О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 206 «Об утверждении видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах»
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 1029. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17887. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 245.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.03.2021 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан  от 16 февраля 2018 года № 206 «Об утверждении видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под  № 16467, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменение и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые:
1) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 апреля 2019 года согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 июля 2019 года согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 октября 2019 года согласно приложению 4 к настоящему приказу.»;

"Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 206 бұйрығына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 1029 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 17887 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 245 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 25.03.2021 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16467 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 13 наурызында жарияланған) мынадай өзгеріс және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 сәуірден бастап қолданатын қызмет түрлері;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданатын қызмет түрлері;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 қазаннан бастап қолданатын қызмет түрлері бекітілсін.";

дополнить приложениями 1, 2, 3 и 4 согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением:
абзаца пятого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 апреля 2019 года;
абзаца шестого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 июля 2019 года;
абзаца седьмого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 октября 2019 года.
Министр финансов
Республики Казахстан        A. Смаилов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2018 года № 1029
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 206
Виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах
№ п/п
Виды деятельности
1
2
1.
Оптовая торговля лесоматериалами, строительными материалами и сантехническим оборудованием
2.
Оптовая торговля металлическими изделиями, водопроводным и отопительным оборудованием и инвентарем
3.
Розничная торговля компьютерами, периферийным оборудованием и программным обеспечением
4.
Розничная торговля аудио- и видеотехникой
5.
Розничная торговля электрическими бытовыми приборами
6.
Розничная торговля мебелью, осветительным оборудованием и прочими бытовыми принадлежностями
7.
Предоставление услуг гостиницами
8.
Рестораны и услуги по доставке продуктов питания
9.
Деятельность по показу кинофильмов
10.
Предоставление услуг парикмахерскими и салонами красоты
11.
Продажа автомобилей и легковых автотранспортных средств
12.
Техобслуживание и ремонт автотранспортных средств
13.
Оптовая торговля запасными частями и принадлежностями для автомобилей
14.
Розничная торговля запасными частями и принадлежностями для автомобилей
15.
Оптовая торговля напитками
16.
Оптовая торговля фармацевтическими товарами
17.
Торговля текстильными изделиями
18.
Торговля скобяными изделиями, лакокрасочными материалами и стеклом
19.
Торговля одеждой
20.
Розничная торговля фармацевтическими товарами
21.
Торговля часами и ювелирными украшениями
22.
Деятельность ломбардов
23.
Деятельность агентств по операциям с недвижимым имуществом
24.
Управление недвижимостью за вознаграждение или на договорной основе
25.
Деятельность рекламных агентств
26.
Деятельность по организации азартных игр и заключения пари
27.
Деятельность по организации обменных операций с наличной иностранной валютой, осуществляемая уполномоченными организациями
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2018 года № 1029
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 206

осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 1,2,3 және 4-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгiленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық:
2019 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының бесінші абзацын;
2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының алтыншы абзацын;
2019 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жетінші абзацын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 қарашадағы
№ 1029 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 206 бұйрығына
1-қосымша
Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлері
Р/с
Қызмет түрлері
1
2
1.
Ағаш материалдарын, құрылыс материалдарын және сантехникалық жабдықтарды көтерме саудада сату
2.
Металл бұйымдарын, су құбырын және жылыту жабдықтары мен мүкәммалын көтерме саудада сату
3.
Компьютерлерді, перифериялық жабдықтар мен бағдарламалық қамтымды бөлшек саудада сату
4.
Аудио және бейнетехниканы бөлшек саудада сату
5.
Тұрмыстық электр аспаптарын бөлшек саудада сату
6.
Жиһазды, жарықтандыру жабдықтары мен өзге де тұрмыстық керек-жарақтарды бөлшек саудада сату
7.
Қонақ үйлердің көрсетілетін қызметтерді ұсынуы
8.
Мейрамханалар және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтер
9.
Кинофильмдер көрсету жөніндегі қызмет
10.
Шаштараздардың және сұлулық салондарының көрсетілетін қызметтерді ұсынуы
11.
Автомобильдерді және жеңіл автокөлік құралдарын сату
12.
Автокөлік құралдарына техникалық қызметтер және жөндеу
13.
Автомобильдерге арналған қосалқы бөлшектер мен құрал-саймандарды көтерме саудада сату
14.
Автомобильдерге арналған қосалқы бөлшектер мен құрал-саймандарды бөлшек саудада сату
15.
Сусындарды көтерме саудада сату
16.
Фармацевтикалық тауарларды көтерме саудада сату
17.
Тоқыма бұйымдарын сату
18.
Қапсырма бұйымдарын, лак-бояу материалдарын және шыныларды сату
19.
Киімдерді сату
20.
Фармацевтикалық тауарларды бөлшек саудада сату
21.
Сағат және зергерлік әшекейлерді сату
22.
Ломбард қызметі
23.
Жылжымайтын мүлікпен жүргізілетін операциялар бойынша агенттіктердің қызметі
24.
Сыйақы үшін немесе келісімшарт негізінде жылжымайтын мүлікті басқару
25.
Жарнама агенттіктерінің қызметі
26.
Құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру қызметі
27.
Уәкілетті ұйымдармен жүзеге асырылатын қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қызметі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 қарашадағы
№ 1029 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 206 бұйрығына
2-қосымша

316.
Физкультурно-оздоровительная деятельность
317.
Финансовый лизинг, кроме финансового лизинга медицинского оборудования и техники
318.
Формирование и обработка листового стекла
319.
Химчистка и крашение
320.
Холодная формовка или фальцовка
321.
Холодное волочение
322.
Чеканка/выпуск монет и медалей
323.
Штукатурные работы
Примечание:
Налогоплательщики, деятельность которых находится в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования применяют контрольно-кассовые машины без функции передачи данных.
Виды деятельности указаны согласно общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД) утвержденному в качестве государственного классификатора Приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2018 года № 1029
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 206

316.
Дене шынықтыру-сауықтыру қызметі
317.
Медициналық құралдар мен техниканың қаржылық лизингінен басқа қаржылық лизингтер
318.
Табақты әйнекті құрастыру және өңдеу
319.
Химиялық тазалау және бояу
320.
Суықтай пішіндеу немесе бүктеу
321.
Суықтай созу
322.
Тиындарды және медальдарды соғу/шығару
323.
Сылақ жұмыстары
Ескерту:
Қызметі ортақ пайдаланылатын телекоммуникациялар желiсi жоқ жерлерде орналасқан салық төлеушілер деректерді беру функциясы жоқ бақылау-касса машиналарын қолданады.
Қызмет түрлері Қазақстан Республикасы Сауда және индустрия министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоксандағы № 683-од бұйрығымен мемлекеттік сыныптауыш ретінде бекітілген Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына (ЭКДЖ) сәйкес көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 қарашадағы
№ 1029 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 206 бұйрығына
3-қосымша

Виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 июля 2019 года
№ п/п
Виды деятельности
1
2
1.
Деятельность агентов по торговле древесиной и строительными материалами
2.
Деятельность агентов по торговле машинами, оборудованием, промышленным оборудованием, морскими и воздушными судами
3.
Деятельность агентов по торговле мебелью, бытовыми товарами, скобяными и прочими металлическими изделиями
4.
Деятельность агентов по торговле пищевыми продуктами, включая напитки, и табачными изделиями
5.
Деятельность агентов по торговле сельскохозяйственным сырьем, живыми животными, текстильным сырьем и полуфабрикатами
6.
Деятельность агентов по торговле текстильными изделиями, одеждой, обувью, изделиями из кожи и меха
7.
Деятельность агентов по торговле товарами широкого ассортимента
8.
Деятельность агентов по торговле топливом, рудами, металлами и химическими веществами
9.
Деятельность агентов, специализирующихся на торговле отдельными видами товаров или группами товаров, не включенными в другие группировки
10.
Неспециализированная оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
11.
Оптовая торговля живыми животными
12.
Оптовая торговля зерном, семенами и кормами для животных
13.
Оптовая торговля каменным углем
14.
Оптовая торговля компьютерами, периферийным компьютерным оборудованием и программным обеспечением
15.
Оптовая торговля кофе, чаем, какао и пряностями
16.
Оптовая торговля ломом и отходами черных и цветных металлов
17.
Оптовая торговля мебелью, коврами и осветительным оборудованием
18.
Оптовая торговля механическими станками
19.
Оптовая торговля молочными продуктами, яйцами и пищевыми маслами и жирами
20.
Оптовая торговля мясом и мясными продуктами
21.
Оптовая торговля непродовольственными товарами потребительского назначения
22.
Оптовая торговля обувью
23.
Оптовая торговля офисной мебелью
24.
Оптовая торговля парфюмерией и косметикой
25.
Оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
26.
Оптовая торговля природным (горючим) газом
27.
Оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
28.
Оптовая торговля прочей офисной техникой и оборудованием
29.
Оптовая торговля прочей техникой и оборудованием
30.
Оптовая торговля прочими непродовольственными товарами широкого потребления
31.
Оптовая торговля прочими продуктами питания
32.
Оптовая торговля прочими промежуточными продуктами
33.
Оптовая торговля сахаром, шоколадом и сахаристыми кондитерскими изделиями
34.
Оптовая торговля сельскохозяйственной техникой, оборудованием и запасными частями
35.
Оптовая торговля табачными изделиями
36.
Оптовая торговля техникой для горнодобычи и гражданского строительства
37.
Оптовая торговля техникой для текстильного, швейного и трикотажного производств
38.
Оптовая торговля фарфором, стеклянной посудой и чистящими средствами
39.
Оптовая торговля фруктами и овощами
40.
Оптовая торговля химическими веществами и химическими продуктами
41.
Оптовая торговля цветами и другими растениями
42.
Оптовая торговля чугуном, сталью и их литьем
43.
Оптовая торговля широким ассортиментом товаров без какой-либо конкретизации
44.
Оптовая торговля шкурами и кожей
45.
Оптовая торговля электробытовой техникой
46.
Оптовая торговля электронным и телекоммуникационным оборудованием и запчастями к нему
47.
Оптовая торговля, за исключением автомобилей и мотоциклов
48.
Прочая розничная торговля в неспециализированных магазинах
49.
Прочая розничная торговля в специализированных магазинах
50.
Прочая розничная торговля мясом и мясными продуктами в специализированных магазинах
51.
Прочая розничная торговля не в магазинах
52.
Прочие виды розничной торговли продуктами питания в специализированных магазинах
53.
Прочие услуги оптовой торговли
54.
Розничная продажа прочих автотранспортных средств
55.
Розничная торговля аудио и видеозаписями в специализированных магазинах
56.
Розничная торговля электрическими бытовыми приборами в специализированных магазинах
57.
Розничная торговля в неспециализированных магазинах
58.
Розничная торговля в неспециализированных магазинах преимущественно продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями
59.
Розничная торговля газетами и канцелярскими товарами в специализированных магазинах
60.

Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданатын қызмет түрлері
Р/с
Қызмет түрлері
1
2
1.
Сүрек және құрылыс материалдарын сату жөніндегі агенттердің қызметі
2.
Машиналарды, жабдықтарды, өнеркәсіптік жабдықтарды, теңіз және әуе кемелерін сату жөніндегі агенттердің қызметі
3.
Жиһаз, тұрмыстық тауарлар, бекітпе және өзге де металл бұйымдарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
4.
Сусындар мен темекі бұйымдарын қоса алғанда, азық-түлік өнімдерін, сату жөніндегі агенттердің қызметі
5.
Ауыл шаруашылығы шикізатын, тірі мал, тоқыма шикізаты мен жартылай фабрикаттарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
6.
Тоқыма бұйымдарын, киім, аяқ киім, былғарыдан және үлбірден жасалған бұйымдарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
7.
Түрлі ассортименттегі тауарларды сату жөніндегі агенттердің қызметі
8.
Отындарды, кендерді, металдар және химиялық заттарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
9.
Басқа топтамаларға енгізілмеген тауарлардың жекелеген түрлерінің немесе тауарлар топтарын сатуға мамандандырылған агенттер қызметі
10.
Тамақ өнімдерін, сусындар мен темекі бұйымдарын мамандандырылмаған көтерме саудада сату
11.
Малдарды тірідей көтерме саудада сату
12.
Астық, тұқым және малдарға арналған жемді көтерме саудада сату
13.
Тас көмірді көтерме саудада сату
14.
Компьютерлер мен шалғай компьютерлік жабдықтарды және бағдарламалық қамтамасыз етуді көтерме саудада сату
15.
Кофе, шай, какао және дәмдеуіштерді көтерме саудада сату
16.
Қара және түсті металл сынықтары мен қалдықтарын көтерме саудада сату
17.
Жиһазды, кілемдерді және жарықтандыру жабдықтарын көтерме саудада сату
18.
Механикалық станоктарды көтерме саудада сату
19.
Сүт өнімдерін, жұмыртқа және азықтық май және тоң майды көтерме саудада сату
20.
Ет және ет өнімдерін көтерме саудада сату
21.
Тұтынушылық мақсаттағы азық-түлік емес тауарлардың көтерме саудасы
22.
Аяқ киімді көтерме саудада сату
23.
Кеңсе жиһаздарын көтерме саудада сату
24.
Парфюмерия мен косметиканы көтерме саудада сату
25.
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
26.
Табиғи (жанатын) газды көтерме саудада сату
27.
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
28.
Өзге де кеңсе техникасы мен жабдықтарды көтерме саудада сату
29.
Өзге де техника мен жабдықтарды көтерме саудада сату
30.
Өзге де азық-түлік емес көп қолданылатын тауарларды көтерме саудада сату
31.
Өзге де тамақ өнімдерін көтерме саудада сату
32.
Өзге де аралық өнімдерді көтерме саудада сату
33.
Қант, шоколад және қантты кондитерлік бұйымдарды көтерме саудада сату
34.
Ауыл шаруашылығы техникасын, жабдықтарды және олардың қосалқы бөлшектерін көтерме саудада сату
35.
Темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
36.
Кен өндіруге және азаматтық құрылысқа арналған техниканы көтерме саудада сату
37.
Тоқыма, тігін және трикотаж өндірісіне арналған техниканы көтерме саудада сату
38.
Кәрлен, шыны ыдыстар мен тазартқыш құралдарды көтерме саудада сату
39.
Жемістер мен көкөністерді көтерме саудада сату
40.
Химиялық заттарды және химиялық өнімдерді көтерме саудада сату
41.
Гүлдер мен басқа өсімдіктерді көтерме саудада сату
42.
Шойын, болат және олардың құймасын көтерме саудада сату
43.
Қандай да бір нақтылаусыз тауарлардың кең ассортиментін көтерме саудада сату
44.
Тері мен былғарыны көтерме саудада сату
45.
Электртұрмыстық техниканы көтерме саудада сату
46.
Электронды және телекоммуникациялық жабдықтарды және олардың қосалқы бөлшектерін көтерме саудада сату
47.
Автомобильдер мен мотоциклдерді қоспағанда, көтерме сауда
48.
Мамандандырылмаған дүкендердегі өзге де бөлшек сауда
49.
Мамандандырылған дүкендердегі өзге де бөлшек сауда
50.
Мамандандырылған дүкендерде ет және ет өнімдерін өзге де бөлшек саудада сату
51.
Дүкендерден тыс өзге де бөлшек сауда
52.
Мамандандырылған дүкендерде тамақ өнімдерін бөлшек саудада сатудың өзге де түрлері
53.
Көтерме сауданың өзге де қызметтері
54.
Өзге де автокөлік құралдарын бөлшек саудада сату
55.
Мамандандырылған дүкендерде аудио және видео жазбаларды бөлшек саудада сату
56.
Мамандандырылған дүкендерде тұрмыстық электр аспаптарын бөлшек саудада сату
57.
Мамандандырылмаған дүкендердегі бөлшек сауда
58.
Мамандандырылмаған дүкендерде көбінесе тамақ өнімдерін, сусындар мен темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
59.
Мамандандырылған дүкендерде газет және кеңсе тауарларын бөлшек саудада сату
60.

Розничная торговля играми и игрушками в специализированных магазинах, являющихся торговыми объектами, с торговой площадью более 2000 кв.м (2000 кв.м и выше)
61.
Розничная торговля книгами в специализированных магазинах
62.
Розничная торговля коврами, ковровыми изделиями, а также настенными и напольными покрытиями в специализированных магазинах
63.
Розничная торговля косметическими товарами и предметами гигиены в специализированных магазинах
64.
Розничная торговля медицинскими и ортопедическими товарами в специализированных магазинах
65.
Розничная торговля топливом в специализированных магазинах
66.
Розничная торговля напитками в специализированных магазинах
67.
Розничная торговля обувью и кожаными изделиями в специализированных магазинах
68.
Розничная торговля продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями в специализированных магазинах
69.
Розничная торговля подержанными товарами в магазинах
70.
Розничная торговля преимущественно продуктами питания, включая напитки и табачными изделиями в неспециализированных магазинах
71.
Розничная торговля продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями в специализированных магазинах
72.
Розничная торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями в торговых палатках, ларьках и киосках
73.
Розничная торговля прочим бытовым оборудованием в специализированных магазинах
74.
Розничная торговля рыбой, ракообразными и моллюсками в специализированных магазинах
75.
Розничная торговля скобяными изделиями, лакокрасочными материалами и стеклом в специализированных магазинах
76.
Розничная торговля спортивным оборудованием в специализированных магазинах
77.
Розничная торговля табачными изделиями в специализированных магазинах
78.
Розничная торговля телекоммуникационным оборудованием в специализированных магазинах
79.
Розничная торговля фруктами и овощами в специализированных магазинах
80.
Розничная торговля хлебобулочными, мучными и сахаристыми кондитерскими изделиями в специализированных магазинах
81.
Розничная торговля цветами в специализированных магазинах
82.
Розничная торговля через палатки и рынки
83.
Розничная торговля через сетевой маркетинг
84.
Розничная торговля через фирмы, выполняющие заказы по почте и через Интернет
85.
Розничная торговля, кроме торговли автомобилями и мотоциклами
86.
Техническое обслуживание и ремонт мотоциклов и мотороллеров
Примечание:
Налогоплательщики, деятельность которых находится в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования применяют контрольно-кассовые машины без функции передачи данных.
Виды деятельности указаны согласно общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД) утвержденному в качестве государственного классификатора Приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года №683-од.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2018 года № 1029
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 206

Сауда алаңы 2000 ш.м-ден астам (2000 ш.м. және жоғары) сауда объектілері болып табылатын мамандандырылған дүкендерде ойындар мен ойыншықтарды бөлшек саудада сату
61.
Мамандандырылған дүкендерде кітаптарды бөлшек саудада сату
62.
Мамандандырылған дүкендерде кілемдер, кілем бұйымдарын, сондай-ақ қабырға және еден жабындарын бөлшек саудада сату
63.
Мамандандырылған дүкендерде косметикалық тауарларды және гигиена заттарын бөлшек саудада сату
64.
Мамандандырылған дүкендерде медициналық және ортопедтік тауарларды бөлшек саудада сату
65.
Мамандандырылған дүкендерде отынды бөлшек саудада сату
66.
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды бөлшек саудада сату
67.
Мамандандырылған дүкендерде аяқ киім және былғары бұйымдарды бөлшек саудада сату
68.
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды қоса алғанда, тамақ өнімдерін және темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
69.
Дүкендерде ұсталған тауарларды бөлшек саудада сату
70.
Мамандандырылмаған дүкендерде сусындар мен темекі бұйымдарын қоса, көбінесе тамақ өнімдерін бөлшек саудада сату
71.
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды қоса алғанда, тамақ өнімдерін және темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
72.
Сауда палаткаларында, дүкеншелерде және дүңгіршектерде тамақ өнімдерін, сусындар мен темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
73.
Мамандандырылған дүкендерде өзге де тұрмыстық жабдықтармен бөлшек сауда
74.
Мамандандырылған дүкендерде балық, шаян тәрізділерді және былқылдақ денелілерді бөлшек саудада сату
75.
Мамандандырылған дүкендерде бекітпе бұйымдармен, лак-бояу материалдарымен және шынылармен бөлшек сауда
76.
Мамандандырылған дүкендерде спорт жабдықтарын бөлшек саудада сату
77.
Мамандандырылған дүкендерде темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
78.
Мамандандырылған дүкендерде телекоммуникациялық жабдықтарды бөлшек саудада сату
79.
Мамандандырылған дүкендерде жемістер мен көкөністерді бөлшек саудада сату
80.
Мамандандырылған дүкендерде нан-тоқаш өнімдері, ұннан жасалған және қантты кондитерлік бұйымдарды бөлшек саудада сату
81.
Мамандандырылған дүкендерде гүлдерді бөлшек саудада сату
82.
Палаткалар мен базарлардағы бөлшек сауда
83.
Желілі маркетинг арқылы бөлшек саудада сату
84.
Почта бойынша тапсырыстар орындайтын фирмалар арқылы және Интернет арқылы бөлшек саудада сату
85.
Автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан басқа, бөлшек сауда
86.
Мотоциклдерге және мотороллерлерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Ескерту:
Қызметі ортақ пайдаланылатын телекоммуникациялар желiсi жоқ жерлерде орналасқан салық төлеушілер деректерді беру функциясы жоқ бақылау-касса машиналарын қолданады.
Қызмет түрлері Қазақстан Республикасы Сауда және индустрия министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоксандағы № 683-од бұйрығымен мемлекеттік сыныптауыш ретінде бекітілген Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына (ЭКДЖ) сәйкес көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 қарашадағы
№ 1029 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 206 бұйрығына
4-қосымша