О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750 "Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" и приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 октября 2018 года № 701. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 октября 2018 года № 17577
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750 "Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12684, опубликованный 4 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Градостроительные требования";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Предпроектные процедуры и проектирование";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Реализация проектов по строительству осуществляется на основании соответствующего права на земельный участок и следующими этапами:
1) получение исходных материалов для разработки проектов строительства;
2) разработка и согласование эскиза (эскизного проекта);
3) разработка проектно-сметной документации (далее - проектирование) и проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства (далее – экспертиза);
4) уведомление органов, осуществляющих государственный архитектурно-строительный контроль и надзор о начале производства строительно-монтажных работ, осуществление строительно-монтажных работ;
5) приемка и ввод в эксплуатацию построенного объекта.
При строительстве индивидуального жилого дома не выше 2-х этажей и временных строений (хозяйственно-бытовых помещений), располагаемых на собственных приусадебных участках, проектирование и экспертиза проектов строительства не требуется.";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Реализация проектов по реконструкции (перепланировке, переоборудованию) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования осуществляется следующими этапами:

"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығына және "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 9 қазандағы № 701 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 қазанда № 17577 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қала құрылысы талаптары";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Жоба алды рәсімдері және жобалау";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Құрылыс жөніндегі жобаларды іске асыру жер учаскесіне тиісті құқығы негізінде және келесі кезеңдерде жүзеге асырылады:
1) құрылыс жобаларын әзірлеу үшін бастапқы материалдарды алу;
2) эскизді (эскиздік жобаны) әзірлеу және келісу
3) жобалау-сметалық құжаттамасын (бұдан әрі – жобалау) әзірлеу және құрылыс жобаларын ведомстводан тыс кешенді сараптамадан (бұдан әрі – сараптама) өткізу;
4) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыратын органдарға құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарлау және құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру;
5) салынған объектіні қабылдау және пайдалануға беру.
Екі қабаттан жоғары емес жеке тұрғын үйлерді және жеке үй жанындағы учаскелерде орналасатын уақытша құрылыстарды (шаруашылық-тұрмыстық үй-жайлар) салу кезінде құрылыс жобаларын жобалау және сараптау талап етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 22-1-тармақпен толықтырылсын:
"22-1. Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы үйлер мен ғимарттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жөніндегі жобаларды іске асыру келесі кезеңдерде жүзеге асырылады:

1) получение исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
2) проектирование и экспертиза проектов для реконструкции (перепланировки, переоборудования);
3) уведомление органов, осуществляющих государственный архитектурно-строительный контроль и надзор о начале производства строительно-монтажных работ и осуществление строительно-монтажных работ;
4) приемка и ввод в эксплуатацию построенного объекта.
Реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования осуществляется на основании технического проекта, выполненного лицами, имеющими лицензию. Получение решения МИО, проектирование и экспертиза проекта не требуется.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Исходные материалы для разработки проектов строительства включают:
1) архитектурно-планировочное задание (далее – АПЗ);
2) технические условия на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (далее – технические условия);
3) поперечные профили дорог и улиц;
4) вертикальные планировочные отметки;
5) выкопировку из проекта детальной планировки;
6) схему трасс наружных инженерных сетей.";
дополнить пунктами 24-1 и 24-2следующего содержания:
"24-1. Исходные материалы для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий включают:
1) решение МИО о реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования;
2) АПЗ;
3) технические условия (при подаче заявителем опросного листа для технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (далее – опросный лист);
4) схемы трасс наружных инженерных сетей (при подаче заявителем опросного листа).
24-2. Выдача технических условий на подключение к проектируемым инженерным сетям не допускается.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. АПЗ и технические условия действуют в течении всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденного в составе проектной (проектно-сметной) документации.
Решение МИО на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) действует до введения объекта в эксплуатацию.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Заявление о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания и технических условий / исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования для получения Пакета 1 и 2 подается по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в адрес структурного подразделения МИО, осуществляющего функции в сфере архитектуры и градостроительства посредством веб-портала "электронного правительства" или Государственной корпорации с приложением:

1) қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін бастапқы материалдарды алу;
2) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін жобаларды жобалау және сараптау;
3) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыратын органдарға құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарлау және құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру;
4) салынған объектіні қабылдау және пайдалануға беру.
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертпей қолданыстағы үйлер мен ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) лицензиясы бар тұлғалар орындаған техникалық жоба негізінде жүзеге асырылады. ЖАО-ның шешімін алу, жобалау және сараптамадан өту талап етілмейді.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Құрылыс жобаларын әзірлеу үшін бастапқы материалдар мыналарды қамтиды:
1) сәулет-жоспарлау тапсырмасы (бұдан әрі – СЖТ);
2) техникалық шарттар (өтініш берушінің инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылу үшін техникалық шарттарға арналған сауалнама парағын (бұдан әрі – техникалық шарттар);
3) жолдар мен көшелердің көлденең қималары;
4) тік жоспарлау белгілері;
5) түбегейлі жоспарлау жобасынан алынған үзінді көшірме;
6) сыртқы инженерлік желілер трассасының схемасы.";
мынадай мазмұндағы 24-1 және 24-2-тармақтармен толықтырылсын:
"24-1. Қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін бастапқы материалдар мыналарды қамтиды:
1) тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы ЖАО-ның шешімі;
2) СЖТ;
3) сауалнама парағын (сауалнама парағын беру кезінде);
4) сыртқы инженерлік желілер трассасының схемасы (өтініш берушінің сауалнама парағын беру кезінде).
24-2. Жобаланып жатқан инженерлік желілерге қосылу үшін техникалық шарттарды беруге жол берілмейді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. СЖТ мен техникалық шарттар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың құрамында бекітілген құрылыстың нормативтік ұзақтығының барлық мерзімі ішінде қолданылады.
Реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) ЖАО-ның шешімі объектіні пайдалануға енгізгенге дейін қолданылады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Бастапқы материалдарды / сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттар / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы үйлер мен ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) арналған бастапқы материалдарды ұсыну туралы өтініш ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесінің атына "электрондық үкімет" веб-порталы немесе Мемлекеттік корпорация арқылы мынадай құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі:

1) правоустанавливающего документа на земельный участок (в случае отсутствия регистрации в государственной базе данных "Регистр недвижимости");
2) опросного листа по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (в случае получения технических условий);
3) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности).
Если заявление подается уполномоченным представителем:
юридического лица – по документу, подтверждающему полномочия;
физического лица – по нотариально заверенной доверенности.
Истребование документов, не предусмотренных настоящим пунктом не допускается.";
пункт 31-1исключить;
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. После получения заявления о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания и технических условий / исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства направляет поставщикам услуг по инженерному и коммунальному обеспечению опросный лист и ситуационную схему для получения технических условий с предварительной схемой трасс наружных инженерных сетей.
Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению со дня получения опросного листа и ситуационной схемы подготавливают и направляют в структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства технические условия с предварительной схемой трасс наружных инженерных сетей в срок:
2 (двух) рабочих дней для технически и (или) технологически несложных объектов;
5 (пяти) рабочих дней для технически и (или) технологически сложных объектов;
2 (два) рабочих дня для мотивированного отказа в выдачи технических условий с предварительной схемой трасс наружных инженерных сетей.
Отказ в выдаче технических условий поставщиком услуг по инженерному и коммунальному обеспечению допускается в случаях:
1) отсутствия свободной технической мощности, необходимой для предоставления требуемого объема услуг;
2) отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги.
В случае отказа в выдаче технических условий поставщиком услуг по инженерному и коммунальному обеспечению к решению об отказе в выдаче технических условий прилагает мотивированное обоснование дефицита свободной технической мощности услуги с его расчетом, отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

1) жер учаскесіне құқығын белгілейтін құжат ("Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорында тіркелмеген жағдайда");
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнама парағы (техникалық шарттарды алған жағдайда);
3) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Егер өтінішті уәкілетті өкiлi беретін болса:
заңды тұлға үшін – өкілеттілігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін – нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша беріледі.
Осы тармақта көзделмеген құжаттарды талап етуге жол берілмейді.";
31-1-тармақ алып тасталсын;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Бастапқы материалдарды / сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды/ тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған бастапқы материалдарды ұсыну туралы өтінішті алғаннан кейін ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлерге сауалнама парағын және сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасы бар техникалық шарттарды алу үшін ахуалдық схеманы жібереді.
Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер сауалнама парағын және ахуалдық схемасын алған күннен бастап сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасы бар техникалық шарттарды дайындайды және ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне мерзімінде жібереді:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілер үшін 2 (екі) жұмыс күні;
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер үшін 5 (бес) жұмыс күні;
сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасы бар техникалық шарттарды беруден дәлелді бас тарту үшін 2 (екі) жұмыс күні.
Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер техникалық шарттарды беруден:
1) көрсетілетін қызметтердің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос техникалық қуат болмаған;
2) көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті желілер немесе өзге де мүлік болмаған жағдайларда бас тартуға жол беріледі.
Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер техникалық шарттарды беруден бас тартқан жағдайда, техникалық шарттарды беруден бас тарту туралы шешімге қызметтерді ұсыну үшін қажетті бос техникалық қуатының тапшылығы, желілердің немесе өзге де мүліктің болмауы туралы дәлелді негіздемені есептеулермен қоса береді.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"34. В случае подачи заявления о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания и технических условий / исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования для получения Пакета 1 структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает приложенные документы на соответствие планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки или схемы развития и застройки населенных пунктов.
В случае соответствия планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки или схеме развития и застройки населенных пунктов, подготавливает следующие материалы:
1) АПЗ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) выкопировку из проекта детальной планировки;
3) вертикальные планировочные отметки;
4) поперечные профили дорог и улиц;
5) схему трасс наружных инженерных сетей.
Подготовленные материалы и технические условия структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства, направляет в Государственную корпорацию либо посредством веб-портала "электронного правительства".
В случае подачи заявления о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания и технических условий / исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования для получения Пакета 2 структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства, рассматривает приложенные документы на соответствие планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки или схеме развития и застройки населенных пунктов.
В случае соответствия планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки или схеме развития и застройки населенных пунктов, подготавливает АПЗ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Подготовленные АПЗ и технических условий структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства, направляет в Государственную корпорацию либо посредством веб-портала "электронного правительства".";

"34. 1-пакетті алу үшін бастапқы материалдарды / сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған бастапқы материалдарды ұсыну туралы өтінішті берген жағдайда ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі қоса берілген құжаттарды жоспарланған құрылыстың бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе елді мекендерді дамыту және салу схемасына сәйкестігін қарайды.
Жоспарланған құрылыс бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе елді мекендерді дамыту және салу схемасына сәйкес келген жағдайда, мынадай материалдарды дайындайды:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ;
2) егжей-тегжейлі жоспарлау жобасынан алынған үзінді көшірме;
3) тік жоспарлау белгілері;
4) жолдар мен көшелердің көлденең қималары;
5) сыртқы инженерлік желілер трассасының схемасы.
ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі дайындалған материалдарды және техникалық шарттарды Мемлекеттік корпорацияға не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жібереді.
2-ші пакетті алу үшін бастапқы материалдарды / сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттар / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған бастапқы материалдарды ұсыну туралы өтінішті берген жағдайда, ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі қоса берілген құжаттарды жоспарланған құрылыстың бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе елді мекендерді дамыту және салу схемасына сәйкестігін қарайды.
Жоспарланған құрылыс бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе елді мекендерді дамыту және салу схемасына сәйкес келген жағдайда, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ дайындайды.
ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі дайындалған СЖТ және техникалық шарттарды Мемлекеттік корпорацияға не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жібереді.";

пункт 34-1 изложить в следующей редакции:
"34-1. Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.";
дополнить пунктами 34-2 и 34-3 следующего содержания:
"34-2. При повторном обращении на один и тот же проект строительства выдаются ранее предоставленные исходные материалы / архитектурно-планировочное задание и технические условия / исходные материалы для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования.
34-3. Нарушения норм и требований (условий, правил, ограничений), установленных статьей 17 Закона, допущенные ее субъектами, влекут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
В случае выявления нарушения структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства направляет уведомление в органы государственного-архитектурного контроля и надзора о нарушении субъектом норм законодательства Республики Казахстан и информирует об этом заявителя.";
пункт 35-1 исключить;
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Срок рассмотрения заявления и согласования эскиза (эскизного проекта) либо выдачи мотивированного отказа – 10 (десять) рабочих дней со дня подачи заявления.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Заявление о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания и технических условий / исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования для получения Пакета 3 по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам подается в адрес МИО посредством веб-портала "электронного правительства" или в Государственную корпорацию с приложением:

34-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34-1. ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі өтініш берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінім берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе Мемлекеттік корпорацияға мынадай негіздер бойынша дәлелді бас тарту жолдайды:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) жалғандығын анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.";
мынадай мазмұндағы 34-2 және 34-3-тармақтармен толықтырылсын:
34-2. Бір құрылыс жобасына қайта өтініш берілген кезде бұрын берілген бастапқы материалдар /сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттар / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған бастапқы материалдар беріледі.
34-3. Заңның 17-бабында белгіленген нормалар мен талаптарды (шарттарды, ережелерді, шектеулердi) бұзуға жол берген оның субъектiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
Бұзушылық анықталған жағдайда ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына субъектінің Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын бұзғаны туралы хабарландыру жолдайды және бұл жөнінде өтініш берушіні хабардар етеді.";
35-1-тармағы алып тасталсын;
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Өтінішті қарау және нобайды (нобайлық жобаны) келісу не дәлелді бас тартуды беру мерзімі – өтініш берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күн.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 3-пакетті алу үшін бастапқы материалдарды / сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған бастапқы материалдарды ұсыну туралы өтініш ЖАО-ның атына "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе Мемлекеттік корпорацияға мынадай қосымшалармен беріледі:

1) письменного согласия не менее двух третей от общего числа собственников помещений (квартир) жилого дома или протокол собственников помещений (квартир) жилого дома в случаях, если изменения затрагивают общее имущество объекта кондоминиума;
2) технического паспорта изменяемого помещения (при его наличии);
3) опросного листа (при необходимости в дополнительном подключении к источникам инженерного и коммунального обеспечения и/или увеличении нагрузок);
4) правоустанавливающего документа на земельный участок (если реконструкция предусматривает дополнительный отвод (прирезку) земельного участка) (в случае отсутствия регистрации в государственной базе данных "Регистр недвижимости");
5) документа, удостоверяющего личность (для идентификации личности);
6) технического проекта (состав и содержание изложены в приложении 5 к настоящим Правилам);
7) в случаях если в техническом проекте проектировщиком указано, что планируемые реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают интересы собственников смежных помещений (частей дома) дополнительно прилагается нотариально засвидетельствованное письменное согласие собственников помещений (частей дома), смежных с изменяемыми помещениями (частями дома), в случае, если планируемые реконструкции (перепланировки, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают их интересы.
Если заявление подается уполномоченным представителем: юридического лица – по документу, подтверждающему полномочия; физического лица – по нотариально заверенной доверенности.
Интересы собственников других помещений (частей дома), смежных с изменяемыми помещениями (частями дома), учитываются в случае, если планируемые реконструкции (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают совместную границу с изменяемым помещением (частью жилого дома), а также в случаях ухудшения санитарных, экологических, противопожарных условий проживания. Отказ собственников других помещений (частей дома), смежных с изменяемыми помещениями (частями дома) в иных случаях не допускается.";
пункт 51 исключить;
пункты 52 и 53 изложить в следующей редакции:
"52. Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает приложенные документы на соответствие планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки или схеме развития и застройки населенных пунктов.
В случае соответствия планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки или схемы развития и застройки населенных пунктов, подготавливает решение на реконструкцию (перепланировку, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, АПЗ (по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам).
При подаче заявителем опросного листа структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства направляет его поставщикам услуг по инженерному и коммунальному обеспечению для получения технических условий с предварительной схемой трасс наружных инженерных сетей.
Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению со дня получения опросного листа и ситуационной схемы подготавливают и направляют в структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства технические условия с предварительной схемой трасс наружных инженерных сетей в срок:
2 (двух) рабочих дней для технически и (или) технологически несложных объектов;
5 (пяти) рабочих дней для технически и (или) технологически сложных объектов;
2 (два) рабочих дня для мотивированного отказа в выдачи технических условий с предварительной схемой трасс наружных инженерных сетей.
Отказ в выдаче технических условий поставщиком услуг по инженерному и коммунальному обеспечению допускается в случаях:

1) тұрғын үйдің үй-жайлары (пәтерлері) меншік иелерінің жалпы санының кемінде үштен екі бөлігінің жазбаша келісімі немесе, егер өзгерістер кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін қозғаған жағдайда, тұрғын үйдің үй-жайлары (пәтерлер) меншік иелерінің жиналыс хаттамасы;
2) өзгертілетін үй-жайдың техникалық паспорты (болған жағдайда);
3) сауалнама парағы (инженерлік және/немесе коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосымша қосу және/немесе жүктемені арттыру қажет болған жағдайда);
4) жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат (егер реконструкциялау жер учаскесін қосымша бөлуді (кесіп беруді) көздейтін болса) ("Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорында тіркелмеген жағдайда");
5) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
6) техникалық жоба (құрамы мен мазмұны осы Қағидаларға 5-қосымшада жазылған);
7) егер жобалаушы техникалық жобада үй-жайларды (тұрғын үй бөліктерін) жоспарланған реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру өзгертілетін үй-жайлармен (үй бөліктерімен) жапсарлас үй-жайлар (үй бөліктері) меншік иелерінің мүдделерін қозғайтынын көрсеткен жағдайда, егер жоспарланған реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру өзгертілетін үй-жайлармен (үй бөліктерімен) жапсарлас үй-жайлар (үй бөліктері) меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, олардың нотариалды куәландырылған жазбаша келісімі қосымша қоса беріледі.
Егер өтінішті уәкілетті өкiлi беретін болса: заңды тұлға – өкілеттілігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға – нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша ұсыну қажет.
Өзгертілетін үй-жайлармен (үй бөліктерімен) жапсарлас үй-жайлардың (үй бөліктерінің) меншік иелерінің мүдделері, егер үй-жайларды (тұрғын үй бөліктерін) жоспарланған реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру өзгертілетін үй-жайлардың (үй бөліктерінің) бірлескен шекарасын қозғаған жағдайда, сондай-ақ, тұру кезінде санитариялық, экологиялық, өртке қарсы шарттар нашарлаған жағдайларда ескеріледі. Өзге жағдайларда өзгертілетін үй-жайлармен (үй бөліктерімен) жапсарлас үй-жайлардың (үй бөліктерінің) меншік иелерінің бас тартуына жол берілмейді.";
51-тармақ алып тасталсын;
52 және 53-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"52. ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі қоса берілген құжаттарды жоспарланған құрылыстың бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе елді мекендерді дамыту және салу схемасына сәйкестігін қарайды.
Жоспарланған құрылыс бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе елді мекендерді дамыту және салу схемасына сәйкес келген жағдайда, тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған шешімді, СЖТ (осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша) дайындайды.
Өтініш беруші сауалнама парағын берген кезде ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасы бар техникалық шарттарды алу үшін оны инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлерге жібереді.
Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер сауалнама парағы мен ахуалдық схеманы алған күннен бастап, сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасы бар техникалық шарттарды әзірлеп, ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне мынадай мерзімдерде жібереді:
техникалық және (немесе) технологиялық күрделі емес объектілер үшін 2 (екі) жұмыс күн;
техникалық және (немесе) технологиялық күрделі емес объектілер үшін 5 (бес) жұмыс күн;
сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасы бар техникалық шарттарды беруден дәлелді бас тарту үшін 2 (екі) жұмыс күн.
Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер техникалық шарттарды беруден:

1) отсутствия свободной технической мощности, необходимой для предоставления требуемого объема услуг;
2) отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги.
В случае отказа в выдаче технических условий поставщиком услуг по инженерному и коммунальному обеспечению к решению об отказе в выдаче технических условий прилагает мотивированное обоснование дефицита свободной технической мощности услуги с его расчетом, отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги.
Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства на основании представленных поставщиками услуг по инженерному и коммунальному обеспечению технических условий и предварительной схемы трасс наружных инженерных сетей подготавливает схему трасс наружных инженерных сетей.
53. Срок рассмотрения заявления – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Мотивированного отказа – 5 (пять) рабочих дней.
В мотивированном отказе указываются причины и конкретные замечания для устранения.
Основаниями для отказа являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.";
дополнить пунктами 53-1, 53-2 и 53-3 следующего содержания:
"53-1. При повторном обращении на один и тот же проект реконструкции (перепланировки, переоборудования) выдаются ранее предоставленные исходные материалы для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования.
53-2. Нарушения норм и требований (условий, правил, ограничений), установленных статьей 17 Закона, допущенные ее субъектами, влекут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
В случае выявления нарушения структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства направляет уведомление в органы государственного-архитектурного контроля и надзора о нарушении субъектом норм законодательства Республики Казахстан и информирует об этом заявителя.

1) көрсетілетін қызметтердің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос техникалық қуат болмаған;
2) көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті желілер немесе өзге де мүлік болмаған жағдайларда бас тартуға жол беріледі.
Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер техникалық шарттарды беруден бас тартқан жағдайда, техникалық шарттарды беруден бас тарту туралы шешімге қызметтерді ұсыну үшін қажетті бос техникалық қуатының тапшылығы, желілердің немесе өзге де мүліктің болмауы туралы дәлелді негіздемені есептеулермен қоса береді.";
ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсетушiлер ұсынған техникалық шарттар мен сыртқы инженерлік желілер трассасының алдын ала схемасының негізінде сыртқы инженерлік желілер трассасының схемасын дайындайды.
53. Өтінішті қарау мерзімі 15 (он бес) жұмыс күн.
Дәлелді бас тарту – 5 (бес) жұмыс күн.
Дәлелді бас тартуда себептер мен жоюға арналған нақты ескертулер көрсетіледі.
Бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) жалғандығын анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.";
мынадай мазмұндағы 53-1, 53-2 және 53-3-тармақтармен толықтырылсын:
"53-1. Бір реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобасына қайта өтініш берілген кезде бұрын берілген бастапқы материалдар /сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттар / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған бастапқы материалдар беріледі.
53-2. Заңның 17-бабында белгіленген нормалар мен талаптарды (шарттарды, ережелерді, шектеулердi) бұзуға жол берген оның субъектiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
Бұзушылық анықталған жағдайда ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына субъектінің Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын бұзғаны туралы хабарландыру жолдайды және бұл жөнінде өтініш берушіні хабардар етеді.

53-3. Технический проект выполненный лицами, имеющими лицензии должен предусматривать комплекс требований к назначению помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, а также требований государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства.";
пункты 54 и 55 изложить в следующей редакции:
"54. Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства подготовленные документы направляет в Государственную корпорацию либо посредством веб-портала "электронного правительства для выдачи заявителю".
55. Государственная корпорация выдает заявителю следующие документы:
1) решение МИО о реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования;
2) АПЗ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) технические условия и схемы трасс наружных инженерных сетей (при подаче заявителем опросного листа).";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Индивидуальное жилищное строительство";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Строительство индивидуального жилого дома осуществляется в соответствии с эскизом (эскизным проектом), согласованным со структурным подразделением МИО, осуществляющим функции в сфере архитектуры и градостроительства, за исключением строительства индивидуальных жилых домов, расположенных в зонах повышенной сейсмической опасности или с иными особыми геологическими (гидрогеологическими) и геотехническими условиями, требующими специальных проектных решений и мероприятий при их реализации, выше двух этажей.
Строительство индивидуальных жилых домов выше двух этажей, расположенных в зонах повышенной сейсмической опасности или с иными особыми геологическими (гидрогеологическими) и геотехническими условиями осуществляется по проектной документации, которая подлежит обязательной экспертизе.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Строительство";
дополнить пунктом 77-1 следующего содержания:
"77-1. При реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования акт ввода построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно согласовывается с проектировщиком на соответствие разработанного ранее технического проекта.";
дополнить пунктом 80-1 следующего содержания:

53-3. Лицензиялары бар тұлғалар орындаған техникалық жобада қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларының (жекелеген бөліктерінің) мақсатына қойылатын талаптардың, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтер талаптарының кешені қарастырылуы тиіс.";
54 және 55-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"54. ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі әзірленген құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға немесе өтініш берушіге ұсыну үшін "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жібереді.
55. Мемлекеттік корпорация өтініш берушіге мынадай құжаттарды береді:
1) тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы ЖАО-ның шешімі;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ;
3) техникалық шарттар және сыртқы инженерлік желілер трассасының схемалары (өтініш беруші сауалнама парағын берген кезде).";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Жеке тұрғын үй құрылысы";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Жеке тұрғын үй құрылысы арнайы жобалық шешімдерді және оларды іске асыру кезінде іс-шараларды талап ететін сейсмикалық қауiптiлiгi жоғары немесе өзге де ерекше геологиялық (гидрогеологиялық) және геотехникалық жағдайлары бар аймақтарда орналасқан екі қабаттан биік жеке тұрғын үй құрылысын қоспағанда, ЖАО-ның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесімен келісілген эскизге (эскиздік жобаға) сәйкес жүзеге асырылады.
Сейсмикалық қауiптiлiгi жоғары немесе өзге де ерекше геологиялық (гидрогеологиялық) және геотехникалық жағдайлары бар аймақтарда орналасқан екі қабаттан биік жеке тұрғын үй құрылысы міндетті сараптамаға жататын жобалау құжаттамасы бойынша жүзеге асырылады.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Құрылыс";
мынадай мазмұндағы 77-1-тармақпен толықтырылсын:
"77-1. Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) кезінде меншік иесі салынған объектіні пайдалануға беру актісінің бұрын берілген техникалық жобаға сәйкестігін жобалаушымен дербес келісім жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 80-1-тармақпен толықтырылсын:

"80-1. Порядок ведения и учета актов приемки объекта регламентируется статьей 75-1 Закона.
При этом в отношении объектов принимаемыми в эксплуатацию собственником самостоятельно:
1) государственная корпорация в течение одного дня с момента получения от заявителя утвержденного акта приемки объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно направляет в структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства по месту нахождения объекта, утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно.
2) структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства в течении одного рабочего дня проводит сверку на соблюдение собственником процедур, определенных правилами организации застройки и прохождения разрешительных процедур, и производит учет акта приемки в эксплуатацию.
При выявлении нарушений в течение одного рабочего дня с момента получения документов от Государственной корпорации письменно информируют об этом регистрирующий орган.
3) в случае отсутствия нарушений в течение одного рабочего дня с момента получения документов от Государственной корпорации письменно информируют об этом регистрирующий орган.";
приложения 1, 3, 4 и 5 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16165, опубликованный 10 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие дополнение:
в Правилах приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 3 исключить;
пункт 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) при реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования акт ввода построенного объекта согласовывает с проектировщиком на соответствие разработанного ранее технического проекта.";
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

"80-1. Объектіні пайдалануға қабылдау актілерін жүргізу және есепке алу тәртібі Заңның 75-1-бабымен регламенттеледі.
Бұл ретте, меншiк иесi пайдалануға дербес қабылдайтын объектiлерге қатысты:
1) мемлекеттік корпорация өтініш берушіден меншiк иесiнің объектіні пайдалануға дербес қабылдаудың бекітілген актісін алған кезден бастап бір күн ішінде объекті орналасқан жердегі сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне объектіні пайдалануға дербес қабылдаудың бекітілген актісін жолдайды;
2) тиісті жергілікті атқарушы органның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі бір жұмыс күн ішінде меншiк иесiнің құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларында айқындалған рәсімдерді сақтауын салыстырып тексереді және пайдалануға қабылдау актісін есепке алуды жүргізеді.
Бұзушылықтар анықталған кезде Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде ол туралы тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.
3) бұзушылықтар болмаған жағдайда, Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде ол туралы тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.";
2. "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16165 болып тіркелген, 2018 жылғы 10 қаңтарда ҚР НҚА эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларында, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанында:
3-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
5-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) кезінде салынған объектіні пайдалануға беру актісінің бұрын берілген техникалық жобаға сәйкестігі жөнінде жобалаушымен келісім жүргізеді.";
осы Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
от "___" ___________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 октября 2018 года № 701
Приложение 1
к Правилам организации
застройки прохождения
разрешительных процедур
в сфере строительства
Форма
Главному архитектору (города
республиканского значения,
столицы, городов
областного значения,
районов)____________________
от__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (далее – ФИО)
или юридическое наименование
и (или) доверенность)
____________________________
(Индивидуальный идентификационный
номер (ИИН) или бизнес
идентификационный номер (БИН)
адрес_______________________
(юридический адрес или место проживания)
контакты____________________
электронный адрес)
Заявление
о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания
и технических условий / исходных материалов для реконструкции
(перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей)
существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и
ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Наименование заявителя: _________________________________________________________
(ФИО физического лица или наименование юридического лица)
Адрес: _________________________________________________________________________
Телефон: _______________________________________________________________________
Заказчик: _______________________________________________________________________
Наименование проектируемого объекта: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес проектируемого объекта: ____________________________________________________
________________________________________________________________________________
Прошу Вас выдать
Пакет 1 (архитектурно-планировочное задание, вертикальные планировочные отметки,
выкопировку из проекта детальной планировки, типовые поперечные профили дорог и улиц,
технические условия, схемы трасс наружных инженерных сетей);
Пакет 2 (архитектурно-планировочное задание и технические условия).
Пакет 3 (решение МИО на реконструкцию (перепланировку, переоборудование)
помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с
изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования,
архитектурно-планировочное задание, технические условия, схемы трасс наружных инженерных сетей)
Прошу Вас выдать дубликат
Пакет 1 (архитектурно-планировочное задание, вертикальные планировочные отметки,
выкопировку из проекта детальной планировки, типовые поперечные профили дорог и улиц,
технические условия, схемы трасс наружных инженерных сетей);
Пакет 2 (архитектурно-планировочное задание и технические условия).
Пакет 3 (решение МИО на реконструкцию (перепланировку, переоборудование)
помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с
изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования,
архитектурно-планировочное задание, технические условия, схемы трасс наружных инженерных сетей)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата: "_____"_______________ 20__ год Сдал: __________________________ подпись
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 октября 2018 года № 701
Приложение 3
к Правилам организации
застройки прохождения
разрешительных процедур
в сфере строительства
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
"БЕКІТЕМІН"
Главный архитектор
(города, района)
(қаланың, ауданның)
бас сәулетшісі
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (далее – ФИО)
Тегі, аты, әкесінің аты
(оның болған жағдайында)
(бұдан әрі – Т.А.Ә. )
Архитектурно – планировочное задание на проектирование
Жобалауға арналған сәулет-жоспарлау тапсырмасы (СЖТ)
№_______ от "____"_____________20____ года
№_______ 20____ жылғы "____"____________
Наименование объекта: ___________________________________________________________
Объектінің атауы: _______________________________________________________________
Заказчик (застройщик, инвестор): __________________________________________________
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы, инвестор):
Населенный пункт, год
Қала (елді мекен), жыл
№ п/п
Основание для разработки архитектурно-планировочного задания (АПЗ)
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын (СЖТ) әзірлеу үшін негіздеме
Постановление акимата города (района) или правоустанавливающий документ №_______ от_________ (число, месяц, год)
Қала (аудан) әкімдігінің қаулысы немесе құқық белгілейтін құжат №_______ _________ (күні, айы, жылы)
1
Характеристика участка
Учаскенің сипаттамасы
1.1
Местонахождение участка
Учаскенің орналасқан жері
Город, район, микрорайон, аул, квартал
Қала, аудан, шағын аудан, ауыл, орам
1.2
Наличие застройки (строения и сооружения, существующие на участке, в том числе коммуникации, инженерные сооружения, элементы благоустройства и другие)
Салынған құрылыстың болуы (учаскеде бар құрылыстар мен үй салу, оның ішінде коммуникациялар, инженерлік құрылғылар, абаттандыру элементтері және басқалары)
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
1.3
Геодезическая изученность (наличие съемок, их масштабы)
Геодезиялық зерделенуі (түсірілімдердің болуы, олардың масштабтары)
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
1.4
Инженерно-геологическая изученность (имеющиеся материалы инженерно-геологических, гидрогеологических, почвенно-ботанических и других изысканий)
Инженерлік-геологиялық зерделенуі (инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық, топырақ-ботаникалық және басқа іздестірулердің қолда бар материалдары)
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2
Характеристика проектируемого объекта
Жобаланатын объектінің сипаттамасы
2.1
Функциональное значение объекта
Объектінің функционалдық мәні
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2.2
Этажность
Қабаттылығы
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2.3
Планировочная система
Жоспарлау жүйесі
По проекту с учетом функционального назначения объекта
Объектінің функционалдық мәнін ескере отырып, жоба бойынша
2.4
Конструктивная схема
Конструктивті схема
По проекту
Жоба бойынша
2.5
Инженерное обеспечение
Инженерлік қамтамасыз ету
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2.6
Класс энергоэффективности
Энергия тиімділік сыныбы
Нормативное с краткими описаниями
Қысқаша сипаттамалары бар нормативтік
3
Градостроительные требования
Қала құрылысы талаптары
3.1
Объемно-пространственное решение
Көлемдік-кеңістіктік шешім
Увязать со смежными по участку объектами.
Учаске бойынша іргелес объектілермен байланыстыру
3.2
Проект генерального плана
Бас жоспар жобасы
В соответствии ПДП, вертикальных планировочных отметок прилегающих улиц, требованиям строительных нормативных документов Республики Казахстан.
Жанасатын көшелердің тік жоспарлау белгілерінің егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына, ҚР құрылыстық нормативтік құжаттарының талаптарына сәйкес
вертикальная планировка
тік жоспарлау
Увязать с высотными отметками прилегающей территории
Іргелес аумақтардың жоғары белгілерімен байланыстыру
благоустройство и озеленение
абаттандыру және көгалдандыру
Нормативное с краткими описаниями
парковка автомобилей
3 автомобильдер тұрағы
Нормативное с краткими описаниями
использование плодородного слоя почвы
топырақтың құнарлы қабатын пайдалану
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
малые архитектурные формы
шағын сәулет нысандары
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
Освещение
жарықтандыру
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
4
Архитектурные требования
Сәулет талаптары
4.1
Стилистика архитектурного образа
Сәулеттік келбетінің стилистикасы
Сформировать архитектурный образ в соответствии с функциональными особенностями объекта
Объектінің функционалдық ерекшеліктеріне сәйкес сәулеттік келбетін қалыптастыру
4.2
Характер сочетания с окружающей застройкой
Қоршап тұрған құрылыс салумен өзара үйлесімдік сипаты
В соответствии с местоположением объекта и градостроительным значением
Объектінің орналасқан жеріне және қала құрылысы мәніне сәйкес
4.3
Цветовое решение
Түсіне қатысты шешім
Согласно согласованному эскизному проекту
Келісілген эскиздік жобаға сәйкес
4.4
Рекламно-информационное решение, в том числе:
Жарнамалық-ақпараттық шешім, оның ішінде:
Предусмотреть рекламно-информационные установки согласно статье 21 Закона Республики Казахстан "О языках Республики Казахстан"
"Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес жарнамалық-ақпараттық қондырғыларды көздеу
ночное световое оформление
түнгі жарықпен безендіру
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
4.5
Входные узлы
Кіреберіс тораптар
Предложить акцентирование входных узлов
Кіреберіс тораптарға назар аударуды ұсыну
4.6
Создание условий для жизнедеятельности маломобильных групп населения
Халықтың мүмкіндігі шектеулі топтарының өмір сүруі үшін жағдай жасау
Предусмотреть мероприятия в соответствии с указаниями и требованиями строительных нормативных документов РК; предусмотреть доступ инвалидов к зданию, предусмотреть пандусы, специальные подъездные пути и устройства для проезда инвалидных колясок
Іс-шараларды ҚР құрылыстық нормативтік құжаттарының нұсқаулары мен талаптарына сәйкес көздеу; мүгедектердің ғимаратқа қолжетімділігін көздеу, пандустар, арнайы кірме жолдар мен мүгедектер арбаларының өту жолдарын көздеу
4.7
Соблюдение условий по звукошумовым показателям
Дыбыс-шу көрсеткіштері бойынша шарттарды сақтау
Согласно требованиям строительных нормативных документов РК
ҚР құрылыстық нормативтік құжаттарының талаптарына сәйкес
5
Требования к наружной отделке
Сыртқы әрлеуге қойылатын талаптар
5.1
Цоколь
Цоколь
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
5.2
Фасад
Ограждающие конструкций
Қасбет
Қоршау конструкциялары
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
6
Требования к инженерным сетям
Инженерлік желілерге қойылатын талаптар
6.1
Теплоснабжение
Жылумен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№ __и дата выдачи технических условий (далее - ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.2
Водоснабжение
Сумен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.3
Канализация
Кәріз
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.4
Электроснабжение
Электрмен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.5
Газоснабжение
Газбен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.6
Телекоммуникации и телерадиовещания
Телекоммуникациялар және телерадиохабар
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ) и требований нормативным документам
Техникалық шарттарға (ТШ №__ және берілген күні) және нормативтік құжаттарға сәйкес
6.7
Дренаж (при необходимости) и ливневая канализация
Дренаж (қажет болған жағдайда) және нөсерлік кәріз
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.8
Стационарные поливочные системы
Стационарлы суғару жүйелері
Согласно техническим условиям (№ __ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
7
Обязательства, возлагаемые на застройщика
Құрылыс салушыға жүктелетін міндеттемелер
7.1
По инженерным изысканиям
Инженерлік іздестірулер бойынша
Приступать к освоению земельного участка разрешается после геодезического выноса и закрепления его границ в натуре (на местности)
Жер учаскесін игеруге геодезиялық орналастырылғаннан және оның шекарасы нақты (жергілікті жерге) бекітілгеннен кейін кірісу
7.2
По сносу (переносу) существующих строений и сооружений
Қолданыстағы құрылыстар мен имараттарды бұзу (көшіру) бойынша
В случае необходимости краткое описание
Қажет болған жағдайда қысқаша сипаттамасы
7.3
По переносу существующих подземных и надземных инженерных коммуникаций
Жер асты және жер үсті коммуникацияларын ауыстыру бойынша
Согласно техническим условиям на перенос (вынос) либо на проведения мероприятия по защите сетей и сооружений.
Ауыстыру (орналастыру) туралы техникалық шарттарға сәйкес не желілер мен құрылыстарды қорғау жөніндегі іс-шараларды жүргізу
7.4
По сохранению и/или пересадке зеленых насаждений
Жасыл көшеттерді сақтау және/немесе отырғызу бойынша
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
7.5
По строительству временного ограждения участка
Учаскенің уақытша қоршау құрылысы бойынша
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
8
Дополнительные требования
Қосымша талаптар

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________ Д. Абаев
2018 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2018 жылғы 9 қазандағы
№ 701 бұйрығына
1-қосымша
Құрылыс саласындағы құрылыс
салуды ұйымдастыру және
рұқсат беру рәсімдерінен өту
қағидаларына
1-қосымша
нысан
(Республикалық маңызы бар
қаланың, астананың, облыстық
маңызы бар қалалардың,
аудандардың) бас сәулетшісіне
____________________________
____________________________
(Т.А.Ә немесе заңды атауы және
(немесе) сенімхат)
____________________________
(Жеке сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН) немесе бизнес (БИН)
сәйкестендіру нөмірі
мекенжай___________________
____________________________
(заңды мекенжайы немесе мекен
ету орны) байланыс
деректері____________________
(электрондық мекенжай, тел.)
Бастапқы материалдарды/сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды ұсыну / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін бастапқы материалдар алу туралы өтініш
Өтініш берушінің аты: ______________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайы: ______________________________________________________________
Телефоны: ________________________________________________________________
Тапсырыс беруші: __________________________________________________________
Жобаланатын объектінің атауы: ______________________________________________
Жобаланатын объектінің мекенжайы: _________________________________________
Сізден
1- пакет (сәулет-жоспарлау тапсырмасын, тік жоспарлау белгілерін, түбегейлі жоспарлау жобасынан алынған көшірмені, жолдар мен көшелердің көлденең қималарын, техникалық шарттарды, сыртқы инженерлік желілер трассасының схемаларын)
2-пакет (сәулет-жоспарлау тапсырмасын, техникалық шарттарды)
3-пакет (тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға ЖАО шешімі), сәулет-жоспарлау тапсырмасы, техникалық шарттар, сыртқы инженерлік желілер трассаларының схемалары) беруіңізді сұраймын
Сізден
1- пакет (сәулет-жоспарлау тапсырмасын, тік жоспарлау белгілерін, түбегейлі жоспарлау жобасынан алынған көшірмені, жолдар мен көшелердің көлденең қималарын, техникалық шарттарды, сыртқы инженерлік желілер трассасының схемаларын)
2-пакет (сәулет-жоспарлау тапсырмасын, техникалық шарттарды)
3-пакет (тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға ЖАО шешімі), сәулет-жоспарлау тапсырмасы, техникалық шарттар, сыртқы инженерлік желілер трассаларының схемалары) дубликатты беруіңізді сұраймын
Ақпараттық жүйелерде қамтылған. заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
күні: 20__ жылғы "__" _______________
Тапсырды: _________________________
қолы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2018 жылғы 9 қазандағы
№ 701 бұйрығына
2-қосымша
Құрылыс саласындағы құрылыс
салуды ұйымдастыру және
рұқсат беру рәсімдерінен өту
қағидаларына
3-қосымша
"УТВЕРЖДАЮ"
"БЕКІТЕМІН"
Главный архитектор (города,
района)
(қаланың, ауданның) бас
сәулетшісі
____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) (далее – ФИО)
Тегі, аты, әкесінің аты (оның
болған жағдайында) (бұдан әрі –
Т.А.Ә. )
Архитектурно – планировочное задание на проектирование Жобалауға арналған сәулет-жоспарлау тапсырмасы (СЖТ) №_______ от "____"_____________20____ года №_______ 20____ жылғы "____"_____________
Наименование объекта: _____________________________________________________
Объектінің атауы:
__________________________________________________________________________
Заказчик (застройщик, инвестор): _____________________________________________
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы, инвестор):
Населенный пункт, год
Қала (елді мекен), жыл
п/п
Основание для разработки архитектурно-планировочного задания (АПЗ)
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын (СЖТ) әзірлеу үшін негіздеме
Постановление акимата города (района) или правоустанавливающий документ №_______ от_________ (число, месяц, год)
Қала (аудан) әкімдігінің қаулысы немесе құқық белгілейтін құжат №_______ _________ (күні, айы, жылы)
1
Характеристика участка
Учаскенің сипаттамасы
1.1
Местонахождение участка
Учаскенің орналасқан жері
Город, район, микрорайон, аул, квартал
Қала, аудан, шағын аудан, ауыл, орам
1.2
Наличие застройки (строения и сооружения, существующие на участке, в том числе коммуникации, инженерные сооружения, элементы благоустройства и другие)
Салынған құрылыстың болуы (учаскеде бар құрылыстар мен үй салу, оның ішінде коммуникациялар, инженерлік құрылғылар, абаттандыру элементтері және басқалары)
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
1.3
Геодезическая изученность (наличие съемок, их масштабы)
Геодезиялық зерделенуі (түсірілімдердің болуы, олардың масштабтары)
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
1.4
Инженерно-геологическая изученность (имеющиеся материалы инженерно-геологических, гидрогеологических, почвенно-ботанических и других изысканий)
Инженерлік-геологиялық зерделенуі (инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық, топырақ-ботаникалық және басқа іздестірулердің қолда бар материалдары)
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2
Характеристика проектируемого объекта
Жобаланатын объектінің сипаттамасы
2.1
Функциональное значение объекта
Объектінің функционалдық мәні
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2.2
Этажность
Қабаттылығы
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2.3
Планировочная система
Жоспарлау жүйесі
По проекту с учетом функционального назначения объекта
Объектінің функционалдық мәнін ескере отырып, жоба бойынша
2.4
Конструктивная схема
Конструктивті схема
По проекту
Жоба бойынша
2.5
Инженерное обеспечение
Инженерлік қамтамасыз ету
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
2.6
Класс энергоэффективности
Энергия тиімділік сыныбы
Нормативное с краткими описаниями
Қысқаша сипаттамалары бар нормативтік
3
Градостроительные требования
Қала құрылысы талаптары
3.1
Объемно-пространственное решение
Көлемдік-кеңістіктік шешім
Увязать со смежными по участку объектами.
Учаске бойынша іргелес объектілермен байланыстыру
3.2
Проект генерального плана
Бас жоспар жобасы
В соответствии ПДП, вертикальных планировочных отметок прилегающих улиц, требованиям строительных нормативных документов Республики Казахстан.
Жанасатын көшелердің тік жоспарлау белгілерінің егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына, ҚР құрылыстық нормативтік құжаттарының талаптарына сәйкес
вертикальная планировка
тік жоспарлау
Увязать с высотными отметками прилегающей территории
Іргелес аумақтардың жоғары белгілерімен байланыстыру
благоустройство и озеленение
абаттандыру және көгалдандыру
Нормативное с краткими описаниями
парковка автомобилей
3 автомобильдер тұрағы
Нормативное с краткими описаниями
использование плодородного слоя почвы
топырақтың құнарлы қабатын пайдалану
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
малые архитектурные формы
шағын сәулет нысандары
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
Освещение
жарықтандыру
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
4
Архитектурные требования
Сәулет талаптары
4.1
Стилистика архитектурного образа
Сәулеттік келбетінің стилистикасы
Сформировать архитектурный образ в соответствии с функциональными особенностями объекта
Объектінің функционалдық ерекшеліктеріне сәйкес сәулеттік келбетін қалыптастыру
4.2
Характер сочетания с окружающей застройкой
Қоршап тұрған құрылыс салумен өзара үйлесімдік сипаты
В соответствии с местоположением объекта и градостроительным значением
Объектінің орналасқан жеріне және қала құрылысы мәніне сәйкес
4.3
Цветовое решение
Түсіне қатысты шешім
Согласно согласованному эскизному проекту
Келісілген эскиздік жобаға сәйкес
4.4
Рекламно-информационное решение, в том числе:
Жарнамалық-ақпараттық шешім, оның ішінде:
Предусмотреть рекламно-информационные установки согласно статье 21 Закона Республики Казахстан "О языках Республики Казахстан"
"Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес жарнамалық-ақпараттық қондырғыларды көздеу
ночное световое оформление
түнгі жарықпен безендіру
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
4.5
Входные узлы
Кіреберіс тораптар
Предложить акцентирование входных узлов
Кіреберіс тораптарға назар аударуды ұсыну
4.6
Создание условий для жизнедеятельности маломобильных групп населения
Халықтың мүмкіндігі шектеулі топтарының өмір сүруі үшін жағдай жасау
Предусмотреть мероприятия в соответствии с указаниями и требованиями строительных нормативных документов РК; предусмотреть доступ инвалидов к зданию, предусмотреть пандусы, специальные подъездные пути и устройства для проезда инвалидных колясок
Іс-шараларды ҚР құрылыстық нормативтік құжаттарының нұсқаулары мен талаптарына сәйкес көздеу; мүгедектердің ғимаратқа қолжетімділігін көздеу, пандустар, арнайы кірме жолдар мен мүгедектер арбаларының өту жолдарын көздеу
4.7
Соблюдение условий по звукошумовым показателям
Дыбыс-шу көрсеткіштері бойынша шарттарды сақтау
Согласно требованиям строительных нормативных документов РК
ҚР құрылыстық нормативтік құжаттарының талаптарына сәйкес
5
Требования к наружной отделке
Сыртқы әрлеуге қойылатын талаптар
5.1
Цоколь
Цоколь
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
5.2
Фасад
Ограждающие конструкций
Қасбет
Қоршау конструкциялары
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
6
Требования к инженерным сетям
Инженерлік желілерге қойылатын талаптар
6.1
Теплоснабжение
Жылумен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№ __и дата выдачи технических условий (далее - ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.2
Водоснабжение
Сумен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.3
Канализация
Кәріз
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.4
Электроснабжение
Электрмен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.5
Газоснабжение
Газбен жабдықтау
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.6
Телекоммуникации и телерадиовещания
Телекоммуникациялар және телерадиохабар
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ) и требований нормативным документам
Техникалық шарттарға (ТШ №__ және берілген күні) және нормативтік құжаттарға сәйкес
6.7
Дренаж (при необходимости) и ливневая канализация
Дренаж (қажет болған жағдайда) және нөсерлік кәріз
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
6.8
Стационарные поливочные системы
Стационарлы суғару жүйелері
Согласно техническим условиям (№ __ и дата выдачи ТУ)
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
7
Обязательства, возлагаемые на застройщика
Құрылыс салушыға жүктелетін міндеттемелер
7.1
По инженерным изысканиям
Инженерлік іздестірулер бойынша
Приступать к освоению земельного участка разрешается после геодезического выноса и закрепления его границ в натуре (на местности)
Жер учаскесін игеруге геодезиялық орналастырылғаннан және оның шекарасы нақты (жергілікті жерге) бекітілгеннен кейін кірісу
7.2
По сносу (переносу) существующих строений и сооружений
Қолданыстағы құрылыстар мен имараттарды бұзу (көшіру) бойынша
В случае необходимости краткое описание
Қажет болған жағдайда қысқаша сипаттамасы
7.3
По переносу существующих подземных и надземных инженерных коммуникаций
Жер асты және жер үсті коммуникацияларын ауыстыру бойынша
Согласно техническим условиям на перенос (вынос) либо на проведения мероприятия по защите сетей и сооружений.
Ауыстыру (орналастыру) туралы техникалық шарттарға сәйкес не желілер мен құрылыстарды қорғау жөніндегі іс-шараларды жүргізу
7.4
По сохранению и/или пересадке зеленых насаждений
Жасыл көшеттерді сақтау және/немесе отырғызу бойынша
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
7.5
По строительству временного ограждения участка
Учаскенің уақытша қоршау құрылысы бойынша
Краткое описание
Қысқаша сипаттамасы
8
Дополнительные требования
Қосымша талаптар

1. При проектировании системы кондиционирования в здании (в том случае, когда проектом не предусмотрено централизованное холодоснабжение и кондиционирование) необходимо предусмотреть размещение наружных элементов локальных систем в соответствии с архитектурным решением фасадов здания. На фасадах проектируемого здания предусмотреть места (ниши, выступы, балконы и т.д.) для размещения наружных элементов локальных систем кондиционирования.
2. Применить материалы по ресурсосбережению и современных энергосберегающих технологий.
Ғимараттағы ауа баптау жүйесін жобалау кезінде (жобада орталықтандырылған суық сумен жабдықтау және ауа баптау көзделмеген жағдайда) ғимарат қасбеттерінің сәулеттік шешіміне сәйкес жергілікті жүйелердің сыртқы элементтерін орналастыруды көздеу қажет. Жобаланатын ғимараттың қасбеттерінде жергілікті ау баптау жүйелерінің сыртқы элементтерін орналастыруға арналған жерлерді (бөліктер, маңдайшалар, балкондар және т.б.) көздеу қажет.
2. Ресурс үнемдеу және қазіргі заманғы энергия үнемдеу технологиялары бойынша материалдарды қолдану.
9
Общие требования
Жалпы талаптар
1. Жобаны (жұмыс жобасын) әзірлеу кезінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы қолданыстағы заңнамасының нормаларын басшылыққа алуы қажет.
2. Қаланың (ауданның) бас сәулетшісімен келісу:
- эскиздік жоба.
3. Құрылыс жобасына сараптама жүргізу.
4. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғандығы туралы хабарлама беру.
5. салынған объектіні қабылдау және пайдалануға беру. (қабылдау түрі).
Примечания:
Ескертпелер:
1. АПЗ и ТУ действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденного в составе проектной (проектно-сметной) документации.
СЖТ және ТТ жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың құрамында бекітілген құрылыстың бүкіл нормативтік ұзақтығының мерзімі шегінде қолданылады.
2. В случае возникновения обстоятельств, требующих пересмотра условий АПЗ, изменения в него вносятся по согласованию с заказчиком.
СЖТ шарттарын қайта қарауды талап ететін жағдайлар туындаған кезде, оған өзгерістерді тапсырыс берушінің келісімі бойынша енгізілуі мүмкін.
3. Требования и условия, изложенные в АПЗ, обязательны для всех участников инвестиционного процесса независимо от форм собственности и источников финансирования.
СЖТ-да жазылған талаптар мен шарттар меншік нысанына және қаржыландыру көздеріне қарамастан инвестициялық процестің барлық қатысушылары үшін міндетті.
4. Несогласие заказчика с требованиями, содержащимися в АПЗ, обжалуется в судебном порядке.
Тапсырыс берушінің СЖТ-да қамтылған талаптармен келіспеуі сот тәртібімен шағымдалуы мүмкін.
АПЗ составил
________________________________________
(должность, ФИО)
________________________________________
(подпись)
СЖТ жасады
______________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә. )
______________________________________
(қолы)
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 октября 2018 года № 701
Приложение 4
к Правилам организации
застройки прохождения
разрешительных процедур в
сфере строительства
Форма
Главному архитектору (города
республиканского значения,
столицы, городов областного
значения, районов)
___________________________
от__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (далее – ФИО)
или юридическое наименование
и (или) доверенность)
____________________________
(Индивидуальный идентификационный
номер (ИИН) или бизнес
идентификационный номер (БИН)
адрес _______________________
(юридический адрес или место
проживания)
контакты
___________________________
(электронный адрес)
Заявление
Наименование заявителя:__________________________________________________________
(ФИО, физического лица или наименование юридического лица)
Адрес: __________________________________________________________________________
Телефон: _______________________________________________________________________
Заказчик: _______________________________________________________________________
Наименование проектируемого объекта: _____________________________________________
Адрес проектируемого объекта: ____________________________________________________
Прошу Вас согласовать эскиз (эскизный проект)
Принял(а) (подпись) __________________
Дата: "_____"____________ 20__ год
Сдал (подпись) ________
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 октября 2018 года № 701
Приложение 5
к Правилам организации
застройки прохождения
разрешительных процедур в
сфере строительства
Состав и содержание эскиза (эскизного проекта) и технического проекта,
Состав и содержание эскиза (эскизного проекта), разрабатываемого на предпроектной стадии для объектов нового строительства, а также технического проекта, разрабатываемого на предпроектной стадии для объектов реконструкции (перепланировки, переоборудования), требующих отвода дополнительного земельного участка (прирезки территории), разработанного проектной организацией, имеющей соответствующую лицензию:

1. При проектировании системы кондиционирования в здании (в том случае, когда проектом не предусмотрено централизованное холодоснабжение и кондиционирование) необходимо предусмотреть размещение наружных элементов локальных систем в соответствии с архитектурным решением фасадов здания. На фасадах проектируемого здания предусмотреть места (ниши, выступы, балконы и т.д.) для размещения наружных элементов локальных систем кондиционирования.
2. Применить материалы по ресурсосбережению и современных энергосберегающих технологий.
Ғимараттағы ауа баптау жүйесін жобалау кезінде (жобада орталықтандырылған суық сумен жабдықтау және ауа баптау көзделмеген жағдайда) ғимарат қасбеттерінің сәулеттік шешіміне сәйкес жергілікті жүйелердің сыртқы элементтерін орналастыруды көздеу қажет. Жобаланатын ғимараттың қасбеттерінде жергілікті ау баптау жүйелерінің сыртқы элементтерін орналастыруға арналған жерлерді (бөліктер, маңдайшалар, балкондар және т.б.) көздеу қажет.
2. Ресурс үнемдеу және қазіргі заманғы энергия үнемдеу технологиялары бойынша материалдарды қолдану.
9
Общие требования
Жалпы талаптар
1. Жобаны (жұмыс жобасын) әзірлеу кезінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы қолданыстағы заңнамасының нормаларын басшылыққа алуы қажет.
2. Қаланың (ауданның) бас сәулетшісімен келісу:
- эскиздік жоба.
3. Құрылыс жобасына сараптама жүргізу.
4. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғандығы туралы хабарлама беру.
5. салынған объектіні қабылдау және пайдалануға беру. (қабылдау түрі).
Примечания:
Ескертпелер:
1. АПЗ и ТУ действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденного в составе проектной (проектно-сметной) документации.
СЖТ және ТТ жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың құрамында бекітілген құрылыстың бүкіл нормативтік ұзақтығының мерзімі шегінде қолданылады.
2. В случае возникновения обстоятельств, требующих пересмотра условий АПЗ, изменения в него вносятся по согласованию с заказчиком.
СЖТ шарттарын қайта қарауды талап ететін жағдайлар туындаған кезде, оған өзгерістерді тапсырыс берушінің келісімі бойынша енгізілуі мүмкін.
3. Требования и условия, изложенные в АПЗ, обязательны для всех участников инвестиционного процесса независимо от форм собственности и источников финансирования.
СЖТ-да жазылған талаптар мен шарттар меншік нысанына және қаржыландыру көздеріне қарамастан инвестициялық процестің барлық қатысушылары үшін міндетті.
4. Несогласие заказчика с требованиями, содержащимися в АПЗ, обжалуется в судебном порядке.
Тапсырыс берушінің СЖТ-да қамтылған талаптармен келіспеуі сот тәртібімен шағымдалуы мүмкін.
АПЗ составил ___________________________________ (должность, ФИО) _________________________________ (подпись) СЖТ жасады ________________________________ (лауазымы, Т.А.Ә. ) ________________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2018 жылғы 9 қазандағы
№ 701 бұйрығына
3-қосымша
Құрылыс саласындағы құрылыс
салуды ұйымдастыру және
рұқсат беру рәсімдерінен өту
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Республикалық маңызы бар
қаланың, астананың, облыстық
маңызы бар қалалардың,
аудандардың) бас сәулетшісіне
____________________________
____________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, болса
– әкесінің аты немесе заңды
атауы және (немесе) сенімхат)
____________________________
(Жеке сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН) немесе бизнес (БИН)
сәйкестендіру нөмірі)
мекенжай___________________
____________________________
(заңды мекенжайы немесе мекен ету орны)
байланыс
деректері______________
(электрондық мекенжай, тел.)
Өтініш
Өтініш берушінің атауы:_____________________________________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, болса – әкесінің аты (немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайы: ______________________________________________________________
Телефоны: ________________________________________________________________
Тапсырыс беруші: __________________________________________________________
Жобаланатын объектінің атауы: ______________________________________________
Жобаланатын объектінің мекенжайы: _________________________________________
Сізден эскизді (эскиздік жобаны) келісуіңізді сұраймын
Қабылдады (қолы) ___________________
күні: 20__ жылғы "___" ____________
Тапсырды (қолы) _______________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 9 қазандағы
№ 701 бұйрығына
4-қосымша
Құрылыс саласындағы құрылыс
салуды ұйымдастыру және
рұқсат беру рәсімдерінен өту
қағидаларына
5-қосымша
Эскиздің (эскиздік жобаның), техникалық жобаның құрамы мен мазмұны
Тиісті лицензиясы бар жобалау ұйым әзірлеген Қосымша жер учаскесін бөлуді (аумақ кесіп беруді) талап ететін жаңа құрылыс объектілері үшін, сондай-ақ реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) объектілері үшін жобалау алдындағы сатыда әзірленетін эскиздің (эскиздік жобаның) құрамы мен мазмұны:

1. Ситуационный план в масштабе 1:1000; 1:2000; 1:5000 (один из перечисленных);
2. Генеральный план объекта в масштабе 1:500; 1:1000 (один из перечисленных);
3. Фасады в масштабе 1:50; 1:100; 1:200; 1:400 (один из перечисленных) с ведомостью наружной отделки;
4. Планы этажей с экспликацией помещений, разрезы в масштабе М 1:100; 1:200; 1:400 (один из перечисленных);
5. План кровли в масштабе М 1:50; 1:100; 1:200; 1:400 (один из перечисленных);
6. Планы инженерных сетей;
7. Общие данные с изложением основных конструктивных и архитектурно-планировочных решений здания, выбора материалов отделки и цветового решения фасадов, а также элементов благоустройства и озеленения участка с приведением основных объемно-планировочных показателей (вместимость, пропускная способность, мощность, строительный объем, общая и полезная площадь здания, площади застройки, озелененных и благоустроенных территории участка, материалы отделки и цветовой отделки фасада).
Состав и содержание технического проекта, разрабатываемого для объектов реконструкции (перепланировки, переоборудования), разработанного проектной организацией, имеющей соответствующую лицензию:
1. Планы помещений до реконструкции (перепланировки, переоборудования);
2. Планы помещений после реконструкции (перепланировки, переоборудования);
3. Фасад в случаях изменения внешнего облика (фасадов) существующего объекта.
4. Общие данные с изложением основных конструктивных и архитектурно-планировочных решений здания, выбора материалов отделки и цветового решения фасадов).
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 октября 2018 года № 701
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 13 декабря 2017 года № 867
форма
Акт приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно
_______________________________________             "____" ____________ 20__ года
(наименование населенного пункта)
Собственник объекта _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии), адрес места проживания)
и подрядчик (если строительство объекта осуществлялось подрядным способом)
_______________________________________________________________________________,
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица,
осуществлявшего строительство, адрес, телефон, № лицензии, дата получения)
УСТАНОВИЛ:
1. Строительство объекта/реконструкция (перепланировка, переоборудование)
помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменениями
несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование объекта, месторасположение или адрес)
________________________________________________________________________________
осуществлялось собственником самостоятельно ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) и/или с привлеченной им подрядной организацией
_______________________________________________________________________________,
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица,
осуществлявшего строительство объекта/реконструкцию (перепланировку,
переоборудование) помещений)
2. Выполнены: __________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(виды работ)

1. 1:1000; 1:2000; 1:5000 (аталғанның бірі) масштабындағы ахуалдық жоспар;
2. 1:500; 1:1000 (аталғанның бірі) масштабындағы объектінің бас жоспары;
3. 1:50; 1:100; 1:200; 1:400 (аталғанның бірі) масштабындағы сыртқы әрлеудің ведомосімен қоса, қасбеттер;
4. 1:100; 1:200; 1:400 (аталғанның бірі) масштабындағы үй-жайлардың экспликациясы бар қабаттардың жоспары, бөліністер;
5. 1:50; 1:100; 1:200; 1:400 (аталғанның бірі) масштабындағы шатыр жоспары;
6. Инженерлік желілердің жоспарлары;
7. Ғимараттың негізгі конструктивтік және сәулет-жоспарлау шешімдері, әрлеу материалдары мен қасбеттің түсіне қатысты шешімін таңдау, сондай-ақ негізгі көлемдік-жоспарлау көрсеткіштері (сыйымдылығы, өткізу қабілеті, қуаты, құрылыс көлемі, ғимараттың, құрылыс алаңының, көгалдандырылған және абаттандырылған учаске аумағының жалпы және пайдалы алаңы, әрлеу материалдары мен қасбеттің түсі) келтірілген абаттандыру мен көгалдандыру элементтері сипатталған жалпы деректер.
Тиісті лицензиясы бар жобалау ұйымы әзірлеген реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) объектілері үшін әзірленетін техникалық жобаның құрамы мен мазмұны
1. Реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) дейінгі үй-жайлардың жоспарлары;
2.Реконструкциялаудан (қайта жоспарлаудан, қайта жабдықтаудан) кейінгі үй-жайлардың жоспарлары;
3. Қолданыстағы объектінің сыртқы бейнесі (қасбеттері) өзгерген жағдайдағы қасбет;
4. Ғимараттардың негізгі конструктивтік және сәулет-жоспарлау шешімдері, әрлеу материалдары мен қасбеттің түсіне қатысты шешімді таңдау сипатталған жалпы деректер.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2018 жылғы 9 қазандағы
№ 701 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2017 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 867 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау актісі
________________________                   20__ жылғы "____" ____________
(елді мекеннің атауы)
Құрылыстың меншік иесі ___________________________________________________
________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тұрақты мекенжайы)
және мердігер (егер объект мердігерлік тәсілмен салынса) _____________________
________________________________________________________________________,
(құрылысты жүзеге асырған ұйымның атауы, адамның лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ұйымның мекенжайы,
телефоны, лицензия №, алған күні)
АНЫҚТАДЫ:
1. _____________________________________________________________________
(объектінің атауы, орналасқан жері немесе мекенжайы)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
объектіні салуды/тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен
жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген
бөліктерін) реконструкциялауды (қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды) меншік иесі
өзі ________________________________________________________________
______________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
және/немесе ол тартқан мердігерлік ұйым _________________________________
______________________________________________________________________,
(объектіні салуды/үй-жайды реконструкциялауды (қайта жоспарлауды, қайта
жабдықтауды) жүзеге асырған ұйым атауы, адамның лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
2. ____________________________________________________________________
(жұмыстар түрлері)
______________________________________________________________________
__________________________________________________________ орындалған.