О бюджетах поселков, сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2018 года № С-36/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 8 января 2019 года № 7021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Шортанды на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 905,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 315,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 184,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 405,9 тысяч тенге;
2) затраты – 50 905,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2019 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.06.2019 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № С-49/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет поселка Жолымбет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 270,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 588,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 681,5 тысяч тенге;
2) затраты – 25 776,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1 506,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 506,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2019 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.06.2019 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № С-49/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Дамсинского сельского округа на 2019-2021 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 971,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 902,8 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № С-36/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 7021 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Шортанды кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 905,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 315,9 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 184,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 405,9 мың теңге;
2) шығындар – 50 905,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 12.04.2019 № С-41/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.06.2019 № С-45/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № С-49/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019-2021 жылдарға арналған Жолымбет кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 270,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 588,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 681,5 мың теңге;
2) шығындар – 25 776,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 506,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 506,4 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 12.04.2019 № С-41/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.06.2019 № С-45/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № С-49/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2019-2021 жылдарға арналған Дамса ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 971,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 902,8 мың теңге;

неналоговые поступления – 97,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 971,3 тысяч тенге;
2) затраты – 27 487 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-515,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 515,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2019 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.06.2019 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № С-49/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить бюджет Новокубанского сельского округа на 2019-2021 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 851 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 006 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 845 тысяч тенге;
2) затраты – 15 851 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2019 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.06.2019 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № С-49/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить бюджет сельского округа Бозайгыр на 2019-2021 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 752,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 752,2 тысяч тенге;
2) затраты – 23 415,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-663,3) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 663,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2019 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.06.2019 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № С-49/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Утвердить бюджет сельского округа Бектау на 2019-2021 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:

салықтық емес түсiмдер – 97,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 971,3 мың теңге;
2) шығындар – 27 487 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-515,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 515,7 мың теңге.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 12.04.2019 № С-41/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.06.2019 № С-45/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № С-49/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2019-2021 жылдарға арналған Новокубанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 851 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 006 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 845 мың теңге;
2) шығындар – 15 851 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 4 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 12.04.2019 № С-41/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.06.2019 № С-45/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № С-49/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2019-2021 жылдарға арналған Бозайғыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 752,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 900 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 752,2 мың теңге;
2) шығындар – 23 415,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-663,3) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 663,3 мың теңге.
Ескерту. 5 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 12.04.2019 № С-41/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.06.2019 № С-45/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № С-49/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2019-2021 жылдарға арналған Бектау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 15 500,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 550 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 950,5 тысяч тенге;
2) затраты – 16 091,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-591) тысяч тенге;5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 591 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2019 № С-40/5 (вводится в действие с 01.01.2019);с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2019 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.06.2019 № С-45/5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № С-49/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2019 год, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов в сумме 51 382 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 7 000 тысяч тенге;
поселок Жолымбет – 5 777 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 10 389 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 9 802 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 9 439 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 8 975 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Кожамсеитов
Секретарь районного
маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Временно исполняющий
обязанности акима
Шортандинского района
Е.Мухамедин
25 декабря 2018 года
Приложение 1
к решению Шортандинского

1) кірістер –15 500,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 550 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 950,5 мың теңге;
2) шығындар – 16 091,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-591) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 591 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 27.03.2019 № С-40/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 12.04.2019 № С-41/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.06.2019 № С-45/5 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № С-49/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 51 382 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 7 000 мың теңге;
Жолымбет кенті – 5 777 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 10 389 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 9 802 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 9 439 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 8 975 мың теңге.
8. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
А.Қожамсейітов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданы әкімінің
уақытша міндетін атқарушы
Е.Мұхамедин
25 желтоқсан 2018 жыл
Шортанды аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы