Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Кокшетау
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 20 марта 2018 года № С-19/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 апреля 2018 года № 6523.
В соответствии с пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 и увеличить базовые ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Кокшетау, согласно приложению 2.
2. Определить город Кокшетау близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
шестого созыва, председатель
19-ой очередной сессии
Б.Ғайса
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города Кокшетау Е.Маржикпаев
"20" марта 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Республиканского государственного
учреждения "Управление государственных
доходов по городу Кокшетау
Департамента государственных
доходов по Акмолинской области
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан"
Б.Каримов
"20" марта 2018 года
Приложение 1 к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 20 марта
2018 года № С-19/20
Категории автостоянок (паркингов)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 18.08.2022 № С-20/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Автостоянки (паркинги)
Категории
1
Автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
2 категория
Приложение 2 к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 20 марта
2018 года № С-19/20
Увеличение базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Кокшетау
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 18.08.2022 № С-20/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Категории автостоянок (паркингов)
Увеличение базовых ставок
1
1 категория
в десять раз
2
2 категория
в десять раз

Көкшетау қаласында автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № С-19/10 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 сәуірде № 6523 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 509 бабының 3-тармағына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қаласында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін және автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелері 2-қосымшаға сәйкес ұлғайтылсын.
2. Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген басқа санаттардағы жерлерге салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданатын жақын орналасқан елді мекен Көкшетау қаласы болып айқындалсын.
3. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы,
19-шы кезекті сессиясының
төрағасы
Б.Ғайса
"КЕЛІСІЛДІ"
Көкшетау қаласының әкімі Е.Маржықпаев
2018 жылғы "20" наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
Ақмола облысы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің
Көкшетау қаласы бойынша
мемлекеттік кірістер басқармасы"
Республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Б.Каримов
2018 жылғы "20" наурыз
Көкшетау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ С-19/10 шешіміне
1 қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 18.08.2022 № С-20/6 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Автотұрақтар (паркингтер)
Санаттар
1
Ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2
Жабық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
2 санат
Көкшетау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ С-19/10 шешіміне
2 қосымша
Көкшетау қаласында автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 18.08.2022 № С-20/6 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Базалық мөлшерлемелерінің ұлғайтуы
1
1 санат
он есеге
2
2 санат
он есеге