventry)
www.warwick.ac.uk
33
Университетский Колледж Лондона (University College London)
Лондон (London)
www.ucl.ac.uk
34
Университет Бристоля (University of Bristol)
Бристоль (Bristol)
www.bristol.ac.uk
35
Кембриджский университет (University of Cambridge)
Кембридж (Cambridge)
www.cam.ac.uk
36
Эдинбургский университет (University of Edinburgh)
Эдинбург (Edinburgh)
www.ed.ac.uk
37
Университет Глазго (University of Glasgow)
Глазго (Glasgow)
www.gla.ac.uk
38
Университет Манчестера (The University of Manchester)
Манчестер (Manchester)
www.manchester.ac.uk
39
Оксфордский университет (University of Oxford)
Оксфорд (Oxford)
www.ox.ac.uk
Соединенные Штаты Америки
40
Бостонский университет (Boston University)
Бостон, Массачусетс (Boston, MA)
www.bu.edu
41
Брауновский университет (Brown University)
Провиденс, Род-Айленд (Providence, RI)
www.brown.edu
42
Калифорнийский технологический институт (California Institute of Technology)
Пасадина, Калифорниа (Pasadena, CA)
www.caltech.edu
43
Университет Карнеги - Меллона (Carnegie Mellon University)
Питтсбург, Пенсильвания (Pittsburgh, PA)
www.cmu.edu
44
Колумбийский университет (Columbia University)
Нью-Йорк Сити, Нью-Йорк (New York City, NY)
www.columbia.edu
45
Корнеллский университет (Cornell University)
Итака, Нью-Йорк (Ithaca, NY)
www.cornell.edu
46
Университет Дьюка (Duke University)
Дарем, Северная Каролина (Durham, NC)
www.duke.edu
47
Технологический институт Джорджии (Georgia Institute of Technology)
Атланта, Джорджия (Atlanta, GA)
www.gatech.edu
48
Гарвардский университет (Harvard University)
Кембридж, Массачусетс (Cambridge, MA)
www.harvard.edu
49
Университет Джонса Хопкинса (Johns Hopkins University)
Балтимор, Мэрилэнд; Вашингтон, Колумбия (Baltimore, Maryland; Washington, DC)
www.jhu.edu
50
Массачусетский технологический институт (Massachusetts Institute of Technology)
Кембридж, Массачусетс (Cambridge, MA)
web.mit.edu
51
Нью-Йоркский университет (New York University)
Нью-Йорк Сити, Нью-Йорк (New York City, NY)
www.nyu.edu
52
Северо-Западный университет (Northwestern University)
Эванстон и Чикаго, Иллинойс (Evanston and Chicago, IL)
www.northwestern.edu
53
Университет штата Огайо (Ohio State University)
Колумбус, Огайо (Columbus, OH)
www.osu.edu
54
Принстонский университет (Princeton University)
Принстон, Нью-Джерси (Princeton, NJ)
www.princeton.edu
55
Пердью Университет в Уэст-Лафейетт (Purdue University-West Lafayette)
Уэст-Лафейетт, Индиана (West Lafayette, IN)
www.purdue.edu
56
Стэнфордский университет (Stanford University)
Стэнфорд, Калифорния (Stanford, CA)
www.stanford.edu
57
Калифорнийский университет (University of California)
Беркли, Дэвис, Ирвайн, Лос-Анджелес, Риверсайд, Сан-Диего, Сан-Франциско, Санта-Барбара, Санта-Круз, Калифорния (Berkeley, Davis, Irvine, Los Angeles, Riverside, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz, CA)
www.universityofcalifornia.edu
58
Университет Чикаго (University of Chicago)
Чикаго, Иллинойс (Hyde Park neighborhood of Chicago, IL)
www.uchicago.edu
59
Иллинойсский университет в Урбане-Шампейне (University of Illinois at Urbana-Champaign)
Урбана, Шампейн, Иллинойс (Urbana, Champaign, IL)
www.illinois.edu
60
Мэрилендский университет в Колледж-Парке (University of Maryland-College Park)
Колледж-Парк, Мэрилэнд (College Park, MD)
www.umd.edu
61
Университет Мичигана Анн Арбор (University of Michigan-Ann Arbor)
Энн Арбор, Мичиган (Ann Arbor, MI)
www.umich.edu
62
Университет Миннесоты Твин Ситис (University of Minnesota-Twin Cities)
Миннеаполис и Сент-Пол, Миннесота (Minneapolis and St. Paul, MN)
www.umn.edu
63
Университет Северной Каролины в Чапел-Хилл (University of North Carolina at Chapel Hill)
Чапел-Хилл, Северная Каролина (Chapel Hill, NC)
www.unc.edu
64
Пенсильванский университет (University of Pennsylvania)
Филадельфия, Пенсильвания (Philadelphia, PA)
www.upenn.edu
65
Университет Южной Калифорнии (University of Southern California)
Лос-Анджелес, Калифорния (University Park neighborhood in Los Angeles, CA)
www.usc.edu
66
Техасский университет в Остине (University of Texas at Austin)
Остин, Техас (Austin, TX)
www.utexas.edu
67
Университет Вашингтона (University of Washington)
Сиэтл, Вашингтон (Seattle, WA)
www.washington.edu
68
Висконсинский университет в Мадисоне (University of Wisconsin-Madison)
Мадисон, Висконсин (Madison, WI)
www.wisc.edu
69
Вашингтонский Университет в Сент-Луисе (Washington University in St. Louis)
Сент-Луис, Миссури (St Louis, MO)
www.wustl.edu
70
Йельский университет (Yale University)
Нью-Хейвен, Коннектикут (New Haven, CT)
www.yale.edu
Федеративная Республика Германия
71
Берлинский университет имени Гумбольдта (Humboldt-Universität zu Berlin)
Берлин (Berlin)
www.hu-berlin.de
72
Мюнхенский университет им. Людвига Максимилиана (Ludwig-Maximilians-Universität München)
Мюнхен (München)
www.en.uni-muenchen.de
73
Мюнхенский технический университет (Technische Universität München)
Мюнхен (München)
www.tum.de
74
Гейдельбергский университет им. Рупрехта и Карла (Ruprecht-Karls-Universitaet Heidelberg)
Гейдельберг (Heidelberg)
www.uni-heidelberg.de
Французская Республика
75
Высшая нормальная школа Парижа (École Normale Supérieure, Paris)
Париж (Paris)
www.ens.fr
76
Политехническая школа (Ecole Polytechnique)
Палезо (Palaiseau)
www.polytechnique.edu
77
Университет Пьера и Марии Кюри (Université Pierre-et-Marie-Curie)
Париж (Paris)
www.upmc.fr
Швейцарская Конфедерация
78
Федеральная политехническая школа Лозанны (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne)
Экюблан (Écublens)
www.epfl.ch
79
Швейцарская высшая техническая школа Цюриха (Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) Zurich-Swiss Federal Institute of Technology Zurich)
Цюрих (Zürich)
www.ethz.ch
Япония
80
Киотский университет (Kyoto University)
Киото (Kyoto)
www.kyoto-u.ac.jp
81
Осакский университет (Osaka University)
Осака (Osaka)
www.osaka-u.ac.jp
82
Токийский университет (The University of Tokyo)
Токио (Tokyo)
www.u-tokyo.ac.jp
83
Токийский технологический институт (Tokyo Institute of Technology)
Токио (Tokyo)
www.titech.ac.jp

4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрінің м.а.
Б. Асылова
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 4 сәуірдегі
№ 136 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 73 бұйрығына
қосымша
2018 жылға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі
Шетелдік жетекші жоғары оқу орындары, шетелдік ұйымдар атауы
Интернеттегі мекенжайы
1. Академиялық оқу үшін жалпы халықаралық академиялық рейтингтердің соңғы жарияланымдарына сәйкес жетпіс шетелдік жетекші жоғары оқу орнының қатарына кіретін шетелдік жетекші жоғары оқу орындары.
Аустралия
1
Аустралия ұлттық университеті (The Australian National University)
Канберра (Canberra)
www.anu.edu.au
2
Монаш университеті (Monash University)
Мельбурн (Melbourne)
www.monash.edu.au
3
Квинсленд университеті (The University of Queensland)
Брисбен (Brisbane)
www.uq.edu.au
4
Сидней университеті (The University of Sydney)
Сидней (Sydney)
www.usyd.edu.au
5
Мельбурн университеті (The University of Melbourne)
Мельбурн (Melbourne)
www.unimelb.edu.au
6
Жаңа Оңтүстік Уэльс университеті (The University of New South Wales)
Сидней (Sydney)
www.unsw.edu.au
Канада
7
Макгилл университеті (McGill University)
Монреаль (Montreal)
www.mcgill.ca
8
Британдық Колумбия университеті (The University of British Columbia)
Ванкувер, Келоуна (Vancouver, Kelowna)
www.ubc.ca
9
Торонто университеті (University of Toronto)
Торонто (Toronto)
www.utoronto.ca
Қытай Халық Республикасы
10
Гонконг қалалық университеті (City University of Hong Kong)
Гонконг (Hong Kong)
www.cityu.edu.hk
11
Фудань университеті (Fudan University)
Шанхай (Shanghai)
www.fudan.edu.cn
12
Пекин университеті (Peking University)
Пекин (Beijing)
www.pku.edu.cn
13
Джао Тонг Шанхай университеті (Shanghai Jiao Tong University)
Шанхай (Shanghai)
www.en.sjtu.edu.cn
14
Гонконг қытай университеті (The Chinese University of Hong Kong)
Шатинь, НТ (Shatin, NT)
www.cuhk.edu.hk
15
Гонконг ғылым және технологиялар университеті (The Hong Kong University of Science and Technology)
Клир Вотер Бэй, Каулун (Clear Water Bay, Kowloon)
www.ust.hk
16
Гонконг университеті (The University of Hong Kong)
Покфулам, Гонконг (Pokfulam, Hong Kong)
www.hku.hk
17
Цинхуа университеті (Tsinghua University)
Пекин (Beijing)
www.tsinghua.edu.cn
Бельгия Корольдігі
18
ЛҰвен католик университеті ( Katholieke Universiteit Leuven (KU Leuven)
ЛҰвен (Leuven)
www.kuleuven.be
Швеция Корольдігі
19
Каролин институты (Karolinska Institutet)
Сольна, Стокгольмский округ (Solna, Stockholm County)
www.ki.se
Нидерланд Корольдігі
20
Делфт техникалық университеті (Delft University of Technology)
Делфт (Delft)
www.tudelft.nl
21
Лейден университеті (Leiden University)
Лэйден (Leiden)
www.universiteitleiden.nl
22
Амстердам университеті (University of Amsterdam)
Амстердам (Amsterdam)
www.uva.nl
23
Утрехт университеті (Utrecht University)
Утрехт (Utrecht)
www.uu.nl
24
Вагенинген университеті (Wageningen University)
Вагенинген (Wageningen)
www.wur.nl
Корея Республикасы
25
Корея озат технологиялар институты (Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)
Тэджон (Daejeon)
www.kaist.ac.kr
26
Сеул ұлттық университеті (Seoul National University)
Сеул (Seoul)
www.snu.ac.kr
Сингапур Республикасы
27
Наньян технологиялық университеті (Nanyang Technological University)
Сингапур (Singapore)
www.ntu.edu.sg
28
Сингапур ұлттық университеті (National University of Singapore)
Сингапур (Singapore)
www.nus.edu.sg
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
29
Лондон империялық колледжі (Imperial College London)
Лондон (London)
www.imperial.ac.uk
30
Лондон корольдік колледжі (King's College London)
Лондон (London)
www.kcl.ac.uk
31
Лондон экономика және саяси ғылымдар мектебі (London School of Economics and Political Science)
Лондон (London)
www.lse.ac.uk
32
Уорик университеті (University of Warwick)
Ковентри (Coventry)
www.warwick.ac.uk
33
Лондон университетінің колледжі (University College London)
Лондон (London)
www.ucl.ac.uk
34
Бристоль университеті (University of Bristol)
Бристоль (Bristol)
www.bristol.ac.uk
35
Кембридж университеті (University of Cambridge)
Кембридж (Cambridge)
www.cam.ac.uk
36
Эдинбург университеті (University of Edinburgh)
Эдинбург (Edinburgh)
www.ed.ac.uk
37
Глазго университеті (University of Glasgow)
Глазго (Glasgow)
www.gla.ac.uk
38
Манчестер университеті (The University of Manchester)
Манчестер (Manchester)
www.manchester.ac.uk
39
Оксфорд университеті (University of Oxford)
Оксфорд (Oxford)
www.ox.ac.uk
Америка Құрама Штаттары
40
Бостон университеті (Boston University)
Бостон, Массачусетс (Boston, MA)
www.bu.edu
41
Браун университеті (Brown University)
Провиденс, Род-Айленд (Providence, RI)
www.brown.edu
42
Калифорния технологиялық институты (California Institute of Technology)
Пасадина, Калифорниа (Pasadena, CA)
www.caltech.edu
43
Карнеги-Меллон университеті (Carnegie Mellon University)
Питтсбург, Пенсильвания (Pittsburgh, PA)
www.cmu.edu
44
Колумбия университеті (Columbia University)
Нью-Йорк Сити, Нью-Йорк (New York City, NY)
www.columbia.edu
45
Корнелл университеті (Cornell University)
Итака, Нью-Йорк (Ithaca, NY)
www.cornell.edu
46
Дьюк университеті (Duke University)
Дарем, Солтүстік Каролина (Durham, NC)
www.duke.edu
47
Джорджия технологиялық институты (Georgia Institute of Technology)
Атланта, Джорджия (Atlanta, GA)
www.gatech.edu
48
Гарвард университеті (Harvard University)
Кембридж, Массачусетс (Cambridge, MA)
www.harvard.edu
49
Джонс Хопкинс университеті (Johns Hopkins University)
Балтимор, Мэрилэнд; Вашингтон, Колумбия (Baltimore, Maryland; Washington, DC)
www.jhu.edu
50
Массачусетс технологиялар институты (Massachusetts Institute of Technology)
Кембридж, Массачусетс (Cambridge, MA)
web.mit.edu
51
Нью-Йорк университеті (New York University)
Нью-Йорк Сити, Нью-Йорк (New York City, NY)
www.nyu.edu
52
Солтүстік-Батыс университеті (Northwestern University)
Эванстон және Чикаго, Иллинойс (Evanston and Chicago, IL)
www.northwestern.edu
53
Огайо штаты университеті (Ohio State University)
Колумбус, Огайо (Columbus, OH)
www.osu.edu
54
Принстон университеті (Princeton University)
Принстон, Нью-Джерси (Princeton, NJ)
www.princeton.edu
55
Уэст-Лафейеттегі Пердью университеті (Purdue University-West Lafayette)
Уэст-Лафейетт, Индиана (West Lafayette, IN)
www.purdue.edu
56
Стэнфорд университеті (Stanford University)
Стэнфорд, Калифорния (Stanford, CA)
www.stanford.edu
57
Калифорния университеті (University of California)
Беркли, Дэвис, Ирвайн, Лос-Анджелес, Риверсайд, Сан-Диего, Сан-Франциско, Санта-Барбара, Санта-Круз, Калифорния (Berkeley, Davis, Irvine, Los Angeles, Riverside, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz, CA)
www.universityofcalifornia.edu
58
Чикаго университеті (University of Chicago)
Чикаго, Иллинойс (Hyde Park neighborhood of Chicago, IL)
www.uchicago.edu
59
Урбана-Шампейндегі Иллинойс университеті (University of Illinois at Urbana-Champaign)
Урбана, Шампейн, Иллинойс (Urbana, Champaign, IL)
www.illinois.edu
60
Мэриленд-Колледж паркі университеті (University of Maryland-College Park)
Колледж-Парк, Мэрилэнд (College Park, MD)
www.umd.edu
61
Анн Арбор Мичиган университеті (University of Michigan-Ann Arbor)
Энн Арбор, Мичиган (Ann Arbor, MI)
www.umich.edu
62
Миннесота-Твин Ситис университеті (University of Minnesota-Twin Cities)
Миннеаполис және Сент-Пол, Миннесота (Minneapolis and St. Paul, MN)
www.umn.edu
63
Чапел-Хиллдегі Солтүстік Каролина университеті (University of North Carolina at Chapel Hill)
Чапел-Хилл, Солтүстік Каролина (Chapel Hill, NC)
www.unc.edu
64
Пенсильвания университеті (University of Pennsylvania)
Филадельфия, Пенсильвания (Philadelphia, PA)
www.upenn.edu
65
Оңтүстік Калифорния университеті (University of Southern California)
Лос-Анджелес, Калифорния (University Park neighborhood in Los Angeles, CA)
www.usc.edu
66
Остиндегі Техас университеті (University of Texas at Austin)
Остин, Техас (Austin, TX)
www.utexas.edu
67
Вашингтон университеті (University of Washington)
Сиэтл, Вашингтон (Seattle, WA)
www.washington.edu
68
Мадисондағы Висконсин университеті (University of Wisconsin-Madison)
Мадисон, Висконсин (Madison, WI)
www.wisc.edu
69
Сент-Луистегі Вашингтон университеті (Washington University in St. Louis)
Сент-Луис, Миссури (St Louis, MO)
www.wustl.edu
70
Йель университеті (Yale University)
Нью-Хейвен, Коннектикут (New Haven, CT)
www.yale.edu
Германия Федеративтік Республикасы
71
Гумбольдт атындағы Берлин университеті (Humboldt-Universität zu Berlin)
Берлин (Berlin)
www.hu-berlin.de
72
Людвиг Максимилиан атындағы Мюнхен университеті (Ludwig-Maximilians-Universität München)
Мюнхен (München)
www.en.uni-muenchen.de
73
Мюнхен техникалық университеті (Technische Universität München)
Мюнхен (München)
www.tum.de
74
Рупрехт және Карл атындағы Гейдельберг университеті (Ruprecht-Karls-Universitaet Heidelberg)
Гейдельберг (Heidelberg)
www.uni-heidelberg.de
Француз Республикасы
75
Париж жоғары нормаль мектебі (École Normale Supérieure, Paris)
Париж (Paris)
www.ens.fr
76
Политехникалық мектеп (Ecole Polytechnique)
Палезо (Palaiseau)
www.polytechnique.edu
77
Пьер және Мария Кюри университеті (Université Pierre-et-Marie-Curie)
Париж (Paris)
www.upmc.fr
Швейцария Конфедерациясы
78
Лозанна федералдық политехникалық мектебі (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne)
Экюблан (Écublens)
www.epfl.ch
79
Цюрихтегі Швейцария жоғары техникалық мектебі (Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) Zurich-Swiss Federal Institute of Technology Zurich)
Цюрих (Zürich)
www.ethz.ch
Жапония
80
Киото университеті (Kyoto University)
Киото (Kyoto)
www.kyoto-u.ac.jp
81
Осака университеті (Osaka University)
Осака (Osaka)
www.osaka-u.ac.jp
82
Токио университеті (The University of Tokyo)
Токио (Tokyo)
www.u-tokyo.ac.jp
83
Токио технологиялық институты (Tokyo Institute of Technology)
Токио (Tokyo)
www.titech.ac.jp

4. Высшие учебные заведения, включенные согласно международным соглашениям, договорам, меморандумам.
Литовская Республика
1
Каунасский технологический университет (Kaunas University of Technology)
Каунас (Kaunas)
www.ktu.edu
2
Литовский университет медицинских наук (Lithuanian University of Health Sciences)
Каунас (Kaunas)
www.smuni.lt
3
Вильнюсский университет (Vilnius University)
Вильнюс (Vilnius)
www.vu.lt
4
Университет Витовта Великого (Vytautas Magnus University)
Каунас (Kaunas)
www.vdu.lt
Эстонская Республика
5
Тартуский университет (Tartu Ülikool)
Тарту (Tartu)
www.ut.ee
6
Таллинский технический университет (Tallinna Tehnikaülikool)
Таллин (Tallinn)
www.ttu.ee
Ирландская Республика
7
Тринити-колледж Дублин (Trinity College Dublin)
Дублин (Dublin)
www.tcd.ie
Канада
8
Университет Альберты (University of Alberta)
Эдмонтон, Альберта (Edmonton, Alberta)
www.ualberta.ca
Российская Федерация
9
Московский государственный институт международных отношений
Москва
www.mgimo.ru
10
Московский государственный университет им. М.В. Ломоносова
Москва
www.msu.ru
11
Московский национальный исследовательский технический университет имени Н.Э. Баумана
Москва
www.bmstu.ru
12
Национальный исследовательский университет МАИ
Москва
www.mai.ru
13
Национальный исследовательский университет МФТИ
Москва
www.mipt.ru
14
Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
Москва
www.mephi.ru
15
Первый Московский государственный медицинский университет имени И.М.Сеченова
Москва
www.mma.ru
16
Российский государственный аграрный университет - МСХА имени К.А.Тимирязева
Москва
www.timacad.ru
17
Российский национальный исследовательский университет нефти и газа имени И.М. Губкина
Москва
www.gubkin.ru
18
Санкт-Петербургский государственный университет
Санкт-Петербург
www.spbu.ru
Соединенные Штаты Америки
19
Университет Джорджа Вашингтона (The George Washington University)
Вашингтон (Washington)
www.gwu.edu
5. Обучение только по программам "Магистр делового администрирования" (МДА) (Master of Business Administration (МВА)
1
Высшая школа бизнеса Стэнфордского университета (Stanford University: Stanford Graduate School of Business)
Стэнфорд, Калифорния, США (Stanford, CA, USA)
www.gsb.stanford.edu
2
Европейский институт делового администрирования (Institut Européen d'Administration des Affaires (INSEAD)
Фонтенбло, Франция
(Fontainebleau, France);
Сингапур, Сингапур
(Singapore, Singapore)
www.insead.edu
3
Уортонская школа бизнеса при Пенсильванском университете (University of Pennsylvania: The Wharton School)
Сан-Франциско, Калифорния
(San Francisco, CA);
Филадельфия, Пенсильвания
(Philadelphia, PA, USA)
www.wharton.upenn.edu
4
Лондонская школа бизнеса (London Business School)
Лондон, Великобритания
(London, UK)
www.london.edu
5
Гарвардская школа бизнеса (Harvard University: Harvard Business School)
Бостон, Массачусетс, США
(Boston, MA, USA)
www.hbs.edu
6
Школа бизнеса им. Бута при Чикагском университете (University of Chicago: Booth School of Business)
Чикаго, Иллинойс, США
(Chicago, IL, USA)
www.chicagobooth.edu
7
Бизнес-школа Колумбийского университета (Columbia University: Columbia Business School)
Нью-Йорк сити, Нью Йорк, США (New York, NY, USA)
www8.gsb.columbia.edu
8
Китайская европейская школа международного бизнеса (China Europe International Business School (CEIBS)
Шанхай, Пекин, Шеньжень, Китай
(Shanghai, Beijing, Shenzhen, China)
www.ceibs.edu
9
Школа управления Слоуна Массачусетского технологического института (Massachusetts Institute of Technology (MIT): Management Sloan School)
Цюрих, Швейцария
(Zurich, Switzerland)
www.mitsloan.mit.edu
10
Школа бизнеса им. Хааса Калифорнийского университета в Беркли (University of California at Berkeley: Haas School of Business)
Аккра, Гаана
(Accra, Ghana)
www.haas.berkeley.edu

4. Халықаралық келісімдерге, шарттарға, меморандумдарға сәйкес қосылған жоғары оқу орындары.
Литва Республикасы
1
Каунас технологиялық университеті (Kaunas University of Technology)
Каунас (Kaunas)
www.ktu.edu
2
Литва медициналық ғылымдар университеті (Lithuanian University of Health Sciences)
Каунас (Kaunas)
www.smuni.lt
3
Вильнюс университеті (Vilnius University)
Вильнюс (Vilnius)
www.vu.lt
4
Ұлы Витовт университеті (Vytautas Magnus University)
Каунас (Kaunas)
www.vdu.lt
Эстония Республикасы
5
Тарту университеті (Tartu Ülikool)
Тарту (Tartu)
www.ut.ee
6
Таллин техникалық университеті (Tallinna Tehnikaülikool)
Таллин (Tallinn)
www.ttu.ee
Ирландия Республикасы
7
Дублин Тринити колледжі (Trinity College Dublin)
Дублин (Dublin)
www.tcd.ie
Канада
8
Альберта университеті (University of Alberta)
Эдмонтон, Альберта (Edmonton, Alberta)
www.ualberta.ca
Ресей Федерациясы
9
Мәскеу халықаралық қатынастар мемлекеттік институты
Мәскеу
www.mgimo.ru
10
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті
Мәскеу
www.msu.ru
11
Н.Э. Бауман атындағы Мәскеу ұлттық зерттеу техникалық университеті
Мәскеу
www.bmstu.ru
12
МАИ Ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.mai.ru
13
МФТИ Ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.mipt.ru
14
"МИФИ" Ұлттық зерттеу ядролық университеті
Мәскеу
www.mephi.ru
15
И.М.Сеченов атындағы Бірінші Мәскеу мемлекеттік медициналық университеті
Мәскеу
www.mma.ru
16
К.А.Тимирязев атындағы МАША - Ресей мемлекеттік аграрлық университеті
Мәскеу
www.timacad.ru
17
И.М. Губкин атындағы Ресей мұнай және газ зерттеу ұлттық университеті
Мәскеу
www.gubkin.ru
18
Санкт-Петербург мемлекеттік университеті
Санкт-Петербург
www.spbu.ru
Америка Құрама Штаттары
19
Джордж Вашингтон университеті (The George Washington University)
Вашингтон (Washington)
www.gwu.edu
5. Бизнес әкімшілендіру магистрі (БӘМ) (Master of Business Administration (MBA) бағдармалары бойынша оқу үшін ғана.
1
Стэнфорд университетінің Бизнес жоғары мектебі (Stanford University: Stanford Graduate School of Business)
Стэнфорд, Калифорния, США (Stanford, CA, USA)
www.gsb.stanford.edu
2
Еуропа іскерлік әкімшілендіру институты (Institut Européen d'Administration des Affaires (INSEAD)
Фонтенбло, Франция
(Fontainebleau, France);
Сингапур, Сингапур
(Singapore, Singapore)
www.insead.edu
3
Пенсильвания университеті жанындағы Уортон бизнес мектебі (University of Pennsylvania: The Wharton School)
Сан-Франциско, Калифорния
(San Francisco, CA);
Филадельфия, Пенсильвания
(Philadelphia, PA, USA)
www.wharton.upenn.edu
4
Лондон бизнес мектебі (London Business School)
Лондон, Великобритания
(London, UK)
www.london.edu
5
Гарвард бизнес мектебі (Harvard University: Harvard Business School)
Бостон, Массачусетс, США
(Boston, MA, USA)
www.hbs.edu
6
Чикаго университеті жанындағы Бут атындағы Бизнес мектебі (University of Chicago: Booth School of Business)
Чикаго, Иллинойс, США
(Chicago, IL, USA)
www.chicagobooth.edu
7
Колумбия университетінің Бизнес мектебі (Columbia University: Columbia Business School)
Нью-Йорк сити, Нью Йорк, США (New York, NY, USA)
www8.gsb.columbia.edu
8
Қытай еуропалық халықаралық бизнес мектебі (China Europe International Business School (CEIBS)
Шанхай, Пекин, Шеньжень, Китай
(Shanghai, Beijing, Shenzhen, China)
www.ceibs.edu
9
Массачусетс технологиялық институтының Слоун басқару мектебі (Massachusetts Institute of Technology (MIT): Management Sloan School)
Цюрих, Швейцария
(Zurich, Switzerland)
www.mitsloan.mit.edu
10
Берклидегі Калифорния университетінің Хаас атындағы Бизнес мектебі (University of California at Berkeley: Haas School of Business)
Аккра, Гаана
(Accra, Ghana)
www.haas.berkeley.edu/

6. Зарубежные организации для прохождения языковых курсов обладателями международной стипендии "Болашак"
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1
Языковой центр при Университете Абердин (University of Aberdeen - University of Aberdeen Language Centreher)
Абердин (Aberdeen)
www.abdn.ac.uklanguagecentrecoursesacademic-english-coursesa
2
Языковой центр при Кэмбриджском Университете (University of Cambridge - Language Centre)
Кембридж (Cambridge)
www.cam.ac.uk
3
Учебный центр английского языка при Университете Эдинбурга (University of Edinburgh - English Language Teaching Centre)
Эдинбург (Edinburgh)
www.ed.ac.uk
4
Языковой центр при Университете Оксфорда (University of Oxford - Oxford University Language Center)
Оксфорд (Oxford)
www.ox.ac.uk
5
Университетские партнерства (INTO University Partnerships)
Эксетер (Exeter)
Манчестер (Manchester)
Ньюка́сл (Newcastle)
Лондон (London)
Норидж (Norwich)
Глазго (Glasgow)
Челтнем (Cheltenham)
www.intoglobal.com/partnerships/united-kingdom
6
Языковой центр при Университете Хериот-Уатта (Heriot-Watt University - Language Centre)
Эдинбург (Edinburgh)
www.hw.ac.uk
7
Языковой центр при Университете Манчестера (University of Manchester - University Language Centre)
Манчестер (Manchester)
www.manchester.ac.uk
8
Международная языковая школа Стаффорд Хаус в Великобритании (Stafford House International, United Kingdom (UK)
Лондон (London)
Кембридж (Cambridge)
Брайтон (Brighton)
www.staffordhouse.com
Соединенные Штаты Америки
9
Школа английского языка и предоставление образовательных услуг (English Language School (ELS) Educational Services)
Нью-Йорк (New York), Массачусетс (Massachusetts), Огайо (Ohio), Иллинойс (Illinois), Техас (Texas)
www.els.edu
10
Интенсивные программы английского языка при Калифорнийском Университе в Дэвисе (University of California, Davis - Extension Intensive English Program)
Дэвис, Калифорния
(Davis, California)
www.extension.ucdavis.edu
11
Интенсивные программы английского языка при Калифорнийском Университе в Ирвайне (University of California, Irvine - Intensive English Program)
Ирвайн (Irvine)
www.unex.uci.edu
12
Филиал американского языкового центра при Калифорнийском Университе в Лос-Анджелесе (University of California, Los Angeles - UCLA Extension American Language Center)
Лос-Анджелес, Калифорания
(Los Angeles, CA)
www.uclaextension.edu
13
Институт по изучению английского языка при Калифорнийском Университе в Сан-Диего (University of California, San Diego - English Language Institute)
Сан-Диего, Калифорния
(San Diego, CA)
www.extension.ucsd.edu
14
Программы изучения английского языка при Пенсильванском Университете (University of Pennsylvania - English Language Programs)
Филадельфия, Пенсильвания (Philadelphia, PA)
www.upenn.edu
15
Международная академия при Университете Южной Калифорнии (University of Southern California - International Academy)
Лос-Анджелес, Калифорния (University Park neighborhood in Los Angeles, CA)
www.usc.edu
16
Международная языковая школа Стаффорд Хаус в Соединенных Штатах Америки (Stafford House International, United States of America (USA)
Сан-Диего (San Diego),
Сан-Франциско (San Francisco),
Бостон (Boston)
Чикаго (Chicago)
www.staffordhouse.com
17
Международная школа по изучению иностранных языков (Foreign Language School (FLS) International)
Лос-Анджелес (Los Angeles),
Филадельфия (Philadelphia),
Бостон (Boston),
Нью-Йорк (New York)
www.fls.net
Австралия
18
Школа английского языка Навитас (Navitas English)
Сидней (Sydney),
Брисбен (Brisbane),
Перт (Perth)
Дарвин (Darwin), Мельбурн (Melbourne)
www.navitasenglish.com
19
Центр по изучению английского языка при Сиднейском Университете (The University of Sydney - Center for English Teaching)
Сидней (Sydney)
www.sydney.edu.au
20
Языковая школа Навфорн Мельбурн при Мельбурнском Университете (The University of Melbourne - Hawthorn Melbourne)
Мельбурн (Melbourne)
www.hawthornenglish.com
21
Центр изучения английского языка при Университете Монаша (Monash University - Monash University English Language Centre (MUELC)
Мельбурн (Melbourne)
www.monash.edu.au
Австрийская Республика
22
Языковой центр при Университете Вены (University of Vienna - Sprachenzentrum der Universität Wien)
Вена (Vienna)
www.univie.ac.at
Итальянская Республика
23
Языковая школа при Университете Политехнико де Милано (Politechnico di Milano)
Милан (Milan), Комо (Como), Лекко (Lecco), Мантуя (Mantova), Кремона (Cremona), Пьяченца (Piacenza)
www.polimi.it
24
Языковой центр при Университете Боккони (University of Bocconi - The Language Center)
Милан (Milan)
www.unibocconi.eu
Федеративная Республика Германия
25
Гете-Институт (Goethe-Institut)
ГҰттинген (Göttingen)
www.goethe.de
26
Центр Карла Дисбурга (Carl Duisburg Centren)
Берлин (Berlin), Кельн (Köln), Мюнхен (München)
www.cdc.de
27
Языковая школа "говори и пиши" (SPEAK+ write)
Марбург (Marburg)
www.speak-marburg.de
28
Крсы немецкого языка при Университете Миттвайды (Hochschule Mittweida – German Language Courses)
Миттвайда (Mittweida)
www.hs-mittweida.de/en/webs/studienkolleg/german-language-courses.html
Китайская Народная Республика
29
Международный колледж по изучению китайского языка при Пекинском Университете (Peking University - International College for Chinese Language Studies)
Пекин (Beijing)
www.pku.edu.cn
30
Центр китайского языка при Гонконгском политехническом Университете (The Hong Kong Polytechnic University - Chinese Language Centre)
Хун Ком, Каулун (Hung Hom, Kowloon)
www.cbs.polyu.edu.hk/clc.html
31
Программы по изучению китайского языка при Университете Цинхуа (Tsinghua University - Chinese Language Program)
Пекин (Beijing)
www.tsinghua.edu.cn
32
Центр китайского языка при Китайском Университете Гонконга (The Chinese University of Hong Kong – Chinese Languge Centre)
Шатинь, НТ (Shatin, NT)
www.cuhk.edu.hk
33
Международный центр по изучению китайского языка при Шанхайском Университете Джиа Тонг (Shanghai Jiao Tong University - International Chinese Education Center, School of Humanities)
Шанхай (Shanghai)
www.sie.sjtu.edu.cn/EN/Default.aspx
Канада
34
Институт английского языка при Университете Британской Колумбии (The University of British Columbia - English Language Institute)
Ванкувер, Келоуна (Vancouver, Kelowna)
www.ubc.ca
35
Программы английского языка при Университете Торонто (University of Toronto - English Language Program)
Торонто (Toronto)
www.utoronto.ca
36
Международная языковая академия Канады (International Language Academy of Canada (ILAC)
Торонто, Ванкувер (Toronto, Vancouver)
www.ilac.com
37
Программы английского языка при Университете Альберты (University of Alberta - English Language Program)
Эдмонтон (Edmonton)
www.ualberta.ca
Королевство Нидерландов
38
Языковой центр при Университете Амстердам (University of Amsterdam - Academic Language Centre)
Амстердам (Amsterdam)
www.uva.nl/eneducation/master-s/studying-at-the-uva/uva-facilities/learning-languages/learning-languages.html
39
Языковой центр при Лейденском Университете (Leiden University - Academic Language Centre)
Лэйден (Leiden)
www.hum.leiden.edu/languagecentre/
Королевство Норвегия
40
Языковой центр при Норвежском Университете естественных и технических наук (NTNU - Trondheim Norwegian University of Science and Technology)
Тронхейм (Trondheim)
www.ntnu.no
Республика Корея
41
Корейский центр по изучению языка и культуры при Корейском Университете (Korea University - Korean Language and Culture Center)
Сеул (Seoul)
www.klcc.korea.ac.kr/school/korea.koreaIntro.action?strIntroMode=001
42
Программы по изучению корейского языка и культуры при Сеульском национальном Университете (Seoul National University - Korean Language and Culture Program)
Сеул (Seoul)

6. "Болашақ" халықаралық стипендиясы иегерлерінің тілдік курстардан өтуі үшін шетелдік ұйымдар.
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігі
1
Абердин университеті жанындағы Тілдік орталық (University of Aberdeen - University of Aberdeen Language Centreher)
Абердин (Aberdeen)
www.abdn.ac.uk/languagecentre/courses/academic-english-courses/a/
2
Кэмбридж университеті жанындағы Тілдік орталық (University of Cambridge - Language Centre)
Кембридж (Cambridge)
www.cam.ac.uk
3
Эдинбург университеті жанындағы Ағылшын тілі орталығы (University of Edinburgh - English Language Teaching Centre)
Эдинбург (Edinburgh)
www.ed.ac.uk
4
Оксфорд университеті жанындағы Тілдік орталық (University of Oxford - Oxford University Language Center)
Оксфорд (Oxford)
www.ox.ac.uk
5
Университеттік әріптестік (INTO University Partnerships)
Эксетер (Exeter)
Манчестер (Manchester)
Ньюка́сл (Newcastle)
Лондон (London)
Норидж (Norwich)
Глазго (Glasgow)
Челтнем (Cheltenham)
www.intoglobal.com/partnerships/united-kingdom
6
Хериот-Уатт университеті жанындағы Тілдік орталық (Heriot-Watt University - Language Centre)
Эдинбург (Edinburgh)
www.hw.ac.uk
7
Манчестер университеті жанындағы Тілдік орталық (University of Manchester - University Language Centre)
Манчестер (Manchester)
www.manchester.ac.uk
8
Ұлыбританиядағы Стаффорд Хаус халықаралық тіл мектебі (Stafford House International, United Kingdom (UK)
Лондон (London)
Кембридж (Cambridge)
Брайтон (Brighton)
www.staffordhouse.com
Америка Құрама Штаттары
9
Ағылшын тілі мектебі және білім беру қызметтерін ұсыну (English Language School (ELS) Educational Services)
Нью-Йорк (New York), Массачусетс (Massachusetts), Огайо (Ohio), Иллинойс (Illinois), Техас (Texas)
www.els.edu
10
Дэвистегі Калифорния университеті жанындағы Ағылшын тілінің интенсивті бағдарламалары (University of California, Davis - Extension Intensive English Program)
Дэвис, Калифорния
(Davis, California)
www.extension.ucdavis.edu
11
Ирвайндегі Калифорния университеті жанындағы Ағылшын тілінің интенсивті бағдарламалары (University of California, Irvine - Intensive English Program)
Ирвайн (Irvine)
www.unex.uci.edu
12
Лос-Анджелестегі Калифорния университеті жанандағы америкалық тіл орталығының филиалы (University of California, Los Angeles - UCLA Extension American Language Center)
Лос-Анджелес, Калифорния
(Los Angeles, CA)
www.uclaextension.edu
13
Сан-Диегодағы Калифорния университеті жанындағы Ағылшын тілін оқу жөніндегі институттар (University of California, San Diego - English Language Institute)
Сан-Диего, Калифорния
(San Diego, CA)
www.extension.ucsd.edu
14
Пенсильвания университеті жанындағы Ағылшын тілін оқу бағдарламалары (University of Pennsylvania - English Language Programs)
Филадельфия, Пенсильвания (Philadelphia, PA)
www.upenn.edu
15
Оңтүстік Калифорния университеті жанындағы халықаралық академия (University of Southern California - International Academy)
Лос-Анджелес, Калифорния (University Park neighborhood in Los Angeles, CA)
www.usc.edu
16
Америка Құрама Штаттарындағы Стаффорд Хаус халықаралық тіл мектебі (Stafford House International, United States of America (USA)
Сан-Диего (San Diego),
Сан-Франциско (San Francisco),
Бостон (Boston)
Чикаго (Chicago)
www.staffordhouse.com
17
Шет тілдерін оқу жөніндегі халықаралық мектеп (Foreign Language School (FLS) International)
Лос-Анджелес (Los Angeles),
Филадельфия (Philadelphia),
Бостон (Boston),
Нью-Йорк (New York)
www.fls.net
Аустралия
18
Навитас ағылшын тілі мектебі (Navitas English)
Сидней (Sydney),
Брисбен (Brisbane),
Перт (Perth)
Дарвин (Darwin), Мельбурн (Melbourne)
www.navitasenglish.com
19
Сидней университеті жанындағы Ағылшын тілін оқу жөніндегі орталық (The University of Sydney - Center for English Teaching)
Сидней (Sydney)
www.sydney.edu.au
20
Мельбурн университеті жанындағы Навфорн Мельбурн тіл мектебі (The University of Melbourne - Hawthorn Melbourne)
Мельбурн (Melbourne)
www.hawthornenglish.com
21
Монаш университеті жанындағы Ағылшын тілін оқу мектебі (Monash University - Monash University English Language Centre (MUELC)
Мельбурн (Melbourne)
www.monash.edu.au
Аустрия Республикасы
22
Вена университеті жанындағы Тіл орталығы (University of Vienna - Sprachenzentrum der Universität Wien)
Вена (Vienna)
www.univie.ac.at
Италия Республикасы
23
Политехнико де Милано университеті жанындағы Тіл мектебі (Politechnico di Milano)
Милан (Milan), Комо (Como), Лекко (Lecco), Мантуя (Mantova), Кремона (Cremona), Пьяченца (Piacenza)
www.polimi.it
24
Боккони университеті жанындағы Тіл орталығы (University of Bocconi - The Language Center)
Милан (Milan)
www.unibocconi.eu
Германия Федеративтік Республикасы
25
Гете институты (Goethe-Institut)
ГҰттинген (Göttingen)
www.goethe.de
26
Карл Дисбург орталығы (Carl Duisburg Centren)
Берлин (Berlin), Кельн (Köln), Мюнхен (München)
www.cdc.de
27
"Сөйле және жаз" тіл мектебі(SPEAK+ write)
Марбург (Marburg)
www.speak-marburg.de
28
Миттвайда университеті жанындағы Неміс тілі курстары (Hochschule Mittweida – German Language Courses)
Миттвайда (Mittweida)
www.hs-mittweida.de/en/webs/studienkolleg/german-language-courses.html
Қытай Халық Республикасы
29
Пекин университеті жанындағы Қытай тілін оқу жөніндегі халықаралық колледж (Peking University - International College for Chinese Language Studies)
Пекин (Beijing)
www.pku.edu.cn
30
Гонконг политехникалық университеті жанындағы Қытай тілі орталығы (The Hong Kong Polytechnic University - Chinese Language Centre)
Хун Ком, Каулун (Hung Hom, Kowloon)
www.cbs.polyu.edu.hk/clc.html
31
Цинхуа университеті жанындағы Қытай тілін оқу жөніндегі бағдарламалар (Tsinghua University - Chinese Language Program)
Пекин (Beijing)
www.tsinghua.edu.cn
32
Гонконг қытай университеті жанындағы Қытай тілі орталығы (The Chinese University of Hong Kong – Chinese Languge Centre)
Шатинь, НТ (Shatin, NT)
www.cuhk.edu.hk
33
Шанхай Джиа Тонг университеті жанындағы Қытай тілін оқу жөніндегі халықаралық орталық (Shanghai Jiao Tong University - International Chinese Education Center, School of Humanities)
Шанхай (Shanghai)
www.sie.sjtu.edu.cn/EN/Default.aspx
Канада
34
Британдық Колумбия университеті жанындағы Ағылшын тілі институты (The University of British Columbia - English Language Institute)
Ванкувер, Келоуна (Vancouver, Kelowna)
www.ubc.ca
35
Торонто университеті жанындағы Ағылшын тілі бағдарламалары (University of Toronto - English Language Program)
Торонто (Toronto)
www.utoronto.ca
36
Канада халықаралық тіл академиясы (International Language Academy of Canada (ILAC)
Торонто, Ванкувер (Toronto, Vancouver)
www.ilac.com
37
Альберта университеті жанындағы Ағылшын тілі бағдарламалары (University of Alberta - English Language Program)
Эдмонтон (Edmonton)
www.ualberta.ca
Нидерланд Корольдігі
38
Амстердам университеті жанындағы Тілдік орталық (University of Amsterdam - Academic Language Centre)
Амстердам (Amsterdam)
www.uva.nl/en/education/master-s/studying-at-the-uva/uva-facilities/learning-languages/learning-languages.html
39
Лейден университеті жанындағы Тілдік орталық (Leiden University - Academic Language Centre)
Лэйден (Leiden)
www.hum.leiden.edu/languagecentre/
Норвегия Корольдігі
40
Норвегия жаратылыстану және техникалық ғылымдар университеті жанындағы Тілдік мектеп (NTNU - Trondheim Norwegian University of Science and Technology)
Тронхейм (Trondheim)
www.ntnu.no
Корея Республикасы
41
Корея университеті жанындағы Корей тілі және мәдениеті орталығы (Korea University - Korean Language and Culture Center)
Сеул (Seoul)
www.klcc.korea.ac.kr/school/korea.koreaIntro.action?strIntroMode=001
42
Сеул ұлттық университеті жанындағы Корей тілі және мәдениеті бағдарламалары (Seoul National University - Korean Language and Culture Program)
Сеул (Seoul)

www.en.snu.ac.kr/admission/adm0701_1.jsp
Французская Республика
43
Французский Альянс (Alliance Française)
Париж (Paris)
www.alliancefr.org
44
Языковая школа Онз в Тулузе (Langue Onze Toulouse)
Тулуза (Toulouse)
www.langueonze.com
45
Языковая школа Лингва Azur
Ницца (Nice)
www.azurlingua.com
46
Международный центр изучения языков (Centre international d'études de langues (CIEL de Strasbourg)
Страсбург (Strasbourg)
www.ciel-strasbourg.org
47
Международный департамент изучения французского языка (Département de l'enseignement du français à l'international (DEFI) - CentreUniversitaire de FLE/Université Lille 3)
Лилль (Lille)
www.univ-lille3.fr/defi
48
Французский Альянс в Бордо-Аквитании (Alliance Française Bordeaux Aquitaine)
Бордо (Bordeaux)
www.alliance-bordeaux.org
49
Центр по изучению языков и средств массовой коммуникации (Centre d'approches vivantes des langues et des medias (CAVILAM)
Виши (Vichy)
www.cavilam.com
50
Центр прикладной лингвистики Безансона при Университете Франш-Конте (Universite de Franche-Comte - Centre de linguistique appliquee de Besancon (CLA)
Безансон (Besancon)
www.cla.univ-fcomte.fr
51
Центр французских исследований при Университете Перпиньяна Виа Домитья (Universite de Perpignan Via Domitia (UPVD) - Center universitaire d'etudes francaises (CUEF)
Перпиньян (Perpignan)
www.univ-perp.fr/fr/presentation/cuef.html
52
Департамент по изучению французского как иностранного языка при Университете Лотарингии (Département de Française Langues Etrangèr (DéFLE-Lorraine) – Universite de Lorraine)
Лоррейн (Lorraine)
www.univ-lorraine.fr/content/fran%C3%A7ais-langue-etrang%C3%A8re-fle
Финляндская Республика
53
Языковой Центр при Университете Хельсинки (University of Helsinki - Language Centre)
Хельсинки (Helsinki)
www.helsinki.fi/university
Швейцарская Конфедерация
54
Языковой центр при Швейцарской высшей технической школе Цюриха (Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) Zurich - Swiss Federal Institute of Technology - Sprachzentrum der Universitat und der ETH Zurich)
Цюрих (Zurich)
www.ethz.ch
Япония
55
Международный центр при Киотском Университете (Kyoto University - The International Center)
Киото (Kyoto)
www.kyoto-u.ac.jp
56
Центр по изучению японского языка при Токийском Университете (The University of Tokyo - Center for Japanese Language Education)
БункҰ, Токио (Bunkyo, Tokyo)
www.u-tokyo.ac.jp
7. Международные партнеры АО "Центр международных программ" по оказанию образовательных услуг по организации обучения стипендиатов в рамках международной стипендии "Болашак".
1
Бритиш Консул (British Council)
www.britishcouncil.org
2
Американский совет по международному образованию (American Council for International Education)
www.americancouncils.org
3
Гете-Институт (Goethe Institut)
www.goethe.de
4
Французский Альянс (Alliance Francaise)
www.alliancefr.org
5
Информационный центр Немецкой службы академических обменов (Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) Information Centre)
www.daad.org
6
Кампус Франс (Campus France)
www.campusfrance.org
Примечание:
Стипендиаты, выбравшие Японию, Республику Корея, Китайскую Народную Республику, Республику Сингапур в качестве страны обучения, проходят языковую подготовку в языковых школах Великобритании.
Стипендиаты, выбравшие страну обучения, где английский язык не является официальным языком, в случае отсутствия соответствующих курсов английского языка, проходят языковую подготовку в языковых школах стран, где английский язык является официальным языком.

www.en.snu.ac.kr/admission/adm0701_1.jsp
Француз Республикасы
43
Француз альянсы (Alliance Française)
Париж (Paris)
www.alliancefr.org
44
Тулузадағы Онз тіл мектебі (Langue Onze Toulouse)
Тулуза (Toulouse)
www.langueonze.com
45
Лингва Azur тіл мектебі
Ницца (Nice)
www.azurlingua.com
46
Халықаралық тілдерді оқу орталығы (Centre international d'études de langues (CIEL de Strasbourg)
Страсбург (Strasbourg)
www.ciel-strasbourg.org
47
Француз тілін оқу жөніндегі халықаралық департамент (Département de l'enseignement du français à l'international (DEFI) - CentreUniversitaire de FLE/Université Lille 3)
Лилль (Lille)
www.univ-lille3.fr/defi
48
Бордо-Аквитаниядағы Француз альянсы (Alliance Française Bordeaux Aquitaine)
Бордо (Bordeaux)
www.alliance-bordeaux.org
49
Тілдерді оқу және бұқаралық ақпарат құралдары жөніндегі орталық (Centre d'approches vivantes des langues et des medias (CAVILAM)
Виши (Vichy)
www.cavilam.com
50
Франш-Конте университеті жанындағы Безансон қолданбалы лингвистика орталығы (Universite de Franche-Comte - Centre de linguistique appliquee de Besancon (CLA)
Безансон (Besancon)
www.cla.univ-fcomte.fr
51
Перпиньян Виа Домитья университеті жанындағы Француз зерттеулер орталығы (Universite de Perpignan Via Domitia (UPVD) - Center universitaire d'etudes francaises (CUEF)
Перпиньян (Perpignan)
www.univ-perp.fr/fr/presentation/cuef.html
52
Лотарингии университеті жанындағы Француз тілін шет тілі ретінде оқу жөніндегі департамент (Département de Française Langues Etrangèr (DéFLE-Lorraine) – Universite de Lorraine)
Лоррейн (Lorraine)
www.univ-lorraine.fr/content/fran%C3%A7ais-langue-etrang%C3%A8re-fle
Финляндия Республикасы
53
Хельсинки университеті жанындағы Тілдік орталық (University of Helsinki - Language Centre)
Хельсинки (Helsinki)
www.helsinki.fi/university
Швейцария Конфедерациясы
54
Цюрихтегі Швейцария жоғары техникалық мектебі жанындағы Тілдік орталық (Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) Zurich - Swiss Federal Institute of Technology - Sprachzentrum der Universitat und der ETH Zurich)
Цюрих (Zurich)
www.ethz.ch
Жапония
55
Киото университеті жанындағы Халықаралық орталық (Kyoto University - The International Center)
Киото (Kyoto)
www.kyoto-u.ac.jp
56
Токио университеті жанындағы Жапон тілін оқу жөніндегі орталық (The University of Tokyo - Center for Japanese Language Education)
БункҰ, Токио (Bunkyo, Tokyo)
www.u-tokyo.ac.jp
7. "Халықаралық бағдармалар орталығы" акционерлік қоғамының "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде стипендиаттардың оқуын ұйымдастыру бойынша білім беру қызметін көрсету жөніндегі халықаралық әріптестері.
1
Британдық Кеңес (British Council)
www.britishcouncil.org
2
Халықаралық білім жөніндегі Америкалық кеңес (American Council for International Education)
www.americancouncils.org
3
Гете институты (Goethe Institut)
www.goethe.de
4
Француз альянсы (Alliance Francaise)
www.alliancefr.org
5
Академиялық алмасудың германдық қызметінің Ақпараттық орталығы (Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) Information Centre)
www.daad.org
6
Кампус Франс (Campus France)
www.campusfrance.org
Ескерту:
Оқу елі ретінде Жапонияны, Корея Республикасын, Қытай Халық Республикасын, Сингапур Республикасын таңдаған стипендиаттар тілдік даярлықты Ұлыбританиядағы тілдік мектептерінде өтеді.
Ағылшын тілі ресми тілі болып табылмайтын елді оқу елі ретінде таңдаған стипендиаттар, ағылшын тілінің тиісті курстары болмаған жағдайда, тілдік дайындықты ағылшын тілі ресми тілі болып табылатын елдердегі тіл мектептерінде өтеді.