О присвоении наименования улице города Астаны
Совместное решение маслихата города Астаны от 13 марта 2018 года № 238/29-VI и постановление акимата города Астаны от 13 марта 2018 года № 511-434. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 19 марта 2018 года № 1166
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании заключений Ономастической комиссии города Астаны от 21 февраля 2018 года, Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 12 марта 2018 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. По району "Алматы" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 179 – присвоить наименование улица Әбуабдулло Рудаки.
2. Акиму района "Алматы" города Астаны, Государственному учреждению "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города Астаны" принять необходимые меры по реализации настоящего постановления и решения.
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления и решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего постановления в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Настоящее совместное постановление акимата города Астаны и решение маслихата города Астаны вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны _________ А. Исекешев
Председатель сессии маслихата города Астаны __________ Р. Умербаева
Секретарь маслихата города Астаны __________ Ж. Нурпиисов

Астана қаласының көшесіне атау беру туралы
Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 наурыздағы № 238/29-VI және Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 511-434 бірлескен шешімі және қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 наурызда № 1166 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы Ономастика комиссиясының 2018 жылғы 21 ақпандағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссиясының 2018 жылғы 12 наурыздағы қорытындылары негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 179 көшеге – Әбуабдулло Рудаки көшесі деген атау берілсін.
2. Астана қаласы "Алматы" ауданының әкімі, "Астана қаласының Сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. "Астана қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының көшірмесін мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және Астана қаласы мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
_________ Ә. Исекешев
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрайымы
_________ Р. Өмербаева
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
_________Ж. Нұрпейісов