Об утверждении Правил представления недропользователями геологического отчета при проведении операций по разведке твердых полезных ископаемых
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 августа 2018 года № 564. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2018 года № 17372.
В соответствии с частью пятой пункта 3 статьи 195 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления недропользователями геологического отчета при проведении операций по разведке твердых полезных ископаемых.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 августа 2018 года № 564
Правила представления недропользователями геологического отчета при проведении операций по разведке твердых полезных ископаемых
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления недропользователями геологического отчета при проведении операций по разведке твердых полезных ископаемых разработаны в соответствии с частью пятой пункта 3 статьи 195 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" и определяют порядок представления недропользователями геологических отчетов.

Жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезіндегі геологиялық есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 9 тамыздағы № 564 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 қыркүйекте № 17372 болып тіркелді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 195-бабы 3-тармағының бесінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезіндегі геологиялық есепті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
9 тамыздағы
№ 564 бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезіндегі геологиялық есепті ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезіндегі геологиялық есепті ұсыну қағидалары "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 195-бабы 3-тармағының бесінші бөлігіне сәйкес әзірленген және жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.

Глава 2. Порядок представления геологического отчета при проведении операций по разведке твердых полезных ископаемых
2. Недропользователи, осуществляющие разведку твердых полезных ископаемых, представляют геологические отчеты в территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению недр (далее – территориальные подразделения) по форме периодического отчета по геологическому изучению недр, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 419 "Об утверждении форм отчетов по геологическому изучению недр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17050).
3. Недропользователи представляют геологические отчеты ежегодно за предыдущий календарный год не позднее тридцатого апреля каждого года.
4. Территориальные подразделения в случае представления недропользователями неполных или недостоверных сведений в геологическом отчете, в течение десяти календарных дней с момента их поступления возвращает отчет на доработку. Недропользователь в течение десяти календарных дней представляет в территориальные подразделения доработанные отчеты.
5. Территориальные подразделения в срок не позднее тридцать первого мая каждого года направляют принятые от недропользователей геологические отчеты в уполномоченный орган по изучению недр.
6. Геологические отчеты за неполный календарный год представляются за фактический период недропользования.
7. Геологические отчеты за последний неполный календарный год периода пользования участком недр представляются не позднее двух месяцев после окончания указанного периода.

2-тарау. Қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезіндегі геологиялық есепті ұсыну тәртібі
2. Қатты пайдалы қазбаларды барлауды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар геологиялық есептерді жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) "Жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі есептердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 мамырдағы № 419 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17050 болып тіркелген) жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі мерзімді есептің нысаны бойынша ұсынылады.
3. Жер қойнауын пайдаланушылар геологиялық есептер жыл сайын әрбір жылдың отызыншы сәуірінен кешіктірілмей алдыңғы күнтізбелік жыл үшін ұсынылады.
4. Аумақтық бөлімшелер жер қойнауын пайдаланушылар геологиялық есептерде толық немесе дұрыс мәліметтер бермеген жағдайда, ол түскен сәттен бастап күнтізбелік он күн ішінде есепті пысықтауға қайтарады. Жер қойнауын пайдаланушы күнтізбелік он күн ішінде пысықталған есептерді аумақтық бөлімшеге ұсынады.
5. Аумақтық бөлімшелер әрбір жылдың отыз бірінші мамырдан кешіктірілмей жер қойнауын пайдаланушылардан қабылданған геологиялық есептерді жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
6. Толық емес күнтізбелік жыл үшін геологиялық есептер нақты жер қойнауын пайдалану кезеңіне ұсынылады.
7. Жер қойнауы учаскесін пайдалану кезеңінің соңғы толық емес күнтізбелік жылы үшін геологиялық есептері көрсетілген кезең аяқталғаннан кейін екі айдан кешіктірілмей ұсынылады.