О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 22 февраля 2017 года № 6С 9/10 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Атбасарского района"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2018 года № 6С 26/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 4 января 2019 года № 7016. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 17 ноября 2023 года № 8С 9/4
Сноска. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 17.11.2023 № 8С 9/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Атбасарского района" от 22 февраля 2017 года № 6С 9/10 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5835, опубликовано 30 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Атбасарского района, утвержденных указанным решением:
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Перечень памятных дат и праздничных дней, а также кратность оказания социальной помощи:
1) День Победы - 9 мая (единовременно);
2) День пожилых людей - 1 октября (единовременно);
3) День инвалидов - второе воскресенье октября (единовременно);
4) День вывода войск из Афганистана - 15 февраля (единовременно).";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Социальная помощь предоставляется:
1) ко Дню Победы - 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным к участникам Великой Отечественной войны;
другим категориям лиц, приравненных к участникам Великой Отечественной войны;

Атбасар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 ақпандағы № 6С 9/10 "Атбасар ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С 26/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қаңтарда № 7016 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 8С 9/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 17.11.2023 № 8С 9/4 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "Атбасар ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 22 ақпандағы № 6С 9/10 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5835 тіркелген, 2017 жылғы 30 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Атбасар ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
7-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндердің тізбелері, сондай-ақ әлеуметтік көмек көрсетудің еселігі:
1) Жеңіс күні - 9 мамыр (бір рет);
2) Қарт адамдар күні - 1 қазан (бір рет);
3) Мүгедектер күні - қазанның екінші жексенбісі (бір рет);
4) Ауғанстаннан әскерді шығару күні - 15 ақпан (бір рет).";
9-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) 9 мамыр - Жеңіс күніне:
Ұлы Отан Соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғаларына;
Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына;

2) ко Дню пожилых людей:
пенсионерам с минимальным размером пенсии, в размере двух месячных расчетных показателей;
3) ко Дню инвалидов:
инвалидам всех категорий, в размере двух месячных расчетных показателей;
4) ко Дню вывода войск из Афганистана (юбилейные даты):
военнообязанным, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий, в размере пяти месячных расчетных показателей;
военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, в размере пяти месячных расчетных показателей;
военнослужащим летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР, в размере пяти месячных расчетных показателей;
рабочим и служащим, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, в размере пяти месячных расчетных показателей;
5) единовременно, семьям (гражданам) при наступлении трудной жизненной ситуации по обращению не позднее двенадцати месяцев после ее наступления, независимо от дохода семьи (гражданина):
в случае причинения ущерба гражданину (семье) вследствие стихийного бедствия или пожара, на основании справки Республиканского государственного учреждения "Отдел по чрезвычайным ситуациям Атбасарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан", в размере двадцать пять месячных расчетных показателей;
лицам, больным социально - значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями и ВИЧ - инфицированным) на основании подтверждения медицинского учреждения о регистрации на учете в органах здравоохранения в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
помощь студентам из малообеспеченных и многодетных семей из сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе на оплату за учебу в размере сто процентной стоимости годового обучения на основании копии договора с учебным заведением, за счет трансфертов общего характера;
лицам, освободившимся из мест лишения свободы, в размере пяти месячных расчетных показателей;
лицам, находящимся на учете в службы пробации, в размере пяти месячных расчетных показателей;
6) ежемесячно без подачи заявления на основании списков уполномоченной организации на расходы за коммунальные услуги:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере сто процентов за счет целевых трансфертов, выделяемых из областного бюджета, за водоснабжение, канализацию, газоснабжение, теплоснабжение, мусора удаление, электроснабжение, абонентскую плату за услуги телефонной связи, согласно представленных квитанций путем перечисления на счета получателей.
Социальная помощь предоставляется и на совместно проживающих и прописанных с ними членов семьи (гражданина), на которых льготы распространяются до тех пор, пока ими пользуется участник или инвалид Великой Отечественной войны;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, в размере одного месячного расчетного показателя;

2) Қарт адамдар күніне:
ең төмен зейнетақы мөлшерінде алатын зейнеткерлерге, екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Мүгедектер күніне:
барлық санаттағы мүгедектерге - екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) Ауғанстаннан әскерді шығару күніне (мерейтой күндеріне):
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлгендерге, бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшін Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне, бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне, бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) отбасына (азаматтарға) өмірлік қиын тіршілік жағдайы туындағаннан кейін, он екі айдан кешіктірмей берген өтініштері бойынша отбасының (азаматтың) табысына байланыссыз бір жолғы көмек:
табиғи зілзала немесе өрт салдарынан азаматқа (отбасына) келген жағдайда "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Атбасар ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің анықтамасы негізінде, жиырма бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
әлеуметтік мәні бар (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен - АИТВ) аурулармен ауыратын тұлғаларға, денсаулық сақтау органдарында тіркеуде тұратыны туралы медициналық мекеменің анықтамасы негізінде, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ауылдық елді мекендерде тұратын, аз қамтылған және көп балалы отбасылардың колледждерде ақы төлеу негізінде күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын студенттерге оқуын төлеуге, білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарттың көшірмесі негізінде облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен, жылдық оқу құнының жүз пайыздық мөлшерінде;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылып шыққан тұлғаларға, бес айлық көрсеткіш мөлшерінде;
пробация қызметі есебіндегі тұлғаларға, бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) ай сайын коммуналдық қызмет шығындары үшін өтініш берусіз уәкілетті ұйыммен ұсынылған тізімдерінің негізінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен жүз пайыз мөлшерінде, сумен, канализация, газбен, жылумен, электр қуатымен қамтамасыз ету, қоқыстарды жоюы, телефон байланысы қызметтері, абоненттік төлемақылары үшін, ұсынылған түбіртектерге сәйкес алушының есеп шотына аудару жолымен.
Әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының қатысушысы немесе мүгедегі пайдаланғанға дейін, жеңілдіктер таратылады, олармен бірге тұратын және тіркелген отбасы мүшелеріне (азаматына) да көрсетіледі;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашисттер мен олардың одақтастары құрған конслагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

7) единовременно, социальная помощь оказывается:
на погребение безработных, на момент смерти зарегистрированных в уполномоченном органе в качестве безработного, в размере пяти месячных расчетных показателей;
8) единовременно, с подачей заявления на основании списков уполномоченной организации:
на погребение умерших военнообязанных, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий, в размере пятнадцать месячных расчетных показателей;
военнослужащих автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, в размере пятнадцать месячных расчетных показателей;
военнослужащих летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР, в размере пятнадцать месячных расчетных показателей;
рабочих и служащих, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, в размере пятнадцать месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
КомбатуровА.Т.
Секретарь Атбасарского
районного маслихата
БорумбаевБ.А.
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Атбасарского
района
А.А.Калжанов
24 декабря 2018 года

7) бір рет, әлеуметтік көмек көрсетіледі:
жұмыссыздарды жерлеуге, қайтыс болған кезінде жұмыссыз ретінде уәкілетті органдарда тіркелгендерге, бес айлық көрсеткіш мөлшерінде;
8) бір рет, уәкілетті ұйымның берген тізімдер негізінде өтініш бере отырып:
әскери мiндеттiлердің қайтыс болғандарды жерлеуге, жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлгендерге, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшін Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Комбатуров А.Т.
Атбасар аудандық
мәслихатының хатшысы
Борұмбаев Б.А.
"Келісілді"
Атбасар ауданының
әкімі
А.Ә.Қалжанов
24 желтоқсан 2018 жыл