Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 195. Зарегистрировано Управлением юстиции Кобдинского района Департамента юстиции Актюбинской области 25 декабря 2018 года № 3-7-188. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 126 774,7 тысячи тенге;
налоговые поступления – 427 288,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 490,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 143,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 684 852,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 195 610,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 503,0 тысячи тенге;
бюджетные кредиты - 106 382,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 16 879,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 158 339,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158 339,0 тысяч тенге;
поступление займов - 106 382,0 тысячи тенге;
погашение займов - 16 879,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68 836,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29.11.2019 № 264 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог, за исключением земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.

2019-2021 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 195 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қобда аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 3-7-188 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 126 774,7 мың теңге;
салықтық түсімдер – 427 288,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 490,9 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 6 143,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 684 852,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 195 610,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 89 503,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 106 382,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16 879,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерiн сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 158 339,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158 339,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 106 382,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 879,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 836,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 29.11.2019 № 264 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы;
елдi мекендердің жерлерiне алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 2 810 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 449 816,3 тысячи тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 37 149,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 100 875,0 тысяч тенге
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 8 895,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 11 040,5 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 5 306,0 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 730,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 52 241,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 308 449,0 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 9 050,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 29 348,0 тысяч тенге;
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 600 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2019 № 209 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 228 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.10.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.11.2019 № 264 (вводится в действие с 01.01.2019).

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 29 698 теңге болып белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 810 000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 499 816,3 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге – 37 149,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 100 875,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 8 895,0 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 11 040,5 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 5 306,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 730,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 52 241,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 308 449,0 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 9 050,0 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 29 348,0 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 600 000,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 13.03.2019 № 209 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 228 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2019 № 262 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2019 № 264 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5-1. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевого трансферта на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 453 473,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 13.05.2019 № 228 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 18.10.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета, в том числе:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 83 052,0 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 23 807,0 тысяч тенге;
на развитие объектов образования – 20 000,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 60 281,0 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2019 № 209 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 228 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 235 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.10.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.11.2019 № 264 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 60 699,0 тысячи тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету – 32 632,0 тысячи тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 5 440,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ IT классами – 2 500,0 тысяч тенге;
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ – 23 375,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно - методических комплексов для государственных учреждений образования – 6 700,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах – 3 120,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях образования – 7 800,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" - 9 896,0 тысяч тенге;

5-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 453 473,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 228 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 18.10.2019 № 262 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферт көзделгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 83 052,0 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 23 807,0 мың теңге;
білім беру нысандарын дамытуға – 20 000,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 60 281,0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 13.03.2019 № 209 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 228 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 235 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2019 № 262 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2019 № 264 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 60 699,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге – 32 632,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға – 5 440,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді ІТ класстармен жабдықтауға – 2 500,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңалауға – 23 375 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 6 700,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерде видеобақылау камераларын орнатуға – 3 120,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беретін ұйымдарда видеобақылау камераларын орнатуға – 7800,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге - 9 896,0 мың теңге;

на содействие занятости населения - 13 382,0 тысяча тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 22 128,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 9 687,0 тысяч тенге;
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах – 2 780,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 135 063,0 тысячи тенге.
на изучение и анализ религиозной ситуации в регионе – 1000,0 тысяч тенге;
на оснащение кабинетов начальной военной подготовки общеобразовательных школ - 3 295,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации - 4 200,0 тысяч тенге;
на создание центра распространения знаний - 3 000,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 400,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы организаций культуры – 1 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2019 № 209 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 228 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 235 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.10.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.11.2019 № 264 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете возврат трансфертов на компенсацию потерь республиканского бюджета в сумме 118 513,0 тысяч тенге, в том числе:
в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 79 009,0 тысяч тенге;
с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 39 504,0 тысячи тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 8 000,0 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ акимов сельских округов на 2019 год, согласно приложению 5.

халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 382,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 22 128,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 9 687,0 мың теңге;
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға – 2 780,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 135 063,0 мың теңге;
аймақтағы діни ахуалды зерттеуге және талдауға – 1000,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің бастапқы әскери даярлық кабинеттерін жабдықтауға – 3 295,0 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 4 200,0 мың теңге;
білім тарату орталығын құруға– 3000,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 1 400,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 1 000,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 13.03.2019 № 209 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 228 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 235 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2019 № 262 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2019 № 264 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Аудандық бюджетте республикалық бюджет шығындарын өтеуге 118 513,0 мың теңге мөлшерінде нысаналы трансферттердің қайтарылуы ескерілсін, оның ішінде:
2017 жылғы 20 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы аударымдарының енгізілу мерзімі 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуына байланысты – 79 009,0 мың теңге;
2017 жылғы 30 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының мөлшерлемесінің төмендеуіне байланысты – 39 504,0 мың теңге.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 8 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2019 жылға арналған ауылдық округ әкімдерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Государственному учереждению "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Кобдинского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3) разместить данное решение на интернет – ресурсе акимата Кобдинского района.

12. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Қобда аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3) осы шешімді Қобда ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А. Корганбаев
Секретарь районного маслихата Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 195
Кобдинский районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29.11.2019 № 264 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

13. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А. Қорғанбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ж. Ерғалиев
2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 195 Қобда аудандық мәслихатының шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 29.11.2019 № 264 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
І. Кірістер

100,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
100,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2479508,9
003
Общеобразовательное обучение
2393848,9
006
Дополнительное образование для детей
85660,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
80900,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
80900,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20595,0
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
20595,0
9
Прочие услуги в области образования
124233,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
124233,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
27258,2
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
23375,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
40239,9
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3100,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9116,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18744,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2400,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
485222,2
1
Социальное обеспечение
160119,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154142,2
005
Государственная адресная социальная помощь
154142,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
5977,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5977,0
2
Социальная помощь
294968,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
294968,5
002
Программа занятости
203810,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12332,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32047,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6552,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

100,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
100,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2479508,9
003
Жалпы білім беру
2393848,9
006
Балаларға қосымша білім беру
85660,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
80900,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
80900,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20595,0
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
20595,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
124233,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
124233,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27258,2
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
23375,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
40239,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3100,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9116,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18744,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2400,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
485222,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
160119,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154142,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
154142,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5977,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5977,0
2
Әлеуметтiк көмек
294968,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
294968,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
203810,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12332,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32047,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6552,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну