О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2018 года № 449. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2018 года № 16846. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 07.04.2020 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11154, опубликованный 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Выдача из реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пени и поступившим платежам в государственный бюджет", утвержденном указанным приказом:
часть первую подпункта 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) на портал:
запрос в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, с указанием номера заключенного с ним договора о передаче государственного имущества в аренду (доверительное управление) и индивидуального идентификационного номера - для физического лица, бизнес-идентификационного номера - для юридического лица, удостоверенный ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz;";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
приложение 3 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 449 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 сәуірде № 16846 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 07.04.2020 № 362 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11154 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 18 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға Мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
9-тармақтың 2) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес олармен жасалған мемлекеттік мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы шарттың нөмірін және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі қосылған және тіркелген жағдайда, бір рет қолданылатын парольмен куәландырылған, жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірін, заңды тұлғалар үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет - ресурсында;";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі қосылған және тіркелген жағдайда, бір рет қолданылатын парольді пайдаланған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.";
көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Ибраимов К.У.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
"___" _________2018 года
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2018 года № 449
Приложение 3 к стандарту
государственной услуги
"Выдача из реестра
государственного имущества
справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества
по заключенным с ними
договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения
о начислениях по договору, пени
поступившим платежам в
государственный бюджет"
Форма
Критерии поиска организаций
Шаг 1. Заполнение данных:
1) БИН/ИИН нанимателя;
2) номер договора.
Шаг 2. Подписание ЭЦП или при помощи одноразового пароля:
1) подписание ЭЦП или ввод одноразового пароля.
Шаг 3. Результат запроса (выдача на экран):
1) БИН/ИИН нанимателя;
2) номер запроса;
3) тип услуги;
4) статус запроса.
В результате услугополучателю выдается справка, содержащая сведения по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), пене и поступившим платежам в государственный бюджет. При необходимости услугополучатель может скачать справку в формате PDF.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Ғ.У. Ыбырайымов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет - ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
______________ Д. Абаев
2018 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 9 сәуірдегі № 449
бұйрығына қосымша
"Мемлекеттік мүлікті жалға
алушылармен (сенімгерлік
басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша оларға
мемлекеттік мүлік тізілімінен
шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік
бюджетке түскен төлемдер
туралы мәліметтерді қамтитын
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Ұйымдарды іздеу өлшемдері
1-қадам. Деректерді толтыру:
1) жалдаушының БСН-і/ЖСН-і;
2) шарттың нөмірі.
2-қадам. ЭЦҚ-мен қол қою немесе бір рет қолданылатын парольдің көмегі арқылы:
1) ЭЦҚ-мен қол қою немесе бір рет қолданылатын парольді енгізу.
3-қадам. Сұрау салудың нәтижесі (экранға шығару):
1) жалдаушының БСН-і/ЖСН-і;
2) сұрау салу нөмірі;
3) қызметтің түрі;
4) сұрау салудың мәртебесі.
Нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушыға жасалған жалға алу (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беріледі. Қажет болған кезде көрсетілетін қызметті алушы анықтаманы PDF форматында көшіре алады.