О некоторых вопросах осуществления компенсационных выплат членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 371. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2018 года № 18044.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", подпунктом 34) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2017 года № 637 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 292 "Об утверждении Правил компенсационных выплат членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9672, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 27 августа 2014 года) следующие изменения:
в Правилах компенсационных выплат членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Компенсационные выплаты – денежные выплаты, связанные с возмещением стоимости затрат на лечение и реабилитацию лица, получившего спортивную травму и увечье на международных спортивных соревнованиях.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок осуществления компенсационных выплат";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для получения компенсационных выплат лицо, получившее спортивную травму и увечье на международном спортивном соревновании (далее - заявитель) направляет через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" в уполномоченный орган следующие документы:

"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеуді қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 371 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 18044 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 34) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 12 қазандағы № 637 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 292 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9672 болып тіркелген, 2014 жылғы 27 тамыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда спорттық жарақат алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтемақы төлемдері – халықаралық спорттық жарыстарда спорттық жарақат алған және мертіккен адамды емдеу және оңалту шығындарының құнын өтеуге байланысты ақшалай төлемдер.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Өтемақы төлеуді жүзеге асыру тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өтемақы төлемдерін алу үшін халықаралық спорттық жарыстарда спорттық жарақат алған және мертіккен адам (бұдан әрі – өтініш беруші) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы уәкілетті органға мынадай құжаттарды жібереді:

1) документ, удостоверяющий личность заявителя и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность – при обращении представителя заявителя (для идентификации);
2) заявление для осуществления компенсационных выплат по форме, согласно приложению к настоящим Правилам;
3) документ, подтверждающий участие на соответствующих международных спортивных соревнованиях;
4) медицинское заключение с указанием диагноза по травме и увечью, полученным на международном спортивном соревновании, выданное Республиканским государственным казенным предприятием "Центр спортивной медицины и реабилитации" Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
5) документ, подтверждающий стоимость затрат на лечение и реабилитацию лица, получившего спортивную травму и увечье;
6) справку о наличии лицевого счета.";
пункт 7-1 изложить в следующей редакции:
"7-1. Основаниями для отказа в осуществлении компенсационных выплат являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для осуществления компенсационных выплат, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для осуществления компенсационных выплат, требованиям установленным пунктом 5 настоящих Правил.";
приложение изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.05.2020 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.

1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) өтініш берушінің өкілі жүгінген кезде – нотариалды куәландырылған сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес өтемақы төлемдерін жүзеге асыру үшін белгіленген нысандағы өтініш;
3) тиісті халықаралық спорттық жарыстарға қатысқанын растайтын құжат;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің "Спорттық медицина және оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны берген халықаралық спорт жарыстарында жарақат алу және мертігу бойынша диагнозды көрсете отырып, медициналық қорытынды;
5) спорттық жарақат алған және мертіккен адамды емдеуге және оңалтуға шығын құнын растайтын құжат;
6) есеп шотының бар болуы туралы анықтама.";
7-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-1. Өтемақы төлеуді жүзеге асырудан бас тартуға мыналар негіздеме болып табылады:
1) өтініш берушінің және (немесе) өтемақы төлеуді жүзеге асыру үшін қажетті ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) өтініш берушінің және (немесе) өтемақы төлеуді жүзеге асыру үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің осы Қағиданың 5-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.";
қосымша осы бұйрығына 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.05.2020 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) қолданысқа енген күннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года
№ 371
Приложение
к Правилам компенсационных
выплат членам сборных команд
Республики Казахстан по видам
спорта (национальных сборных
команд по видам спорта) при
получении ими спортивных
травм и увечий на
международных спортивных
соревнованиях
Форма
Кому
__________________________________
(должность,
фамилия, имя, отчество (при
__________________________________
наличии) руководителя
уполномоченного органа
___________________________________
в области физической культуры и
спорта)
от
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
наличии)
___________________________________
спортсмена
___________________________________
адрес и номер телефона
Заявление
для осуществления компенсационных выплат
Прошу Вас ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
________________                   ____________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ______________ 20__ года
Дата поступления заявления "____" ____________ 20__ года
________________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 2
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 371
Стандарт государственной услуги
"Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.05.2020 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі А. Мұхамедиұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Деңсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 371 бұйрығына
1-қосымша
Спорт түрлері бойынша
Қазақстан Республикасы құрама
командаларының (спорт түрлері
бойынша ұлттық құрама
командалардың) мүшелеріне
олардың халықаралық спорттық
жарыстарда спорттық жарақат
алуы және мертігуі кезінде
өтемақы төлемдерін төлеу
қағидаларына
қосымша
Нысан
Кiмге ____________________________
(дене шынықтыру және спорт саласындағы
____________________________
уәкілетті органның басшысының лауазымы,
____________________________
аты, әкесінің аты, тегi (болған жағдайда)
Кiмнен ____________________________
(спортшының немесе уәкілетті өкiлiнiң
____________________________
тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
мекенжайы және телефон нөмірі
Өтемақы төлемдерін жүзеге асыру үшін ӨТIНIШ
Сiзден ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________ сұраймын.
____________ ______________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" ____________
Өтiнiштiң түскен күнi 20__ жылғы "___" _____________
______________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған тұлғаның қолы, тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 371 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.05.2020 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.