О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 апреля 2018 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2018 года № 16873. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-205/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 32 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6173, опубликован 16 октября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 274-275 (26335-26336) следующие изменения и дополнения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
в Типовых штатах и штатных нормативах организаций здравоохранения, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Разделе 1:
в Главе 1:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Клинические отделения (палаты)";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Штатные нормативы приемного отделения";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Штатные нормативы операционного отделения";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Штатные нормативы отделений (групп) анестезиологии - реанимации";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Штатные нормативы отделения гемодиализа ("искусственная почка")";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Штатные нормативы отделения детоксикации";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Штатные нормативы отделения гипербарической оксигенации";
заголовок параграфа 7-1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7-1. Штатные нормативы отделения рентгенохирургических методов диагностики и лечения";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Штатные нормативы отделения (кабинета) трансфузиологии";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Штатные нормативы параклинических отделений"
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Штатные нормативы отделения лучевой диагностики";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Штатные нормативы отделения ультразвуковой диагностики";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Штатные нормативы лаборатории радиоизотопной диагностики";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Штатные нормативы клинико-диагностической лаборатории";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Штатные нормативы иммунологической и серологической лабораторий";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Штатные нормативы бактериологической лаборатории";
заголовок параграфа 16 изложить в следующей редакции:
"Параграф 16. Штатные нормативы цитологической лаборатории";
заголовок параграфа 17 изложить в следующей редакции:
"Параграф 17. Штатные нормативы отделения эндоскопии";
заголовок параграфа 18 изложить в следующей редакции:
"Параграф 18. Штатные нормативы отделения физиотерапии и лечебной физкультуры";
заголовок параграфа 19 изложить в следующей редакции:
"Параграф 19. Штатные нормативы персонала отделения (кабинета) функциональной диагностики";
заголовок параграфа 20 изложить в следующей редакции:
"Параграф 20. Штатные нормативы патологоанатомического отделения";
заголовок параграфа 21 изложить в следующей редакции:
"Параграф 21. Штатные нормативы аптеки организаций здравоохранения";
заголовок параграфа 22 изложить в следующей редакции:
"Параграф 22. Штатные нормативы отделений экстренной и плановой консультативной помощи (санитарной авиации)";
заголовок параграфа 23 изложить в следующей редакции:
"Параграф 23. Штатные нормативы организационно-методических отделов и кабинетов медицинской статистики";
заголовок параграфа 24 изложить в следующей редакции:
"Параграф 24. Кабинет медицинской статистики";
заголовок параграфа 25 изложить в следующей редакции:
"Параграф 25. Педагогический персонал медицинских организаций для детей";
заголовок параграфа 26 изложить в следующей редакции:
"Параграф 26. Прочие должности";
в Главе 5:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Общие нормативы";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Штатные нормативы дермато-венерологических диспансеров (отделений и кабинетов)";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Штатные нормативы онкологических диспансеров, больниц, отделений, кабинетов";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Штатные нормативы персонала онкологических кабинетов (диспансерных отделений) центральных районных больниц";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Штатные нормативы противотуберкулезных диспансеров, больниц":
пункт 262 исключить;
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Штатные нормативы психиатрических диспансеров, больниц, отделений и кабинетов";
пункт 277 изложить в следующей редакции:

"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 24 сәуірдегі № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 мамырда № 16873 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 қарашадағы № ҚР ДСМ-205/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 32-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6173 болып тіркелген, 2010 жылғы 16 қазандағы № 274-275 (26335-26336) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
қазақ тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы";
қазақ тіліндегі 1-тармаққа өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы бұйрыққа қоса берілген денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтері бекітілсін.";
Осы бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерінде:
қазақ тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді :
"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтері".
1-бөлімде:
1-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Клиникалық бөлімшелері (палаталар)";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Қабылдау бөлімшелерінің штат нормативтері";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Операция бөлімшесінің штат нормативтері";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Анестезиология-реанимация бөлімшелерінің (тобының) штат нормативтері";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Гемодиализ бөлімшесінің штат нормативтері ("жасанды бүйрек")";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Детоксикация бөлімшесінің штат нормативтері";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Гипербариялық оксигенация бөлімшесінің штат нормативтері";
7-1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-1-параграф. Диагностика мен емдеудің рентгенохирургиялық әдістері бөлімшесінің штат нормативтері";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Трансфузиология бөлімшесінің (кабинетінің) штат нормативтері";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Параклиникалық бөлімшелердің штат нормативтері";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Сәулелік диагностика бөлімшесінің штат нормативтері";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Ультрадыбыстық диагностикалық бөлімшесінің штат нормативтері";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Радиоизотопты диагностика зертханаларының штат нормативтері";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Клиникалық–диагностикалық зертхананың штат нормативтері";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Иммунологиялық және серологиялық зертханалардың штат нормативтері";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Бактериологиялық зертханалардың штат нормативтері";
16-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-параграф. Цитологиялық зертханалардың штат нормативтері";
17-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-параграф. Эндоскопия бөлімшесінің штат нормативтері";
18-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-параграф. Физиотерапия және емдік дене тәрбиесі бөлімшелерінің штат нормативтері";
19-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-параграф. Функциялық диагностика бөлімшесінің (кабинеттің)қызмет құрамының штат нормативтері";
20-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"20-параграф. Патологиялық-анатомиялық бөлімшенің штат нормативтері";
21-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-параграф. Денсаулық сақтау ұйымдары дәріханаларының штат нормативтері";
22-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"22-параграф. Шұғыл және жоспарлы консультациялық көмек көрсету (санитариялық авиацияның) бөлімшесінің штат нормативтері";
23-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"23-параграф. Ұйымдастыру-әдістемелік бөлімдер мен медициналық статистика кабинеттерінің штат нормативтері";
24-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"24-параграф. Медициналық статистика кабинеті";
25-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"25-параграф. Балаларға арналған медициналық ұйымдардың педагогикалық қызметкерлері";
26-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"26-параграф. Өзге лауазымдар";
5-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Жалпы нормативтер";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Дерматологиялық-венерологиялық (бөлімшелер мен кабинеттер) диспансерлердің штат нормативтері";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Онкологиялық диспансерлердің ауруханалардың, бөлімшелердің, кабинеттердің штат нормативтері";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Орталық аудандық ауруханалардың (диспансерлік бөлімшелердің) онкологиялық кабинеттерінің қызметкерлерінің штат нормативтері";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Туберкулезге қарсы диспансерлердің, ауруханалардың штат нормативтері";
262-тармақ алып тасталсын;
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Психиатрия диспансерлерінің, ауруханаларының,бөлімшелерінің және кабинеттерінің штат нормативтері";
277-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"277. Должности врачей для оказания всех видов психиатрической помощи (кроме наркологической) устанавливаются из расчета 1 должность участкового врача-психиатра на 50 тысяч человек населения для оказания амбулаторной психиатрической помощи населению сельских районов и жителям населенных пунктов, подчиненных администрации городов (административно не входящих в сельский район), но не менее 1 должности участкового врача-психиатра на район (с учетом этих должностей в диспансерных отделениях (кабинетах) городов районного подчинения).";
пункты 279, 280 и 283 исключить;
пункт 288 изложить в следующей редакции:
"288. Должности участковых медицинских сестер и врачебных кабинетов устанавливаются соответственно должностям участковых врачей-психиатров, за исключением медицинских сестер первичных центров психического здоровья.";
пункт 290 исключить;
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Штатные нормативы дневных стационаров психиатрических больниц";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Лечебно-производственные (трудовые) мастерские";
пункт 305 изложить в следующей редакции:
"305. Должность социального работника устанавливается из расчета 1 должность на каждое психоневрологическое отделение.";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Штатные нормативы амбулаторных судебно-психиатрических экспертных комиссий";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Штатные нормативы стационарных судебно-психиатрических экспертных комиссий";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Штатные нормативы отделения принудительного лечения";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Штатные нормативы наркологических диспансеров, больниц, центров медико-социальной реабилитации";
пункт 334 изложить в следующей редакции:
"334. Должности врачей для оказания всех видов наркологической помощи в сельской местности устанавливаются из расчета не менее 1 должности врача нарколога на каждый район.";
пункты 336 и 337 изложить в следующей редакции:
"336. Должность врача психотерапевта устанавливается из расчета 1 должность на 50 коек дневного стационара, но не менее одной должности на диспансер.
337. Должность медицинского психолога устанавливается из расчета 1 должность на 50 коек дневного стационара, но не менее одной должности на диспансер.";
пункт 347 изложить в следующей редакции:

"277. Психиатриялық көмектің барлық түрін (наркологиялықтан басқа) көрсету үшін дәрігерлердің лауазымдары ауылдық аудандардың халқына және қалалардың әкімшілігіне бағынатын елді мекендердің тұрғындарына (ауылдық аудан әкімшілігіне кірмейтін) амбулаториялық психиатриялық көмек көрсету үшін 50 мың халыққа 1 учаскелік психиатр дәрігер лауазымының есебінен белгіленеді, бірақ бір ауданға 1 учаскелік психиатр дәрігердің лауазымынан кем емес (аудандық бағыныстағы қалалардың диспансерлік бөлімшелеріндегі (кабинеттерде) осы лауазымдардың есебімен).";
279-тармақ алып тасталсын;
280-тармақ алып тасталсын;
283-тармақ алып тасталсын;
288-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"288. Учаскелік мейіргерлер мен дәрігерлік кабинеттердің лауазымдары, алғашқы психикалық денсаулық орталықтарының мейіргерлерін қоспағанда, учаскелік психиатр дәрігерлердің лауазымдарына сәйкес белгіленеді.";
290-тармақ алып тасталсын;
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Психиатриялық ауруханаларының күндізгі стационарларының штат нормативтері";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Емдік-өндірістік (еңбек) шеберханалары";
305-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"305. Әлеуметтік қызметкерлердің лауазымы әрбір психоневрологиялық бөлімшеге 1 лауазым есебінен белгіленеді.";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Амбулаториялық сот–психиатриялық сараптау комиссиясының штат нормативтері";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Стационарлық сот–психиатриялық сараптау комиссиясының штат нормативтері";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінің штат нормативтері";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Наркологиялық диспансерлерінің, ауруханалардың, медициналық-әлеуметтік оңалту орталықтарының штат нормативтері";
334-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"334. Наркологиялық көмектің барлық түрлерін көрсету үшін ауылдық елді-мекендерде нарколог дәрігерлердің лауазымдары әрбір ауданға кемінде 1 нарколог дәрігерлердің лауазымы есебінен белгіненеді.";
336-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"336. Психотерапевт дәрігердің лауазымы күндізгі стационардың 50 төсегіне 1 лауазым есебінен белгіленеді, бірақ бір диспансерге 1 лауазымнан кем болмауы тиіс.";
337-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"337. Медициналық психологтың лауазымы күндізгі стационардың 50 төсегіне 1 лауазым есебінен белгіленеді, бірақ бір диспансерге 1 лауазымнан кем болмауы тиіс.";
347-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"347. Должности фельдшеров (медицинских сестер) социальной помощи устанавливаются соответственно должностям врачей психиатров-наркологов участковых.";
пункт 349 изложить в следующей редакции:
"349. Должности медицинских сестер в диспансерном отделении устанавливаются из расчета:
1 должность на кабинет анонимного лечения;
1 должность медицинской сестры на кабинет антиалкогольной пропаганды и оказания профилактической медицинской помощи лицам, злоупотребляющим алкоголем и страдающим алкоголизмом;
1 должность на каждые 20 коек дневного стационара;
1 должность медицинской сестры психотерапевтического кабинета соответственно должностям врача психотерапевта.";
пункт 354 изложить в следующей редакции:
"354. Должности санитарок устанавливаются из расчета: 1 должность на кабинет экспертизы алкогольного опьянения и 0,5 должности на психотерапевтический кабинет.";
пункт 357 изложить в следующей редакции:
"357. Должность социального работника устанавливается из расчета 1 должность на каждое наркологическое отделение.";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Штатные нормативы персонала специализированных лечебно-профилактических учреждений (СЛПУ), отделений";
в Главе 6:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1.Штатные нормативы детских санаториев (кроме туберкулезных)";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Штатные нормативы детских противотуберкулезных санаториев";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Штатные нормативы реабилитационных центров для детей с органическим поражением нервной системы, нарушением психики и детей с ограниченными возможностями";
пункт 464 изложить в следующей редакции:
"464. Должности инструкторов по райттерапии (иппотерапии) устанавливаются из расчета 1 должность на 30 коек.";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Штатные нормативы санатория для взрослых";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Персонал аптек";
в Разделе 3:
в Главе 8:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Отделение комплектования доноров";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Единый донорский центр";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Типовые штаты выездной бригады";
в Главе 9:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Типовые штаты отделения заготовки крови и ее компонентов";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Типовые штаты отделения карантинизации,
выбраковки и временного хранения компонентов крови";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Типовые штаты отделения производства компонентов крови";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Типовые штаты группы выдачи продукции";
в Главе 10:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Штатные нормативы и типовые штаты отделения тестирования крови";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Штатные нормативы изоиммунологической лаборатории";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Отдел контроля качества";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Типовые штаты иммунологической лаборатории (группы) при заготовке иммунной плазмы и производстве иммуноглобулинов";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Типовые штаты лаборатории иммунологического HLA-типирования";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Типовые штаты лаборатории диагностики инфекций (СПИД, гепатиты, сифилис)";
в Главе 11:
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Штатные нормативы и типовые штаты отдела производства препаратов крови";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Штатные нормативы и типовые штаты отделения комплектования сырья и фракционирования плазмы";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Группа лиофилизации биопрепаратов";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Участок ультрафильтрации полупродуктов препаратов крови";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Группа стерильного розлива";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Группа обеспечения стерильными материалами";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Группа производственного контроля";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Отдел технического контроля";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Типовые штаты склада готовой продукции (при наличии производства препаратов крови)";
в приложении 13:
строку, порядковый номер 63, изложить в следующей редакции:
"
63
Врач общей практики (далее ВОП)

"347. Әлеуметтік көмек көрсететін жеке фельдшерлердің (мейіргерлердің) лауазымдары учаскелік психиатр-нарколог дәрігерлердің лауазымдарына сәйкес белгіленеді.";
349-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"349. Диспансерлік бөлімшедегі мейіргерлердің лауазымдары мынадай есеппен белгіленеді:
- анонимдік емдеу кабинетіне 1 лауазым;
- алкогольге қарсы насихаттауға және алкогольді шектен тыс пайдаланудан және алкоголизмнен зардап шегетін адамдарға профилактикалық медициналық көмек көрсетуге арналған кабинетке 1 лауазым;
- күндізгі стационардағы әрбір 20 төсекке 1 лауазым;
- тиісінше психотерапевт дәрігердің лауазымына психотерапиялық кабинеті мейіргерінің 1 лауазымы.";
354-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"354. Санитарлардың лауазымдары: алкогольден мас болуды сараптау кабинетіне 1 лауазым және психотерапиялық кабинетке 0,5 лауазымның есебінен белгіленеді.";
357-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"357. Әлеуметтік қызметкердің лауазымы әрбір наркологиялық бөлімшеге 1 лауазым есебінен белгіленеді.";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Мамандандырылған емдеу-профилактикалық мекемелер (МЕПМ), бөлімшелер персоналының штат нормативтері";
6-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Балалар санаторийлерінің (туберкулез санаторийлерінен басқа) штат нормативтері";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Туберкулезге қарсы балалар санаторийлерінің штат нормативтері";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Нерв жүйесі бұзылған шектеулі, психикасы бұзылған және мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған оңалту орталықтарының штат нормативтері";
464-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"464. Райттерапия (иппотерапия) жөніндегі нұсқаушылардың лауазымдары 30 төсекке 1 лауазым есебінен белгіленеді";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Ересектерге арналған санаторийдің штат нормативтері";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Дәріхана персоналы";
3-бөлімде:
8-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Донорлармен толықтыру бөлімшесі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Бірыңғай донор орталығы";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Көшпелі бригаданың үлгілік штаттары";
9-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Қанды дайындау және оны компоненттерге қайта өңдеу бөлімшесінің үлгілік штаттары";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Қан компоненттерін карантиндеу, іріктеу және уақытша сақтау бөлімінің үлгілік штаттары";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Қан компоненттерін өндіру бөлімшесінің үлгілік штаттары";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Өнімді беру тобының үлгілік штаттары";
10-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Қанды тестілеу бөлімшесінің үлгілік штаттары мен штат нормативтері";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Изоиммунологиялық зертхананың штат нормативтері";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Сапаны бақылау бөлімі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Иммунды плазманы дайындау және иммуноглобулинді жасау иммунологиялық зертхананың (топтың) үлгілік штаттары";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Иммунологиялық HLA-үлгілеу зертханасының үлгілік штаттары";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. ЖИТС, гепатиттер, мерез инфекцияларындиагностикалау зертханасының үлгілік штаттары";
11-тарауда:
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Қан препараттарын өндіру бөлімінің үлгілік штаттары менштат нормативтері";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Шикізатты толықтыру және плазманы фракциялау бөлімшесінің үлгілік штаттары мен штат нормативтері";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Биопрепараттарды лиофилизациялау тобы";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Қан препараттарының жартылай өнімдерін ультрафильтрлеу учаскесі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Зарарсыз құю тобы";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Зарарсыз материалдармен қамтамасыз ету бөлімі";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Өндірістік бақылау тобы";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Техникалық бақылау бөлімі";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Дайын өнім қоймасының үлгілік штаттары (қан препараттарын жасау өндірісі болғанда)";
13-қосымшада:
реттік нөмірі 63-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
63
Жалпы практика дәрігері (бұдан әрі - ЖПД)

1 должность на 1700 человек смешанного населения (взрослого и детского)
в пределах выделенных средств (по Бюджетной программе 067 100 трансферты ФСМС на оплату ГОБМП)
";
дополнить строкой, порядковый номер 66-1, следующего содержания:
"
66-1
Участковый педиатр
из расчета 1 должность на 500 детей до 6 лет
в пределах выделенных средств во вновь созданных педиатрических участках (по Бюджетной программе 067 100 трансферты ФСМС на оплату ГОБМП)
";
дополнить строками, порядковые номера 73-1, 73-2, примечанием следующего содержания:
"
73-1
Участковый врач-фтизиатр
из расчета 1 должность на 20 000 населения
73-2
Участковый врач-фтизиатр (детский врач)
из расчета 1 должность на 10 000 населения
Примечание:
штатные единицы должности участкового врача фтизиатра, участкового врача фтизиатра (детский врач), устанавливаются после проведения интеграции в организациях первичной медико-санитарной помощи в городах Алматы и Астана.
";
дополнить параграфом 4.5 следующего содержания:
"Параграф 4.5 Штаты первичного центра психического здоровья

аралас халық (ересектер мен балалар) үшін 1700 адамға 1 лауазым есебінен
Бөлінген қаражат шегінде (ТМККК төлеуге ӘМСҚ трансферттер 067 100 бюджеттік бағдарлама бойынша)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 66-1-жолмен толықтырылсын:
"
66-1
Учаскелік педиатр
6 жасқа дейінгі 500 балаға 1 лауызым есебінен
жаңадан ашылған педиатрлық учаскілерде бөлінген қаражаттың шегінде (ТМККК төлеуге ӘМСҚ трансферттер 067 100 бюджеттік бағдарлама бойынша)
".
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 73-1, 73-2-жолдармен және ескертпелермен толықтырылсын:
"
73-1
Учаскелік фтизиатр дәрігер
20 000 тұрғын үшін 1 лауазым есебінен
73-2
Учаскелік фтизиатр дәрігер (балалар дәрігері)
10 000 тұрғын үшін 1 лауазым есебінен
Ескертпе: учаскелік фтизиатр дәрігер, учаскелік фтизиатр дәрігер (балалар дәрігері) лауазымдарының штат бірліктері Астана және Алматы қалаларындағы медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарында интеграциялау жүргізілгеннен кейін белгіленеді.
";
мынадай мазмұндағы 4.5 параграфпен толықтырылсын:
"4.5 параграфы Алғашқы психикалық денсаулық орталығының штаттары

110-10
Санитарка
1 должность
Примечание:
штатные нормативы должностей первичного центра психического здоровья (далее - ПЦПЗ) устанавливаются из расчета 1 ПЦПЗ на 60000 прикрепленного населения.
".
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов

110-10
Санитар
1 лауазым
Ескертпе:
алғашқы психикалық денсаулық орталығы (бұдан әрі - АПДО) лауазымдарының штат нормативтері бекітілген 60000 (алпыс мың) халыққа 1 есебінен белгіленеді.
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімдік баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов