О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 403-ө-м "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 декабря 2018 года № 530. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2018 года № 17903
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" и пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 403-ө-м "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8749, опубликован в газете "Казахстанская правда" 22 января 2014 года № 14 (27635) следующее изменение:
Перечень персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
М.Абылкасымова
Приложение
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 декабря 2018 года № 530
Утвержден
приказом Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 28 августа 2013 года № 403-ө-м
Перечень персональных данных, необходимых и достаточных для
выполнения осуществляемых задач
№ п/п
Наименование персональных данных

"Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Респуликасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 403-ө-м бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы № 530 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 8 желтоқсанда № 17903 болып тіркелді
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына және "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 403-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8749 болып тіркелген, 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 14 (28238) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жауапты хатшысы А.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
М. Әбілқасымова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің 2018 жылғы
6 желтоқсандағы № 530
бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің 2013 жылғы
28 тамыздағы № 403-ө-м
бұйрығымен бекітілген
Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі
Р/с №
Дербес деректердің атауы

Глава 1. Назначение пенсионных выплат по возрасту
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан), или запрашиваемые из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – информационные системы)
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов) или из информационных систем; для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
8
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы, медико-социального учреждения (организации)
9
Сведения о доходах: о среднемесячном доходе за период с 1 января 1995 года за любые 3 года подряд, архивная справка с указанием сведений о заработке или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, справка о суммах дохода, выплаченных физическому лицу и осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов или документ о доходах индивидуальных предпринимателей, адвокатов, частных нотариусов, частных судебных исполнителей и профессиональных медиаторов, выданный органом государственных доходов.
10
Сведения, подтверждающие трудовой стаж: сведения, содержащиеся в трудовой книжке; справке архивных учреждений, электронной копии архивных документов, удостоверенной электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии). При наличии предоставляются документ об образовании, военный билет или справка управлений (отдела) по делам обороны, свидетельство о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о рождении, выданные отделами записи актов гражданского состояния), справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры, справка военного комиссариата об участии в боевых действиях, решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет, документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника и бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации, документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства. Документы, подтверждающие факт воспитания детей: документы, подтверждающие личность детей, свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей, документ об обучении в учебном заведении детей, документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительству детей, свидетельство о смерти детей (выписка из актовой записи о смерти, или справка о смерти, выданная отделом записи актов гражданского состояния), документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; военный билет, решение суда об установлении факта воспитания, усыновления (удочерения) ребенка (детей); документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года в течение 5 лет; в случае установления опеки (попечительства) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

1-тарау. Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
5
Туу туралы деректер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігі) немесе "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден (бұдан әрі – ақпараттық жүйелер) сұрау салынған
7
Тұрғылықты жері туралы деректер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
8
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
9
Табыстары туралы мәліметтер: 1995 жылғы 1 қаңтардан бастап қатарынан үш жыл ішіндегі орташа айлық табысы туралы, жалақысы туралы мәліметтер көрсетілген архивтік анықтама немесе мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмесі, жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы анықтама немесе дара кәсiпкерлердiң, адвокаттардың, жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушыларының және кәсіби медиаторлардың мемлекеттік кірістер органы берген табыстары туралы құжат.
10
Еңбек өтілін растайтын мәліметтер: еңбек кітапшасында, еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кiтапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаған, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болған жағдайда архив мекемелерiнің анықтамасында, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмесінде немесе жұмыс орнынан анықтамада қамтылған мәліметтер; неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде). Қажет болған кезде білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе туу туралы анықтама); прокуратура органдары берген ақтау туралы анықтама, ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі; бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерінің жұбайының (зайыбының) шетелде тұратынын растайтын құжат; әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайы (зайыбы) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерде тұратынын растайтын құжат. Баласының тәрбиесімен айналысқандығын растайтын құжаттар: балалардың жеке басын растайтын құжаттар, балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме, балалардың оқу орнында білім алатыны туралы құжат, балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (қайтыс болғаны туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін жазу органы берген қайтыс болу туралы анықтама), балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат, әскери билет, баланы (балаларды) тәрбиелеу, асырап алу фактісін белгілеу туралы сот шешімі; төтенше және жоғары радиациялық қауіпті аймақтарда 1949 жылғы жылғы 5 шілдеден бастап 1963 жылғы 5 шілдеге дейін 5 жыл бойы тұру фактісін растайтын құжат; қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат.

Глава 2. Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов), или из информационных систем.
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
7
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы, медико-социального учреждения (организации)
8
Сведения, подтверждающие стаж участия в пенсионной системе заявителя: сведения, содержащиеся в трудовой книжке; справке архивных учреждений, электронной копии архивных документов, удостоверенной электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
При необходимости предоставляются: документ об образовании, военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны, свидетельство о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о рождении, выданные отделами записи актов гражданского состояния), свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии), справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры, справка военного комиссариата об участии в боевых действиях, решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет, документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации, документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности. Документы, подтверждающие факт воспитания детей (в зависимости от их наличия): документы, удостоверяющие личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; документ об обучении в учебном заведении детей; документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительству детей; свидетельство о смерти детей (выписка из актовой записи о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданная отделом записи актов гражданского состояния), документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период фактического ухода неработающего отца за малолетними детьми; документы, подтверждающие периоды воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службы: трудовая книжка, военный билет, справка архивного учреждения о периоде службы, справка управления (отдела) по делам обороны или с места службы; выписки из приказов, подтверждающие возникновение и прекращение служебных отношений на основе заключения и прекращения контракта о прохождении службы; документы, подтверждающие трудовой стаж после 1 января 1998 года в российских организациях комплекса "Байконур"; справка-подтверждение работодателя о перечислении обязательных пенсионных взносов; решение суда, подтверждающее период перечисления обязательных пенсионных взносов; справка о доходах адвокатов, частных судебных исполнителей, частных нотариусов, профессиональных медиаторов, а также индивидуальных предпринимателей, осуществлявших обязательные пенсионные взносы в свою пользу, глав и членов (участников) крестьянских или фермерских хозяйств, выданная органом государственных доходов; в случае установления опеки (попечительства) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

2-тарау. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Тұрғылықты жері туралы деректер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
7
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
8
Өтініш берушінің зейнетақы жүйесіндегі еңбек өтілін растайтын мәліметтер: еңбек кітапшасында, еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кiтапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаған, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болған жағдайда архив мекемелерiнен берілген анықтамада, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмесінде немесе жұмыс орнынан анықтамада қамтылған мәліметтер. Қажет болған кезде білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе туу туралы анықтама); неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде), прокуратура органдары берген ақтау туралы анықтама; ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі; бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым жұмыскерінің жұбайының (зайыбының) шетелде тұратынын растайтын құжат, әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайы (зайыбы) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерде тұратынын растайтын құжат. Баласының тәрбиесімен айналысқандығын растайтын құжаттар (бар болуына байланысты): балалардың жеке басын растайтын құжаттар, балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме, балалардың оқу орнында білім алатыны туралы құжат, балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (қайтыс болғаны туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін жазу органы берген қайтыс болу туралы анықтама), балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат, жұмыс істемейтін әкенің жас балаларға нақты күтім жасаған фактіні және кезеңін растайтын сот шешімі, әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет кезеңдерін растайтын құжаттар: еңбек кітапшасы, әскери билет, қызмет кезеңі туралы архив мекемесінің анықтамасы, қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) немесе қызмет орнының анықтамасы; қызметті өткеру туралы келісімшарт жасау және тоқтату негізінде қызметтік қатынастардың туындауын және тоқтауын растайтын бұйрықтың көшірмелері; "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында 1998 жылғы 1 қаңтардан кейінгі еңбек өтілін растайтын құжаттар; міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы жұмыс берушінің растау анықтамасы; міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезеңдерін растайтын сот шешімі; мемлекеттік кірістер органдары берген өз пайдасына міндетті зейнетақы жарналарын жүзеге асырған адвокаттардың, жеке сот орындаушылардың, жекеше нотариустардың, кәсіби медиаторлардың, сондай-ақ дара кәсiпкерлердің, шаруа немесе фермер қожалықтары басшыларының және мүшелерiнiң (қатысушыларының) табыстары туралы анықтама; қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат.

Глава 3. Назначение государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан), или из информационных систем
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов) или из информационных систем. Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
8
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы, медико-социального учреждения (организации)
9
Сведения об образовании иждивенца: данные содержащиеся в справке учебного заведения о том, что лица в возрасте от 18 до 23 лет являются обучающимися очной формы обучения
10
Сведения из централизованной базы данных инвалидов об установлении инвалидности, решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию, решение Центральной военно-врачебной комиссии, свидетельство о болезни, выданное госпиталем, или заключение военно-врачебной комиссии
11
Свидетельство о рождении ребенка-инвалида до шестнадцати лет (выписка из актовой записи о рождении или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния)
12
Свидетельство о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим (умершим)
13
Документ, подтверждающий родственные отношения иждивенца с умершим (свидетельство о рождении, о браке, о расторжении брака, об установлении отцовства (материнства)
Справка отделов записи актов гражданского состояния (если сведения об отце в свидетельстве о рождении внесены по заявлению матери)
14
Свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя/опекуна
15
Документ об установлении опеки или попечительства
16
Военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы
17
Документ о гибели или смерти военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы
18
Трудовая книжка с записью о прекращении трудовой деятельности (для лиц, занятых уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего кормильца, до восьми лет)
19
Сведения из информационных систем о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя и из автоматизированной информационной системы Центрального исполнительного органа об отсутствии факта перечисления обязательных пенсионных взносов
20
Дата смерти иждивенцев (государственное социальное пособие по случаю потери кормильца)

3-тарау. Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігі) немесе ақпараттық жүйелерден
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
8
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
9
Асырауындағы адамның білімі туралы мәліметтер: 18 жастан 23 жасқа дейінгі адамдар оқу орындарының күндізгі бөлімінің оқушысы болып табылатыны туралы оқу орнының анықтамасында қамтылған деректер
10
Мүгедектікті белгілеу туралы мүгедектердің орталықтандырылған дерекқорынан мәліметтер, Ведомствоаралық сарапшылар кеңесінің радиациялық әсерге ұшыраған адамдар ауруларының, мүгедектігінің себепті байланысын белгілеу бойынша шешімі, Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі, госпиталь берген ауру туралы куәлік немесе әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы
11
Он алты жасқа дейiнгi мүгедек баланың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
12
Асыраушысының қайтыс болғаны туралы анықтама немесе хабар-ошарсыз кеткен (қайтыс болған) деп тану туралы сот шешімі
13
Асырауындағы адамның қайтыс болған адамға туыстық қатынасын растайтын құжат (туу туралы, неке туралы, некені бұзу туралы, әкелікті (аналықты) белгілеу туралы). Азаматтық хал актілерін жазу бөлімдерінің анықтамасы (егер туу туралы куәлікте әкесі туралы мәліметтер анасының өтініші бойынша енгізілсе)
14
Неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы/қамқоршы тегін өзгерткен кезде)
15
Қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу туралы құжат
16
Қайтыс болған (қаза тапқан) адамның әскери билеті немесе әскери қызметті өткергені туралы анықтама
17
Әскери қызметшінің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қызметтік міндеттемелерін атқару не әскери қызметті өткеру кезінде алған жарақаттар, контузия, зақымданулар, аурулар салдарынан қайтыс болғандығы немесе қаза тапқандығы туралы құжат
18
Еңбек қызметін тоқтатқаны туралы жазбасы бар еңбек кітапшасы (қайтыс болған асыраушының сегіз жасқа дейінгі балалары, ағалары, апалары немесе немерелерін күтумен айналысатын адамдар үшін)
19
Ақпараттық жүйелерден адамның дара кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы және Орталық атқарушы органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен міндетті зейнетақы жарналарын төлеу фактісінің болмағаны туралы мәліметтер
20
Асырауындағы адамдардың қайтыс болған күні (асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы)

Глава 4. Назначение государственных специальных пособий
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан) или из информационных систем
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов), или из информационных систем.
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
8
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы
9
Сведения, подтверждающие трудовой стаж: сведения, содержащиеся в трудовой книжке; справке архивных учреждений электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений, свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии).
При наличии сведения, содержащиеся: в документе об образовании; в военном билете или справке управления (отдела) по делам обороны; свидетельстве о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справке о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния); в справке о реабилитации, выданной органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет; документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника учреждений, находившихся на территории Советского Союза, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности. Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; документ, подтверждающий место регистрации по постоянному местожительству детей; свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния), документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей.
10
Справка, подтверждающая характер работы или условия труда; в случае ликвидации организации архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива.
При отсутствии архивных документов решение суда подтверждающее характер работы или условия труда.

4-тарау. Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі) немесе ақпараттық жүйелерден
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
8
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
9
Еңбек өтілін растайтын мәліметтер: еңбек кітапшасында, еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кiтапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаған, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болған жағдайда архив мекемелерiнен берілген анықтамада, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмесінде немесе жұмыс орнынан анықтамада қамтылған мәліметтер; неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде). Қажет болған кезде білімі туралы құжатта; әскери билетте немесе қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімнің) анықтамасында; балалардың туу туралы куәлігінде (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе туу туралы анықтама), "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы прокуратура органдары берген ақтау туралы анықтамада қамтылған мәліметтер; ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі, Кеңес Одағының аумағында орналасқан мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерінің жұбайының (зайыбының) шетелде тұратынын растайтын құжат; әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайының (зайыбының) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерде тұратынын растайтын құжат. Жұмыс iстемейтiн ананың жас балаларды бағып-күткен уақытын растау үшін (олардың болуына қарай): балалардың жеке басын куәландыратын құжат; балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме; балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат; балалардың арнайы орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не білім алғанын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат; балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат.
10
Жұмыстың сипатын немесе еңбек жағдайларын растайтын анықтама; ұйым таратылған жағдайда жұмыс орны, атқарған лауазымы, кәсiбi, жұмыс кезеңдерi, архив iсiнің нөмiрi, оның беттерi көрсетiлген, мөрмен және архив директоры мен архивариустың қолы қойылып расталған архивтік анықтама немесе мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмесі. Архивтік құжаттар болмаған кезде жұмыс сипатын немесе еңбек жағдайларын растайтын сот шешімі.

Глава 5. Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, или из информационных систем
7
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
8
Сведения о проведении освидетельствования и установлении степени утраты общей трудоспособности, изменении степени утраты общей трудоспособности, о признании трудоспособным
9
Сведения о составе семьи
10
Сведения о смерти кормильца либо о признании лица безвестно отсутствующим или об объявлении умершим
11
Сведения, подтверждающие родственные отношения с умершим
12
Сведения, подтверждающие о том, что члены семьи являются учащимися или студентами, обучающимися на очной форме
13
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения), патронат: наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, патронатного воспитателя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, патронат, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
14
Сведения о регистрации в качестве безработного
15
Сведения о дате отпуска по беременности и родам, отпуска работникам, усыновившим (удочерившим) новорожденного ребенка (детей)
16
Сведения о доходах за последние двенадцать, двадцать четыре календарных месяцев перед наступлением социального риска
17
Сведения налоговых органов: документ, подтверждающий государственную регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя; акт сверки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, выданный налоговыми органами
18
Сведения о рождении ребенка (детей)
19
Сведения об усыновлении (удочерении) ребенка (детей)
20
Сведения, подтверждающие статус налогоплательщика
21
Сведения о наличии банковского счета: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего наличие открытия банковского счета, полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, дата открытия банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения
22
Сведения о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности (в случае, когда дети, в том числе усыновленные (удочеренные), братья, сестры и внуки, не достигшие восемнадцати лет и старше этого возраста, признаны инвалидами с детства первой или второй группы)
23
Сведения о лишении или ограничения родительских прав, приговор суда об отбытии наказания в местах лишения свободы получателя социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года, за исключением случаев определения ребенка на полное государственное обеспечение
24
Дата смерти ребенка (социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года), дата смерти иждивенцев (социальная выплата по случаю потери кормильца)
25
Дата определения ребенка (детей) на полное государственное обеспечение, лишения или ограничения в родительских правах получателей, признания решения об усыновлении (удочерении) недействительными или отменены, освобождения или отстранения опекунов от исполнения своих обязанностей, в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан (социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года)
26
Дата снятия получателя с учета уполномоченным органом по вопросам занятости (социальная выплата на случай потери работы)
27
Дата смерти получателей (по всем видам выплат)

5-тарау. Еңбек ету қабілетінен айрылу; асыраушысынан айрылу; жұмысынан айрылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айрылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айрылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы деректер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
8
Куәландыру өткізілгені туралы және жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу, жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесінің өзгеруі туралы, еңбек етуге қабілетті екендігі туралы мәліметтер
9
Отбасы құрамы туралы мәліметтер
10
Асыраушысының қайтыс болғаны туралы не адамды хабар-ошарсыз кеткен деп тану немесе қайтыс болды деп жариялау туралы мәліметтер
11
Қайтыс болған адаммен туыстық қатынасын растайтын мәліметтер
12
Отбасы мүшелері оқушы немесе күндізгі оқу нысанында оқитын студент болып табылатынын растайтын мәліметтер
13
Қамқоршылық (қорғаншылық), бала асырап алу, патронат белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршы (қорғаншы), асырап алушының, патронат тәрбиешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қорғаншылыққа (қамқоршылыққа), асырап алуға, патронатқа берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні, баланың тұғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі)
14
Жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы мәліметтер
15
Жүктілік және босану бойынша демалыстың, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алған жұмыскерлер демалысының күні туралы мәліметтер
16
Әлеуметтік қатердің басталуы алдындағы соңғы күнтізбелік он екі, жиырма төрт айдағы табыстар туралы мәліметтер
17
Салық органдарының мәліметтері: дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат; салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша салыстыру актісі
18
Баланың (балалардың) туу туралы мәліметтері
19
Баланы (балаларды) асырап алу туралы мәліметтер
20
Салық төлеушінің мәртебесін растайтын мәліметтер
21
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шоттың ашылғанын растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктік шотты ашу күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
22
Мүгедектік тобын куәландыруды жүргізу және белгілеу туралы мәліметтер (он сегіз жасқа толмаған және осы жастан асқан балалары, оның ішінде асырап алған балалары, аға-інілері, апа-сіңлілері, немерелері бала кезінен бірінші немесе екінші топтағы мүгедек деп танылған жағдайда)
23
Баланы толық мемлекеттің қарауына белгілеу жағдайларын қоспағанда, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем алушының ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу туралы мәліметтер, бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеу туралы сот үкімі
24
Баланың қайтыс болған күні (бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем), асырауындағы адамдардың қайтыс болған күні (асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша төленетін әлеуметтік төлем)
25
Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда баланы толық мемлекеттің қарауына белгілеу, алушыларды ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алу туралы шешімді жарамсыз немесе күші жойылды деп тану, қамқоршыларды өз міндеттерін атқарудан босату немесе айыру күні (бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем)
26
Алушыны жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органның есебінен алу күні (жұмысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем)
27
Алушының қайтыс болған күні (төлемдердің барлық түрі бойынша)

Глава 6. Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Пол
5
ИИН
6
Сведения, удостоверяющие личность (наименование документа, номер, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, серия, подпись)
7
Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение оралмана
8
Сведения о ребенке (детях), на которого назначается пособие: ИИН ребенка, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения ребенка, очередность рождения ребенка
9
Сведения о регистрации заключения (расторжения) брака или актовой записи о регистрации брака: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего регистрацию брака
10
Сведения о составе семьи заявителя: ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи, родственное отношение к заявителю, дата и год рождения
11
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
12
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения
13
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайон), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)

6-тарау. Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Жынысы
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын мәліметтер (құжаттың атауы, нөмірі, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, сериясы, қолтаңба)
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, оралман куәлігі
8
Жәрдемақы тағайындалатын бала (балалар) туралы мәліметтер: баланың ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, баланың туылу реті
9
Неке қиюды (бұзуды) тіркеу туралы немесе некені тіркеу туралы актілік жазбаның мәліметтері: некенің тіркелгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
10
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер: отбасы мүшелерінің ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтініш берушіге туыстық қатынасы, тұған күні мен жылы
11
Қамқоршылық (қорғаншылық), асырап алу белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршы (қорғаншы) немесе асырап алғушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), асырауға, қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),тұрғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі)
12
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
13
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)

Глава 7. Назначение специального государственного пособия
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность (удостоверение личности, свидетельство о рождении, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан) или из информационных систем
6
Сведения, подтверждающие право на получение пособия:
1) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – сведения, содержащиеся в удостоверении участника или инвалида Великой Отечественной войны;

7-тарау. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (жеке куәлік,туу туралы куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) немесе ақпараттық жүйелерден
6
Жәрдемақы алуға құқықты растайтын мәліметтер:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушысының немесе мүгедегінің куәлігінде қамтылған мәліметтер;

2) для героев Советского Союза, героев Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней - сведения, содержащиеся в удостоверении к награде и (или) удостоверении участника или инвалида Великой Отечественной войны;
3) для лиц, удостоенных почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" - сведения, содержащиеся в документе, подтверждающий присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
4) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны: военнослужащих, а также лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходивших в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствий с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (далее - Закон от 28 апреля 1995 года); лиц вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавших штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц, принимавших участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; работников спецформирований Народного Комиссариата путей сообщения, Народного Комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного Комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; граждан, работавших в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда" - сведения, содержащиеся в удостоверении к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда" или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; бывших несовершеннолетних узников концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны - сведения, содержащиеся в удостоверении бывшего несовершеннолетнего узника, либо в архивной справке о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; участников боевых действий на территории других государств, а именно: военнослужащих Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лиц рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанных, призвавшихся на учебные сборы и направлявшихся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащих автомобильных батальонов, направлявшихся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащих летного состава, совершавших вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочих и служащих, обслуживающих советский воинский контингент в Афганистане, получивших ранения, контузии или увечья, либо награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документе, подтверждающим работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане и медицинских документах, подтверждающих ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий; лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях - сведения, содержащиеся в удостоверении участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или документе, подтверждающем участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справке из военного комиссариата или Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства Внутренних дел Республики Казахстан (далее – КЧС МВД РК), подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;

2) Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері үшін – наградаға берілген куәлікте және (немесе) Ұлы Отан соғысына қатысушының немесе мүгедегінің куәлігінде қамтылған мәліметтер;
3) "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдар үшін – "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағы берілгенін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
4) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар үшін:
қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелетін қалаларда Ұлы Отан соғысы кезінде қызмет атқарған әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына (бұдан әрі – 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заң) сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер; Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары, не тиісті кезеңде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелетін қалаларда болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер; Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және теңізші бала ретінде болғандар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шет елдердің аумағында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына партизан отрядтары, астыртын топтар және басқа да антифашистік құрамалар құрамында қатысқан адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер; Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, бұрынғы КСР Одағы Балық өнеркәсібі халық комиссариатының, теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолы Бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезінде әскери қызметшілер жағдайына көшірілген және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың оперативтік аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлері, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезінде басқа мемлекеттердің порттарында тұтқындалған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелері үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтар үшін – "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары үшін – жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігінде не екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа да еріксіз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтамада немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда: бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшілер үшін - белгіленген үлгідегі куәлікте, басқа мемлекеттің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығын растайтын әскери комиссариаттың анықтамасында немесе басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгі соғылған әскери билетте, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжатта және жараланғанын, контузия алғанын немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттарда, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдарына қоса берілетін куәлікте қамтылған мәліметтер;
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушының куәлігінде немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжатта немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысу фактісін, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың немесе Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – ҚР ІІМ ТЖК) анықтамасында қамтылған мәліметтер;

5) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны: военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия - сведения, содержащиеся в удостоверении инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Армии о праве на льготы), справке о ранении, контузии, увечьи, инвалидности, справке из военного комиссариата, подтверждающей факт участия в боевых действиях или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставших инвалидами, вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке о ранении, контузии, увечье, инвалидности, соответствующей справки из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке о ранении, контузии, увечьи, инвалидности, справке из военного комиссариата, подтверждающей факт участия в боевых действиях или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; рабочих и служащих соответствующих категорий, обслуживающих действующие воинские контингенты в других странах и ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке о ранении, контузии, увечьи, инвалидности, документе, подтверждающем соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их детей, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об инвалидности вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия или заключение Центрального межведомственного совета по установлению причинной связи заболевания с радиационным воздействием;

5) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін:
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер үшін - әскери қызметшілер қатарындағы мүгедектің куәлігінде (Кеңес Армиясы мүгедегінің жеңілдіктерге құқығы туралы), жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасында немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
әскери міндетін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы туралы анықтамада, Ішкі істер органдарының, Ұлттық Қауіпсіздік комитетінің тиісті анықтамасында немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
1944 жылдың 1 қаңтарынан 1951 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңде Украин ССР-і, Беларусь ССР-і, Литва ССР-і, Латыш ССР-і, Эстон ССР-і аумақтарында қимыл жасаған халықты қорғаушы истребительдік батальондардың, взводтар мен отрядтардың жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтарда, отрядтарда қызмет міндетін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасында немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсеткен және ұрыс қимылдарын жүргізу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан мүгедек болған тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілер үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, тиісті санатын және басқа елдердің қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедек болуын растайтын құжатта немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебінен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органы аумақтық органының Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарынан болған мүгедектігі туралы анықтамасында немесе Аурудың радиациялық әсерге себептік байланысын анықтау жөніндегі орталық ведомствоаралық кеңестің қорытындысында қамтылған мәліметтер;

6) для родителей и не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне - сведения, содержащиеся в свидетельстве или извещении о смерти или справке из военного комиссариата о гибели или факте пропажи без вести, документах, подтверждающих родственные связи с военнослужащим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
7) для не вступивших в повторный брак жен (мужей) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жен (мужей) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) - сведения, содержащиеся в свидетельстве о браке, свидетельстве о смерти супруга (супруги), документе, подтверждающем инвалидность супруга (супруги);
8) для семей военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего (умершего), справке из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего (умершего), справке из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего при прохождении воинской службы в мирное время, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего, справке из органов внутренних дел или документе, подтверждающем факт гибели при исполнении служебных обязанностей, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения - сведения, содержащиеся в свидетельстве о смерти погибшего, документе, подтверждающем, что смерть наступила при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний - сведения, содержащиеся в свидетельстве о смерти умершего вследствие лучевой болезни или умершего инвалида, а также гражданина, смерть которого в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, документе, подтверждающем, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);

6) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайтадан некеге отырмаған жесірлері үшін – әскери қызметшінің қайтыс болғандығы туралы куәлікте немесе хабарламада немесе қаза тапқандағы немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттың анықтамасында, әскери қызметшіге туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
7) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа да себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері) үшін – неке туралы куәлікте, жұбайының (зайыбының) қайтыс болғандығы туралы куәлікте, жұбайының (зайыбының) мүгедектігін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
8) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қайтыс болғаны туралы хабарламада немесе куәлікте, әскери қызметшінің қаза тапқандығы немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттың анықтамасында, қаза тапқан адаммен туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қайтыс болғандығы туралы хабарламада немесе куәлікте, әскери қызметшінің бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқандығы немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттың анықтамасында, қаза тапқан адаммен туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қайтыс болғандығы туралы хабарламада немесе куәлікте, қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісін растайтын ішкі істер органдарының анықтамасында немесе құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәліктері) қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары үшін – қаза тапқан адамның қайтыс болғандығы туралы куәлікте, Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қайтыс болғанын растайтын құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық қатысынан растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың немесе өлімі белгіленген тәртіппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердің, сондай-ақ азаматтардың отбасылары үшін – сәуле ауруына шалдығып қайтыс болған азаматтардың немесе қайтыс болған мүгедектің, сондай-ақ өлімі белгіленген тәртіппен Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың әсеріне байланысты болған азаматтың өлімі туралы куәлікте, өлімнің радиациялық әсер ету салдарынан болғанын растайтын құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;

9) для лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР согласно приложению 6 Правил назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или удостоверении к награде, или архивной справке, или трудовой книжке с записью о факте награждения;
10) для лиц, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и, не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в трудовой книжке или иных документах, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военном билете или справке, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года. К документам, содержащим сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, также относятся:
документы, содержащие сведения о периодах работы, выданные с места работы, а также архивными учреждениями;
выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы; членские билеты или учетные карточки членов коммунистической партии или профсоюзов;
решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшем законодательством;
решения судов;
решения специальных комиссий;
удостоверение о праве на льготы, выданное до 1998 года;
справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах.

9) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығымен бекітілген Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларына 6-қосымшаға (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген) сәйкес Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе наградаға берілген куәлікте немесе мұрағаттық анықтамада немесе наградтау фактісі туралы жазбасы бар еңбек кітапшасында қамтылған мәліметтер;
10) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар үшін - еңбек кітапшасында немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы мәліметтері бар өзге де құжаттарда, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтері бар әскери билетте немесе анықтамада қамтылған мәліметтер;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы мәліметтері бар құжаттарға мыналар жатады:
жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелері берген жұмыс кезеңдері туралы мәліметтері бар құжаттар;
бұйрықтардан, жеке шоттар мен жалақы төлеуге арналған ведомостардан үзінді көшірмелер; коммунистік партия немесе кәсіподақ мүшелерінің мүшелік билеттері немесе есеп карточкалары;
қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс өтілін белгілеу жөніндегі зейнетақы тағайындау жөніндегі комиссиялардың шешімдері;
сот шешімдері; арнайы комиссиялардың шешімдері;
1998 жылға дейін берілген жеңілдіктерді алуға құқығы туралы куәлік;
фабрика-зауыт училищелерінде оқу фактісін растайтын анықтамалар;

11) для лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии - удостоверение участника ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий факт участия в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, свидетельство о рождении детей;

11) 1988-1989 жылдарда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар (өз еркімен кеткендер) қатарындағы адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысушының куәлігі немесе Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысу фактісін растайтын құжат, балалардың туу туралы куәлігі;

12) для инвалидов I, II и III групп, в том числе детей-инвалидов с 16 до 18 лет – справка об инвалидности;
13) для детей-инвалидов до 16 лет - справка об инвалидности;
14) для многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күмic алқа", орденами "Материнская Слава" I и II степени или ранее получивших звание "Мать-Героиня" - документы, подтверждающие награждение или получение звания;
15) для многодетных семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более, чем до достижения 23-летнего возраста) - свидетельства о рождении детей, сведения о составе семьи (подтвердить адресной справкой, либо справкой сельских акимов ), а также справки из учебных заведений о факте обучения детей, предоставляемые ежегодно;

12) I, II және III топтағы мүгедектер, оның ішінде 16-дан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін - мүгедектік туралы анықтама;
13) 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін – мүгедектік туралы анықтама;
14) "Алтын алқамен", "Күміс алқа" белгілерімен, I және II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған көп балалы аналар үшін – наградталғанын немесе атақ алғанын растайтын құжаттар;
15) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған, оның ішінде жалпы орта білім беретін, жоғары және орта кәсіптік оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын балалары бар көп балалы отбасылар үшін, олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орнын бітірген уақытқа дейін (бірақ 23 жастан аспайтын) – балалардың туу туралы куәліктері, отбасы құрамы туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасымен немесе ауыл әкімінің анықтамасымен растау), сондай-ақ балалардың оқу фактісі туралы жыл сайын берілетін оқу орындарының анықтамалары;

16) для жертв политических репрессий, лиц, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами - справки территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности, пенсионные удостоверения, удостоверения реабилитированного гражданина или справки о реабилитации из органов прокуратуры, или органов внутренних дел, или национальной безопасности, или решение суда о реабилитации;

16) саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдар үшін – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық органының мүгедектік топты белгілеу туралы (белгіленген үлгідегі) анықтамалары, зейнеткерлік куәлігі, ақталған азаматтың куәлігі немесе прокуратура органдарынан немесе ішкі істер немесе ұлттық қауіпсіздік органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтамалары немесе ақталғаны туралы соттың шешімі;

17) для лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – удостоверение персонального пенсионера или выписка из решения Комиссии по установлению пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан о назначении пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
8
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
9
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
Глава 8. Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, или из информационных систем
6
Сведения, подтверждающие представление интересов получателя
Глава 9. Установление инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности и (или) определение необходимых мер социальной защиты
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Пол
5
Дата рождения, возраст
6
ИИН
7
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, национальность, подпись; при наличии: портретное изображение (оцифрованная фотография) и транскрипция фамилии и имени; сведения о перемене имени, отчества (при наличии), фамилии освидетельствуемого лица
8
Сведения о регистрации: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры (адресная справка либо справка сельских акимов); справка (в произвольной форме), подтверждающая факт содержания лица в исправительном учреждении или следственном изоляторе
9
Сведения о заявителе: группа (категория), причина и срок инвалидности, степень и срок утраты общей трудоспособности, степень, причина и срок утраты профессиональной трудоспособности, социально-экономический статус, образование, основная профессия, место работы, должность
10

17) Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар үшін – дербес зейнеткер куәлігі немесе Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы белгілеу жөніндегі комиссияның Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірме.
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәлімет (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
8
Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
9
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер
8-тарау. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы ақпарат беру
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден
6
Алушының мүдделерін ұсынуды растайтын мәліметтер
9-тарау. Мүгедектікті және (немесе) еңбек ету қабілетін жоғалту дәрежесін белгілеу және (немесе) қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Жынысы
5
Туған күні, жасы
6
ЖСН
7
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, ұлты, қолы, бар болса: портреттік бейнесі (цифрланған фотосуреті) және тегі мен атының транскрипциясы; куәландырылатын адамның атын, әкесінің атын (бар болса), тегін ауыстырғаны туралы мәліметтер
8
Тіркеу туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы); адамның түзеу мекемесінде немесе тергеу изоляторында болу фактісін растайтын анықтама (еркін нысандағы)
9
Өтініш беруші туралы мәліметтер: мүгедектік тобы (санаты), себебі және мерзімі, жалпы еңбек қабілетін жоғалту дәрежесі және мерзімі, кәсіптік еңбек қабілетінен айрылу дәрежесі, себебі және мерзімі, әлеуметтік-экономикалық мәртебесі, білімі, негізгі кәсібі, жұмыс орны, лауазымы
10

Медицинские данные, в том числе биометрические, характеризующие состояние здоровья: данные функциональных и лабораторных исследований, а также данные, указанные в форме 088/у, в медицинской части индивидуальной программы реабилитации пациента/инвалида, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее - приказ № 6697), в заключении врачебно-консультативной комиссии, медицинской карте амбулаторного больного, в выписках из истории болезни, в заключении Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний, в заключении психолого-медико-педагогической консультации
11
Сведения, подтверждающие факт участия (неучастия) в системе обязательного социального страхования
12
Сведения, подтверждающие трудовую деятельность
13
Сведения, подтверждающие временную нетрудоспособность (по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения)
14
Сведения, подтверждающие несчастный случай на производстве (по форме, установленной уполномоченным органом по труду), решение суда о причинно-следственной связи травмы или заболевания с исполнением трудовых (служебных) обязанностей
15
Сведения, подтверждающие причинно-следственную связь заболеваний, увечий (ранений, травм, контузий) (по форме, установленной уполномоченным органом в соответствующей сфере деятельности)
16
Сведения о характере и условиях труда на производстве
17
Акт обследования жилищно-бытовых условий инвалида (адрес местожительства, номер дома, квартиры, социальное положение инвалида, состав семьи, жилищные условия, благоустроенность квартиры, категория инвалида)
18
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения лица, переданного под опеку (попечительство)
Глава 10. Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан
8
Сведения о регистрации заключения (расторжения) брака или актовой записи о регистрации брака: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего регистрацию брака
9
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
10
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
11
Сведения о ребенке, на которого назначается пособие воспитывающего ребенка-инвалида: ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
12
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
13
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета

Медициналық, оның ішінде денсаулық жағдайын сипаттайтын биометриялық деректер: функционалдық және зертханалық зерттеулердің деректері, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (бұдан әрі - №6697 бұйрық) бекітілген 088/у нысанында, пациентті/мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының медициналық бөлігінде, дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысында, амбулаторлық пациенттің медициналық картасында, ауру тарихынан үзінді көшірмелерде, Еңбек гигиенасы және кәсіптік аурулар ұлттық орталығының қорытындысында, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысында көрсетілген деректер
11
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу (қатыспау) фактісін растайтын мәліметтер
12
Еңбек қызметін растайтын мәліметтер
13
Еңбекке уақытша жарамсыздығын растайтын мәліметтер (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша)
14
Өндірістегі жазатайым оқиғаны растайтын мәліметтер (еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша), жарақаттың немесе аурудың еңбек (қызметтік) міндеттерді орындаумен себеп-салдарлық байланысы туралы сот шешімінің көшірмесі
15
Аурулардың, зақымданулардың (жараланудың, жарақаттанудың, контузияның) себеп-салдарлық байланысын растайтын мәліметтер (тиісті қызмет саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша)
16
Өндірістегі еңбек түрі мен жағдайы туралы мәліметтер
17
Мүгедектің тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі (мүгедектің тұрғылықты жерінің мекенжайы, үйінің, пәтерінің нөмірі, әлеуметтік жағдайы, мүгедектің отбасы құрамы, тұрғын үй жағдайы, пәтерінің жайлылығы, санаты)
18
Қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеуді растайтын мәліметтер: қамқоршының (қорғаншының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні; қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) берілген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған жылы
10-тарау. Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігі
8
Неке қиюды (бұзуды) тіркеу туралы немесе некені тіркеу туралы актілік жазба мәліметтері: некенің тіркелгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
9
Қамқоршылық (қорғаншылық), бала асырап алу белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршының (қорғаншының), асырап алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), асырап алуға берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні, баланың тұрғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі)
10
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәлімет (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
11
Мүгедек баланы тәрбиелеуші жәрдемақысы тағайындалатын мүгедек бала туралы мәліметтер: ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні
12
Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
13
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер, шот түрі

Глава 11. Назначение единовременной выплаты на погребение
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ или из информационных систем
6
Сведения о смерти получателя или из информационных систем, или документ, подтверждающий факт смерти, выданный уполномоченным органом других государств и заверенных апостилем
7
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
Глава 12. Функции в сфере занятости населения, миграции, управления персоналом, проведения медико-социальной экспертизы, привлечения иностранной рабочей силы
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Транскрипция фамилии и имени
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, национальность, подпись
7
Пол
8
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения
9
Сведения о национальности
10
Сведения о семейном положении
11
Сведения о гражданстве: гражданство (прежнее гражданство), дата приобретения гражданства Республики Казахстан, дата утраты гражданства Республики Казахстан
12
Сведения о юридическом адресе, дате регистрации (снятие с регистрации) юридического лица
13
Сведения о социальном, социально-экономическом статусе гражданина
14
Сведения об образовании
15
Наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего место регистрации заявителя
16
Электронная цифровая подпись
17
Возраст
18
Контактная информация: контактный телефон, электронный адрес
19
Срок действия разрешения на привлечение иностранной рабочей силы/разрешения на трудоустройство
20
Территория, на которой действует разрешение
21
Сведения о супруге: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
22
Сведения о детях: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место учебы или работы
23
Сведения о родителях: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
24
Сведения о родных братьях и сестрах: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
25
Сведения о родителях, братьях и сестрах супруга: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
26
Декларация о доходах
27
Декларация о доходах супруга
28
Сведения о стране выезда
29
Сведения о стране постоянного проживания
30
Сведения о наименовании специальности, квалификации (должности)
31
Сведения о работодателе: наименование, форма собственности, адрес, регистрационный номер, дата регистрации, дата создания юридического лица, свидетельство о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан (номер, когда и кем выдано), вид осуществляемой деятельности, адрес, телефон, факс, данные о регистрации в стране резидентства (номер, дата государственной регистрации и наименование органа регистрации), номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог, реквизиты контракта на выполнение работ/оказание услуг, наименование сторон заключивших контракт, предмет заключенного контракта, срок действия контракта; реквизиты договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц, наименование сторон заключивших контракт, предмет заключенного контракта, срок действия контракта; нотариально заверенная выписка (копия) из контракта на недропользование; нотариально заверенная выписка (копия) из договора о совместной деятельности; нотариально заверенная выписка (копия) из договора на оказание услуг
32
Сведения о дате прибытия и выбытия из Республики Казахстан
33
Сведения документа об образовании: наименование документа, наименование учебного заведения, в котором проходил обучение, факультет, номер, дата выдачи документа, квалификация по образованию, орган, выдавший документ, сведения об образовании, специальность по образованию, специализация, дата выпуска, средний балл по диплому, сведения о сертификации выпускника, программа обучения, местонахождение учебного заведения, период учебы, знание языков
34
Сведения документа о трудовой деятельности: наименование документа, номер, дата выдачи документа
35
Сведения о регистрации установления отцовства
36
Сведения о регистрации установления материнства
37
Сведения о регистрации усыновления
38
Сведения о регистрации смерти
39
Сведения о размере социальных выплат, в том числе пенсий и пособий
40
Сведения о платежах, поступившие в государственный фонд социального страхования от плательщиков
41
Сведения об участии (неучастии) заявителя в системе обязательного социального страхования
42
Сведения о несчастном случае
43
Сведения о причинно-следственной связи заболеваний, увечий (ранений, травм, контузий) заявителя
44
Сведения о поступлении и движении средств вкладчика
45
Сведения, подтверждающие выезд на постоянное место жительство (выбытие из гражданства)
46
Место работы
47
Стаж работы
48
Стаж работы по профессии (лет)
49
Сведения о месте работы: наименование предыдущего места работы, даты приема и увольнения, месторасположение
50
Должность
51
Должность на предприятии
52
Должность, на которую привлекается в Республику Казахстан
53
Категория (квалификационная) иностранного работника
54
Номер разрешения на трудовую деятельность в Республике Казахстан
55
Орган выдачи разрешения на трудовую деятельность в Республике Казахстан
56
Период действия разрешения на трудовую деятельность
57
Размер оплаты труда
58
Трудовая деятельность, наименование и местонахождение предприятия
59
Период работы по профессии
60
Профессия
61
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
62
Сведения медико-социальной экспертизы об освидетельствовании и установлении степени утраты трудоспособности: сведения проведении освидетельствования и установления степени утраты общей трудоспособности, установление группы инвалидности
63

11-тарау. Жерлеуге біржолғы төлем тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден
6
Алушының қайтыс болғаны туралы немесе ақпараттық жүйелерден мәліметтер немесе қайтыс болу фактісін растайтын басқа мемлекеттердің уәкілетті органдары берген және апостильмен расталған құжат
7
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер
12-тарау. Халықты жұмыспен қамту, көші-қон, персоналды басқару, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу, шетелдік жұмыс күшін тарту саласындағы қызметтер
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Тегі мен атының транскрипциясы
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, ұлты, қолы
7
Жынысы
8
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері
9
Ұлты туралы мәліметтер
10
Отбасылық жағдайы туралы мәліметтер
11
Азаматтығы туралы мәліметтер: азаматтығы (бұрынғы азаматтығы), Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан күні
12
Заңды мекенжайы, заңды тұлғаны тіркеу (тіркеуден шығару) күні туралы мәліметтер
13
Азаматтың әлеуметтік, әлеуметтік-экономикалық мәртебесі туралы мәліметтер
14
Білімі туралы мәліметтер
15
Өтініш берушінің тіркелген орнын растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
16
Электрондық цифрлық қолтаңба
17
Жасы
18
Байланыс ақпараты: байланыс телефоны, электрондық мекенжай
19
Шетелдік жұмыс күшін тартуға (жұмысқа орналастыруға) рұқсаттың қолданылу мерзімі
20
Рұқсаттың қолданылатын аумағы
21
Жұбайы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
22
Балалары туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, оқу немесе жұмыс орны
23
Ата-анасы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
24
Туған аға-інілері және апа-сіңлілері туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
25
Жұбайының ата-анасы, аға-інілері және апа-сіңлілері туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
26
Табыстары туралы декларация
27
Жұбайының табыстары туралы декларация
28
Шығу елі туралы мәліметтер
29
Тұрақты тұратын елі туралы мәліметтер
30
Мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атауы туралы мәліметтер
31
Жұмыс беруші туралы мәліметтер: атауы, меншік нысаны, мекенжайы, тіркеу нөмірі, тіркеу күні, заңды тұлғаны құру күні, Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркеу туралы куәлік (нөмірі, қашан және кім берді), жүзеге асырылатын қызметтің түрі, мекенжайы, телефон, факс, резидент еліндегі тіркеу туралы деректер (мемлекеттік тіркеу нөмірі, күні, тіркеу органының атауы), резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның баламасы, жұмыстарды орындау (қызметтер көрсету) келісімшартының деректемелері, келісімшарт жасасқан тараптардың атауы, жасалған келісімшарттың мәні, келісімшарттың қолданылу мерзімі; басқа әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге жұмыс беруші шартының, келісімшартының деректемелері, келісімшарт жасасқан тараптардың атауы, жасалған келісімшарттың мәні, келісімшарттың қолданылу мерзімі, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме); бірлескен қызмет туралы келісімшарттан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме); қызметтер көрсету келісімшартынан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме)
32
Келу және Қазақстан Республикасынан шығу күні туралы мәліметтер
33
Білімі туралы құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, оқыған оқу орнының атауы, факультеті, құжаттың нөмірі, берілген күні, білімі бойынша біліктілігі, құжатты берген орган, білімі туралы мәліметтер, білімі бойынша мамандығы, мамандануы, бітіру күні, диплом бойынша орташа балл, бітірушіні сертификаттау туралы мәліметтер, оқу бағдарламасы, оқу орнының орналасқан жері, оқу кезеңі, тілдерді білуі
34
Еңбек қызметі туралы құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні
35
Әке болуды белгілеуді тіркеу туралы мәліметтер
36
Ана болуды белгілеуді тіркеу туралы мәліметтер
37
Бала асырап алуды тіркеу туралы мәліметтер
38
Қайтыс болғанын тіркеу туралы мәліметтер
39
Әлеуметтік төлемдердің, оның ішінде зейнетақылар мен жәрдемақылардың мөлшері туралы мәліметтер
40
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлеушілерден түскен төлемдер туралы мәліметтер
41
Өтініш берушінің міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысуы (қатыспауы) туралы мәліметтер
42
Жазатайым оқиға туралы мәліметтер
43
Өтініш берушінің ауруларының, зақымдануларының (жараланудың, жарақаттанудың, контузияның) себеп-салдарлық байланысы туралы мәліметтер
44
Салымшы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы мәліметтер
45
Тұрақты тұрғылықты жерге шығуды (азаматтықтан шығуды) растайтын мәліметтер
46
Жұмыс орны
47
Жұмыс өтілі
48
Кәсібі бойынша жұмыс өтілі (жыл)
49
Жұмыс орны туралы мәліметтер: бұрынғы жұмыс орнының атауы, жұмысқа қабылдану және жұмыстан босатылу күні, орналасқан жері
50
Лауазымы
51
Кәсіпорындағы лауазымы
52
Қазақстан Республикасына тартылатын лауазымы
53
Шетелдік жұмыскердің санаты (біліктілігі)
54
Қазақстан Республикасындағы еңбек қызметіне рұқсаттың нөмірі
55
Қазақстан Республикасындағы еңбек қызметіне рұқсат берген орган
56
Еңбек қызметіне рұқсаттың қолданылу кезеңі
57
Еңбекақы мөлшері
58
Еңбек қызметі, кәсіпорынның атауы және орналасқан жері
59
Кәсібі бойынша жұмыс кезеңі
60
Кәсібі
61
Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектік себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
62
Куәландыру және еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың мәліметтері: куәландыру жүргізу және жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу, мүгедектік тобын белгілеу мәліметтері
63

Медицинские данные: биометрические, характеризующие состояние здоровья, данные функциональных и лабораторных исследований, данные, указанные в форме 088/у, утвержденной приказом № 6697, листе (справке) временной нетрудоспособности, медицинской карте амбулаторного больного, в заключении Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний, в заключении психолого-медико-педагогической консультации
64
Сведения о членах семьи (сведения о составе семьи)
65
Сведения о регистрации в качестве безработного
66
Сведения, подтверждающие статус: удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан
67
Наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего присвоение статуса оралмана
68
Сведения, подтверждающие статус оралмана: фамилия, имя и при наличии отчество (девичья фамилия); год рождения, число и месяц; место рождения (страна, город, район, село, поселок); национальность; образование; специальность; профессия; семейное положение; наличие ИИН; наличие военного билета и приписного свидетельство; место регистрации (место и дата регистрации); наличие водительских прав; наличие имущества (движимое и недвижимое имущества); социальный статус (студент, пенсионер, инвалид); место работы и номер приказа; пол; группа крови
69
Сведения о прописке: документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства - адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр
70
Сведения об инвалидности: выписка из справки об инвалидности установленной формы; решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию; решение Центральной военно-врачебной комиссии; свидетельство о болезни, выданное госпиталем, либо заключение военно-врачебной комиссии; свидетельство о рождении ребенка-инвалида до 16 лет
71
Сведения об умершем (военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы; справка, подтверждающая что гибель или смерть военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы)
72
Сведения, подтверждающие: статус участника или инвалида Великой Отечественной войны, присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы", право на льготы в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", удостоверением к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда", статус бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивная справка о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года, удостоверение установленного образца, справки из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документ, подтверждающий работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане и медицинские документы, подтверждающие ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, статус участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справка из военного комиссариата или КЧС МВД РК, подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях; статус инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Армии о праве на льготы), справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; получение ранений, контузии, увечье, инвалидности, соответствующая справка из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; факт пропажи без вести военнослужащего, родственные связи с военнослужащими, статус инвалидности супруга (супруги); факт смерти погибшего (умершего), факт гибели при исполнении служебных обязанностей, факт смерти вследствие лучевой болезни или факт воздействия катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, факт, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, данные о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военный билет или справка, содержащая данные о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года

Медициналық деректер: денсаулық жағдайын сипаттайтын биометриялық, функционалдық және зертханалық зерттеулердің деректері, № 6697 бұйрығымен бекітілген 088/у нысанында, уақытша еңбекке жарамсыздық парағында (анықтамасында), амбулаторлық науқастың медициналық картасында, Еңбек гигиенасы және кәсіптік аурулар ұлттық орталығының қорытындысында, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысында көрсетілген деректер
64
Отбасы мүшелері туралы мәліметтер (отбасы құрамы туралы мәліметтер)
65
Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы мәліметтер
66
Мәртебесін растайтын деректер: азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігі
67
Оралман мәртебесі берілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
68
Оралман мәртебесін растайтын мәліметтер: тегі, аты және бар болса әкесінің аты (тұрмыс құрмағанға дейінгі тегі); туған жылы, күні және айы, туған жері (ел, қала, аудан, ауыл, кент); ұлты; білімі; мамандығы; кәсібі; отбасылық жағдайы; ЖСН-нің болуы, әскери билеттің және әскерге шақырылушы куәлігінің болуы; тіркеу орны (тіркеу орны және күні); жүргізуші құқығының болуы; мүлкінің (жылжымалы және жылжымайтын мүлік) болуы; әлеуметтік мәртебесі (студент, зейнеткер, мүгедек); жұмыс орны және бұйрықтың нөмірі; жынысы; қан тобы
69
Тіркеу орны туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат - мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
70
Мүгедектігі туралы мәліметтер: белгіленген нысандағы мүгедектік туралы анықтамадан үзінді көшірме; Радиациялық әсерге ұшыраған адамдардың ауруларының, мүгедектігінің себептік байланысын белгілеу жөніндегі ведомствоаралық сараптамалық кеңестің шешімі; Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі; госпиталь берген ауру туралы куәлік не әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы; 16 жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі
71
Қайтыс болған адам туралы мәліметтер (қаза тапқан (қайтыс болған) адамның әскери билеті не әскери қызметті өткеру туралы анықтама; әскери қызметкердің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қызметтік міндеттерін орындау немесе әскери қызметті өткеру кезінде жараланудың, контузияның, зақымданудың салдарынан қаза тапқанын немесе қайтыс болғанын растайтын анықтама)
72
Мыналарды растайтын мәліметтер: Ұлы Отан соғысының қатысушысының немесе мүгедегінің мәртебесі, "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағын беру, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына сәйкес жеңілдіктерге құқығы, "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін куәлік, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқынның мәртебесі не екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа мәжбүрлеп ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың анықтамалары немесе басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы белгі соғылған әскери билет, Ауғанстандағы қеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжат және жараланғанын, контузия алғанын, зақымданғанын растайтын медициналық құжаттар, соғыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдарына қоса берілетін куәліктер, Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушының мәртебесі немесе Чернобыль АЭС-індегі немесе азаматтық яки әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжат, немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысу фактісін, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың немесе ҚР ІІМ ТЖК анықтамасы, әскери қызметшілер қатарындағы мүгедектің (жеңілдіктерге құқығы туралы Кеңес Армиясы мүгедегінің) мәртебесі, жараланғаны, контузия алғаны, зақымданғаны, мүгедектігі туралы анықтама, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасы немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; жарақат, контузия алу, зақымдану, мүгедектік алу, ішкі істер органдары, Ұлттық қауіпсіздік комитетінен тиісті анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; тиісті санатын және басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедектіктің пайда болуы немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; әскери қызметшінің хабар-ошарсыз кету фактісі, әскери қызметшімен туыстық қатынасы, жұбайының (зайыбының) мүгедектік мәртебесі; қаза табу (қайтыс болу) фактісі, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісі, сәуле ауруының зардабынан қайтыс болу фактісі немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың әсер ету фактісі; радиациялық әсердің салдарынан қайтыс болу фактісі, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы деректер, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтері бар әскери билет немесе анықтама

Глава 13. Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
Сведения о получении инвалидности
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
ИИН
8
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры
9
Сведения о получении заключения психолого-медико-педагогической консультации
10
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета
11
Сведения из учебного заведения, подтверждающие факт обучения ребенка-инвалида на дому
Глава 14. Назначение государственной адресной социальной помощи
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Вид документа, удостоверяющего личность, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
6
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры
7
Род занятий
8
Банковские реквизиты: наименование банка, номер банковского счета, тип счета
9
Сведения о составе семьи: фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес места жительства, домашний адрес, телефон, родственное отношение к заявителю, дата и год рождения
10
Сведения о полученных доходах членов семьи: фамилия, имя, отчество (при его наличии), домашний адрес, телефон, место работы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости), документально подтвержденные суммы доходов (по оплате труда, социальные выплаты (пенсии, пособии, стипендии и иные выплаты), прочие заявленные доходы (от предпринимательской деятельности и других видов деятельности, иные виды дохода)
11
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства: объект личного подсобного хозяйства (дача, огород, земельный участок, в том числе приусадебный, условная земельная доля, имущественный пай (год выдачи) в количественном выражении; домашние животные (крупный рогатый скот (коровы, быки), лошади (кобылы, жребцы); верблюды, верблюдицы; овцы, козы; куры, утки, гуси; свиньи в количественном выражении и с указанием возраста
Глава 15. Назначение единовременной денежной компенсации жертвам массовых политических репрессий
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
7
Сведения о документе, подтверждающем право на получение денежной компенсации (справка о реабилитации из органов прокуратуры или судебных органов)
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
9
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций

13-тарау. Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
Мүгедектік алу туралы мәліметтер
6
Жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
ЖСН
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі
9
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысын алғаны туралы мәліметтер
10
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер, шот түрі
11
Мүгедек баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнынан мәліметтер
14-тарау. Жергілікті деңгейде берілетін атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
6
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі
7
Кәсіп түрі
8
Банктік деректемелер: банктің атауы, банктік шоттың нөмірі, шот түрі
9
Отбасы құрамы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жерінің мекенжайы, үйінің мекенжайы, телефоны, өтініш берушіге туыстық қатынасы, туған күні мен жылы
10
Отбасы мүшелерінің алған табыстары туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), үйінің мекенжайы, телефоны, жұмыс орны (жұмыссыздар тіркелу фактісін халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі органның анықтамасымен растайды), құжатпен расталған табыс сомасы (еңбекке ақы төлеу бойынша, әлеуметтік төлемдер (зейнетақылар, жәрдемақылар, стипендиялар және басқа төлемдер), басқа да жарияланған төлемдер (кәсіпкерлік қызметтен және басқа қызмет түрлерінен, басқа табыс түрлерінен)
11
Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы мәліметтер: жеке қосалқы шаруашылық объектісі (дача, бау-бақша, жер телімі, оның ішінде бақшаның жанындағы, шартты жер үлесі, сандық мәндегі меншіктік пай (берілген жылы); үй жануарлары (ірі қара мал (сиыр, бұқа), жылқы (бие, тай); түйе; қой, ешкі; тауық, үйрек, қаз; шошқаның жасымен қоса сандық көрсеткіші)
15-тарау. Жаппай саяси қуғын-сүргiндерге ұшыраған адамдарға біржолғы өтемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Ақшалай өтемақы алуға құқықты растайтын құжат туралы мәліметтер (прокуратура органдарынан немесе сот органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтама)
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
9
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер

Глава 16. Назначение единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
7
Сведения о документе, подтверждающем факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска (удостоверение, подтверждающий право на льготы и компенсации, архивные справки, справки сельских, поселковых Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, сельских акимов, кооперативов собственников квартир, трудовая книжка, диплом об окончании учебного заведения, военный билет, свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы)
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
9
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения
Глава 17. Выдача удостоверения (дубликата удостоверения), подтверждающего право на льготы и компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
7
Сведения о документе, подтверждающем факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска (архивные справки, справки сельских, поселковых Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, сельских акимов, кооперативов собственников квартир, трудовая книжка, диплом об окончании учебного заведения, военный билет, свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы)
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)

16-тарау. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік өтемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат туралы мәліметтер (жеңілдіктер мен өтемақыларға құқықты растайтын куәлік, мұрағаттық анықтамалар, ауылдың, кенттің Халық депутаттары кеңесінің, тұрғын үй – пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, ауыл әкімінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамалары, еңбек кітапшасы, оқу орнын бітіргені туралы диплом, әскери билет, туу туралы куәлік, орта білімі туралы аттестат, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік)
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
9
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
17-тарау. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккендерге жеңілдіктер мен өтемақыларға құқығын растайтын куәлік (куәлік телнұсқасын) беру
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат туралы деректер (мұрағаттық анықтамалар, ауылдың, кенттің Халық депутаттары кеңесінің, тұрғын үй – пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, ауыл әкімінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамалары, еңбек кітапшасы, оқу орнын бітіргені туралы диплом, әскери билет, туу туралы куәлік, орта білімі туралы аттестат, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік)
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)

Глава 18. Выдача удостоверения (дубликата удостоверения) единого образца реабилитированному лицу
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
6
Сведения справки о реабилитации либо копия определения (постановления) суда
7
В случае обращения через представителя – данные документа, подтверждающего его полномочия
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
Глава 19. Оказание социальной помощи, установление размеров и определение перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
6
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
7
Сведения о составе семьи
8
Сведения о доходах лица (членов семьи) за последние двенадцать календарных месяцев перед наступлением трудной жизненной ситуации
9
Сведения акта и (или) документа, подтверждающего наступление трудной жизненной ситуации

18-тарау. Ақталған адамға бірыңғай үлгідегі куәлік (куәлік телнұсқасын) беру
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
6
Ақталу туралы анықтаманың мәліметтері не сот анықтамасының (қаулысының) көшірмесі
7
Өкіл арқылы өтініш жасаған жағдайда – оның өкілеттіліктерін растайтын құжаттың деректері
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
19-тарау. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және тізбесін айқындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
6
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
7
Отбасы құрамы туралы мәліметтер
8
Қиын өмірлік жағдай туындағанға дейінгі соңғы күнтізбелік он екі ай үшін адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер
9
Қиын өмірлік жағдайдың туындағанын растайтын акттің және (немесе) құжаттың мәліметтері