О внесении изменений и дополнений в решение Шортандинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № С-22/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28 марта 2018 года № С-26/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 апреля 2018 года № 6547
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 104, 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 16 марта 2018 года № 6С-19-4 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 6С-17-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6473) Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2018-2020 годы" от 20 декабря 2017 года № С-22/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6300, опубликовано 13 января 2018 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 109 445 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 762 020 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 140 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 850 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 300 435 тысяч тенге;
2) затраты – 3 114 971,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 199 117 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 230 880 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 763 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -204 643,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 204 643,1 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2018 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 31 763 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:

Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 наурыздағы № С-26/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 сәуірде № 6547 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 106, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 6С-19-4 "Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-17-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6473 тіркелген) шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6300 тіркелген, 2018 жылдың 13 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 109 445 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 762 020 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 140 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 850 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 300 435 мың теңге;
2) шығындар – 3 114 971,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 199 117 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 230 880 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 763 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -204 643,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 643,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 31 763 мың теңге сомасындағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу ескерілсін.";
келесі мазмұндағы 5-1 тармағымен толықтырылсын:

"5-1. Учесть в районном бюджете на 2018 год досрочное погашение бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3 334,4 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 5 526,1 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2018 года на следующие цели:
1) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов в сумме 369,9 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета 282,9 тысяч тенге, областного бюджета 87 тысяч тенге;
2) на приобретение компьютерной техники для оборудования четырех новых рабочих мест сотрудников Центра занятости населения в связи с внедрением адресной социальной помощи нового формата в сумме 860 тысяч тенге;
3) на проведение оценки имущества физических лиц, не используемого в предпринимательской деятельности, для целей налогообложения в сумме 901,5 тысяч тенге;
4) на оплату труда секретаря районного маслихата в связи с внесением изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" в сумме 635 тысяч тенге;
5) на возмещение суммы затрат на лабораторные исследования при проведении медицинского освидетельствования граждан, подлежащих призыву на воинскую службу в сумме 850,8 тысяч тенге;
6) на обследование и изготовление правоустанавливающих документов на земельные участки для проектирования и строительства следующих объектов: "Реконструкция очистных сооружений и напорного коллектора в поселке Жолымбет Шортандинского района Акмолинской области" и "Реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района" в сумме 1 908,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 8, 11, 12 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Фурта
Секретарь районного
маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. акима Шортандинского
района
Е.Мухамедин
28.03.2018 г.
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-26/4

"5-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 3 334,4 мың теңге сомасындағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу ескерілсін.";
келесі мазмұндағы 13-1 тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 2018 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 5 526,1 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген 369,9 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді кері қайтаруға, соның ішінде: республикалық бюджеттен 282,9 мың теңге, облыстық бюджеттен 87 мың теңге;
2) жаңа форматтағы атаулы әлеуметтік көмекті енгізуге байланысты, халықты жұмыспен қамту орталығы қызметкерлерінің төрт жаңа жұмыс орнын жабдықтау үшін компьютерлік техника сатып алуға 860 мың теңге сомасында;
3) салық салу мақсатында кәсіпкерлік қызметте пайдаланылмайтын жеке тұлғалардың мүлігіне бағалауды жүргізуге 901,5 мың теңге сомасында;
4) "Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің Бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қпү қаулысына өзгеріс енгізілуіне байланысты аудандық мәслихат хатшысының еңбегіне ақы төлеуге 635 мың теңге сомасында;
5) әскери қызметке шақырылуға жататын азаматтарға медициналық куәландыру жүргізу кезінде зертханалық тексерулерге кеткен шығындар сомасын өтеуге 850,8 мың теңге сомасында;
6) келесі объектілерді жобалау және салу үшін жер учаскелеріне құқықтағайындаушы құжаттарды зерделеуге және әзірлеуге: "Ақмола облысы Шортанды ауданының Жолымбет кентінде тазартқыш ғимараттар мен қысымды коллекторын реконструкциялау" және "Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында таратушы сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау" 1 908,9 мың теңге сомасында.";
шешімнің 1, 5, 8, 11, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрайымы
А.Фурта
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданы
әкімінің м.а.
Е.Мұхамедин
28.03.2018 ж.
Шортанды аудандық
мәслихатының

7146
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2809
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29262
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17027
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42418
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
160224,3
1
Социальное обеспечение
13562
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13562
005
Государственная адресная социальная помощь
13562
2
Социальная помощь
104190,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1459
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1459
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102731,8
002
Программа занятости
43648
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22550
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
859
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9133
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26541,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42471,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42434,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22850,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
257
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
7326
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12001
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
37
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

7146
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2809
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
29262
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
17027
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
42418
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
160224,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13562
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13562
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13562
2
Әлеуметтiк көмек
104190,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1459
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1459
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102731,8
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
43648
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22550
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
859
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9133
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26541,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42471,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42434,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22850,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
257
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7326
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12001
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
37
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

55676
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
137
на развитие рынка труда
10843
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
8028
на выплату государственной адресной социальной помощи
13562
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
6285
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств

55676
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
137
еңбек нарығын дамытуға
10843
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
8028
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
13562
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
6285
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге

1041
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12001
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
37
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
1099
на доплату учителям за замещение на период обучения основного работника
2643
Приложение 5
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-26/4
от 28 марта 2018 года
Приложение 12
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-22/2

1041
үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
12001
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға
37
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1099
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2643
Шортанды аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 28 наурыздағы
№ С-26/4 шешіміне
5 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының

от 20 декабря 2017 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
145053
в том числе:
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
10618
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
3144
На текущий ремонт улично-дорожной сети поселка Шортанды Шортандинского района
27000
На приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования

2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ С-22/2 шешіміне
12 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
145053
соның ішінде:
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
10618
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
3144
Шортанды ауданы Шортанды кентінің көше-жол жүйесін ағымдағы жөндеуге
27000
Бiлiм беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға

19245
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
14281
На приобретение спортивного инвентаря для бокса районным Детским юношеским спортивным школам
1000
На разработку градостроительной документации
36671
На проведение противоэпизоотических мероприятий
29094
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
4000
Целевые трансферты на развитие
91404
в том числе:
Реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
18404
Разработка проектно-сметной документации, реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Ключи Шортандинского района
8000
Разработка проектно-сметной документации, строительство водопроводных сетей на новых участках в селе Бозайгыр Шортандинского района
6000
Строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис Шортандинского района
29500
Строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр Шортандинского района
29500

19245
Бiлiм беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға
14281
Балалар мен жас өспірімдер спорт мектептеріне боксқа арналған спорт жабдықтарын сатып алуға
1000
Қала құрылысы құжаттамасын әзірлеуге
36671
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
29094
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
4000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
91404
соның ішінде:
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында таратушы сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау
18404
Шортанды ауданының Ключи ауылында таратушы сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
8000
Шортанды ауданының Бозайғыр ауылының жаңа учаскелерінде таратушы су құбырлары желілерінің құрылысы, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
6000
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында 140 орындық балалар бақшасының құрылысы
29500
Шортанды ауданының Бозайғыр ауылында 140 орындық балалар бақшасының құрылысы
29500