Об утверждении перечней лекарственных средств любых форм, в том числе используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий медицинского (ветеринарного) назначения и медицинской (ветеринарной) техники, сурдотифлотехники, лекарственных субстанций, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий медицинского (ветеринарного) назначения и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2018 года № 16840. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2019 года № ҚР ДСМ-92 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 07.06.2019 № ҚР ДСМ-92 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 33) и 34) статьи 394, подпунктами 10) и 11) статьи 399 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, а также материалов и комплектующих для их производства, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения и медицинской техники, зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники и не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, на основании заключения (разрешительного документа), выданного согласно приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 августа 2015 года № 668 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации Нормативных правовых актов под № 12096), лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники, сурдотифлотехники, включая протезно-ортопедические изделия, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

Өткізу бойынша айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын), медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, медициналық (ветеринарлық) техниканың, сурдотифлотехниканың, дәрілік субстанциялардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың оның ішінде ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын), медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдар мен медициналық (ветеринарлық) техниканың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 сәуірде № 16840 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № ҚР ДСМ-92 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.06.2019 № ҚР ДСМ-92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 394-бабының 33), 34) тармақшаларына, 399-бабының 10), 11) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушы заттардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринарлық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушы заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринарлық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес импорты қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде тіркелген кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың және денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 668 "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12096 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың, ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың, мүгедектерге берілетін арнайы қозғалыс құралдарының, сурдотифлотехниканың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
19 апреля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
4 апреля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
министра национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмеcін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е.Біртанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
ҚР Премьер-Министрінің орынбасары -
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
2018 жылғы 19 сәуірдегі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
Б. Сұлтанов
2018 жылғы 4 сәуірдегі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
2018 жылғы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
Р. Дәленов

23 апреля 2018 года
Приложение 1
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 124
Перечень лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, а также материалов и комплектующих для их производства; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Порядковый номер
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
Группа 02. Мясо и пищевые мясные субпродукты
1.
0206 10 100 0,0206 22 000 1,0206 29 100 0,0206 30 000 1,0206 30 000 3,0206 41 000 1,0206 49 000 1,0206 80 100 0,0206 90 100 0
пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 05. Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
2.

2018 жылғы 23 сәуірдегі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 124 бұйрығына
1 қосымша
Өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушы заттардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринарлық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушы заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринарлық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың тізбесі
Реттік нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды
Тауардың атауы
02-топ. Ет және тағамдық қосымша ет өнімдері
1.
0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,
0206 30 000 3,
0206 41 000 1,
0206 49 000 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0
ірі қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкінің, жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың фармацевтика өнімдерін шығару кезінде пайдаланылатын жаңадан сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған тағамдық қосымша өнімдер
05-топ. Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген жануарлардан алынған тағамдық өнiмдер
2.

0507 90 000 0
рога марала, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 11. Продукция мукомольно-крупяной промышленности; солод; крахмалы; инулин; пшеничная клейковина
3.
1108
крахмал пшеничный, кукурузный, картофельный, инулин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 12. Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно; лекарственные растения и растения для технических целей; солома и фураж
4.
1211
растения, их отдельные части (включая семена и плоды), свежие или сушеные, целые или измельченные, дробленые или молотые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 13. Шеллак природный неочищенный; камеди, смолы и прочие растительные соки и экстракты
5.
1302
соки и экстракты растительные, агар-агар, пектины, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 15. Жиры и масла животного или растительного происхождения и продукты их расщепления; готовые пищевые жиры; воски животного или растительного происхождения
6.
1504 20
рыбий жир, масло и их фракции, кроме жира из печени рыб, используемые при производстве фармацевтической продукции
7.
1505 00
жиропот, используемый при производстве фармацевтической продукции
8.
1515
растительные масла и их фракции, используемые при производстве фармацевтической продукции
9.
1520 00 000 0
глицерин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 17. Сахар и кондитерские изделия из сахара
10.
1702
прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии, используемые при производстве фармацевтической продукции
11.
1704 90 550 0
пастилки от боли в горле и таблетки от кашля, используемые для профилактики и лечения заболеваний
Группа 18. Какао и продукт из него
12.
1804 00 000 0
какао-масло, какао-жир, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 21. Разные пищевые продукты
13.
2106 90 980 3
смеси витаминов и минеральных веществ, предназначенные для сбалансированного дополнения к питанию, используемые для профилактики и лечения заболеваний
Группа 22. Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
14.
2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об. % или более, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 25. Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известь и цемент
15.
2501 00
хлорид натрия чистый, используемый при производстве фармацевтической продукции, лекарственные препараты и изделия медицинского назначения, содержащие морскую воду
16.

0507 90 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын маралдың мүйізі ғана
11-топ. Ұн тарту-жарма өнеркәсібінің өнімдері; мия; крахмалдар; инулин; бидай дән маңызы
3.
1108
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын бидай, жүгері, картоп крахмалы, инулин
12-топ. Майлы дақылдар мен тұқымдар; өзге жемістер, тұқымдар және дән; дәрілік өсімдіктер және тезникалық мақсаттағы өсімдіктер; сабан және жемшөп
4.
1211
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жас күйіндегі немесе кептірілген, бүтін немесе ұсақталған, жармаланған немесе ұнтақталған өсімдіктер ғана, олардың жекелеген бөліктері (тұқымы мен жемісін қоса алғанда)
13-топ. Табиғи тазаланбаған малшайыр; шайырлар, камедтер және өзге де өсiмдiк шырындары мен сығындылары
5.
1302
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік шырындары мен сығындылары, агар-агар, пектиндер ғана
15-топ. Жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған майлар және олардан ажыратылып алынған өнiмдер; дайын тағамдық майлар; жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған балауыздар
6.
1504 20
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын балық майы, май және олардың фракциясы, балық бауырынан алынатын майдан басқа
7.
1505 00
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шайыр
8.
1515
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік майлары және олардың фракциялары ғана
9.
1520 00 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын глицерин
17-топ. Қант және қанттан жасалған кондитерлік өнімдер
10.
1702
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты күйіндегі химиялық таза лактоза, мальтоза, глюкоза және фруктозаны қоса алғанда, басқа да сахаралар
11.
1704 90 550 0
аурулардың алдын алуға және емдеуге арналған тамақ аурулары пастилкалары және жөтел таблеткалар
18-топ. Какао және одан жасалған өнімдер
12.
1804 00 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын какао-майы, какао-тоң майы
21-топ. Әр түрлі тағамдық өнімдер
13.
2106 90 980 3
аурулардың алдын алуға және емдеуге арналған тағамға теңгеріммен қосуға арналған витаминдер мен минералдық заттардың қоспалары
22-топ. Алкогольды және алкогольсіз сусындар және сірке
14.
2207 10 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын, 80 айн. % немесе одан жоғары спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті
25-топ. Тұз; күкірт; топырақ пен тас; сылақ материалдары, әк және цемент
15.
2501
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын таза натрий хлориді, құрамында теңіз суы бар дәрілік препараттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар
16.

2520 10 000 0
гипс, ангидрит, используемые в стоматологии и при производстве протезно-ортопедических изделий
17.
2526 20 000 0
тальк дробленый или молотый, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 27. Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные
18.
2712 10 900 0
вазелин нефтяной прочий, используемый при производстве фармацевтической продукции
19.
2712 20
парафин с содержанием масел менее 0,75 мас. %, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 28. Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов
20.
группа 28
продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, и дистиллированная, кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты, используемая для медицинских и ветеренарных целей
Группа 29. Органические химические соединения
21.
группа 29
органические химические соединения, природные или синтезированные, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции; для применения в стерилизаторах
Группа 30. Фармацевтическая продукция
22.
группа 30
фармацевтическая продукция
Группа 31. Удобрения
23.
3102 10 100 0
мочевина, содержащая более 45 мас. % азота в пересчете на сухой безводный продукт, используемая при производстве фармацевтической продукции
Группа 32. Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь
24.
3203 00
красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
25.
3204
органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
26.

2520 10 000 0
стоматологияда және протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын керіш, ангидрит
17.
2526 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жармаланған немесе ұнтақталған тальк
27-топ. Минералдық отын, мұнай және олардың айдау өнімдері; битуминоздық заттар; минералдық балауыздар
18.
2712 10 900 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өзге мұнай вазелині
19.
2712 20
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын құрамында кемінде 0,75 мас. % май бар парафин
28-топ. Бейорганикалық химия өнімдері; бағалы металдар, жерде сирек кездесетін металдар, радиоактивті элементтер немесе изотоптардың бейорганикалық және органикалық қосылыстары
20.
28
бейорганикалық химия өнімдері; фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қымбат бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивті элементтердің немесе изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары және тазартылған, кондуктометрлік су, медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын осыған ұқсас таза су
29-топ. Органикалық химиялық қосылыстар
21.
29
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи немесе синтезделген органикалық химиялық қосылыстар; стерилизаторларда қолдануға арналған
30-топ. Фармацевтикалық өнім
22.
30
фармацевтикалық өнім
31-топ. Тыңайтқыштар
23.
3102 10 100 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын сусыз құрғақ өнімге есептегенде 45 мас. % астам азоттан тұратын зәрлік
32-топ. Иілік немесе бояғыш сығындылар; танниндер және олардың туындылары; бояғыш заттар, пигменттер және өзге де бояғыш заттар; бояулар және лактар; шпатлевкалар және өзге де мастиктер; полиграфиялық бояу, сия, тушь
24.
3203 00
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануар көмірінен басқа бояғыш сірінділерді қоса алғанда); фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетілген өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
25.
3204
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояғыш заттар; осы топқа 3-ескертуде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар; фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы оптикалық ақтағыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер
26.

3208
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
27.
3215
краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 33. Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические или туалетные средства
28.
3301
эфирные масла, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
29.
3305 10 000 0
шампуни, применяемые в медицинских и ветеринарных целях, зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве лекарственного средства
30.
3307
лекарственные препараты и изделия медицинского и ветеринарного назначения, содержащие смесь морской и пресной воды, растворы для хранения контактных линз или глазных протезов
Группа 34. Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и зубоврачебные составы на основе гипса
31.
3405
чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), используемые при производстве очковых линз
32.
3407 00 000 0
"зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
Группа 35. Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
33.
3502
альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина, используемые при производстве фармацевтической продукции
34.
3503 00
желатин и его производные, капсулы желатиновые твердые, используемые для медицинских и ветеринарных целей и при производстве фармацевтической продукции
35.
3505 10
декстрины, прочие модифицированные крахмалы, используемые при производстве фармацевтической продукции
36.

3208
синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде жасалған, диспергирленген немесе сусыз ортада ерітілген (эмальдар және политурларды қоса алғандағы) бояулар және лактар; осы топқа 4-ескертуде көрсетілген фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді таңбалау және шығару кезінде пайдаланылатын ерітінділер
27.
3215
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын полиграфиялық бояу, жазуға немесе сурет салуға арналған сия немесе тушь және өзге де қоюландырылған, немесе қоюландырылмаған қатты немесе қатты емес, өзге де бояулар
33-топ. Эфир майлары және резиноидтер; парфюмерные, косметикалық немесе туалеттік заттар
28.
3301
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын эфир майлары
29.
3305 10 000 0
Қазақстан Республикасында дәрілік заттар ретінде тіркелген, медициналық және ветеринарлық мақсатта қолданылатын сусабындар;
30.
3307
құрамында теңіз және еріген сулар қоспасы бар дәрілік препараттар мен медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдар көру линзаларын немесе көз протездерін сақтауға арналған ерітінділер;
34-топ. Сабын, беттік белсенді органикалық заттар, жуғыш заттар, майлағыш заттар, жасанды және дайын балауыз, тазартатын және жылтырататын құрамдар, шамдар және ұқсас өнімдер, жабыстыру үшін пасталар, пластилин, "тісемдік балауыз" және тiс-дәрiгерлiк мақсаттағы гипс негiзiндегi құрамдар
31.
3405
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын 3404 тауар позициясының балауыздан басқа тазалау пасталары және ұнтақтары және ұқсас құралдар (соның ішінде қағаз, мақта, киіз немесе биязы киіз, мата емес материалдар, сол құралдар сіңдірілген борпақ пластмасса немесе борпақ резина)
32.
3407 00 000
тек "тіс дәрілік балауыз" немесе тіс қалыбын алуға арналған құрамдар, тіс дәрігерлік мақсатқа арналған керіш (кальцилеген керіш немесе кальций сульфаты) негізінде дайындалған өзге де құрамдар
35-топ. Белокты заттар; модификацияланған крахмалдар; желімдер; ферменттер
33.
3502
альбуминдер (соның ішінде құрғақ затқа есептегенде іркіт ақуызының салмағы 80% артық екі немесе одан да көп іркіт ақуызының тұнбасын қоса алғанда), альбуминаттар және фармацевтикалық өнімін өндіру кезінде пайдаланатын басқа да альбумин туындылары
34.
3503 00
медициналық және ветеринарлық мақсатта және фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын желімтек және оның туындылары; желімтікті қатты капсулалар
35.
3505 10
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын декстриндер, өзге түрлендірілген крахмалдар
36.

3506
клей, клей плавильный на основе каучука и прочие готовые адгезивы, используемые при производстве медицинской и ветеринарной продукции
37.
3507
ферменты, ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 37. Фото-и кинотовары
38.
3701
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые для медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
39.
3702 10 000 0
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, для медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
40.
3707
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде для медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
Группа 38. Прочие химические продукты
41.
3802 10 000 0
уголь активированный, используемый в медицинских и ветеринарных целях
42.
3807 00 100 0
деготь древесный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
43.
3821 00 000 0
среды культуральные, готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных, используемые в медицинских и ветеринарных целях
44.
3822 00 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, сертифицированные эталонные материалы, используемые в медицинских и ветеринарных целях
45.
3824 99 610 0,3824 99 620 0,3824 99 640 0
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии
Группа 39. Пластмассы и изделия из них
46.
группа 39
пластмассы и изделия из них, используемые в медицинских, стоматологических или ветеринарных целях, а также для производства лекарственных средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения и медицинской (ветеринарной) техники
Группа 40. Каучук, резина и изделия из них
47.
4001 10 000 0
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
48.
4001 22 000 0
каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR) используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
49.

3506
медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланатын желім каучук негізінде жасалған балқытылған желім және өзге де дайын адгезивтер;
37.
3507
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын басқа жерде аталмаған ферменттер, ферменттік препараттар
37-топ. Фото- және кинотауарлар
38.
3701
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған жайпақ рентгендік фотопластинкалар мен фото үлдірлер
39.
3702 10 000 0
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған орамдағы рентгендік фотоүлдірлер
40.
3707
фотохимикаттар (лактар, желімдер, адгезивтер және ұқсас құралдардан басқа); фотографиялық мақсаттарда пайдаланылатын араластырылмаған өнімдер, өлшенген дозада немесе медициналық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсаттарда пайдалануға дайын күйдегі бөлшектік саудаға арнап қапталып ұсынылғандар
38-топ. Басқа да химиялық өнімдер
41.
3802 10 000 0
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын активтендірілген көмір
42.
3807 00 100 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланатын ағаштың қара майы
43.
3821 00 000 0
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланатын микроорганизмдер (вирустар және соған ұқсастарды қоса) немесе өсімдік, адам немесе жануарлар жасушаларының өмір сүру қызметін өсіруге немесе қолдауға арналған дайын дақылды орталар
44.
3822 00 000 0
3202 немесе 3006-тауар позициясындағы тауарлардан басқа, ұлтанды диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, ұлтанды немесе ұлтансыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер; медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланатын сертификатталған этолон материалдары
45.
3824 99 610 0,
3824 99 620 0,
3824 99 640 0
фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер және құрамдар
39-топ. Пластмассалар және олардың өнімдері
46.
39
медициналық, ветеринарлық стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсатта, сондай-ақ дәрілік заттарды, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың және медициналық (ветеринариялық) техниканы шығару үшін пайдаланатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
40-топ. Каучук, резеңке және олардың өнімдері
47.
4001 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған каучук латексі
48.
4001 22 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринариялық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық мамандандырылған (ТSNR) каучук
49.

4005 10 000 0
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом, или диоксидом кремния, эластомер, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
50.
4006 90 000 0
прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины — прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
51.
4008
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили, фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве протезно-ортопедических изделий
52.
4010
ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины, используемые в фармацевтической, медицинской и ветеринарной промышленности
53.
4014
изделия гигиенические или фармацевтические извулканизированной резины, кроме твердой резины или без них: пробки из вулканизированной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции, резиновые грелки, спринцовки, кислородные подушки, глазные пипетки, аспираторы для носа, молокоотсосы, детские зубные кольца, кружка Эсмарха, жгут кровоостанавливающий, бинт Мартенса, используемые в медицинских и ветеринарных целях, различные типы сосок и аналогичные изделия для детей, контрацептивы из вулканизированной резины
54.
4015 11 000 0,4015 19 000 0,4015 90 000 0
одежда и ее принадлежности, перчатки медицинские: хирургические и смотровые, стерильные и нестерильные из вулканизированной резины, пояса и повязки из неопрена для медицинских и ветеринарных целей
55.
4016
изделия из вулканизированной резины, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции
Группа 41. Необработанные шкуры (кроме натурального меха) и выделанная кожа
56.
4104
кожа из шкур крупного рогатого скота или животных семейства лошадиных без волосяного покрова, используемая при производстве протезно-ортопедических изделий
Группа 48. Бумага и картон; изделия из бумажной массы, бумаги или картона
57.
4803 00
полотно из целлюлозных волокон в рулонах, используемое при производстве медицинской и ветеринарной продукции
58.
4804
крафт-бумага и крафт-картон немелованные в рулонах или листах, используемые в фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
59.

4005 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын техникалық көміртегімен немесе кремний диоксидімен, эластометрмен толтырылған резеңке қоспасы
50.
4006 90 000 0
басқа нысандар (мысалы, темірлер, құбырлар және бейінді түрлер) және үрленбеген резина бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар) - фармацевтикалық, медициналық және ветеринариялық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын басқалары
51.
4008
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланатын қатты резеңкеден басқа, пластиналар, қаңылтырлар, жолақтар немесе таспалар, шыбықшалар және вулкандалған резеңкеден жасалған қалыптық профильдер
52.
4010
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнеркәсіпте пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған конвейерлі таспалар немесе жетекті ремендер немесе бельтинг
53.
4014
қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден немесе оларсыз жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар; фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған тығындар; медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын резеңке жылытқыштар, бүріккіштер, оттекті жастықтар, көз пипеткалары, мұрынға арналған аспираторлар, сүтсорғыштар, балаларға арналған тіс дөңгелектері, Эсмарх ыдысы, қан тоқтатқыш жгут, Мартенс бинті және т.б., емізіктердің бірнеше түрлері және балаларға арналған ұқсас бұйымдар; вулканизацияланған резеңкеден жасалған контрацептивтер;
54.
4015 11 000 0,
4015 19 000 0
4015 90 000 0
медициналық және ветеринарлық мақсаттарға арналған киімдер және оның керек- жарақтары, вулканизациялған резеңкеден жасалған хирургиялық және қарауға арналған, зарарсыздандырылған және зарарсыздандырылмаған медициналық қолғаптар, неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
55.
4016
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған бұйымдар
41-топ. Өңделмеген терілер (табиғи жүннен басқа) және иленген тері
56.
4104
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланылатын ірі қара малдың немесе жылқы тұқымдас малдың немесе терісінен жасалған жүнсіз тықыр былғары
48-топ. Қағаз және картон; қағаз массасы, қағаз немесе картон өнімдері
57.
4803 00
медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланатын орамдағы целлюлоза талшығынан жасалған кенеп;
58.
4804
4802 немесе 4803 тауар позициясында көрсетілгеннен өзге, фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық мақсаттарда қолданылатын ағартылмаған крафт-қағаз және крафт-картон орамада немесе парақталған
59.

4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, используемые в медицинских, фармацевтических и ветеринарных целях, а также для производства фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
60.
4818 90 100 0
изделия, применяемые в хирургических, медицинских и ветеринарных целях, не расфасованные для розничной продажи
61.
4819 10 000 0
картонки, ящики и коробки из гофрированной бумаги или картона, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
62.
4821
ярлыки и этикетки, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
63.
4823 90
бумага в рулонах, используемая при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 52. Хлопок
64.
5208,
5208 11 100 0,5208 21 100 0
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас. % или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м для изготовления бинтов, перевязочных материалов и медицинской и ветеринарной марли
Группа 56. Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
65.
5603
нетканый материал из химических нитей, используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
66.
5604
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 61. Предметы одежды и принадлежности к одежде, трикотажные машинного или ручного вязания
67.
6108,
6108 21 000 0
трусы для медицинского применения из хлопчатобумажной пряжи
68.
6115 10 100 1,
6115 10 100 2,
6115 10 100 9
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для страдающих варикозным расширением вен
Группа 62. Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
69.
6204
предметы одежды, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
70.
6210
предметы одежды, изготовленные из материалов товарных позиций 5603, применяемые для медицинской и фармацевтической деятельности
71.
6211
предметы одежды прочие, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
72.
6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные для медицинских целей
73.

4811
4803, 1809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа медициналық, фармацевтикалық, ветеринарлық мақсатта, сондай-ақ фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару үшін пайдаланатын беті боялған немесе әшекейленген немесе орамада не кез келген тікбұрышты (соның ішінде квадратты) парақтарда басылған қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды мақта және қапталған, сіңдірілген, ламинирленген целлюлозды талшықтан жасалатын кенеп
60.
4818 90 100 0
бөлшек саудада сату үшін оралмаған хирургиялық және медициналық және ветеринарлық мақсатта қолданылатын бұйымдар
61.
4819 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын гофраланған қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған жәшіктер мен қораптар
62.
4821
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын жазба белгілері мен затбелгілер
63.
4823 90
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы қағаз
52-топ. Мақта
64.
5208 11 100 0
5208 21 100 0
бинттер, таңу материалдары мен медициналық және ветеринарлық дәке дайындауға арналған бетінің тығыздығы кемінде 200 г/м2 аспайтын құрамында 85 % мас. немесе одан көп мақта талшықтарынан тұратын мақта маталар
56-топ. Мақта, киіз немесе фетр және беймата материалдар, арнайы иірілген жіп; жіңішке арқандар, жіптер, арқандар және арқансымдар және олардың өнімдері
65.
5603
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған матадан жасалмаған материал
66.
5604
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, матамен қапталған резеңке жіп және бау; 5404 немесе 5405 тауар позициясымен бірдей, сіңдірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмасса қабы бар жалпақ мата жіптер
61-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтары
67.
6108 21 000 0
медициналық қолдануға арналған трусилер
68.
6115 10 100 9,
6115 10 100 1,
6115 10 100 2
көктамырдың кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған синтетикалық жіптен тоқылған шұлықтар, колготкалар, гольфтер
62-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтарынан басқа
69.
6204
фармацевтикалық және медициналық мақсатта пайдаланылатын киімдер
70.
6210
медициналық және фармацевтикалық қызметте пайдаланылатын, 5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясындағы материалдардан жасалған киімдер
71.
6211
фармацевтикалық және медициналық мақсатта пайдаланылатын өзге киімдер
72.
6212
медициналық мақсаттарға арналған төстартқыштар, белдіктер, корсеттер, таңғыштар және ұқсас бұйымдар, және олардың машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бөліктері
73.

6217
принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежности к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
Группа 63. Прочие готовые текстильные изделия; наборы; одежда и текстильные изделия, бывшие в употреблении; тряпье
74.
6302
белье постельное, столовое, туалетное и кухонное, используемое в фармацевтической и медицинской деятельности
75.
6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия из текстильного материала, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, а также в медицине и ветеринарии, такие как жгут кровоостанавливающий, маски медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки медицинского назначения, фиксаторы медицинские для шейного отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские для фиксации конечностей в хирургии
Группа 65. Головные уборы и их части
76.
6504 00 000 0
шляпы и прочие головные уборы, плетенные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
77.
6505 00
шляпы и прочие головные уборы трикотажного машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки; сетки для волос из любого материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
Группа 66. Зонты, солнцезащитные зонты, трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и их части
78.
6602 00 000 0
трости, специально предназначенные для инвалидов и людей, имеющих увечья
Группа 68. Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов
79.
6804
камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резки, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей, используемые при производстве очковых линз
80.
6805
природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основах, используемые при производстве очковых линз
Группа 69. Керамические изделия
81.

6217
дайын киімдерге тиістілер өзгелер; киім бөліктері немесе 6212 тауар позициясына кіретіндерден басқа фармацевтикалық және медициналық қызметке пайдаланылатын киімге тиістілер;
63-топ. Басқа да дайын текстиль бұйымдары; жиынтықтар; бұрын қолданылған киім және текстиль бұйымдары; ескі маталар
74.
6302
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын төсекке, асханаға, дәретханаға және ас үйге арналған жайма
75.
6307
киімнің пішілген үлгісін қоса алғанда өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнім шығару кезінде, сондай-ақ медицинада және ветеринарияда пайдаланылатын қан тоқтатқыш бау, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар
65-топ. Бас киімдер және олардың бөліктері
76.
6504 00 000 0
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын шляпалар және тоқылған немесе астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ кез-келген матаның жолақтарынан біріктірілген басқа да бас киімдер
77.
6505 00
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын шляпалар және машинамен тоқылған немесе қолдан тоқылған немесе шілтердің, фетрдың немесе астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ басқа да тоқыма материалдарының бүтін бөлігінен (тек жолақтан емес) әзірленген бас киім; астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ кез-келген матадан дайындалған шашқа арналған тор
66-топ. Қолшатырлар, күннен қорғайтын қолшатырлар, тіреуіштер, тіреуіш-орындықтар, сыпталған ағаштар, атқа мінуге арналған қамшылар және олардың бөліктері
78.
6602 00 000 0
мүгедектер мен зақымдары бар адамдарға арналған арнайы таяқтар
68-топ. Тас, гипс, цемент, асбест, слюдалар немесе ұқсас материалдардан жасалатын бұйымдар
79.
6804
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын, қайрағыш тастар, тегістегіш дөңгелектер және тегістеуге, қайрауға жылтыратуға, келтіруге немесе кесуге арналған тірек конструкциясы жоқ ұқсас бұйымдар, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар және олардың агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден жасалған немесе жиынтығында басқа да материалдардың бөлшектері бар немесе осы бөлшектер жоқ керамикадан жасалған тастар
80.
6805
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын табиғи немесе жасанды түйіршікті ұнтақ немесе қағаз, мата, қатырма қағаз немесе өзге негізінде жасалған дән
69-топ. Керамикалық бұйымдар
81.

6909
изделия керамические для лабораторных, химических целей, используемые в медицине и ветеринарии
Группа 70. Стекло и изделия их него
82.
7001 00 910 0
оптическое стекло, применяемое при изготовлении и производстве фармацевтической и медицинской продукции
83.
7005 10 800 0
рентгеновское стекло для защиты от рентгеновского излучения
84.
7010 10 000 0
ампулы стеклянные, применяемые при производстве фармацевтической продукции
85.
7010 20 000 0
пробки, крышки и прочие аналогичные изделия из стекла, используемые при производстве фармацевтической продукции
86.
7010 90 710 0,7010 90 790 0
бутыли, флаконы, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости, используемые при производстве фармацевтической продукции
87.
7015
стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол, применяемые при изготовлении и производстве фармацевтической и медицинской продукции
88.
7017
посуда стеклянная для лабораторных фармацевтических целей
Группа 73. Изделия из черных металлов
89.
7311 00
емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов, используемые в медицинской технике, изделиях медицинского назначения, а также производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
90.
7319 90 900 0
прочие иглы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
91.
7326 90 980 7
стерилизационные коробки и аналогичные изделия, используемые в медицинских и ветеринарных целях
Группа 74. Медь и изделия из нее
92.
группа 74
трубы, трубки и фитинги для труб из рафинированной меди, используемые в медицине для обеспечения лечебными газами, используемые в медицинских целях и (или) при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 76. Алюминий и изделия из него
93.
7604
прутки и профили алюминиевые, используемые при производстве медицинской и ветеринарной техники, изделий медицинского назначения и оборудования систем лечебного газоснабжения
94.
7607
фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм, используемая при производстве лекарственных средств для упаковки в блистер
95.
7612,
7612 10 000 0
емкости, деформируемые трубчатые из алюминия (тубы), используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
96.
7612,

6909
Медицина және ветеринарияда пайдаланылатын зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
70-топ. Шыны және оның бұйымдары
82.
7001 00 910 0
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді жасау және шығару кезінде қолданылатын оптикалық шыны
83.
7005 10 800 0
рентген сәулелерінен қорғауға арналған рентген әйнегі
84.
7010 10 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шыныдан жасалған ампулалар
85.
7010 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдалынатын тығындар, қақпақтар және басқа ұқсас бұйымдар
86.
7010 90 710 0,
7010 90 790 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын бөтелкелер, сауыттар, банкалар, ампулалар және басқа шыны ыдыстар
87.
7015
көруді түзететін немесе түзетпейтін көзілдіріктерге арналған майысқан, тереңдетіп иілген шынылар немесе осыған ұқсас өңделмеген оптикалық шынылар; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді дайындау және шығару кезінде қолданылатын тұтас шынылық сфералар және олардың көрсетілген шыныларды дайындауға арналған сегменттері
88.
7017
зертханалық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған шыны ыдыстар
73-топ. Қара металдардан жасалған бұйымдар
89.
7311 00
медициналық техникада, медициналық мақсаттағы бұйымдарда, сондай-ақ фармацевтикалық, медициналық және ветеринариялық өнімдерді шығаруда пайдаланылатын қара металдан жасалған сығылған немесе сұйытылған газға арналған ыдыс және емдік газбен қамту жүйесінің жабдығы
90.
7319 90 900 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығаруда пайдаланатын басқа да инелер
91.
7326 90 980 7
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын зарарсыздандыру қораптары және ұқсас бұйымдар
74-топ. Мыс және одан жасалған бұйымдар
92.
74
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, медицинада емдік газдармен қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын тазартылған мыстан жасалған құбырлар, түтіктер және құбырларға арналған фитингтер
76-топ. Алюминий және одан жасалған бұйымдар
93.
7604
медициналық және ветеринарлық техниканы, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және емдік газбен қамту жүйесі жабдықтарын шығару кезінде пайдаланылатын шыбықтары мен алюминий профильдер
94.
7607
дәрілік заттарды шығару кезінде блистерге қаптамалау үшін қалыңдығы (негізін қоспағанда) 0,2 мм артық емес алюминий фольга (негізсіз немесе қағаз, қатырма қағаз, пластмасса немесе өзге де ұқсас материал негізінде)
95.
7612 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған деформацияға ұшырайтын түтікті ыдыстар (тубалар)
96.

7612 90 200 0
прочие алюминиевые емкости, используемые для производства фармацевтической продукции в аэрозольных упаковках
97.
7613 00 000 0
емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 78. Свинец и изделия из него
98.
7804
листы, полосы или ленты и фольга свинцовые, используемые в медицине для защиты от ионизирующих излучений
Группа 80. Олово и изделия из него
99.
8001 20 000 0
сплавы оловянные для блокирования линз
Группа 82. Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки из недрагоценных металлов; их части из недрагоценных металлов
100.
8207
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 83. Прочие изделия из недрагоценных металлов
101.
8309 90
закупорочные крышки из алюминия, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 84. Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
102.
8405 10 000 9
газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них, (генераторы кислорода для медицины), используемые в медицинских целях и (или) фармацевтической и медицинской промышленности
103.
8413
насосы жидкостные с расходомерами или без них, используемые при производстве фармацевтической продукции
104.
8414
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров и прочие, используемые в медицинских и ветеринарных целях и (или) фармацевтической, медицинской и ветеринарной промышленности
105.
8415 81 001 0,8415 90 000 9
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях в производстве фармацевтической и медицинской и ветеринарной продукции; их части
106.
8418
холодильное и морозильное оборудование, его части, за исключением бытового, используемое в медицинских и ветеринарных целях, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической продукции

7612 90 200 0
фармацевтикалық өнімді шығару үшін пайдаланылатын аэрозольді орамдардағы алюминийден жасалған басқа ыдыстар
97.
7613 00 000 0
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, сығылған газдарға арналған алюминий ыдыстар
78-топ. Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
98.
7804
ионды сәуледен қорғау үшін медицинада пайдаланылатын қорғасын парақтар, кесінділер немесе таспалар мен фольгалар
80-топ. Қалайы және одан жасалған бұйымдар
99.
8001 20 000 0
линзаларды оқшаулауға арналған оңай балқитын металл (Вуд қоспасы);
82-топ. Бағалы емес металдардан жасалған аспаптар, тетіктер, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар; олардың бағалы емес металдардан жасалған бөлшектері
100.
8207
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын металды сымдауға немесе бөлуге арналған фильерлерді қоса алғанда қол құралдарына арналған механикалық жетегімен немесе онсыз немесе станоктарға арналған (мысалы нығыздау, қалыптау, кесу, шабу, бұранданы кесу, бұрғылау, қайрау, тарту, жоңғылау, токарлық өңдеу немесе бұрау) ауысымдық жұмыс құралдары
83-топ. Бағалы емес металдардан жасалған басқа да бұйымдар
101.
8309 90
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын жасалған тығындағыш қақпақтар;
84-топ. Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар және механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
102.
8405 10 000 9
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз газ генераторлары немесе сулы газ генераторлары; тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз ацетилендік газ генераторлары және осыған ұқсас газ генераторлары (медицинаға арналған оттегі генераторлары)
103.
8413
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шығыс өлшеуіштер бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары
104.
8414
медициналық және ветеринарлық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнеркәсіпте пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғыштар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіші немесе рецикуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткіші бар шкафтар
105.
8415 81 001 0,
8415 90 000 9
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде арнайы өндіріс үй-жайларында микроклиматты сақтауға арналған температураның және ылғалдың автоматтық реттегіші бар өндірістік кондиционерлер; олардың бөліктері
106.
8418
тұрмыстықты қоспағанда фармацевтикалық өнімді шығару кезінде медициналық және ветеринарлық мақсатта, пайдаланатын тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтар; оның бөліктері

107.
8419
машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жарка, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной; части оборудования
108.
8421
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для медицинских и ветеринарных целей, а также используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, и их части
109.
8422
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков, используемое при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, и их части
110.
8423
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах (машины для контроля веса упаковок на конвейере, чеквейер); оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров с максимальной массой взвешивания не более 30 кг, используемые при производстве фармацевтической продукции
111.
8428 20 800 9
пневматические подъемники и конвейеры, используемые в производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
112.
8438
отливочные и таблетирующие машины, машины для нанесения оболочки, предназначенные для производства фармацевтической продукции
113.
8442
машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры или тографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные), используемые в организациях здравоохранения, чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции; их части

107.
8419
жылыту, қайнату, қуыру, дистилдеу, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, буын кетіру, желдету немесе салқындату сияқты температураны өзгерту үдерісінде материалдарды өңдеу үшін электрмен немесе электрсіз қыздыратын (пешті, камераны және 8514 тауар позициясының басқа да жабдықтарын қоспағанда) өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар; фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өніміндерді шығару кезінде пайдаланатын инерциясы жоқ су жылытқыштар немесе жылу су аккумуляторлары электрсіз, өзге де; медицина өнеркәсібіне арналған жабдықтардың бөлшектері
108.
8421
медициналық және ветеринарлық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын цетрифугалар, соның ішінде орталықтандырылған кептіргіштер; сұйықтықтар мен газдарды сүзуге және тазартуға арналған құрылғылар мен қондырғылар, олардың бөлшектері
109.
8422
Фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шөлмектер және өзге де ыдыстарды жууға және кептіруге арналған қондырғылар; шөлмектер, банкаларды тығындауға, толтыруға, қораптарды, қаптарды және өзге де ыдыстарды жабуға, бекітуге немесе оларды белгілеуге арналған құралдар; шөлмектер, банкалар, тубалар және ұқсас ыдыстарды қақпақтар немесе тығындармен герметикалық тығындауға арналған құралдар; қаптамалауға немесе орауға (соның ішінде қаптама материалының термоорнығуы бар тауарды қаптаушы құрал) арналған құралдар және басқалары; сусындарды газдауға арналған құралдар
110.
8423
конвейерлердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар (конвейерде, чеквейерде қаптама салмағын бақылауға арналған машиналар); фармацевтика өнімін шығару кезінде пайдаланылатын өлшеу салмағының ең жоғары салмағы 30 кг-ден аспайтын алдын ала оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
111.
8428 20 800 9
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын пневматикалық көтермелер және конвейерлер
112.
8438
фармацевтикалық өнімді шығаруға арналған құюға және таблетка жасауға арналған машиналар, қабығын жасауға арналған машиналар
113.
8442
пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа түрлерін дайындауға немесе әзірлеуге арналған (8456-8465 тауар позициясындағы станоктардан басқа) машиналар, аппаратуралар, жабдықтар; пластиналар, цилиндрлер немесе басқа да баспа түрлері; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөлігін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын пластиналар, цилиндрлер және баспа мақсаты үшін дайындалған литографиялық тастар (мысалы үшкірленген, тегістелген немесе жылтыратылған); олардың бөліктері

114.
8443
машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции; их части
115.
8444 00
машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов, используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции; их части
116.
8459
станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, при производстве фармацевтической и медицинской продукции
117.
8462
станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше: используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции
118.
8464
станки для обработки оптического стекла, используемые при производстве изделий медицинского назначения
119.
8466
части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8459, 8462, 8464, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов, используемые для обработки оптического стекла при производстве изделий медицинского назначения
120.
8467 11 900 0,8467 21 910 0,8467 29 510 0
инструменты ручные с электрическим двигателем, прочие, используемые при производстве протезно-ортопедических изделий
121.
8467,
8467 89 000 0
ручные электрические инструменты для фрезерования, используемые при изготовлении очковых линз
122.
8471,
8471 49 000 0
машины вычислительные прочие, поставляемые в виде систем, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции

114.
8443
пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да баспа түрлері арқылы баспа үшін пайдаланатын баспа машиналары; басқа да біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме аппараттары және факсимил апараттары; олардың бөлігі және фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын олардың бөліктері және құралдары; олардың бөліктері
115.
8444
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын химиялық тоқыма маталарын тартуға, созуға, тоқуға немесе кесуге арналған машиналар; олардың бөлшектері
116.
8459
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөліктерін шығару кезінде 8458 тауар позициясындағы (көп салалы токарь станогын қоса отырып) токарь станогынан басқа металды жою арқылы сыртқы немесе ішкі ойманы бұрғылауға, тегістеуге, фрезерлеуге кесуге арналған металл кесуші (жүйелік құрудың агрегаттық станоктарды қоса алғанда) станоктар
117.
8462
материалдарды көлемді мөртабандармен, соғумен және мөрлеумен өңдеуге арналған (қысымдарды қоса алғанда) станоктар; иілмелі, (қысымдарды қоса алғанда) шеті иілмелі, дұрыс, кесілген, ұрылған немесе бөлінген металдарды өңдеуге арналған станоктар; фармацевтикалық және медициналық өнімдерін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын жоғарыда аталмаған металдарды немесе металлдардың карбидтерін өңдеуге арналған қысымдар
118.
8464
медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын оптикалық әйнектерді өңдеуге арналған станоктар
119.
8466
ерекше немесе құралдар мен бөлшектерді өзі ашылатын бұранда кескіш ұштарды, ұзын ұштарды және станокқа басқа да арнайы құралдарға арналған құралдарды қоса алғанда негізінен 8459, 8462, 8464 тауар позицияларының жабдықтары үшін бағытталған бөліктері мен бөлшектері; медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде оптикалық шыны өңдеу үшін пайдаланатын қол құралдарының барлық түрлеріне арналған жұмыс құралдарын бекітуге арналған құралдар
120.
8467 11 900 0,
8467 21 910 0,
8467 29 510 0
протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын электрлі қозғалтқышы бар қолмен басқарылатын құрал-саймандар, басқалары
121.
8467 89 000 0
көзілдірік линзаларын дайындау кезінде пайдаланылатын фрезерлеуге арналған қолмен басқарылатын электрлі құрал-саймандар
122.
8471 49 000 0
фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын жүйе түрінде әкелінетін өзге есептеуіш машиналар

123.
8474,
8474 20 000,8474 39 000 1,8474 80 101 0,8474 80 901 0,8474 90
оборудование для измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания минеральных продуктов в порошкообразном состоянии (грануляторы); оборудование для агломерации, формовки или отливки, используемое при производстве фармацевтической продукции, и их части
124.
8477
оборудование для обработки резины или пластмасс или производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное, используемое при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
125.
8479 89 970 8
машины и механические устройства, поименованные, используемые при производстве изделий медицинского (ветеринарного) назначения
126.
8480 71 000 0
формы для литья резины или пластмасс, используемые при производстве изделий медицинского (ветеринарного) назначения
127.
8481
краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для лечебных трубопроводов, котлов, резервуаров или аналогичных емкостей включая редукционные и терморегулируемые клапаны, используемые в медицинском оборудовании, медицинской технике, изделиях медицинского назначения и системах лечебного газоснабжения
Группа 85. Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
128.
8509
молокоотсосы портативные бытовые электрические со встроенным электродвигателем
129.
8514
печи и камеры лабораторные электрические, используемые в медицинских и ветеринарных целях
130.
8516
электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные, предназначенные для использования в медицине и ветеринарии
131.
8517 62 000 9
аппаратура для системы проводной связи или цифровых проводных систем, используемая для медицинских и ветеринарных целей
132.
8525 80 300 0
устройства для цифровой регистрации низкояркостных изображений, используемые для медицинских и ветеринарных целей
133.
8528 59 900 9
мониторы, используемые для медицинских и ветеринарных целей
134.
8537
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517, используемые для медицинских и ветеринарных целей; их части

123.
8474 20 000
8474 39 000 1,
8474 80 101 0,
8474 80 901 0,
8474 90
ұнтақ тәрізді күйдегі минералды өнімдерді ұсатуға, ұнтақтауға, араластыруға арналған жабдық (грануляторлар); фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын агломерациялауға, пішіндеуге немесе құюға арналған жабдықтар және олардың бөлшектері
124.
8477
резеңкені немесе пластмассаны шығаруға арналған немесе фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын аталған топқа аталмаған осы материалдардан өнімді шығаруға арналған жабдықтар
125.
8479 89 970 8
медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде атаумен пайдаланатын машиналар және механикалық жабдықтар
126.
8480 71 000 0
Медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын резеңкені немесе пластмассаны құюға арналған қалып
127.
8481
крандар, клапандар, винтельдер және емдік құбыржолдарына, қазандықтарға, резервуарларға медициналық жабдықта, медициналық техникада, медициналық мақсаттағы бұйымдарда және емдік газбен қамтамасыз ету жүйелерінде пайдаланатын редукциялық және термореттеуші клапандарды қоса алғанда ұқсас ыдыстарға арналған ұқсас арматура
85-топ. Электрлік машиналар және құрылғылар, олардың бөліктері; дыбыс жазатын және дыбысты жаңғыртатын аппаратура, теледидарлық бейне мен дыбысты жазатын және жаңғырту үшін аппаратура, олардың бөліктері және құрылғылары
128.
8509
кіріктірмелі электр қозғалтқышы бар портативті тұрмыстық электр сүт сорғыштар
129.
8514
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланатын зертханалық электр пештері және камералар
130.
8516
медицинада және ветеринарияда пайдалануға арналған электрлі инерциясы жоқ немесе аккумуляциялайтын электрлі су жылытқыштар, батырылатын электрлі жылытқыштар
131.
8517 62 000 9
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланатын өткізгіш байланыс жүйесіне арналған немесе цифрлық өткізу жүйесіне арналған аппаратура
132.
8525 80 300 0
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланатын жарықтығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құралдар
133.
8528 59 900 9
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын мониторлар
134.
8537
пульттер, панелдер, консолдар, үстелдер, бөлгіш қалқандар және электрлік аппаратураларға арналған негіздер, электрлік тоқты басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позицияларының екі немесе одан да көп құрылғыларымен жабдықталғандар, оның ішінде өздерін қосатын құралдар немесе 90 топтың құрылғылары және басқарудың цифрлық аппаратары, медициналық және ветеринарлық мақсаттар үшін пайдаланылатын 8517 тауарлық позицияның коммутациялық құралдардан басқасы; олардың бөліктері

135.
8538
части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиций 8537, используем для медицинских и ветеринарных целей; их части
136.
8539 49 000 0
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения, применяемые в медицине и ветеринарии
Группа 87. Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности
137.
8705 90 800 5
моторные транспортные средства новые, используемые для медицинских и ветеринарных целей (передвижные медицинские и ветеринарные комплексы)
138.
8707 90 900 9
кузов-фургоны для передвижных медицинских и ветеринарных комплексов
139.
8713
коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные или не оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения
140.
8714 20 000 0
части и принадлежности колясок для людей, не способных передвигаться
Группа 90. Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности
141.
9001 30 000 0
линзы контактные, используемые в медицинских целях
142.
9001 40 410 0, из 9001 40 490 0
линзы для очков из стекла, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные
143.
9001 50 410 0,9001 50 490 0
линзы для очков из прочих материалов, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные
144.
9002
линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы из любого материала, используемые в медицине, изделиях медицинского назначения
145.
9003(кроме 9003 19 000 1)
оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме солнцезащитных), или аналогичных оптических приборов, и их части
146.
9004 (кроме 9004 10)
очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и аналогичные оптические приборы, корректирующие зрение
147.
9006 30 000 0
фотокамеры, специально предназначенные для медицинского, ветеринарного или хирургического обследования внутренних органов
148.
9006 91
устройства регистрации изображения, их части и принадлежности, используемые для медицинских и ветеринарных целей
149.
9010
аппаратура и прочее оборудование для фотолабораторий, негатоскопы, проявочные машины, используемые в медицинских целях
150.
9011
микроскопы оптические сложные, используемые в медицинских и ветеринарных целях
151.
9016 00

135.
8538
ерекше немесе медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатындарға бағыталғандардың бөлігінде көбіне 8535, 8536 немесе 8537 тауар позицияларының аппаратуралары үшін; олардың бөліктері
136.
8539 49 000 0
медицинада және ветеринарияда қолданылатын ультракүлгін және инфрақызыл сәулелену шамдары
87-топ. Теміржол немесе трамвайлық қозғалмалы құрамнан басқа, жер үсті көлік құралдары, және олардың бөліктері және құрылғылары
137.
8705 90 800 5
медициналық және ветеринарлық мақсаттар үшін пайдаланылатын жаңа моторлық көлікті заттар (жылжымалы медициналық және ветеринарлық кешендер)
138.
8707 90 900 9
жылжымалы медициналық және ветеринарлық кешендерге арналған кузов-фургондар
139.
8713
қозғалтқышпен немесе қозғалуға арналған басқа да механикалық құрылғылармен жабдықталмаған қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалар;
140.
8714 20 000 0
қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың бөлшектері мен жабдықтары;
90-топ. Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшегіш, бақылаушы, прецизиялық, медициналық немесе хирургиялық құрылғылар және аппараттар; және олардың бөліктері мен құрылғылары
141.
9001 30 000 0
медициналық мақсатта қолданылатын контактілі линзалар;
142.
9001 40 410 0,
9001 40 490 0
екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды көзді түзететін шыныдан жасалған көзілдіктерге арналған линзалар
143.
9001 50 410 0,
9001 50 490 0
екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды көзді түзететін өзге де материалдан жасалған көзілдіктерге арналған линзалар
144.
9002
медициналық мақсаттарда, медициналық мақсаттағы бұйымдарда қолданылатын линзалар, призмалар, айналар және кез келген материалдан жасалған өзге де оптикалық бұйымдар
145.
9003
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) немесе осындай оптикалық аспаптарға арналған оправалар мен арматура және олардың бөліктері;
146.
9004
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) және көзді түзейтін осындай оптикалық аспаптар;
147.
9006 30 000 0
ішкі мүшелерді медициналық (ветеринарлық), немесе хирургиялық тексеруге арналған арнайы фотокамералар
148.
9006 91
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда, қолданылатын бейнелерді, олардың бөліктері мен құралдарын тіркеу құрылғылары
149.
9010
фотозертханаларға арналған өзге аппаратура және жабдық, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын басқа да негатоскоптар, айқындалған машиналар
150.
9011
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланылатын оптикалық күрделі микроскоптар;
151.
9016 00

весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них, их части и принадлежности, для медицинских и ветеринарных целей
152.
9018
приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения (кроме соляриев), в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав изделия медицинского и ветеринарного назначения и медицинской техники
153.
9019
устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
154.
9020 00 000 0
оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров для медицинских целей
155.
9021
приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности
156.
9022
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения, в том числе запасные части  и комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и изделий
157.
9024 80 190 0
машины и устройства для испытаний на твердость, прочность или другие механические свойства материалов (приборы для измерения твердости и прочности таблеток), используемые при производстве фармацевтической продукции
158.
9025
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры с записывающим устройством или без него для медицинских и ветеринарных целей и используемые при производстве фармацевтической продукции
159.
9026
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов, применяемых при производстве фармацевтической продукции и оборудования системы лечебного газоснабжения

медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланылатын әртүрлі таразылары бар немесе жоқ, сезімталдығы 0,05 г немесе одан жоғары таразылар, олардың бөлшектері мен жабдықтары
152.
9018
сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, басқа да электромедициналық аппаратура және көздің көруін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың құрамына кіретін қосымша бөліктер мен жинақтаушылар
153.
9019
механотерапияға арналған құрылғылар; уқалау аппараттары; қабілетін анықтау үшін психологиялық тестілерге арналған аппаратура; озон, оттегі және аэрозоль терапиясына қолдан тыныс алдыруға арналған аппараттар немесе басқа да терапиялық тыныс алу аппаратурасы
154.
9020 00 000 0
медициналық мақсаттар үшін басқа да тыныс алу жабдықтары және механикалық тетіктерсіз және ауыстыратын сүзгілерсіз қорғаныш маскаларынан басқа, газ маскалары
155.
9021
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, ортопедиялық аспаптар; сынықтарды емдеуге арналған, біздер мен басқа да аспаптар; қолдан жасалған дене бөліктері; органның ақауын немесе оның жұмыс істемеуін толықтыру үшін өзіне тағатын, алып жүретін немесе денеге импланттайтын есту аппараттары және басқа да аспаптар
156.
9022
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған рентгендік, альфа-, бета-немесе гамма-сәулеленуге пайдалануға негізделген аппаратура, рентгенографиялық немесе радиотерапиялық, рентгендік түтіктерді қоса алғанда және басқа да рентгендік сәулелену генераторлары, жоғары кернеудегі генераторлар, басқару қалқандар мен пульттері, экрандар, үстелдер, креслолар және тексеруге немесе емдеуге арналған соған ұқсас бұйымдар, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосымша бөліктері мен жинақтаушылар
157.
9024 80 190 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын қаттылығын, мықтылығын сынауға арналған машиналар мен құрылғылар немесе материалдардың басқа да механикалық қасиеттері (таблеткалардың қаттылығы мен мықтылығын өлшеуге арналған аспаптар)
158.
9025
медициналық және ветеринарлық мақсаттар үшін және фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын ареометрлер, термомерлер, барометрлер, гигрометрлер, жазатын құрылғылары бар немесе онсыз психрометрлер
159.
9026
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін қысымын немесе басқа да ауыспалы сипаттамасын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура және емдік газбен қамтамасыз ету жүйесінің жабдығы

160.
9027
приборы и аппаратура для химического анализа (например поляриметры, рефрактометры, спектрометры, гаэо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы; применяемые для медицинских и ветеринарных целей части и принадлежности к ним
161.
9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений, используемые в медицине и ветеринарии
162.
9031
измерительные или контрольные приборы, применяемые в медицине и ветеринарии или при производстве фармацевтической продукции
163.
9032 10
термостаты, применяемые в медицине и ветеринарии
164.
9033 000 00 0
части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемым в медицинских целях и (или) в фармацевтической, медицинской и ветеринарной промышленности
Группа 91. Часы всех видов и их части
165.
9106 90 000 0
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, применяемые в медицине и ветеринарии
Группа 94. Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции
166.
9402
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или ветеринарная (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла), части вышеупомянутых изделий
167.
9403
мебель прочая и ее части, применяемые в медицине и/или ветеринарии
168.
9405 10 210 1,9405 10 400 1,9405 10 500 1,9405 10 910 1,9405 10 980 1,9405 20 110 1,9405 20 400 1,9405 20 500 1,9405 20 910 1,9405 20 990 1,9405 40 100 1,9405 40 310 1,9405 40 350 1,9405 40 390 1,9405 40 910 1,9405 40 950 1,9405 40 990 1,9405 91 900 1,9405 92 000 1,9405 99 000 1
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в медицине и ветеринарии
169.
9406 00
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 96. Разные готовые изделия

160.
9027
химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ-немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектігін, кеңеюін, үстірт керілуін немесе соған ұқсастарды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); медициналық және ветеринарлық мақсаттар үшін қолданылатын микротомдар, оларға бөлшектер мен аспаптар
161.
9030 10 000 0
медицинада және ветеринарияда қолданылатын ионды сәулені табу немесе өлшеу үшін аспаптар мен аппаратуралар
162.
9031
медицинада және ветеринарияда немесе фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын өлшеу немесе бақылау құралдары
163.
9032 10
медицинада және ветеринарияда қолданылатын термостаттар
164.
9033 000 00 0
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика, медицина және ветеринария өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер және керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
91-топ. Барлық түрдегі сағаттар және олардың бөліктері
165.
9106 90 000 0
медицинада және ветеринарияда қолданылатын технологиялық үдерістер таймерлері, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секунд өлшегіштер, соған ұқсас құралдар
94-топ. Жиһаз; төсек орын жабдықтары, матрацтар, матрацтың негіздері, диван жастықтары және жиһаздардың осыған ұқсас ішіне салынатын керек-жарақтары; басқа жерде аталмаған шамдар және жарықтандырғыш жабдықтар; жарық көрсеткіштер; таблолар және осыған ұқсас бұйымдар; жинақталатын құрылыс конструкциялары
166.
9402
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық аспаптары бар аурухана төсектері, стоматологиялық креслолар), жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектері
167.
9403
медицинада және/немесе ветеринарияда қолданылатын өзге де жиhаз
168.
9405 10 210 1,
9405 10 400 1,
9405 10 500 1,
9405 10 910 1,
9405 10 980 1,
9405 20 110 1,
9405 20 400 1,
9405 20 500 1,
9405 20 910 1,
9405 20 990 1,
9405 40 100 1,
9405 40 310 1,
9405 40 350 1,
9405 40 390 1,
9405 40 910 1,
9405 40 950 1,
9405 40 990 1,
9405 91 900 1,
9405 92 000 1,
9405 99 000 1,
медицинада және ветеринарияда қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдықтар, жарығы белгілі бір жерге бағытталған шамдар және олардың бөлшектері
169.
9406 00
Фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығаруға арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын құрамалы құрылыс конструкциялары (таза үй-жай)
96-топ. Әртүрлі дайын бұйымдар

170.
9608 20 000 0
пластиковые маркеры с наконечниками из фетра и прочих пористых материалов, предназначенные для производства биомаркеров с растворами йода и бриллиантового зеленого
Приложение 2
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 124
Перечень лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения и медицинской техники, зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники и не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, на основании заключения (разрешительного документа), выданного согласно приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 августа 2015 года № 668 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №12096), лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники, сурдотифлотехники, включая протезно-ортопедические изделия, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Порядковый номер
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
Группа 02. Мясо и пищевые мясные субпродукты
1.
0206 10 100 0,0206 22 000 1,0206 29 100 0,0206 30 000 1,0206 30 000 3,0206 41 000 1,0206 49 000 1,0206 80 100 0,0206 90 100 0
пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 05. Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
2.

170.
9608 20 000 0
иод пен бриллиант көгінің ерітіндісі бар биомаркерлерді өндіруге арналған фетрден және басқа кеуекті материалдардан жасалған ұштары бар пластикті маркерлер
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 124 бұйрығына
2 қосымша
Импорты қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде тіркелген кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың және денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 668 "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №12096 тіркелді) бұйрығына сәйкес уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың, ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың, мүгедектерге берілетін арнайы қозғалыс құралдарының, сурдотифлотехниканың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесі
Реттік нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды
Тауардың атауы
02-топ. Ет және тағамдық қосымша ет өнімдері
1.
0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,
0206 30 000 3,
0206 41 000 1,
0206 49 000 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0
ірі қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкінің, жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың фармацевтика өнімдерін шығару кезінде пайдаланылатын жаңадан сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған тағамдық қосымша өнімдер
05-топ. Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген жануарлардан алынған тағамдық өнiмдер
2.

2520 10 000 0
гипс, ангидрит, используемые в стоматологии и при производстве протезно-ортопедических изделий
17.
2526 20 000 0
тальк дробленый или молотый, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 27. Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные
18.
2712 10 900 0
вазелин нефтяной прочий, используемый при производстве фармацевтической продукции
19.
2712 20
парафин с содержанием масел менее 0,75 мас. %, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 28. Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов
20.
группа 28
продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, и дистиллированная, кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты, используемая для медицинских и ветеринарных целей
Группа 29. Органические химические соединения
21.
группа 29
органические химические соединения, природные или синтезированные, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции; для применения в стерилизаторах
Группа 30. Фармацевтическая продукция
22.
группа 30
фармацевтическая продукция
Группа 31. Удобрения
23.
3102 10 100 0
мочевина, содержащая более 45 мас. % азота в пересчете на сухой безводный продукт, используемая при производстве фармацевтической продукции
Группа 32. Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь
24.
3203 00
красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, используемые при производстве фармацевтической и медицинской и ветеринарной продукции
25.
3204
органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава, используемые при производстве фармацевтической и медицинской и ветеринарной продукции
26.

2520 10 000 0
стоматологияда және протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын керіш, ангидрит
17.
2526 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жармаланған немесе ұнтақталған тальк
27-топ. Минералдық отын, мұнай және олардың айдау ған өнімдер; битуминоздық заттар; минералдық балауыздар
18.
2712 10 900 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өзге мұнай вазелині
19.
2712 20
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын құрамында кемінде 0,75 мас. % май бар парафин
28-топ. Бейорганикалық химия өнімдері; бағалы металдар, жерде сирек кездесетін металдар, радиоактивті элементтер немесе изотоптардың бейорганикалық және органикалық қосылыстары
20.
28
бейорганикалық химия өнімдері; фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қымбат бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивті элементтердің немесе изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары және тазартылған, кондуктометрлік су және медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын осыған ұқсас таза су.
29-топ. Органикалық химиялық қосылыстар
21.
29
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи немесе синтезделген органикалық химиялық қосылыстар; стерилизаторларда қолдануға арналған
30-топ. Фармацевтикалық өнім
22.
30
фармацевтикалық өнім
31-топ. Тыңайтқыштар
23.
3102 10 100 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын сусыз құрғақ өнімге есептегенде 45 мас. % астам азоттан тұратын несепнәр
32-топ. Иілік немесе бояғыш сығындылар; танниндер және олардың туындылары; бояғыш заттар, пигменттер және өзге де бояғыш заттар; бояулар және лактар; шпатлевкалар және өзге де мастиктер; полиграфиялық бояу, сия, тушь
24.
3203 00
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануар көмірінен басқа бояғыш сірінділерді қоса алғанда); фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетілген өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
25.
3204
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояғыш заттар; осы топқа 3-ескертуде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар; фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы оптикалық ақтағыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер
26.

3506
клей, клей плавильный на основе каучука и прочие готовые адгезивы, используемые при производстве медицинской и ветеринарной продукции
37.
3507
ферменты, ферментные препараты, в другом месте непоименованные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 37. Фото-и кинотовары
38.
3701
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных материалов, используемые для медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
39.
3702 10 000 0
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных материалов, для медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
40.
3707
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде для медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
Группа 38. Прочие химические продукты
41.
3802 10 000 0
уголь активированный, используемый в медицинских и ветеринарных целях
42.
3807 00 100 0
деготь древесный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
43.
3821 00 000 0
среды культуральные, готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных, используемые в медицинских и ветеринарных целях
44.
3822 00 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, сертифицированные эталонные материалы, используемые в медицинских и ветеринарных целях
45.
3824 99 610 0,3824 99 620 0,3824 99 640 0
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии
Группа 39. Пластмассы и изделия из них
46.
группа 39
пластмассы и изделия из них, используемые в медицинских, стоматологических или ветеринарных целях, а также для производства лекарственных средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения и медицинской (ветеринарной) техники
Группа 40. Каучук, резина и изделия из них
47.
4001 10 000 0
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
48.
4001 22 000 0
каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR), используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
49.

3506
медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланатын желатин каучук негізінде жасалған балқытылған желатин және өзге де дайын адгезивтер;
37.
3507
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын басқа жерде аталмаған ферменттер, ферменттік препараттар
37-топ. Фото- және кинотауарлар
38.
3701
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған жайпақ рентгендік фотопластинкалар мен фото үлдірлер
39.
3702 10 000 0
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған орамдағы рентгендік фотоүлдірлер
40.
3707
фотохимикаттар (лактар, желімдер, адгезивтер және ұқсас құралдардан басқа); фотографиялық мақсаттарда пайдаланылатын араластырылмаған өнімдер, өлшенген дозада немесе медициналық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсаттарда пайдалануға дайын күйдегі бөлшек саудаға арналған қапталып ұсынылғандар
38-топ. Басқа да химиялық өнімдер
41.
3802 10 000 0
медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланылатын активтендірілген көмір
42.
3807 00 100 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланатын ағаштың қара майы
43.
3821 00 000 0
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланатын микроорганизмдер (вирустар және соған ұқсастарды қоса) немесе өсімдік, адам немесе жануарлар жасушаларының өмір сүру қызметін өсіруге немесе қолдауға арналған дайын дақылды орталар
44.
3822 00 000 0
3002 немесе 3006-тауар позициясындағы тауарлардан басқа, ұлтанды диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, ұлтанды немесе ұлтансыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер; медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланатын сертификатталған эталон материалдары
45.
3824 99 610 0,
3824 99 620 0,
3824 99 640 0
Фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер және құрамдар
39-топ. Пластмассалар және олардың өнімдері
46.
39
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсатта, сондай-ақ дәрілік заттарды, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медициналық (ветеринарлық) техниканы шығару үшін пайдаланатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
40-топ. Каучук, резеңке және олардың өнімдері
47.
4001 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған каучук латексі
48.
4001 22 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық мамандандырылған (ТSNR) каучук
49.

4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные ламинированные сокращенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарных позиций 4803, используемые в медицинских, фармацевтических и ветеринарных целях, а также для производства фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
60.
4818 90 100 0
изделия, применяемые в хирургических, медицинских и ветеринарных целях, не расфасованные для розничной продажи
61.
4819 10 000 0
ящики и коробки из гофрированной бумаги или картона, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
62.
4821
ярлыки и этикетки, используемые при производстве фармацевтической, медицинской, ветеринарной продукции
63.
4823 90
бумага в рулонах, используемая при производстве фармацевтической, медицинской, ветеринарной продукции
Группа 52. Хлопок
64.
5208,
5208 11 100 05208 21 100 0
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас. % или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м для изготовления бинтов, перевязочных материалов, медицинской и ветеринарной марли
Группа 56. Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
65.
5603
нетканый материал из химических нитей, используемый при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
66.
5604
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции
Группа 61. Предметы одежды и принадлежности к одежде, трикотажные машинного или ручного вязания
67.
6108 21 000 0
трусы для медицинского применения из хлопчатобумажной пряжи
68.
6115 10 100 1,
6115 10 100 2
6115 10 100 9,
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для страдающих варикозным расширением вен
Группа 62. Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
69.
6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия, и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные для медицинских целей
Группа 63. Прочие готовые текстильные изделия; наборы; одежда и текстильные изделия, бывшие в употреблении; тряпье
70.
6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия из текстильного материала, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, а также в медицине и ветеринарии, такие как жгут кровоостанавливающий, маски медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки медицинскою назначения, фиксаторы медицинские для шейного отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские для фиксации конечностей в хирургии
Группа 66. Зонты, солнцезащитные зонты, трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и их части
71.

4811
4803, 4809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа медициналық, фармацевтикалық және ветеринарлық мақсатта, сондай-ақ медициналық, фармацевтикалық және ветеринарлық өнімді шығару үшін пайдаланатын беті боялған немесе әшекейленген немесе орамада не кез келген тікбұрышты (соның ішінде квадратты) парақтарда басылған қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды мақта және қапталған, сіңдірілген, ламинирленген целлюлозды талшықтан жасалатын кенеп
60.
4818 90 100 0
бөлшек саудада сату үшін өлшеп-салынбаған хирургиялық, медициналық және ветеринарлық мақсатта қолданылатын бұйымдар
61.
4819 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын гофраланған қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған жәшіктер мен қораптар
62.
4821
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын жазба белгілері мен затбелгілер
63.
4823 90
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы қағаз
52-топ. Мақта
64.
5208 11 100 0
5208 21 100 0
бинттер, таңу материалдары мен медициналық және ветеринарлық дәке дайындауға арналған бетінің тығыздығы кемінде 200 г/м2 аспайтын құрамында 85% мас. немесе одан көп мақта талшықтарынан тұратын мақта маталар
56-топ. Мақта, киіз немесе фетр және беймата материалдар, арнайы иірілген жіп; жіңішке арқандар, жіптер, арқандар және арқансымдар және олардың өнімдері
65.
5603
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған мата емес материал
66.
5604
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, матамен қапталған резеңке жіп және бау; 5404 немесе 5405 тауар позициясымен бірдей, сіңірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмасса қабы бар жалпақ мата жіптер
61-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтары
67.
6108 21 000 0
медициналық қолдануға арналған трусилер
68.
6115 10 100 9,
6115 10 100 1,
6115 10 100 2
венаның кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған синтетикалық жіптен тоқылған шұлықтар, колготкалар, гольфылер
62-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтарынан басқа
69.
6212
медициналық мақсаттарға арналған бюстьгалтерлер, белдіктер, корсеттер, таңғыштар және ұқсас бұйымдар, және олардың машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бөліктері
70
6307
киімнің пішілген үлгісін қоса алғанда өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнім шығару кезінде, сондай-ақмедицинада пайдаланылатын қан тоқтатқыш бау, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар
71.

8413
насосы жидкостные с расходомерами или без них, используемые при производстве фармацевтической продукции
97.
8414
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, фильтрами или без фильтров и прочие, используемые в медицинских и ветеринарных целях и (или) в фармацевтической, медицинской и ветеринарной промышленности
98.
8415 81 001 0,8415 90 000 9
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях в производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции; их части
99.
8418
холодильное и морозильное оборудование, его части, за исключением бытового, используемое в медицинских и ветеринарных целях, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической продукции
100.
8419
машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жарка, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции; части оборудования
101.
8421
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для медицинских целей, а также используемые при производстве фармацевтической, медицинской и ветеринарной продукции, и их части
102.
8422
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков, используемое при производстве фармацевтической, медицинской, фармацевтической и ветеринарной продукции, и их части

8413
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шығыс өлшеуіштер бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары
97.
8414
медициналық және ветеринарлық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнеркәсіпте пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғыштар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіші немесе рецикуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткіші бар шкафтар
78-топ. Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
98.
8415 81 001 0,
8415 90 000 9
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде арнайы өндіріс үй-жайларында микроклиматты сақтауға арналған температураның және ылғалдың автоматтық реттегіші бар өндірістік кондиционерлер; олардың бөліктері
80-топ. Қалайы және оның бұйымдары
99.
8418
тұрмыстықты қоспағанда фармацевтикалық шығару кезінде медициналық және ветеринарлық мақсатта пайдаланатын тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтар; оның бөліктері
82-топ. Бағалы емес металдардан жасалған аспаптар, тетіктер, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар; олардың бағалы емес металдардан жасалған бөлшектері
100.
8419
жылыту, қайнату, қуыру, дистилдеу, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, буын кетіру, желдету немесе салқындату сияқты температураны өзгерту үдерісінде материалдарды өңдеу үшін электрмен немесе электрсіз қыздыратын (пешті, камераны және 8514 тауар позициясының басқа да жабдықтарын қоспағанда) өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар; фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өніміндерді шығару кезінде пайдаланатын инерциясы жоқ су жылытқыштар немесе жылу су аккумуляторлары электрсіз, өзге де; медицина өнеркәсібіне арналған жабдықтардың бөлшектері
83-топ. Бағалы емес металдардан жасалған басқа да бұйымдар
101.
8421
медициналық және ветеринарлық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын цетрифугалар, соның ішінде орталықтандырылған кептіргіштер; сұйықтықтар мен газдарды сүзуге және тазартуға арналған құрылғылар мен қондырғылар, олардың бөлшектері
84-топ. Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар және механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
102.
8422
фармацевтикалық, медициналық және ветеринарлық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шөлмектер және өзге де ыдыстарды жууға және кептіруге арналған қондырғылар; шөлмектер, банкаларды тығындауға, толтыруға, қораптарды, қаптарды және өзге де ыдыстарды жабуға, бекітуге немесе оларды белгілеуге арналған құралдар; шөлмектер, банкалар, тубалар және ұқсас ыдыстарды қақпақтар немесе тығындармен герметикалық тығындауға арналған құралдар; қаптамалауға немесе орауға (соның ішінде қаптама материалының термоорнығуы бар тауарды қаптаушы құрал) арналған құралдар және басқалары; сусындарды газдауға арналған құралдар

137.
9003(кроме 9003 19 000 1)
оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме солнцезащитных) или аналогичных оптических приборов и их части
138.
9004 (кроме 9004 10)
очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и аналогичные оптические приборы, корректирующие зрение
139.
9006 30 000 0
фотокамеры, специально предназначенные для медицинского, ветеринарного или хирургического обследования внутренних органов
140.
9006 91
устройства регистрации изображения, их части и принадлежности, используемые для медицинских и ветеринарных целей
141.
9010
аппаратура и прочее оборудование для фотолабораторий, негатоскопы, проявочные машины, используемые в медицинских целях
142.
9011
микроскопы оптические сложные, используемые в медицинских и ветеринарных целях
143.
9016 00
весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них, их части и принадлежности, используемые в медицинских и ветеринарных целях
144.
9018
приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения (кроме соляриев), в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав изделия медицинского и ветеринарного назначения и медицинской техники
145.
9019
устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
146.
9020 00 000 0
оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров, для медицинских целей
147.
9021
приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности
148.
9022
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения, в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и изделий

137.
9003
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) немесе осындай оптикалық аспаптарға арналған оправалар мен арматура және олардың бөліктері
138.
9004
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) және көзді түзейтін осындай оптикалық аспаптар;
139.
9006 30 000 0
ішкі мүшелерді медициналық, ветеринарлық немесе хирургиялық тексеруге арналған арнайы фотокамералар
140.
9006 91
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда, қолданылатын бейнелерді, олардың бөліктері мен құралдарын тіркеу құрылғылары
90-топ. Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшегіш, бақылаушы, прецизиялық, медициналық немесе хирургиялық құрылғылар және аппараттар; және олардың бөліктері мен құрылғылары
141.
9010
фотозертханаларға арналған өзге аппаратура және жабдық, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын басқа да негатоскоптар, айқындалған машиналар
142.
9011
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланылатын оптикалық күрделі микроскоптар
143.
9016 00
медициналық және ветеринарлық мақсаттарда пайдаланылатын әртүрлі таразылары бар немесе жоқ, сезімталдығы 0,05 г немесе одан жоғары таразылар, олардың бөлшектері мен жабдықтары
144.
9018
сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, басқа да электромедициналық аппаратура және көздің көруін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың құрамына кіретін қосымша бөліктер мен жинақтаушылар
145.
9019
механотерапияға арналған құрылғылар; уқалау аппараттары; қабілетін анықтау үшін психологиялық тестілерге арналған аппаратура; озон, оттегі және аэрозоль терапиясына қолдан тыныс алдыруға арналған аппараттар немесе басқа да терапиялық тыныс алу аппаратурасы
146.
9020 00 000 0
медициналық мақсаттар үшін басқа да тыныс алу жабдықтары және механикалық тетіктерсіз және ауыстыратын сүзгілерсіз қорғаныш маскаларынан басқа, газ маскалары
147.
9021
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, ортопедиялық аспаптар; сынықтарды емдеуге арналған, біздер мен басқа да аспаптар; қолдан жасалған дене бөліктері; органның ақауын немесе оның жұмыс істемеуін толықтыру үшін тағылатын, алып жүретін немесе денеге импланттайтын есту аппараттары және басқа да аспаптар
148.
9022
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналған рентгендік, альфа-, бета-немесе гамма-сәулеленуге пайдалануға негізделген аппаратура, рентгенографиялық немесе радиотерапиялық, рентгендік түтіктерді қоса алғанда және басқа да рентгендік сәулелену генераторлары, жоғары кернеудегі генераторлар, басқару қалқандар мен пульттері, экрандар, үстелдер, креслолар және тексеруге немесе емдеуге арналған соған ұқсас бұйымдар, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосымша бөліктері мен жинақтаушылар

149.
9024 80 190 0
машины и устройства для испытаний на твердость, прочность или другие механические свойства материалов (приборы для измерения твердости и прочности таблеток), используемые при производстве фармацевтической продукции
150.
9025
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры с записывающим устройством или без него для медицинских и ветеринарных целей и используемые при производстве фармацевтической продукции
151.
9026
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов, применяемых при производстве фармацевтической продукции и оборудования системы лечебного газоснабжения
152.
9027
приборы и аппаратура для химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы, применяемые для медицинских и ветеринарных целей, части и принадлежности к ним
153.
9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений, используемые в медицине и ветеринарии
154.
9031
измерительные или контрольные приборы, применяемые в медицине и ветеринарии или при производстве фармацевтической продукции
155.
9032 10
термостаты, применяемые в медицине и ветеринарии
156.
9033 000 00 0
части и принадлежности (в другом месте данной группы непоименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемым в медицинских целях и (или) в фармацевтической, медицинской и ветеринарной промышленности
Группа 91. Часы всех видов и их части
157.
9106 90 000 0
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, применяемые в медицине и ветеринарии
Группа 94. Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции
158.
9402
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или ветеринарная (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла), части вышеупомянутых изделий

149.
9024 80 190 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын қаттылығын, мықтылығын сынауға арналған машиналар мен құрылғылар немесе материалдардың басқа да механикалық қасиеттері (таблеткалардың қаттылығы мен мықтылығын өлшеуге арналған аспаптар)
150.
9025
медициналық және ветеринарлық мақсаттар үшін және фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын ареометрлер, термометрлер, барометрлер, гигрометрлер, жазатын құрылғылары бар немесе онсыз психрометрлер
151.
9026
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін қысымын немесе басқа да ауыспалы сипаттамасын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура және емдік газбен қамтамасыз ету жүйесінің жабдығы
152.
9027
химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ-немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектігін, кеңеюін, үстірт керілуін немесе соған ұқсастарды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); медициналық және ветеринарлық мақсаттар үшін қолданылатын микротомдар, оларға бөлшектер мен аспаптар
153.
9030 10 000 0
медицинада және ветеринарияда қолданылатын ионды сәулені табу немесе өлшеу үшін аспаптар мен аппаратура
154.
9031
медицинада және ветеринарияда немесе фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын өлшеу немесе бақылау құралдары
155.
9032 10
медицинада және ветеринарияда қолданылатын термостаттар
156.
9033 000 00 0
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика, медицина және ветеринарлық өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер және керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
157.
9106 90 000 0
медицинада және ветеринарияда қолданылатын технологиялық үдерістер таймерлері, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секунд өлшегіштер, соған ұқсас құрылғылар
158.
9402
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарап тексеруге арналған үстелдер, механикалық аспаптары бар аурухана төсектері, стоматологиялық креслолар), жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектері