Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача проездного документа беженца"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 837. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18113. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 264.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 264 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача проездного документа беженца".
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
"____" ________ 2018г.
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 837
Стандарт государственной услуги "Выдача проездного документа беженца"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача проездного документа беженца" (далее – государственная услуга).

"Босқынның жол жүру құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 837 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18113 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 264 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 264 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Босқынның жол жүру құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
2018 жылғы "___" ______
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 837 бұйрығына
"Босқынның жол жүру құжатын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Босқынның жол жүру құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с даты сдачи пакета необходимых документов:
при выдаче проездного документа беженца: – 58 (пятьдесят восемь) календарных дней;
при обмене (в случае технического брака или ошибок в персональных данных в проездном документе беженца): – 28 (двадцать восемь) календарных дней;
при продлении срока его действия: – 5 (пять) календарных дней;
2) максимально допустимое время для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача проездного документа беженца, проставление записи на проездном документе беженца о продлении срока действия, которая заверяется подписью уполномоченного сотрудника услугодателя и скрепляется печатью услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в выдаче проездного документа беженца.
При принятии решения об отказе в оформлении проездного документа беженцу вручается или направляется в течение пяти календарных дней по почте уведомление с указанием причин отказа по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту.
После устранения причин, повлекших отказ в оформлении проездного документа, беженец для получения проездного документа подает повторное заявление в территориальное подразделение миграционной службы по месту постановки на учет.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөлiністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдау және нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) қажеттi құжаттардың топтамасын тапсырған күннен бастап
босқынның жол жүру құжатын беру кезінде: – күнтiзбелiк 58 (елу сегіз) күн;
ауыстыру кезінде (босқынның жол жүру құжатында техникалық ақау немесе дербес деректерде қателер анықталған жағдайда): – күнтiзбелiк 28 (жиырма сегіз) күн;
оның жарамдылық мерзімін ұзарту кезінде: – күнтiзбелiк 5 (бес) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етiлетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) ең ұзақ рұқсат етілетін қызмет көрсету уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi - босқынның жол жүру құжатын беру, көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті қызметкерінің қолымен куәландырылатын және көрсетілген қызметті берушінің мөрімен бекітілетін босқынның жол жүру құжатында жарамдылық мерзімін ұзарту туралы жазбаны қою немесе босқынның жол жүру құжатын беруден бас тарту туралы дәлелдемелі жауап.
Жол жүру құжатын ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде босқынға осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес күнтізбелік бес күн ішінде ішінде бас тарту себебін көрсете отырып қолына хабарлама беріледі немесе пошта бойынша жолданады.
Жол жүру құжатын беруден бас тартуға әкелген себептер жойылғаннан кейін босқын жол жүру құжатын алу үшін есепке алынған жері бойынша аймақтық көші-қон қызметіне екіншілей өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің нәтижелерін беру сағат 9.00-ден 17.30-ға дейiн, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
при выдаче проездного документа беженца:
1) заявление о выдаче проездного документа (в 2 экземплярах по месту постановки на учет) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о рождении ребенка беженца (при наличии) и (или) документ, подтверждающий права беженца как законного представителя лиц, в отношении которых он осуществляет опеку или попечительство, не достигшим возраста восемнадцати лет (копия, оригинал представляется для сверки);
3) четыре фотографии размером 3,5 х 4,5 сантиметров и на каждого ребенка и (или) лицо, в отношении которого беженец осуществляет опеку или попечительство.
При фотографировании не допускаются головные уборы, за исключением покрытия головы по религиозным либо медицинским причинам, в этом случае лицо остается открытым от нижней границы подбородка до лба, тени от головного убора на лице не допускаются. Глаза открыты, четко видны и не закрыты волосами. Оправа очков не закрывает глаза, не допускаются светоотражающие и солнечные очки. Кроме того, не допускаются фотографии документируемого лица в униформе. Фотография соответствует возрасту услугополучателя на момент оформления.
Сведения о трудовой деятельности или учебе (для тех кто имеет трудовую книжку), указанные в заявлении, сверяются с документами, их подтверждающими: трудовой книжкой, выпиской из нее, справкой с места работы (учебы).
4) документ, подтверждающий изменение персональных данных (в случае изменения фамилии или имени владельца проездного документа, а также сведений о дате и(или) месте его рождения).
Обмен проездного документа производится до истечения срока его действия в случаях – отсутствия свободного места для внесения необходимых записей или проставления соответствующих отметок на страницах проездного документа; изменения персональных данных владельца проездного документа (фамилии, имени, сведений о дате и(или) месте рождения); порчи или утраты проездного документа.
В случае выявления в проездном документе технического брака или ошибок в персональных данных беженцу оформляется новый проездной документ на основании ранее представленных им документов в течение двадцати восьми календарных дней.
при продлении срока его действия:
1) заявление о выдаче проездного документа по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) проездной документ беженца.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
босқынның жол жүру құжатын беру кезінде:
1) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжатын беру туралы өтініш (есепке қою орны бойынша 2 данада);
2) босқынның баласының туу туралы куәлігі (болған жағдайда) және (немесе) ол қорғаншылық не қамқоршылықты жүзеге асыратын он сегіз жасқа толмаған адамға қатысты заңды өкілі ретінде босқынның құқығын растайтын құжаттар (көшірмесі, түпнұсқасы салыстыру үшін ұсынылады);
3) өлшемі 3,5 х 4,5 сантиметрлі төрт фотосурет және әрбір баласына және (немесе) босқынның қорғаншылық немесе қамқоршылықты жүзеге асыратын адамға.
Фотосуретке бас киіммен түсуге болмайды, тек діни тұрғыда және медициналық себептерге байланысты рұқсат беріледі, бұндай жағдайда бет иектің төменгі жағынан бастап маңдайға дейін көрініп тұруы керек, бетінде бас киімнің көлеңкесі түсіп тұруына жол берілмейді. Көздері ашық және анық көрінуі, көзілдірік көзді жауып қалмауы тиіс, шағылыстыратын және күн сәулесінен қорғайтын көзілдіріктерді киіп түсуге жол берілмейді. Құжаттандырылатын адамның нысанды киімде түскен фотосуреті қабылданбайды. Фотосурет көрсетілетін қызметті алушының ресімдеу кезіндегі жасына сәйкес келеді.
Өтініште көрсетілген еңбек қызметі немесе оқуы туралы мәлімет (еңбек кітапшасы барлар үшін) оларды растайтын құжаттармен: еңбек кітапшасымен оның көшірмесімен, жұмыс (оқу) орнынан анықтамамен салыстыра тексеріледі.
4) дербес деректердің өзгергенін растайтын құжат (жол жүру иесінің тегі немесе аты, сондай-ақ оны туған күні және(немесе) орны туралы мәлімет өзгерген жағдайда).
Жол жүру құжатын айырбастау оның жарамдылық мерзімінің өтуіне дейін – жол жүру құжатының беттерінде қажетті жазба енгізу немесе тиісті белгілер қою үшін бос орын болмаған; жол жүру құжаты иесінің дербес деректері өзгерген (тегі, аты, туған күні және(немесе) орны туралы мәліметтер); жол жүру құжатын бүлдірген немесе жоғалтқан жағдайларда жүргізіледі.
Жол жүру құжатында техникалық ақау немесе дербес деректерде қателер анықталған жағдайда босқынға ол бұрын ұсынған құжаттар негізінде күнтізбелік жиырма сегіз күн ішінде жаңа жол жүру құжаты ресімделеді.
жарамдылық мерзімін ұзартқан кезде:
1) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжатын беру туралы өтініш;
2) босқынның жол жүру құжаты.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) представления услугополучателем документов с истекшим сроком действия, услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя, и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подается:
1) на имя руководителя соответствующего услугодателя по адресу, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz;
2) на имя руководителя Комитета миграционной службы Министерства (далее – КМС).
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған күннен кейін екі жұмыс күні ішінде құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі туралы факті анықталған және (немесе) көрсетілетін қызметті алушы жарамдылығы аяқталған құжаттар ұсынғаны анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті бұдан әрі қараудан дәлелденген бас тарту береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым:
1) тиісті көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар бойынша;
2) Министрліктің Көші-қон қызметі комитеті басшысының атына (бұдан әрі – КҚҚК) беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не заңнамамен көзделген жағдайларда электронды түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растайтын құжат шағымды қабылдаған адамның тегі және инициалдары, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің тіркеуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні).
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым келтіру туралы ақпаратты 1414 бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы алынуы мүмкін.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен өтініш білдіре алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра 1414 по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mvd.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача проездного документа беженца"
форма
_____________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
беженца,
_____________________________________
адрес места пребывания (проживания)
Уведомление
Настоящим уведомляем, что Вам отказано в оформлении проездного
документа в связи с обстоятельствами, предусмотренными статьей 19-1 Закона "О
государственных услугах", с ограничением выезда из Республики Казахстан на основании
части статьи 23 Закона "О правовом положении иностранцев"
____________________________________________________________________
(срок ограничения, дата и регистрационный номер решения об
____________________________________________________________________
ограничении, полное наименование и юридический адрес организации,
____________________________________________________________________
принявшей на себя ответственность за ограничение выезда из
Республики Казахстан)
Руководитель ________________________________________________________
(наименование территориального подразделения миграционной службы)
____________________________             _____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))             (подпись)
"___" _____________ 20___ года. ______________
Проставляется печать территориального подразделения миграционной службы.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача проездного документа беженца"
форма
Заявление
о выдаче проездного документа
Фото 35х45
Выдача проездного документа
(разрешена/не разрешена)
Руководитель ______________________________
(наименование территориального подразделения миграционной службы)
________________
(подпись)
________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________
(дата)
Личное дело беженца № ____________________
Цель получения проездного документа ____________________
(для временных выездов за границу или для проживания за границей
(в какой стране)
Получение документа_______________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
первичное, обмен, утрата (в случае утраты проездного
документа беженец в заявлении указывает, где, когда
и кем был выдан утраченный проездной документ, данные
о лицах, вписанных в него, обстоятельства утраты)

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қолжетімділік режимінде порталдың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі 1414 бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
"Босқынның жол жүру
құжатын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
тандартына
1-қосымша
___________________________
(Босқынның тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда),
____________________________
болу (тұру) орнының мекенжайы)
Хабарлама
Осымен, Сізге "Мемлекеттік қызметтер туралы" Заңның 19-1 бабымен көзделген жағдайларға, "Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы" Заңның 23-бабы негізінде Қазақстан Республикасынан шығуға шектеу бар болуына байланысты жол жүру құжатын ресімдеуден бас тартылғанын хабарлаймыз.
__________________________________________________________________________
(шектеу мерзімі, шектеу туралы шешімнің күні және тіркеу нөмірі,
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасынан шығуға шектеу үшін жауапкершілікті өзіне қабылдаған
__________________________________________________________________________
ұйымның толық атауы және заңды мекенжайы)
Басшы ______________________________________________________________
(аумақтық көші-қон қызметі бөлінісінің атауы)
____________________________ ___________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20 жылғы " " _________
Аумақтық көші-қон қызметі бөлінісінің мөрі қойылады.
"Босқынның жол жүру
құжатын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
тандартына
2-қосымша
Нысан
Босқынның жол жүру құжатын беру туралы өтініш
Сурет 35х45
Жол жүру құжатын беру
_________________________________________
(рұқсат етілді/рұқсат етілген жоқ)
Басшы ___________________________________
(аумақтық
_________________________________________
көші-қон қызметі бөлінісінің атауы)
________________ ________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________
(күні)
№ босқынның жеке ісі _______________________
Жол жүру құжатын алу мақсаты _______________
__________________________________________________________________________
(шетелге уақытша шығу үшін немесе шетелде тұру үшін (қандай емес)
Құжатты алу ______________________________________________________________
(бастапқы, ауыстыру, жоғалту (жол жүру құжатын жоғалтқан жағдайда босқын өтініште
жоғалған жол жүру құжатын қайда, қашан және кім бергенін көрсетеді, онжа жазылған
адамдар туралы деректер, жоғалу жағдайы)

1. Фамилия ___________________ Имя ________________________________
__________________ Отчество (при его наличии) ___________________
2. Число, месяц, год рождения _____________________________________
3. Место рождения:
страна ____________________________________________________________
населенный пункт __________________________________________________
4. Гражданство ____________________________________________________
5. Пол _______
6. Адрес места пребывания (проживания) на территории Республики
Казахстан_________________________________________________________
(индекс, республика, край, область, населенный пункт, улица, дом,
корпус, квартира, телефон)
7. Удостоверение беженца: серия УБ № выдано " " 20 год.
(наименование территориального подразделения миграционной службы,
выдавшего документ)
8. Имеются ли договорные обязательства, препятствующие выезду из
Республики Казахстан. Если да, то какие
9. Был ли осужден приговором суда либо привлечен в качестве
обвиняемого на территории Республики Казахстан. Если да, то когда,
каким судом, по какой статье и части Уголовного кодекса
Республики Казахстан, какое наказание назначено
10. Имеются ли неисполненные обязательства, наложенные судом
11. Имеется ли задолженность по налоговым платежам в Республике Казахстан
12. Сведения о последнем месте работы (учебы) на территории Республики Казахстан:
а) дата поступления на работу (учебу)
б) название организации (учебного заведения) и занимаемая должность
в) адрес организации (учебного заведения)
13. Сведения о членах семьи, выезжающих вместе с
беженцем__________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
14. Сведения о детях для внесения в проездной документ:
Фамилия, имя, отчества
(при его наличии)
Пол
Дата и место рождения
Степень родства
________ ________ 20_____ год. ____________________________
(подпись заявителя)
Сведения, указанные в заявлении, сверены с представленными
документами (удостоверением беженца, трудовой книжкой, другими).
___________________________________________________________________
(должность, фамилия уполномоченного сотрудника территориального
подразделения миграционной, принявшего заявление)
_________________                         "_____" ______ 20___ год (подпись)
Выдан проездной документ: серия _____ N ______ "___" ______ 20__ год
(дата выдачи)
Проездной документ получил: __________________ "___" ______ 20__ год
(подпись заявителя)

1. Тегі ___________ Аты ____________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
2. Туған күні, айы, жылы ____________________________________________________
3. Туған орны:
ел ________________________________________________________________________
4. Азаматтығы _____________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағында болу (тұру) орнының мекенжайы
__________________________________________________________________________
(индекс, республикасы, өлкесі, облысы, елді мекен, көшесі, үйі, корпусы, пәтері, телефоны)
7. Босқынның куәлігі: УБ № 20 жылғы " " берілді
сериясы ____ _____ ______ _______ ____________
__________________________________________________________________________
(құжат берген аумақтық көші-қон қызметі бөлінісінің атауы)
8. Қазақстан Республикасынан шығуға кедергі келтіретін келісімшарт міндеттемелері бар ма. Егер бар болса, қандай
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Сот үкімімен сотты болды ма не Қазақстан Республикасының аумағында айыпталушы ретінде тартылды ма. Егер бар болса, онда қандай сот, қандай бап және Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің қандай бөлігі, қандай жаза тағайындалды
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
10. Сот салған орындалмаған міндеттемелер бар ма______________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Қазақстан Республикасында салық төлемдері бойынша берешек бар
__________________________________________________________________________
12. Қазақстан Республикасының аумағында соңғы жұмыс (оқу) орны туралы мәлімет:
а) жұмысқа (оқуға) түскен күні _______________________________________________
б) ұйымның (оқу орынның) атауы және атқарған лауазымы
в) ұйымның (оқу орынның) мекенжайы________________________________________
13. Жол жүру құжатына енгізу үшін балалар туралы мәлімет:
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жынысы
Туған күні мен жері
Туыстық деңгейі
20__ж. "__"_______ _____________________ (өтініш иесінің қолы)
Өтініште көрсетілген мәлімет ұсынылған құжаттармен салыстырылды
________________________________________________________________ (босқынның куәлігімен, еңбек кітапшасымен, басқалармен)
______________________________________________________________ (өтінішті қабылдаған аумақтық көші-қон қызметі бөлінісінің уәкілетті қызметкерінің лауазымы, тегі)
____________ 20___ж.________ _________ (қолы)
Жол жүру құжаты
берілді
сериясы