О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 августа 2018 года № 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 сентября 2018 года № 17403
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9998, опубликован 28 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов.";
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"Мұнай және газ саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 22 тамыздағы № 326 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 қыркүйекте № 17403 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мұнай және газ саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9998 болып тіркелген, 2015 жылғы 28 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көмірсутектер саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнай және газ саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
"___" _________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
"___" ___________ 2018 года
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 августа 2018 года № 326
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 октября 2014 года № 77
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
К деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов включают наличие:
1
1
Технологического регламента, описывающего технологию и порядок выполнения заявленных лицензируемых подвидов деятельности (работ), заверенного печатью (при ее наличии) и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего - для юридических лиц, либо подписью заявителя - для физических лиц, с указанием используемых установок и (или) оборудования
форма сведений, содержащая наименование и дату утверждения технологического регламента на заявленный подвид деятельности*
не требуется для деятельности по: составлению проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородов; эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
22
Наличие на праве собственности или ином законном основании производственной базы (здания, нежилого помещения)
форма сведений, содержащая наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие производственной базы (здания, нежилого помещения) с указанием арендодателя и сроков аренды/доверительного управления, идентификационных характеристик объекта недвижимости*
не распространяется на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов";
в случае наличия производственной базы на праве собственности или ином законном основании (аренда/доверительное управление на срок более одного года) информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости"
3
3
Для деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов наличие на праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
_____________ Д. Абаев
2018 жылғы "___" ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 22 тамыздағы
№ 326 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 28 қазандағы
№ 77 бұйрығымен бекітілген
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Көмірсутектер саласында тау-кен (көмірсутектер) өндірістерін, мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер мыналардың болуын қамтиды:
1
Пайдаланылатын қондырғыларды және (немесе) жабдықты көрсете отырып, заңды тұлғалар үшiн – мөрмен (бар болған жағдайда) және өтiнiш берушiнің бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, немесе жеке тұлғалар үшін өтініш берушінің қолымен куәландырылған мәлімделген лицензияланатын қызметтің кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиясы мен тәртібін сипаттайтын технологиялық регламент
мәлімделген қызметтің кіші түріне арналған технологиялық регламенттің атауын және бекітілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
көмірсутектер кен орындарына арналған жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді, жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді
2
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік базаның (ғимараттың, тұрғын емес үй-жайдың) болуы
жалға берушіні және жалдау/сенімгерлікпен басқару мерзімдерін, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларын көрсете отырып, өндірістік базаның (ғимараттың, тұрғын емес үй-жайдың) болуын растайтын құжаттардың атауын, нөмірін және күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
"магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметінің кіші түріне қолданылмайды;
егер меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі (жалдау/ сенімгерлікпен басқару шартының мерзімі бір жылдан көп болса) өндірістік база болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінен алады
3
Көмірсутектер саласында тау-кен (көмірсутектер) өндірістерін, мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын,мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер үшін мәлімделген қызметтің кіші түріне сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі төмендегілердің:

1) для добычи нефти, газа, нефтегазоконденсата – основных инженерных сооружений и установок, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование основных инженерных сооружений и установок*
2) для ведения технологических работ (промысловые исследования; сейсморазведочные работы; геофизические работы) на месторождениях углеводородов:
для промысловых исследований – скважинных приборов и (или) оборудования, указанных в технологическом регламенте;
для геофизических работ – скважинных приборов и наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов, лебедки для спускоподъемных операций в скважине и оборудования, указанных в технологическом регламенте;
для сейсморазведочных работ – сейсмостанции и (или) сейсморазведочного оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая:
1) для промысловых исследований – наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов и (или) оборудования;
2) для геофизических работ – наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов, лебедки для спускоподъемных операций в скважине, оборудования;
3) для сейсморазведочных работ – наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя сейсмостанции и (или) сейсморазведочного оборудования*
3) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах:
разрешения либо договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе; перфорационного оборудования или системы, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая:
1) наименование, номер и дату разрешения либо номер и дату договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе;
2) наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя перфорационного оборудования или системы*
4) для бурения скважин на месторождениях углеводородов на суше; на море; на внутренних водоемах - буровой установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования*

1) мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру үшін – технологиялық регламентте көрсетілген негізгі инженерлік құрылыстардың және қондырғылардың болуы
негізгі инженерлік құрылыстардың және қондырғылардың атауын қамтитын мәліметтер нысаны*
2) көмірсутектер кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу (кәсіпшілік зерттеулер; сейсмикалық барлау жұмыстары; геофизикалық жұмыстар) үшін:
кәсіпшілік зерттеулер үшін – технологиялық регламентте көрсетілген ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтардың;
геофизикалық жұмыстар үшін – ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың және технологиялық регламентте көрсетілген жабдықтардың;
сейсмикалық барлау жұмыстары үшін – технологиялық регламентте көрсетілген сейсмикалық станцияның және (немесе) сейсмикалық барлау жабдықтарының болуы
1) кәсіпшілік зерттеулер үшін – ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
2) геофизикалық жұмыстар үшін – ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың және жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
3) сейсмикалық барлау жұмыстары үшін – сейсмикалық станцияның және (немесе) сейсмикалық барлау жабдығының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
3) мұнай; газ; газ конденсаты; қысыммен айдау ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу үшін:
рұқсаттың не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың;
технологиялық регламентте көрсетілген перфорациялық жабдықтың немесе жүйенің болуы
1) рұқсаттың атауын, нөмірін және берілген күнін не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың атауын, нөмірін және берілген күнін;
2) перфорациялық жабдықты немесе жүйенің атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
4) құрлықтағы; теңіздегі; ішкі су айдындарындағы көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды бұрғылау үшін – технологиялық регламентте көрсетілген бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың болуы
бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*

5) для подземного ремонта (текущего; капитального) скважин на месторождениях – установки по ремонту скважин, противовыбросового оборудования и другого оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки по ремонту скважин, противовыбросового оборудования и другого оборудования*
6) для цементации; испытания; освоения, опробования скважин на месторождениях углеводородов – установки и (или) специализированной техники, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и (или) специализированной техники*
7) для консервации; ликвидации скважин на месторождениях углеводородов – установки и оборудования для консервации и ликвидации, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и оборудования для консервации и ликвидации*
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин - специализированной техники и (или) оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя специализированной техники и (или) оборудования*
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на суше; на море – специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше; нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше; нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений*
10) для эксплуатации нефтехимических производств:
основных технологических установок и оборудования, указанных в технологическом регламенте;
специально оборудованных складов, необходимых для нефтехимического производства;
лаборатории, аккредитованной в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
форма сведений, содержащая:
1) наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования;

5) кен орындарында ұңғымаларды жерасты жөндеу (ағымдағы, күрделi) үшін –технологиялық регламентте көрсетілген жөндеу бойынша қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың болуы
ұңғымаларды жөндеу бойынша қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
6) көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды цементтеу; сынау; игеру, сынамалаудан өткізу үшін –технологиялық регламентте көрсетілген қондырғының және (немесе) арнайы техниканың болуы
қондырғының және (немесе) арнайы техниканың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
7) көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды консервациялау; жою үшін – технологиялық регламентте көрсетілген консервациялауға және жоюға арналған қондырғының және жабдықтардың болуы
консервациялауға және жоюға арналған қондырғының және жабдықтардың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін – технологиялық регламентте көрсетілген арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың болуы
арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
9) құрлықтағы; теңiздегі көмірсутектер кен орындарында төгiлуді болғызбау және жою жөнiндегi жұмыстар үшін –технологиялық регламентте көрсетілген арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай жинауға арналған жабдықтың; теңіздегі мұнай жинау құрылғысының, жүзуші резервуарлар және бондық тосқауылдардың болуы
арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай жинауға арналған жабдықтардың; теңіздегі мұнай жинау құрылғысының, жүзуші резервуарлар және бондық тосқауылдардың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
10) мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:
технологиялық регламентте көрсетілген негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтың;
мұнай-химия өндірістеріне арналған арнайы жабдықталған қоймалардың;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте аккредиттелген зертхананың немесе өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы
1) негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;

2) информацию о наличии специально оборудованных складов;
3) номер и дату выдачи аттестата аккредитации на лабораторию или номер и дату договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям*
11) для составления проектных документов, технологических регламентов, технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородов:
лицензионного программного обеспечения, предназначенного для проектирования в сфере углеводородов (по геологическому проектированию месторождений нефти и газа, предусматривающее описание структуры, стратиграфии и свойств пород залежи, гидродинамическому моделированию нефтяных и газовых пластов (залежей) для проектирования системы разработки и прогнозирования объема добычи углеводородов, проектированию бурения скважин (проводка скважин, расчет градиентов давлений и гидродинамических характеристик, расчет бурильных и обсадных колонн, расчет процесса цементирования);
специализированной техники и (или) оборудования (компьютеров, принтера, плоттера (устройство для автоматического вычерчивания с большой точностью рисунков, схем, сложных чертежей, карт и другой графической информации на бумаге размером до A0 или кальке), скважинных приборов для промысловых исследований), используемого для проектирования
форма сведений, содержащая:
1) наименование лицензионного программного обеспечения; номер и дату документа, подтверждающего законное право использования лицензионного программного обеспечения;
2) наименование, марку и количество используемых компьютеров, принтеров, плоттеров, скважинных приборов для промысловых исследований*
4
Для эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов – диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов – контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) утвержденных программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
форма сведений, содержащая:

2) арнайы жабдықталған қоймалардың болуы туралы ақпаратты;
3) зертханаға берілген аккредиттеу аттестатының нөмірін және күнін немесе өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірін және берілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
11) көмірсутектер кен орындарына арналған жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау үшін:
көмірсутектер саласында жобалау үшін лицензияланған бағдарламалық қамтылымның (кенжатын жыныстарының құрылымын, стратиграфиясы мен қасиеттерінің сипаттамасын көздейтін мұнай және газ кен орындарын геологиялық жобалау, көмірсутектерді өндіру көлемін әзірлеу және болжау жүйесін жобалау үшін мұнай және газ қабаттарын (кенжатындар) гидродинамикалық модельдеу, ұңғымалардың бұрғылауын жобалау (ұңғыманы жүргізу, градиенттер қысымын және гидродинамикалық сипаттамаларды есептеу, бұрғылау және шегендеу бағандарын есептеу, цементтеу процесін есептеу) бойынша) болуы;
жобалау үшін пайдаланылатын арнайы техника және (немесе) жабдықтың (компьютерлердің, принтердің, плоттердің (суреттерді, схемаларды, қиын сызбаларды, карталарды және басқа да графикалық ақпаратты А0 көлемге дейін қағазға немесе калькаға үлкен дәлдікпен автоматты түрде сызатын құрылғы), кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғымалық аспаптардың) болуы
1) лицензияланған бағдарламалық қамтылымның атауын; лицензияланған бағдарламалық қамтылымның заңды иелігін растайтын құжаттың нөмірін және берілген күнін;
2) пайдаланылатын компьютерлердің, принтерлердің, плоттерлердің, кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғымалық аспаптардың атауын, маркасын және санын қамтитын мәліметтер нысаны*
4
Магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану үшін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі:
1) магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларының;
2) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететін, қызметтің кіші түрлері үшін мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын аспаптарының және жабдықтардың;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін – диагностикалық аспаптардың;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін – бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың;
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бекітілген бағдарламалардың; жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының) болуы

1) наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов с указанием протяженности линейной части магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
2) наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов –наименование диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов –наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) наименование и дату утверждения программ и планов*
распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"
5
5
Служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтехимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов")
форма сведений, содержащая номер и дату приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц*
не требуется для деятельности по составлению проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородов
6
6
Квалификационного состава:
1) технический руководитель, назначенный приказом работодателя – с высшим техническим образованием в сфере нефти и газа и опытом практической работы в указанной сфере - не менее 3 лет;
2) специалистов - не менее 50% от общей численности с высшим техническим или средним специальным образованием, соответствующих занимаемой должности
форма сведений, содержащая информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, номер и дата документа об образовании, специальность по образованию и квалификация, должность, стаж работы по специальности в соответствующей сфере для технического руководителя (согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года)*
*Форма сведений приведена в приложении к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов.
Приложение
к квалификационным требованиям и
перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления
деятельности в сфере
углеводородов
Форма сведений к квалификационным требованиям и перечню документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов

1) магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырлары желілік бөлігінің ұзақтығын көрсете отырып, магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуын растайтын құжаттардың атауын, нөмірі және берілген күнін;
2) мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптардың және жабдықтардың атауын;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін – диагностикалық аспаптардың атауын;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін – бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың атауын;
5) бағдарламалардың және жоспарлардың атауын, олардың бекітілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
тек "магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметінің кіші түрінене ғана қолданылады
5
Мыналарды:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігін;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды ("мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды ("магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне ғана қолданылады) қамтамасыз ететін қызметтердің және (немесе) жауапты тұлғалардың болуы
қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың нөмірін және күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
көмірсутектер кен орындарына арналған жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау бойынша қызмет үшін талап етілмейді
6
1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған, техникалық басшы үшін – мұнай және газ саласындағы жоғары техникалық білімі, көрсетілген салада 3 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар;
2) мамандар үшін – жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар, атқаратын қызметіне сәйкес жалпы персоналдың 50%-нан кем емес біліктілік құрамының болуы
әрбір жұмыскер бойынша мынадай ақпаратты:
тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда), оқу орнының атауын, білім туралы құжаттың нөмірін және берілген күнін, білімі бойынша мамандығын және біліктілігін, лауазымын, техникалық басшы үшін (2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттарға сай) тиісті саладағы мамандығы бойынша еңбек өтілін қамтитын мәліметтер нысаны*
* Мәліметтер нысаны осы көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшада көрсетілген.
Көмірсутектер саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Көмірсутектер саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

1. О наличии технологического регламента (не требуется для деятельности по:
составлению проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического
обоснования проектов для месторождений углеводородов; эксплуатации магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов):
_______________________________________________________________________________.
(наименование и дата утверждения технологического регламента на заявленный подвид деятельности)
2. О наличии производственной базы (здания, нежилого помещения) на праве
собственности или ином законном основании (не распространяется на подвид деятельности
"эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"):
_______________________________________________________________________________.
(наименование, номер и дата документов, подтверждающих наличие
производственной базы (здания, нежилого помещения) с указанием арендодателя
и сроков аренды/доверительного управления, идентификационных
характеристик объекта недвижимости)
3. Для деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации
горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатации
магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере
углеводородов наличие на праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для добычи нефти, газа, нефтегазоконденсата:
______________________________________________________________________________.
(наименование основных инженерных сооружений и установок)
2) для ведения технологических работ (промысловые исследования;
сейсморазведочные работы; геофизические работы) на месторождениях углеводородов:
для промысловых исследований:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
скважинных приборов и (или) оборудования)
для геофизических работ:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
скважинных приборов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов,
лебедки для спускоподъемных операций в скважине, оборудования)
для сейсморазведочных работ:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска серийный номер завода-изготовителя
сейсмостанции и (или) сейсморазведочного оборудования)

1. Технологиялық регламенттің болуы туралы (көмірсутектер кен орындарына арналған жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызмет үшін қолданылмайды):
_________________________________________________________________________
(мәлімделген қызметтің кіші түріне арналған технологиялық регламенттің атауы және
бекітілген күні)
2. Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік базаның (ғимараттың, тұрғын емес үй-жайдың) болуы ("магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметінің кіші түріне қолданылмайды):
_________________________________________________________________________
(жалға берушіні және жалдау/сенімгерлікпен басқару мерзімдерін, жылжымайтын
мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларын көрсете отырып, өндірістік базаның
(ғимараттың, тұрғын емес үй-жайдың) болуын растайтын құжаттардың атауы, нөмірі
және күні)
3. Көмірсутектер саласында тау-кен (көмірсутектер) өндірістерін, мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын,мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер үшін мәлімделген қызметтің кіші түріне сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі төмендегілердің болуы қажет:
1) мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру үшін:
__________________________________________________________________________
(негізгі инженерлік құрылыстардың және қондырғылардың атауы)
2) көмірсутектер кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу
(кәсіпшілік зерттеулер; сейсмикалық барлау жұмыстары; геофизикалық жұмыстар)
үшін:
кәсіпшілік зерттеулер үшін:
__________________________________________________________________________
(ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
геофизикалық жұмыстар үшін:
__________________________________________________________________________
(ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті
аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың
және жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық
нөмірі)
сейсмикалық барлау жұмыстары үшін:
__________________________________________________________________________
(сейсмикалық станцияның және (немесе) сейсмикалық барлау жабдығының атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)

3) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах:
_______________________________________________________________________________
(наименование, номер и дата разрешения на постоянное применение
взрывчатых веществ и изделий на их основе)
_______________________________________________________________________________;
(номер и дата договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное
применение взрывчатых веществ и изделий на их основе)*
*в случае наличия у организации разрешения на постоянное применение взрывчатых
веществ и изделий на их основе вторая строка настоящего абзаца не заполняется;
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
перфорационного оборудования или системы)
4) для бурения скважин на месторождениях углеводородов на суше; на море; на внутренних водоемах:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой
установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования)
5) для подземного ремонта (текущего; капитального) скважин на месторождениях:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки
по ремонту скважин, противовыбросового оборудования и другого оборудования)
6) для цементации; испытания; освоения, опробования скважин на месторождениях углеводородов:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
установки и (или) специализированной техники)
7) для консервации; ликвидации скважин на месторождениях углеводородов:
________________________________________________________________________________
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и
оборудования для консервации и ликвидации)
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
специализированной техники и (или) оборудования)
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на суше; на море:
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше;
нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений)

3) мұнай; газ; газ конденсаты; қысыммен айдау ұңғымаларындағы атқылау-жару
жұмыстарын жүргiзу үшін:
_________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаттың атауы, нөмірі және берілген күні)
_________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың атауы, нөмірі және берілген күні)*
*ұйымның жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар болған жағдайда осы абзацтың екінші жолы толтырылмайды;
_________________________________________________________________________.
(перфорациялық жабдық немесе жүйенің атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
4) құрлықтағы; теңіздегі; ішкі су айдындарындағы көмірсутектер кен орындарында
ұңғымаларды бұрғылау үшін:
_________________________________________________________________________.
(бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы жабдықтың және басқа да жабдықтың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
5) кен орындарында ұңғымаларды жерасты жөндеу (ағымдағы, күрделi) үшін:
_________________________________________________________________________.
(ұңғымаларды жөндеу бойынша қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтың және
басқа да жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі)
6) көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды цементтеу; сынау; игеру,
сынамалаудан өткізу үшін:
_________________________________________________________________________.
(қондырғының және (немесе) арнайы техниканың атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
7) көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды консервациялау; жою үшін:
_________________________________________________________________________.
(консервациялауға және жоюға арналған қондырғының және (немесе) жабдықтың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту
үшін:
_________________________________________________________________________.
(арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
9) құрлықтағы; теңiздегі көмірсутектер кен орындарында төгiлуді болғызбау және жою
жөнiндегi жұмыстар үшін:
_________________________________________________________________________.
(арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай жинауға арналған жабдықтың;
теңіздегі мұнай жинау құрылғысының, жүзуші резервуарлар және бондық
тосқауылдардың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық
нөмірі)

10) для эксплуатации нефтехимических производств:
о наличии основных технологических установок и оборудования
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
основных технологических установок и оборудования)
о наличии специально оборудованных складов
_______________________________________________________________________________;
(наименования специально оборудованных складов)
о наличии аккредитованной лаборатории или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией
_______________________________________________________________________________;
(номер и дата выдачи аттестата аккредитации на лабораторию по контролю
соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)
_______________________________________________________________________________.
(номер и дата договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по
контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)*
*в случае наличия у организации собственной лаборатории вторая строка абзаца четыре не заполняется;
11) для составления проектных документов, технологических регламентов, технико-
экономического обоснования проектов для месторождений углеводородов:
_______________________________________________________________________________.
(наименование лицензионного программного обеспечения; номер и дата документа,
подтверждающего законное право использования лицензионного программного обеспечения)
_______________________________________________________________________________.
(наименование, марка и количество используемых компьютеров, принтера, плоттера,
скважинных приборов для промысловых исследований)
4. Для эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
________________________________________________________________________________
(наименование, номер и дата документов, подтверждающих наличие магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов с указанием протяженности
линейной части магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов)
2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, которые используются в
зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности
_______________________________________________________________________________;
(наименование приборов и оборудования)

10) мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:
негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтың болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтың атауы, маркасы,
шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
арнайы жабдықталған қоймалардың болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(арнайы жабдықталған қоймалардың атаулары)
аккредиттелген зертхананың немесе аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету
шартының болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау
бойынша зертханаға берілген аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні)
_________________________________________________________________________.
(өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау
бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірі және берілген
күні)*
*ұйымның жеке зертханасы бар болған жағдайда төртінші абзацтың екінші жолы
толтырылмайды;
11) көмірсутектер кен орындарына арналған жобалау құжаттарын; технологиялық
регламенттерді; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау үшін:
_________________________________________________________________________.
(лицензияланған бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензияланған бағдарламалық
қамтылымның заңды иелігін растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні)
_________________________________________________________________________.
(пайдаланылатын компьютерлердің, принтердің, плоттердің, кәсіпшілік зерттеулерге
арналған ұңғымалық аспаптардың атауы, маркасы және саны)
4. Магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану үшін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негізде мыналардың болуы:
1) магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырлары
_________________________________________________________________________;
(магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырлары желілік
бөлігінің ұзақтығын көрсете отырып, магистральдық газ құбырларының, мұнай
құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуын растайтын құжаттардың атауы,
нөмірі және берілген күні)
2) мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес
қолданылатын магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптары және жабдықтары
_________________________________________________________________________;
(аспаптардың және жабдықтардың атауы)

3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов
_______________________________________________________________________________
(наименование диагностических приборов)
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов
_______________________________________________________________________________;
(наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования)
5) программ по реконструкции, модернизации действующих производственных
объектов с использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
________________________________________________________________________________
(наименование и дата утверждения программ и планов)
5. Служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества
(распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтехимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов (распространяется только на подвид
деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"):
_______________________________________________________________________________.
(номер и дата приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц)
6. Информация о наличии квалифицированного состава, отвечающего соответствующему образовательному уровню:
1) технического руководителя, назначенного приказом работодателя – с высшим
техническим образованием в сфере нефти и газа и опытом практической работы в указанной сфере - не менее 3 лет;
2) специалистов – не менее 50% от общей численности с высшим техническим или
средним специальным образованием, соответствующих занимаемой должности
_______________________________________________________________________________.
(информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии),
наименование учебного заведения, номер и дата документа об образовании,
специальность по образованию и квалификация, должность, стаж работы по
специальности в соответствующей сфере для технического руководителя
(согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии
со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года)*
________________________________________________________________________________

3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін
_________________________________________________________________________;
(диагностикалық аспаптардың атауы)
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін
_________________________________________________________________________;
(бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың атауы)
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы
өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бекітілген
бағдарламалар; жөндеу жұмыстарын орындау жоспарлары (бағдарламалары)
_________________________________________________________________________.
(бағдарламалар мен жоспарлардың атауы және олардың бекітілген күні)
5. Мыналарды:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды пайдаланудың және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігін;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды ("мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды ("магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне ғана қолданылады) қамтамасыз ететін қызметтер және (немесе) жауапты тұлғалар:
_________________________________________________________________________.
(қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы
бұйрықтардың нөмірі және күні)
6. Тиісті білім деңгейіне сәйкес келетін:
1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған, техникалық басшы үшін – мұнай және газ саласындағы жоғары техникалық білімі, көрсетілген салада кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесі бар;
2) мамандар үшін – жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар, атқаратын қызметіне сәйкес жалпы персоналдың 50%-нан кем емес біліктілік құрамының болуы туралы
_________________________________________________________________________.
(әрбір жұмыскер бойынша ақпарат: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оқу орнының атауы, білім туралы құжаттың нөмірі және берілген күні, білімі бойынша мамандығы және біліктілігі, лауазымы, техникалық басшы үшін (2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттарға сай) тиісті саладағы мамандығы бойынша еңбек өтілі*
__________________________________________________