Об утверждении цен на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 ноября 2018 года № 752. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2018 года № 17771.
В соответствии с пунктом 4 статьи 63 Закона Республики Казахстан "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра обороны РК от 04.01.2024 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить цены на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению военной науки и инноваций Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по воспитательной и идеологической работе.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 04.01.2024 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 ноября 2018 года № 752
Цены на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе

Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 22 қарашадағы № 752 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қарашада № 17771 болып тіркелді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 63-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 04.01.2024 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағалар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери ғылым және инновациялар басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 04.01.2024 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2018 жылғы 22 қарашадағы
№ 752 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) баға

Сноска. Цены - в редакции приказа Министра обороны РК от 04.01.2024 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Проведение научных и оборонных исследований
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
1.
Научно-исследовательские и (или) опытно-конструкторские работы в рамках грантового финансирования
работа
В соответствии с решением ННС*
2.
Научно-исследовательские и (или) опытно-конструкторские работы в рамках программно-целевого финансирования
работа
В соответствии с решением ННС* и ВНТК**
3.
Оборонные исследования
услуга
В соответствии с решением СОИ***
4.

Ескерту. Бағалар жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 04.01.2024 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Ғылыми және қорғаныстық зерттеу
Р/с
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы Өлшем бірлігі Өлшем бірлігінің бағасы (теңгемен)
1.
Гранттық қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс
жұмыс
ҰҒК* шешіміне сәйкес
2.
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс
жұмыс
ҰҒК және ЖҒТК** шешіміне сәйкес
3.
Қорғаныстық зерттеу
қызмет көрсету
ҚЗК*** шешіміне сәйкес
4.

Оказание услуг по проведению научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ для сторонних организаций при участии научно-исследовательской группы в количестве от 3 до 5 человек
услуга
не менее
6 000 000
5.
Оказание услуг по проведению научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ для сторонних организаций при участии научно-исследовательской группы в количестве от 6 до 9 человек
услуга
не менее
9 000 000
6.
Оказание услуг по проведению научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ для сторонних организаций при участии научно-исследовательской группы в количестве от 10 до 15 человек
услуга
не менее
15 000 000
Глава 2. Услуги по разработке 3D моделей и изготовлению деталей на 3D принтерах
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
7.

Саны 3 – 5 адамға дейін ғылыми-зерттеу тобының қатысуымен басқа ұйым үшін ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс бойынша қызмет көрсету
қызмет көрсету
кемінде
6 000 000
5.
Саны 6 – 9 адамға дейін ғылыми-зерттеу тобының қатысуымен басқа ұйым үшін ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс бойынша қызмет көрсету
қызмет көрсету
кемінде
9 000 000
6.
Саны 10 – 15 адамға дейін ғылыми-зерттеу тобының қатысуымен басқа ұйым үшін ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс бойынша қызмет көрсету
қызмет көрсету
кемінде
15 000 000
2-тарау. 3D моделін жасау және 3D принтерде бөлшектер дайындау бойынша көрсетілетін қызмет
Р/с
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы Өлшем бірлігі Өлшем бірлігінің бағасы (теңгемен)
7.

350 000
164.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением "Специальная геоинформационная платформа"
час
3 000
165.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис"
час
3 000
166.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис" сроком на 1 месяц
абонемент
250 000
167.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис" сроком на 12 месяцев
абонемент
2 500 000
Глава 11. Опубликование научных статей в рецензируемых научных изданиях и изготовлению сборников конференций
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
168.
Опубликование одной статьи в научно-образовательном журнале "Вестник"
услуга
2 500

350 000
164.
Заңды және жеке тұлғалардың "Арнайы геоақпараттық платформа" бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы пайдалануы
сағат
3 000
165.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы пайдалануы
сағат
3 000
166.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы 1 ай мерзімге пайдалануы
абонемент
250 000
167.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы 12 ай мерзімге пайдалануы
абонемент
2 500 000
11-тарау. Ғылыми мақаланы рецензияланатын ғылыми басылымда жариялау және конференция жинағын дайындау
Р/с
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы Өлшем бірлігі Өлшем бірлігінің бағасы (теңгемен)
168.
Бір мақаланы "Хабаршы" ғылыми-білім беру журналында жариялау
қызмет
көрсету
2 500

2 500
Примечание:
1. ННС* – Национальный научный совет, в соответствии с пунктом 5 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О науке" ННС принимает решение о грантовом и программно-целевом финансировании.
2. ВНТК** – Высшая научно-техническая комиссия при Правительстве Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 3 статьи 18 и пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О науке" ВНТК принимает решение о программно-целевом финансировании (в том числе вне конкурсных процедур).
3. СОИ*** – Совет по оборонным исследованиям, коллегиальный консультативно-совещательный орган Министерства обороны Республики Казахстан в соответствии с Правилами финансирования оборонных исследований, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 403 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15602) принимает решение по финансированию оборонных исследований.
4. Услуги по посещению плавательного бассейна, аренды футбольных полей военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан**** – не допускается предоставление услуг во время учебного процесса обучаемых военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, а также мероприятий, проводимых в рамках Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Товары (работы, услуги), указанные в главах 7, 8 и 9 изготавливаются и выполняются на стандартных листах, плотностью 80 грамм на м2 форматом А4 и А3.

2 500
Ескертпе:
1. ҰҒК* – Ұлттық ғылыми кеңес, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабының 5-тармағына сәйкес ҰҒК гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылдайды.
2. ЖҒТК** – Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 3-тармағына және 27-бабының 1-тармағына сәйкес ЖҒТК бағдарламалық-нысаналы (оның ішінде конкурстан тыс рәсімді) қаржыландыру туралы шешім қабылдайды.
3. ҚЗК*** – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің алқалы консультативтік-кеңесші органы Қорғаныстық зерттеу кеңесіҚазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 403 бұйрығымен бекітілген Қорғаныстық зерттеуді қаржыландыру қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15602 болып тіркелген) қорғаныстық зерттеуді қаржыландыру бойынша шешім қабылдайды.
4. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орнының жүзу бассейніне бару, футбол алаңын жалға алу бойынша көрсетілетін қызметтер**** – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орны білім алушысының оқу процесі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері шеңберінде жүргізілетін іс-шаралар уақытында көрсетілетін қызметті ұсынуға жол берілмейді.
5. 7, 8 және 9-тарауларда көрсетілген тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) м2 А4 және А3 форматында тығыздығы 80 грамм стандартты парақта жасалып орындалады.