Об установлении мемориальных досок
Постановление акимата города Астаны от 8 января 2018 года № 105-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 января 2018 года № 1153
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", во исполнение протокола заседания Городской комиссии по охране памятников истории и культуры города Астаны от 18 ноября 2016 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить мемориальные доски:
на стене дома № 6 по улице С. Сейфуллина – Народному артисту СССР, Народному герою Казахстана, лауреату Государственной премии СССР Мамбетову Азербайжану Мадиевичу (1932-2009 гг);
на стене дома № 6/5 по проспекту Абылай хана – академику Национальной академии наук Республики Казахстан, академику Международной академии информатизации, академику Международной Айтматовской академии, основателю казахского театроведения и театральной критики, ученому-литературоведу, писателю Нургали Рымгали Нургалиевичу (1940-2010 гг);
на стене дома № 5 по проспекту Жеңіс – советскому и казахстанскому тяжелоатлету, победителю Олимпийских игр 1988 года в Сеуле, призеру Олимпийских игр 1996 года в Атланте, пятикратному чемпиону мира и пятикратному чемпиону Европы по тяжелой атлетике, Заслуженному мастеру спорта СССР Храпатому Анатолию Михайловичу (1962-2008 гг).
2. Изготовление и установление мемориальных досок произвести за счет средств Государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации города Астаны".
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего постановления в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;

Мемориалдық тақталарды орнату туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 8 қаңтардағы № 105-7 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 қаңтарда № 1153 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы заңдарына сәйкес, Астана қаласының тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі қалалық комиссия отырысының 2016 жылғы 18 қарашадағы хаттамасын орындау мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналарға:
С. Сейфуллин көшесі, № 6 үйдің қабырғасына – КСРО Халық әртісі, Қазақстанның Халық қаһарманы, КСРО Мемлекеттік сыйлығының лауреаты Әзірбайжан Мәдиұлы Мәмбетовке (1932-2009 жж.);
Абылай хан даңғылы, № 6/5 үйдің қабырғасына – Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі, Халықаралық ақпараттандыру академиясының академигі, Айматов атындағы Халықаралық академиясының академигі, қазақ театртанушы және театр сынының негізін қалаушы, әдебиетші-ғалым, жазушы Рымғали Нұрғалиұлы Нұрғалиға (1940-2010 жж.);
Жеңіс даңғылы, № 5 үйдің қабырғасына – кеңестік және қазақстандық ауыр атлетші, 1988 жылғы Сеулде өткен Олимпиада ойындарының жеңімпазы, 1996 жылы Атлантада өткен Олимпиада ойындарының жүлдегері, ауыр атлетикадан әлемнің бес мәрте чемпионы және Европаның бес мәрте чемпионы, КСРО еңбек сіңірген спорт шебері Анатолий Михайлович Храпатыйға (1962-2008 жж.) мемориалдық тақталар орнатылсын.
2. Мемориалдық тақталарды дайындау және орнату "Астана қаласының Мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қаражаты есебінен жүргізілсін.
3. "Астана қаласының Мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумықтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулының мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберілуін;

4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления предоставление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев

4) осы қаулыны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулыны мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2), 3) және 4)-тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев