Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны и защиты прав интеллектуальной собственности
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 1510. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2018 года № 17667. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 41.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 19.05.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие регламенты государственных услуг:
1) "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Регистрация товарного знака" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) "Выдача охранного документа на селекционное достижение" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) "Регистрация топологий интегральных микросхем" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) "Выдача свидетельства патентного поверенного" согласно приложению 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 1510 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 қарашада № 17667 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 19 мамырдағы № 41 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 19.05.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу";
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу";
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу";
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу";
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын тіркеу";
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу";
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру";
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру";
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу";
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну";
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау";
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру".
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о внесении сведений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления и документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта, автором лично либо через иного представителя с представлением электронной копии нотариально заверенной доверенности (далее – заявитель) или вступившее в законную силу решение суда.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) распределение заявлений в течение двух рабочих часов после подачи заявления начальником управления либо заместителем начальника управления по авторским правам услугодателя (далее – управление) работникам управления;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
1-қосымша
"Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) "Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы куәлік не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайда негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (әрекетін) бастауға негіз – өтінімді және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды автордың өзі не өзге өкіл (бұдан әрі – өтініш беруші)арқылы нотариат куәландырған сенімхаттың электрондық көшірмесін немесе заңды күшіне енген сот шешімін беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтініш берілгеннен кейін екі жұмыс сағаты ішіндекөрсетілетін қызметті берушініңавторлық құқықтары жөніндегі басқарма (бұдан әрі – басқарма) басшысының не басқарма басшысы орынбасарының басқарма жұмыскерлеріне өтініштерді бөлуі;

2) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги работником услугодателя в течение семи рабочих часов;
3) согласование результата государственной услуги с начальником управления, заместителем руководителя услугодателя;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение одного часа;
5) направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) начальник управления и/или заместитель начальника управления;
2) работник управления;
3) заместитель руководителя;
4) руководитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) начальник управления или заместитель начальника управления в течение двух рабочих часов после подачи заявления услугаполучателя посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – веб-портал) отписывает работнику управления;
2) работник управления в течение семи рабочих часов рассматривает заявление и документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта, и оформляет результат оказания государственной услуги;
3) начальник управления или заместитель начальника управления, заместитель руководителя услугодателя согласовывают результат оказания государственной услуги в течение одного часа;
4) руководитель услугодателя в течение одного часа подписывает результат оказания государственной услуги.
Схема получения государственной услуги приведена в приложении к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в электронном виде через портал электронного правительства www.egov.kz.
Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Внесение сведений и их
изменений в Государственный
реестр прав на объекты,
охраняемые авторским правом"
Схема получения государственной услуги
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе"
Глава 1. Общие положения

2) жеті жұмыс сағаты ішінде көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің өтінішті қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін басқарма бастығымен, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен келісуі;
4) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы;
5) көрсетілетін қызметті алушыныңжеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберуі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) жұмылдырылған:
1) басқарма бастығы және/немесе басқарма бастығының орынбасары;
2) басқарма жұмыскері;
3) басшы орынбасары;
4) басшы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) басқарма бастығы немесе басқарма бастығының орынбасары көрсетілетін қызметті алушыөтінішті бергеннен кейінгі екі жұмыс сағатыішінде "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы басқармажұмыскеріне жібереді;
2) басқарма жұмыскеріжеті жұмыс сағатыішінде стандарттың 9-тармағында көзделген өтініштіжәне құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді;
3) басқарма бастығы немесе басқарма бастығының орынбасары, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін бір сағат ішінде келіседі;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне бір сағат ішінде қол қояды.
Мемлекеттік қызметті алу схемасы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне қосымшада келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет www.egov.kz электрондық үкімет порталы арқылы электрондық түрде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
"Авторлық құқықпен
қорғалатын объектілерге
құқықтардың мемлекеттік
тізіліміне мәліметтерді және
олардың өзгерістерін енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Мемлекеттікқызметті алу сызбасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
2-қосымша
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием и выдача результата оказания услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе (далее – свидетельство), сроком на пять лет, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма свидетельства утверждена приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 августа 2009 года № 117 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5763).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя, предусмотренного в пункте 9 стандарта, необходимого для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация в течение одного рабочего дня электронного запроса, поступившего на портал, сотрудником канцелярии услугодателя, в единой системе электронного документооборота государственных органов (далее – ЕСЭДО);
2) рассмотрение электронного запроса в течение одного рабочего дня руководителем управления (либо лицом, исполняющим его обязанности) по авторским и смежным правам Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – управление);

1. "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді. Көрсетілетін қызметтің нәтижесін қабылдау және беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - бес жыл мерзiмге мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлiк (бұдан әрі – куәлік) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында берілетін стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Куәліктің нысаны Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 27 тамыздағы № 117 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5763 болып тіркелген).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет стандарттың 9-тармағында көзделген электрондық сұрау салуын алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің порталға келіп түскен электрондық сұрау салуды мемлекеттік органдардың бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде (бұдан әрі – БЭҚАЖ) бір жұмыс күні ішінде тіркеуі;
2) электрондық сұрау салуды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқықтары департаментінің авторлық және сабақтас құқықтар жөніндегі басқармасы (бұдан әрі – басқарма) басшысының (не оның міндеттерін атқаратын адамның) бір жұмыс күні ішінде қарауы;

3) рассмотрение электронного запроса главным экспертом или экспертом управления в течение пяти рабочих дней;
4) заседание комиссии по аккредитации организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе (далее – комиссия);
5) подписание результата оказания государственной услуги в течение одного рабочего дня заместителем руководителя услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель управления (либо лицо, исполняющее его обязанности);
3) главный эксперт или эксперт управления;
4) комиссия;
5) заместитель руководителя услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов на портал проводит регистрацию полученных документов в ЕСЭДО и передает через портал на рассмотрение руководителю управления (либо лицу, исполняющему его обязанности);
2) руководитель управления (либо лицо, исполняющее его обязанности) в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает главному эксперту или эксперту управления;
3) главный эксперт или эксперт управления готовит в течение пяти рабочих дней документы на рассмотрение комиссии, услугодатель получает документы услугополучателя в соответствии с пунктом 9 стандарта не позднее десяти рабочих дней до даты проведения заседания комиссии;
4) комиссия принимает решение об аккредитации или об отказе в аккредитации в течение трех рабочих дней после даты проведения заседания комиссии. В случае принятия решения об аккредитации услугодатель выдает услугополучателю свидетельство сроком на пять лет;
5) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает свидетельство или отказ в аккредитации, результат оказания государственной услуги услугополучателю автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
Схема получения государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

3) электрондық сұрау салуды басқарманың бас сарапшысының немесе сарапшысының бес жұмыс күні ішінде қарауы;
4) мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - комиссия) отырысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орынбасарының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бір жұмыс күні ішінде қол қоюы.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) жұмылдырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) басқарма басшысы (не оның міндеттерін атқаратын адам);
3) басқарманың бас сарапшысы немесе сарапшысы;
4) комиссия;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері порталға құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды БЭҚАЖ-да тіркеуден өткізеді және портал арқылы басқарма басшысына (не оның міндеттерін атқаратын адамға) жібереді;
2) басқарма басшысы (не оның міндеттерін атқаратын адам) құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде басқарманың бас сарапшысына немесе сарапшысына нұсқаумен жібереді;
3) басқарманың бас сарапшысы немесе сарапшысы құжаттарды бес жұмыс күні ішінде комиссияның қарауына дайындайды, көрсетілетін қызметті беруші стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын комиссия отырысы өтетін күнге дейін он жұмыс күнінен кешіктірмей алады;
4) комиссия отырысы өткен күннен бастап үш жұмыс күнi ішінде аккредиттеу туралы немесе аккредиттеуден бас тарту туралы комиссия шешiм қабылдайды. Аккредиттеу туралы шешім қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бес жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлiк бередi;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде куәлікке немесе аккредиттеудан бас тартуға қол қояды, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу сызбасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі

8. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с Государственной корпорацией "Правительство для граждан"и (или) иными услугодателями.
9. Описание порядка обращения и последовательность процедур (действий) услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги приведена в виде диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал электронного правительства согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Аккредитация
организаций, управляющих
имущественными правами на
коллективной основе"
Схема получения государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Аккредитация
организаций, управляющих
имущественными правами на
коллективной основе"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал электронного правительства
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП, отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
9. Өтініш беру тәртібі және мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) кезектілігінің сипаттамасы электрондық үкімет порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы түрінде, графикалық нысанда осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін Регламентіне 2-қосымшаға сәйкес келтірілген.
"Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйымдарды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу сызбасы
"Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйымдарды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Электрондық үкімет порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Өтініш беру және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦП тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (БСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеуі;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ куәлігін таңдауы;
7) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, кері қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктердің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрстеліген ЖСН-дер арасындағы бірдейлендіру деректерінің сәйкестілігін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
11) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
13) процесс 9 – направление услугополучателю результата услуги (электронное свидетельство), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - направление уведомления о регистрации предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.

8) 5-процесс – алушының ЭЦҚ төтнұсқалылығы расталмағанына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс - алушының ЭЦҚ арқылы толтырылған қызметті көрсетуге сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) куәландыруы (қол қоюы);
10) 7 процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) порталда тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
11) 4 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының лицензия беру үшін біліктілік талаптарына және негіздеріне сәйкестігін тексеру;
12) 8 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
13) 9 процесс – көрсетілетін қызметті алушыға портал қалыптастырған көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық куәлік) жіберу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
3-қосымша
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу туралы хабарламаны жіберу немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.

Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – управление);
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – начальник департамента) и начальником управления;
5) подписание результата оказания государственной услуги заместителем руководителя услугодателя;
6) направление экспертом управления результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления;
2) эксперт управления;
3) начальник департамента;
4) заместитель руководителя услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту управления в течение одного рабочего дня с момента поступления документов;
2) эксперт управления в течение шести рабочих дней с момента поступления к нему документов проверяет оплату и документы на соответствие предъявляемым требованиям. При наличии оснований, препятствующих регистрации договора о распоряжении права на объект промышленной собственности, эксперт управления направляет запрос услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его направления представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и (или) дополнения. В этом случае срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов. По результатам проверки оплаты и документов эксперт управления подготавливает уведомление об оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, и направляет начальнику управления на согласование;

2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу басқармасының басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу (бұдан әрі – басқарма);
2) басқарма сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) басқарма сарапшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) басқарма басшысы;
2) басқарма сарапшысы;
3) департамент басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) басқарма басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оларды басқарма сарапшысына бөледі;
2) басқарма сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап алты жұмыс күні ішінде төлем мен құжаттардың қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді. Өнеркәсіптік меншік объектісіне құқық беру туралы шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, басқармасының сарапшысы көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай мерзімде жетпеген немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу ұсынысымен сұрау салу жібереді. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі жетпеген немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі. Төлем мен құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша басқарма сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды және басқарма басшысына келісуге жолдайды;

3) начальник управления в течение четырех часов согласовывает уведомление об оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику департамента на согласование;
4) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает уведомление об оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня утверждает и подписывает результат оказания государственной услуги и направляет эксперту управления;
6) эксперт управления в течение одного рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, производит оплату и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

3) басқарма басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі және департамент басшысына келісуге жолдайды;
4) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бекітеді және қол қояды және басқарма сарапшысына жолдайды;
6) басқарма сарапшысы бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың қалқымалы терезелерінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті толтырады, төлем жүргізеді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық нысанда тіркейді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления уведомления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация
предоставления права на
использование товарного знака,
селекционного достижения и
объекта промышленной собственности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности"
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің дайындығына байланысты көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық қолтаңбасымен куәландырылған электронды құжат нысанында хабарлама жіберу арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
"Тауар таңбасын, селекциялық
жетiстiктердi және өнеркәсiптiк
меншiк объектiсiн пайдалану
құқығын беруді тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
4-қосымша
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления уведомления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация
предоставления права на
использование товарного знака,
селекционного достижения и
объекта промышленной собственности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности"
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Регистрация товарного знака"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация товарного знака" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация товарного знака", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) при регистрация товарного знака - внесение товарного знака в Государственный реестр товарных знаков (далее – Государственный реестр), выдача свидетельства на товарный знак и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта;

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің дайындығына байланысты көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық қолтаңбасымен куәландырылған электронды құжат нысанында хабарлама жіберу арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
"Тауар таңбасына, селекциялық
жетістікке және өнеркәсіптік
меншік объектісіне айрықша
құқықты беруді тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
5-қосымша
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) тауар таңбасын тіркеу кезінде: тауар таңбасын тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі – мемлекеттік тізілім) енгізу, тауар таңбасына куәлік беру және берілгені туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

2) при выдаче дубликата свидетельства на товарный знак - выдача дубликата свидетельства на товарный знак либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления подготовки патентной документации и публикации и начальником управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления подготовки патентной документации и публикации и экспертом управления государственных реестров;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности и начальником управления государственных реестров (далее –департамент);
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем или заместителем руководителя услугодателя;
6) направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации;
2) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации;
3) начальник управления учета оплат;
4) эксперт управления учета оплат;
5) начальник управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров;
7) начальник департамента;

2) тауар таңбасының куәлігіне телнұсқа беру кезінде: тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе басшысы орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы;
3) төлемдерді есепке алу басқармасының басшысы;
4) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
7) департамент басшысы;

8) заместитель руководителя услугодателя;
9) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту в течение одного рабочего дня с момента поступления документов; одновременно начальник управления учета оплат осуществляет прием платежного документа в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту;
2) эксперт управление подготовки патентной документации и публикации в течение четырех рабочих дней с момента поступления к нему документов осуществляет проверку документов для подготовки результата оказания государственной услуги; одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты, произведенной услугополучателем за оказание государственной услуги;
3) при отсутствии оснований для отказа по результатам проверки документов услугополучателя и оплаты эксперт управления учета оплат зачитывает оплату в "АИС НИИС", а эксперт управления подготовки патентной документации и публикации направляет документы в управление государственных реестров в течение одного рабочего дня;
4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о регистрации товарного знака либо о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак в Государственный реестр и подготавливает свидетельство либо дубликат свидетельства на товарный знак в электронной форме, и направляет начальнику управления государственных реестров;
6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента,
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю усугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает свидетельство на товарный знак либо дубликат свидетельства на товарный знак в электронной форме в течение четырех часов, после чего эксперт управления государственных реестров в течение двух часов, направляет свидетельство на товарный знак либо дубликат свидетельства на товарный знак в электронной форме в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания свидетельство на товарный знак либо дубликат свидетельства на товарный знак эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о регистрации товарного знака либо о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак;

8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оларды сарапшыға бөледі; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да төлем құжатын қабылдауды жүзеге асырады және оны сарапшыға бөледі;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады; бір мезгілде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы жүргізген төлемді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді "ҰЗМИ" ААЖ тексереді, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасына бір жұмыс күні ішінде жолдайды;
4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізеді және электрондық нысанда тауар таңбасына куәлікті не куәліктің телнұсқасын дайындайды және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысына жолдайды;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды;
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағат ішінде тауар таңбасына куәлікке не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасына электрондық нысанда қол қояды, одан кейін мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде тауар таңбасына куәлікті не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді; тауар таңбасына куәлікке не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасына қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын беру туралы мәліметтерді жариялайды;

9) в случае отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение трех рабочих дней после проверки документов подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику управления на согласование;
10) начальник управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов согласовывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги, после чего начальник департамента в течение четырех часов согласовывает и направляет его на подписание заместителю руководителя усугодателя;
11) заместитель руководителя услугодателя в течение четырех часов утверждает и подписывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги; по факту подписания уведомление об отказе в оказании государственной услуги эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов направляет в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Регистрация товарного знака".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, производит оплату и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

9) стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына келісуге жолдайды;
10) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі, одан кейін департамент басшысы төрт сағат ішінде келіседі және қызмет беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны бекітеді және қол қояды, қол қойылған соң, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың қалқымалы терезелерінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті толтырады, төлем жүргізеді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық нысанда тіркейді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления свидетельства либо дубликата на товарный знак или уведомления об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является - внесение сведений о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров (далее – Государственный реестр), выдача выписки, подтверждающей право пользования наименованием места происхождения товара и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тауар таңбасына куәлікті немесе телнұсқаны жіберу немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" береді
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
6-қосымша
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді тауар шығарылған жер атауларының мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) енгізу, тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын растайтын үзінді көшірме беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.

2) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех рабочих дней с момента поступления к нему документов осуществляет проверку документов для подготовки результата оказания государственной услуги, одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты, произведенной услугополучателем за оказание государственной услуги;
3) при отсутствии оснований для отказа по результатам проверки документов услугополучателя и оплаты эксперт управления учета оплат зачитывает оплату в "АИС НИИС", а эксперт управления подготовки патентной документации и публикации направляет документы в управление государственных реестров в течение одного рабочего дня;
4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о регистрации право пользования наименованием места происхождения товара в электронной форме и направляет на согласование начальнику управления;
6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента;
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю усугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает выписку, подтверждающую право пользования наименованием места происхождения товара в электронной форме в течение четырех часов, после чего эксперт государственных реестров в течение двух часов, направляет его в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания выписки право пользования наименованием места происхождения товара эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара;
9) в случае отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение трех рабочих дней после проверки документов подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику управления подготовки патентной документации и публикации на согласование;
10) начальник управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов согласовывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги, после чего начальник департамента в течение четырех часов согласовывает его и направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя;

2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады; бір мезгілде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы жүргізген төлемді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді "ҰЗМИ" ААЖ тексереді, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасына бір жұмыс күні ішінде жолдайды;
4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде электрондық нысанда тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді енгізеді және басқарма басшысына келісуге жолдайды;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды,
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағат ішінде электрондық нысанда тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын растайтын көшірмеге қол қояды, одан кейін мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді; үзінді көшірмеге қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды;
9) стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына келісуге жолдайды;
10) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі, одан кейін департамент басшысы төрт сағат ішінде келіседі және қызмет беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;

2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления выписки, подтверждающей право пользования наименованием места происхождения товара, или уведомление об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Регистрация права пользования наименованием
места происхождения товара"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара"
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) при выдаче охранного документа: внесение сведений о выдаче охранного документа (на изобретение, полезную модель промышленный образец) в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 стандарта;
2) при выдаче дубликата охранного документа: выдача дубликата охранного документа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.

2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын растайтын үзінді көшірмені немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу арқылы беруді жүзеге асырады.
"Тауар шығарылған жердiң
атауын пайдалану құқығын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
7-қосымша
"Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру кезінде: қорғау құжатын (өнертабысқа, пайдалы модельге, өнеркәсіптік үлгіге) беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізу, қорғау құжатын беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде: қорғау құжатының телнұсқасын беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.

2) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех рабочих дней с момента поступления к нему документов осуществляет проверку документов для подготовки результата оказания государственной услуги; одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты, произведенной услугополучателем за оказание государственной услуги;
3) при отсутствии оснований для отказа по результатам проверки документов услугополучателя и оплаты эксперт управления учета оплат зачитывает оплату в "АИС НИИС", а эксперт управления подготовки патентной документации и публикации направляет документы в управление государственных реестров в течение одного рабочего дня;
4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о выдаче охранного документа либо о выдаче дубликата охранного документа в сфере промышленной собственности в Государственный реестр и подготавливает охранный документ либо дубликат охранного документа в электронной форме и направляет начальнику управления государственных реестров;
6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента;
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю услугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает охранный документ либо дубликат охранного документа в электронной форме в течение четырех часов, эксперт управления государственных реестров в течение двух часов направляет охранный документ либо дубликат охранного документа в электронной форме в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания охранного документа либо дубликата охранного документа эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о выдаче охранного документа либо о выдаче дубликата охранного документа в сфере промышленной собственности;
9) в случае отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение трех рабочих дней после проверки документов подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику управления подготовки патентной документации и публикации на согласование;

2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады; бір мезгілде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы жүргізген төлемді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді "ҰЗМИ" ААЖ тексереді, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасына бір жұмыс күні ішінде жолдайды;
4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде қорғау құжатын беру туралы не өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізеді және қорғау құжатын немесе қорғау құжатының телнұсқасын электрондық нысанда дайындайды және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысына жолдайды;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды;
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қорғау құжатына немесе қорғау құжатының электрондық нысандағы телнұсқасына төрт сағат ішінде қол қояды, мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде қорғау құжатын немесе қорғау құжатының телнұсқасын электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды; қорғау құжатына қол қою не қорғау құжатының телнұсқасына қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде қорғау құжатын беру не өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы мәліметтерді жариялайды;
9) стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына келісуге жолдайды;

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления охранного документа или уведомления об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача охранных документов в сфере
промышленной собственности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности"
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Выдача охранного документа на селекционное достижение"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача охранного документа на селекционное достижение" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) при выдаче охранного документа: внесение сведений о выдаче охранного документа на селекционное достижение в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта;

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында қорғау құжатын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады.
"Өнеркәсіптік меншік
саласындағы қорғау құжаттарын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
8-қосымша
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) қорғау құжатын беру кезінде: селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру туралы мәліметтерді Мемлекеттік тізілімге енгізу, қорғау құжатын беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

9) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту в течение одного рабочего дня с момента поступления документов; одновременно начальник управления учета оплат осуществляет прием платежного документа в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту;
2) эксперт управление подготовки патентной документации и публикации в течение четырех рабочих дней с момента поступления к нему документов осуществляет проверку документов для подготовки результата оказания государственной услуги, одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты, произведенной услугополучателем за оказание государственной услуги;
3) при отсутствии оснований для отказа по результатам проверки документов услугополучателя и оплаты эксперт управления учета оплат зачитывает оплату в "АИС НИИС", а эксперт управления подготовки патентной документации и публикации направляет документы в управление государственных реестров в течение одного рабочего дня;
4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о выдаче охранного документа на селекционное достижение в Государственный реестр и подготавливает охранный документ на селекционное достижение в электронной форме и направляет начальнику управления государственных реестров;
6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента;
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю услугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает охранный документ на селекционное достижение в электронной форме в течение четырех часов, эксперт управления государственных реестров в течение двух часов направляет охранный документ на селекционное достижение в электронной форме в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания охранного документа на селекционное достижение эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о выдаче охранного документа на селекционное достижение;

9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оларды сарапшыға бөледі; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да төлем құжатын қабылдауды жүзеге асырады, оны сарапшыға бөледі;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады; бір мезгілде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы жүргізген төлемді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді "ҰЗМИ" ААЖ тексереді, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасына бір жұмыс күні ішінде жолдайды;
4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізеді және селекциялық жетістікке қорғау құжатын электрондық нысанда дайындайды және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысына жолдайды;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды;
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы селекциялық жетістікке арналған қорғау құжатына электрондық нысанда төрт сағат ішінде қол қояды, мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде селекциялық жетістікке арналған қорғау құжатын электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді; селекциялық жетістікке арналған қорғау құжатына қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде селекциялық жетістікке арналған қорғау құжатын беру туралы мәліметтерді жариялайды;

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления охранного документа либо уведомления об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача охранного документа на селекционное
достижение"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение"
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Регистрация топологий интегральных микросхем"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация топологий интегральных микросхем" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация топологий интегральных микросхем", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства о государственной регистрации топологий интегральных микросхем либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная.

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында қорғау құжатын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады.
"Селекциялық жетістікке қорғау
құжатын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
9-қосымша
"Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – интегралдық микросхемалар топологияларын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.

Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления авторских прав;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления авторских прав;
3) проведение экспертизы и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления авторского права;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником управления авторских прав и/или начальник департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – департамент);
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем или заместителем руководителя услугодателя;
6) направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления авторских прав;
2) эксперт управления авторских прав;
3) начальник управления подготовки патентной документации и публикации;
4) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации;
5) начальник управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров;
7) начальник департамента;
8) заместитель руководителя услугодателя;
9) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления авторских прав осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту управления авторских прав в течение одного рабочего дня с момента поступления документов и распределяет их эксперту управления авторских прав;

2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) авторлық құқық басқармасының басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) авторлық құқық басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) сараптама жүргізу және авторлық құқық басқармасы сарапшысының Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындауы;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін авторлық құқық басқармасының басшысымен және/немесе мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаментінің басшысымен келісу;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе басшының орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдау.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) авторлық құқық басқармасының басшысы;
2) авторлық құқық басқармасының сарапшысы;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы;
4) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
7) департамент басшысы;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) авторлық құқық басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және оларды авторлық құқық басқармасының сарапшысына құжаттар түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бөледі және оларды авторлық құқық басқармасының сарапшысына бөледі;

2) эксперт управления авторских прав в течение пяти рабочих дней проводит экспертизу и подготавливает заключение о регистрации топологии интегральной микросхемы либо подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, и направляет на согласование начальнику управления авторских прав;
3) начальник управления авторских прав в течение двух рабочих дней проверяет и согласовывает заключение о регистрации топологии интегральной микросхемы либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет заместителю руководителя услугодателя;
4) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня согласовывает заключение о регистрации топологии интегральной микросхемы либо подписывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
5) при отсутствии оснований для отказа, предусмотренных пунктом 10 стандарта, в течение одного рабочего дня документы передаются начальнику государственных реестров, который распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров в течение трех рабочих дней вносит сведения в Государственный реестр о регистрации топологии интегральной микросхемы, подготавливает свидетельство о государственной регистрации топологии интегральной микросхемы и направляет на согласование начальнику департамента;
7) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги, после чего направляет начальнику управления подготовки патентной документации и публикации;
8) эксперт подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов публикует сведения о регистрации топологии интегральной микросхемы;
9) эксперт государственных реестров в течение четырех часов направляет свидетельство о государственной регистрации топологии интегральной микросхемы в электронной форме в личной кабинет услугополучателя;
10) после подписания заместителем руководителя услугодателя уведомления об отказе в оказании государственной услуги, эксперт управления авторских прав в течение пяти рабочих дней направляет его в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту государственной услуги.

2) авторлық құқық басқармасының сарапшысы бес жұмыс күні ішінде сараптама жүргізеді және интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы қорытынды дайындайды немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және авторлық құқық басқармасының басшысына келісуге жолдайды;
3) авторлық құқық басқармасының басшысы екі жұмыс күні ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы қорытындыны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны тексереді және келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы қорытындыны келіседі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
5) стандарттың 10-тармағында көзделген бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде құжаттар мемлекеттік тізілімдер басшысына беріледі, ол құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы үш жұмыс күні ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы мемлекеттік тізілімге мәліметтерді енгізеді, интегралдық микросхема топологиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің департамент басшысына келісуге жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, одан кейін патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының басшысына жолдайды;
8) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды;
9) мемлекеттік тізілімдердің сарапшысы төрт сағат ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне интегралдық микросхема топологиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қойғаннан кейін авторлық құқық басқармасының сарапшысы бес жұмыс күні ішінде оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Регистрация топологий интегральных микросхем".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления свидетельство о регистрации топологий интегральных микросхем либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Регистрация топологий интегральных
микросхем"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация топологий интегральных микросхем"
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"

4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушысы электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландырылған электрондық нысандағы порталдың терезелерінде көрінген өтінішті толтырады және стандарттың 9-тармағында көрсетілген электронды түрдегі қажетті құжаттарды қоса енгізеді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің, күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады.
"Интегралдық микросхемалар
топологияларын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
10-қосымша
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.08.2019 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительстваи" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является - выдача выписки из Государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров (далее – Государственный реестр) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления государственных реестров и начальников управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления государственных реестров;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником управления государственных реестров и начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – департамент);

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 29.08.2019 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тауар таңбаларының, тауар шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірме (бұдан әрі – мемлекеттік тізілім) беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);

5) подписание результата оказание государственной услуги заместителем руководителя услугодателя;
6) направление результата оказание государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления государственных реестров;
2) эксперт управления государственных реестров;
3) начальник управления учета оплат;
4) эксперт управления учета оплат;
5) начальник департамента;
6) заместитель руководителя услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления государственных реестров осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет документы эксперту в течение одного рабочего дня с момента поступления документов; одновременно начальник управления учета оплат осуществляет прием платежного документа в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту управления учета оплат;
2) эксперт управления государственных реестров в течение двух рабочих дней осуществляет проверку документов и подготавливает результат оказания государственной услуги; одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты и зачитывает оплату в АИС "НИИС" и направляет на согласование начальнику управления государственных реестров и начальнику департамента;
3) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента;
4) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя в течение четырех часов подписывает результат оказания государственной услуги, после чего эксперт управления государственных реестров в течение четырех часов направляет результат оказания государственной услуги в электронной форме в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.

5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
2) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
3) төлемдерді есепке алу басқармасының басшысы;
4) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы;
5) департамент басшысы;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және бір жұмыс күні ішінде құжаттарды сарапшыға бөледі; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-ға төлем құжаттары келіп түскен сәттен бастап оны төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысына бөледі;
2) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді тексеруді жүзеге асырады және төлемді "ҰЗМИ" ААЖ-да есептейді және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы департамент басшысына келісуге жібереді;
3) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды;
4) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, одан кейін мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, производит оплату и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления выписки из государственного реестра или уведомления об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Предоставление выписки из государственных
реестров товарных знаков, наименований мест
происхождения товаров"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные"
Глава 1. Общие положения

4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың қалқымалы терезелерінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті толтырады, төлем жүргізеді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық нысанда тіркейді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік тізілімнен үзінді көшірмені немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады
"Тауар белгілері, тауар
шығарылған жерлердің
атаулары мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмесін
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
11-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – положительное или отрицательное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через портал с приложением необходимых документов, согласно пункту 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет прием документов, их регистрацию на портале и направляет его руководителю структурного подразделения на рассмотрение. Услугополучатель получает расписку (уведомление) о приеме документов – время исполнения 30 минут;
2) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя заявления – срок исполнения 30 минут;
3) ответственный исполнитель проверяет полноту и соответствие представленных документов. В случаях ненадлежащего оформления либо предоставления неполного пакета документов согласно пункту 9 стандарта через веб-портал "электронного правительства", услугодатель дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – срок исполнения 2 рабочих дня;
4) ответственный исполнитель по результатам рассмотрения документов через портал извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования, оформляет список допущенных к тестированию и размещает его на интернет - ресурсе услугодателя – срок исполнения 3 рабочих дня;

1. "Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі"электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекiтiлген "Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" туралы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты (бұдан әрi – стандарт) негiзiнде көрсетiледi (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 17557 болып тiркелген).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған)
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi – аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындылары бойынша оң немесе теріс шешiм немесе cтандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-әрекеттi) бастау үшiн көрсетiлетiн қызметтi берушiнің стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды қоса алғанда көрсетiлетiн қызметтi алушының портал арқылыэлектрондық сұрауын алу негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, оны порталда тіркеуді жүзеге асырады және оны құрылымдық бөлімшенің басшысына жібереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қабылдағаны туралы қол хат (хабарлама) алады – орындау уақыты 30 минут;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтініштің жауапты орындаушысын анықтайды – орындау мерзімі 30 минут;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін тексереді. стандарттың 9-тармағына сәйкес "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тиісті түрде ресімделмеген немесе құжаттар топтамасы толығымен ұсынылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тарту туралы жазбаша түрінде жауап береді - орындау мерзімі екі жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы, портал арқылы құжаттарды қарау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу жүргізу орны мен мерзімі туралы хабарлайды, тестілеуге жіберілген тізімін рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің интернет – жүйесінде жариялайды – орындау мерзімі үш жұмыс күні;

5) ответственный исполнитель проводит тестирование – срок исполнения 1 рабочий день;
6) ответственный исполнитель по результатам тестирования готовит результат оказания государственной услуги (протокол) и направляет его на подпись руководителю структурного подразделения и уполномоченному лицу услугодателя - срок исполнения 2 рабочих дня.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) процесс 1 – регистрация запроса и направление его руководителю структурного подразделения для рассмотрения;
2) процесс 2 – руководитель структурного подразделения направляет ответственному исполнителю заявление для исполнения;
3) процесс 3 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
4) процесс 4 – проверка данных услугополучателя в ИС ГБД ФЛ - информация о физическом лице, ИНИС – сведения по индивидуальному предпринимателю, АИС СУ ГП - сведения о наличии либо отсутствии судимости;
5) процесс 5 – извещение услугополучателя, оформление списка допущенных претендентов и опубликование его на интернет - ресурсе услугодателя;
6) процесс 6 – проведение тестирования;
7) процесс 7 – составление протокола комиссии о прохождении/не прохождении аттестации и направление его на подпись руководителю структурного подразделения и уполномоченному лицу услугодателя.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем на портале:
в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Схема получения государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" приведена в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. При подаче услугополучателем запроса через портал данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
При выборе "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

5) жауапты орындаушы тестілеуді өткізеді – орындау мерзімі бір жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы тестілеу нәтижесі бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін (хаттама) дайындайды және оны құрылымдық бөлімшенің басшысы мен көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасынақол қоюға жолдайды –орындау мерзімі екі жұмыс күні.
Мемлекеттік қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсiмдер (iс-қимылдар):
1) 1-процесс – сұрауды тіркеужәне оны құрылымдық бөлімшенің басшысына қарастыруға жіберу;
2) 2-процесс – құрылымдық бөлімшенің басшысы өтінішті жауапты орындаушыға орындауға жібереді;
3) 3-процесс – ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру;
4) 4-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЖТ МДҚ-да жеке тұлға туралы ақпаратының, ИСАЖ-жеке кәсіпкерлік бойынша мәліметінің, БП АЕА ААЖ АЖ-де-соттылығы болуы не болмауы туралы мәліметінің деректерiн тексеру;
5) 5-процесс –қызметті алушығахабарлама жолдау, тестілеуге жіберілген тізімін рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің интернет – жүйесінде жариялау;
6) 6-процесс – тестілеуді өткізу;
7) 7-процесс - комиссияның аттестаттаудан өткендiгi және өтпегендiгi туралы хаттаманы дайындау және оны құрылымдық бөлімшенің басшысы мен көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға жолдау.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салудың қабылданғаны туралы белгi көрсетiледi.
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік қызметін алу схемасы осы регламенттіңқосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiнiң сипаты
7. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы сұрау салуды берген жағдайда, аталған сұрау көрсетілген қызметті берушінің қарауына жолданады.
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" таңдаған кезде,портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, өтінімді берудiң бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде өтiнiш туралы ақпарат қол жетiмдi болады, оны көрсетiлетiн қызметтi берушi өтiнiштi өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткiзiлгенi, тiркелгенi, орындалғаны туралы белгi, қаралу немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал осуществляется согласно пункту 6 настоящего регламента государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Аттестация кандидатов
в патентные поверенные"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные"
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства патентного поверенного" оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства патентного поверенного.
При обращении через портал услугополучателю направляется свидетельство патентного поверенного в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:

8. Көрсетiлген қызметтi алушы портал арқылы жүгiнген кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтiнiш беру тәртiбiн және рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
"Патенттік сенім білдірілген
өкілдерді аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттiк көрсеттiлетiн қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
12-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетiлетiн қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі көрсетеді, оның ішінде "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекiтiлген "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" туралы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты (бұдан әрi – стандарт) негiзiнде көрсетiледi (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 17557 болып тiркелген).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызмет алушыға көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасыныңэлектрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанындағы патенттік сенім білдірілген өкілдің куәлігі жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда қызмет беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауды стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішті және өзге құжаттарды алуы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтылығы:

1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения – время исполнения 30 минут;
2) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя заявления – срок исполнения 3 часа;
3) ответственный исполнитель проверяет полноту и соответствие представленных документов. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
4) ответственный исполнитель по результатам проверки документов оформляет результат оказания государственной услуги – срок исполнения 1 рабочий день;
5) ответственный исполнитель направляет результат оказания государственной услуги на согласование руководителю структурного подразделения - срок исполнения 3 часа;
6) ответственный исполнитель направляет результат оказания государственной услуги на подписание уполномоченному лицу услугодателя для дальнейшего его направления услугополучателю в личный кабинет – срок исполнения 1 рабочий день.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) процесс 1 – регистрация запроса;
2) процесс 2 - направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
3) процесс 3 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
4) процесс 4 – составление результата оказания государственной услуги;
5) процесс 5 – направление на согласование результат оказания государственной услуги руководителю структурного подразделения;
6) процесс 6 - направление на подписание результат оказания государственной услуги уполномоченному лицу услугодателя. После подписания результат направляется услугополучателю.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем на портале:
в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Подробное описание последовательности процедур (действий) и взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, а также порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного" согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, құрылымдық бөлімшенің басшысына қарауға жіберу – орындау уақыты 30 минут;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтініштің жауапты орындаушыныанықтайды – орындау мерзімі 3 сағат;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда қызмет беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
4) жауапты орындаушы құжаттарды қараунәтижесінен кейін, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі рәсімдейді – орындау мерзімі бір жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесінқұрылымдық бөлімшенің басшысына келісуге жібереді – орындау мерзімі 3 сағат;
6) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға жібередікейіннен оның көрсетiлетiн қызметтi алушынынжеке кабинетіне жолдану үшін– орындау мерзімі бір жұмыс күні.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсiмдер (iс-қимылдар):
1) 1-процесс сұрауды тіркеу;
2) 2-процесс құрылымдық бөлімшенің басшысына қарауға жіберу;
3) 3-процесс көрсетілетін қызметті алушыныңұсынған құжаттардың толық болуын тексеру;
4) 4-процесс мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындау;
5) 5-процесс қызмет көрсетудің нәтижесі құрылымдық бөлімшенің басшысына келісуге жіберіледі;
6) 6-процесс қызмет көрсетудің нәтижесікөрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға жіберіледі. Қол қойылғаннан кейін нәтиже көрсетілетін қызметті алушыға жолданады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салудың қабылданғаны туралы белгi көрсетiледi.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимылы тәртiбiнiң сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерi) өзара iс-қимылының және рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының) реттiлiгiнiң жан-жақты сипаттамасы, сондай-ақ басқа көрсетiлетiн қызметтi алушылармен өзара iс-қимылы тәртiбi осы регламентке қосымшаға сәйкес, "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерi анықтамалығында көрсетiледi.

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. При подаче услугополучателем запроса через портал данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
При выборе "Выдача свидетельства патентного поверенного" портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказ в приеме заявления).
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал осуществляется согласно пункту 6 настоящего регламента государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
патентного поверенного"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного"

4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiнiң сипаты
8. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы сұрау салуды берген жағдайда, аталған сұрау көрсетілген қызметті берушінің қарауына жолданады.
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" таңдаған кезде, портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, өтінімді берудiң бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде өтiнiш туралы ақпарат қол жетiмдi болады, оны көрсетiлетiн қызметтi берушi өтiнiштi өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткiзiлгенi, тiркелгенi, орындалғаны туралы белгi, қаралу немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
9. Көрсетiлген қызметтi алушы портал арқылы жүгiнген кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтiнiш беру тәртiбiн және рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
"Патенттік сенім білдірілген
өкіл куәлігін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттiк көрсеттiлетiн қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы